Działania 'Prędkość' w pow. radziejowskim

Policjanci radziejowskiej „drogówki” kontrolowali prędkość na drogach powiatu. Blisko połowa zatrzymanych kierowców jechało zbyt szybko. Posypały się mandaty i punkty karne.

Policjanci wyjaśniają sprawę wypadku przy pracy w gospodarstwie rolnym

Do wypadku doszło w jednej z miejscowości w gm. Osięciny (pow. radziejowski).60-latek został przygnieciony przez ładowacz, którym próbował podnieść z pola korzeń drzewa. Mężczyzna trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają radziejowscy policjanci.

Sesja wyjazdowa Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego w Żarnowcu

W dniach 23-24 marca 2018 r. władze gminy Żarnowiec w województwie śląskim gościły najwyższe władze Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu na sesji wyjazdowej, w której udział wzięli członkowie Zarządu, członkowie Prezydium Rady SKKW, Kapituły Medalu Króla Kazimierza Wielkiego, Komisji Rewizyjnej oraz Kolegium Redakcyjnego Zapisków Kazimierzowskich.

Trzeźwy kierujący w pow. radziejowskim

Blisko 500 skontrolowanych kierowców. To efekty działań wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Godny podkreślenia jest fakt, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Bezpieczne i spokojne Święta Wielkanocne

Zwiększona liczba patroli sprawiła, że Wielkanocny weekend w powiecie radziejowskim przebiegł bardzo spokojnie i bezpiecznie. Nie odnotowano żadnych poważnych wypadków drogowych jak również kierujących pod wpływem alkoholu.

Z Minionkami i Skrzatami o bezpieczeństwie

Radziejowscy policjanci odwiedzili przedszkolaków. Podczas spotkania z dziećmi omówili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w aucie oraz inne ważne dla bezpieczeństwa sprawy.