Indeks dla Rolnika - konkurs w ZSCKR

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu "Indeks dla Rolnika".

Mały Mistrz Kuchni i uczniowie Chemika

4 grudnia br. W Szkole Podstawowej im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym odbyła się II Edycja Konkursu Kulinarnego pn. ‘Mały Mistrz Kuchni”. Wśród prowadzących konkurs byli uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku.

Świadomy senior, to bezpieczny senior

Radziejowscy policjanci spotkali się z seniorami w Dobrem. Starali się uświadomić zebranych jak uniknąć oszustwa na tzw. wnuczka, oraz jak być bezpiecznym na drodze.

Astrobazy zapraszają

Obserwacje nieba za pomocą zaawansowanego sprzętu astronomicznego mogą być interesującą propozycją na jesień. Kujawsko-pomorskie astrobazy zapraszają w grudniu – w zasięgu teleskopów gwiazdozbiory jesiennego nieba, księżyc i planety naszego Układu Słonecznego. Radziejowska astrobaza zaprasza we wtorki i czwartki od 18:30.

Kłusownik- recydywista zatrzymany na Jeziorze Głuszyńskim

Łódź oraz sieci zabezpieczyli policjanci podczas zatrzymania mężczyzny, który nielegalnie łowił ryby na jeziorze. Jak się okazało, to nie pierwszy taki jego czyn. Teraz czeka go przepadek zabezpieczonego mienia oraz kolejna wizyta w sądzie.

ZUS szkoli z e-zwolnień

Od 1 grudnia jedyną obowiązującą formą zwolnienia są zwolnienie elektroniczne. Tylko 1 i 2 grudnia lekarze wystawili ponad 10,7 tys. elektronicznych zwolnień, a 3 grudnia tych zwolnień jest już ponad 60 tys. i liczba stale rośnie. Pracodawca, który ma założony profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS natychmiast dowie się, że pracownik jest na zwolnieniu lekarskim.

Wypadek pod Choceniem. Nie żyje kobieta

Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności wypadku drogowego na drodze powiatowej w gm. Choceń. W wyniku zderzenia volkswagena i mercedesa siedem osób trafiło do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy jedna z uczestniczek, która podróżowała vw zmarła.