www.q4.pl Poczta Mieszkańcy mówią Forum Zwierzaki Czat Moje q4
Włocławek
 W obiektywie
WOŚP 2018 okiem Krzysztofa Celmera
zobacz 
 Włocławska galeria
Studniówka Zespołu Szkół Akademickich cz.3
 Włocławek - Wiadomości

Dzień Sprzątania Świata we Włocławku
16 września w godzinach od 10.30.do 12.30 we Włocławku odbyło się Sprzątanie Świata 2016. Była to już 23 edycja tej akcji. W tym roku przebiegała pod hasłem: ”Podaj dalej...drugie życie odpadów”.

 R E K L A M Adalej 


Głównym przesłaniem akcji było promowanie efektywnej segregacji powstających odpadów podczas codziennych czynności, tzn. takie postępowanie z wytwarzanymi odpadami, w wyniku którego jak najmniejsza ich ilość trafi bezpośrednio na składowiska odpadów.

Koordynatorem akcji we Włocławku jest Wydział Środowiska Urzędu Miasta, współorganizatorami: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Centrum Kultury Browar B, Nadleśnictwo Włocławek, Wydział Edukacji, Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, Wydział Gospodarki Miejskiej.

Do udziału w akcji zgłosiło akces: 46 placówek oświatowych z terenu miasta, w tym 17 przedszkoli, 29 szkół oraz Baza Przygody – Harcerska Strefa Współpracy.

Przedszkolaki przyłączyły się do akcji poprzez udział w przeprowadzanych w tym dniu przez wychowawców przedszkoli pogadankach na temat właściwego postępowania ze śmieciami w otaczającym środowisku- w domu, na ulicy, na spacerze, podczas zabawy. Posprzątały również tereny wokół swoich przedszkoli.

Uczniowie posprzątali wyznaczone rejony miasta.
Do akcji przyłączyli się pracownicy Urzędu, spółek miejskich oraz PKN Orlen SA. Urzędnicy i pracownicy spółek posprzątają okolice Nadleśnictwa Włocławek, pracownicy PKN Orlen SA – rejon jeziora Czarne. Wszyscy uczestnicy akcji zostali wyposażeni w worki na śmieci i rękawice foliowe, zakupione przez PGK Saniko Sp. z o.o. Nad bezpieczeństwem uczestników sprzątania czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej, a w rejonach leśnych również miejscowe służby leśne.

Tradycyjnie podsumowanie sprzątania było połączone z imprezą artystyczną, która odbyła się dziś, tj. 16 września w godzinach od 13.00 do 14.00 w siedzibie Centrum Kultury BROWAR B przy ul. Łęgskiej 28. Podczas posumowania akcji przeprowadzone zostały konkursy dla dzieci i młodzieży na tematy ekologiczne, ich uczestnicy zostali obdarowani nagrodami i upominkami.

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji:


Dzień Sprzątania Świata cz. 2
16-09-2016 więcej » 

Dzień Sprzątania Świata cz. 1
16 września w Browarze B. Odbyło się podsumowanie Dnia Sprzątania Świata.
16-09-2016 więcej »


M U L T I M E D I A
q4.pl16-09-2016 Wasze komentarze:
» Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Napisz do nas  O firmie  Prywatność  Reklama  Komunikaty
Włocławski Portal Internetowy "www.q4.pl" - 87-800 Włocławek ul. Przedmiejska 5 tel/fax (54) 231-28-82
Copyright ˆ 1993-2015 Włocławski Portal Internetowy