Dzień Bezpiecznego Internetu z dzielnicowym w Chodczu

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku podczas pogadanek z uczniami szczególną uwagę zwracali na zagadnienia związane ze światem wirtualnym. Na terenie powiatu, w Szkole Podstawowej w Chodczu, zajęcia dotyczące zagrożeń płynących z sieci przeprowadził dzielnicowy asp. szt. Dominik Marciniak z Posterunku Policji w Chodczu.

Bezpieczny senior spotkanie w Klubie Senior +

Radziejowscy policjanci spotkali się z seniorami z Topólki. Mówili jak uniknąć oszustwa na tzw. wnuczka, a także o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzielnicowy z Topólki sierż.szt. Rafał Pikuła oraz policjanci „drogówki" asp.szt. Robert Rzepecki i sierż.szt. Dawid Kontowicz spotkali się z seniorami z terenu gminy Topólka, w miejscowym w Klubie „Senior+".

Jubileusz 100 urodzin Pani Bronisławy Tomczak z Brześcia Kujawskiego

Niezwykle rzadko zdarza się, aby tradycyjne śpiewanie „sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „dwieście”. W dniu dzisiejszym Pani Bronisława Tomczak obchodzi Jubileusz 100 urodzin. To wspaniały wiek nacechowany szczególnymi wartościami, które tworzyły lata doświadczeń naznaczone blaskiem i cieniem codziennego życia. Tyle przeżytych lat stanowi przeogromną skarbnicę prawdy, źródło nadziei, z której korzystały czerpiąc wiedzę i dojrzałość – najdroższe Pani Bronisławie osoby.

Policjanci zabezpieczyli „lewe" papierosy i krajankę tytoniową

4 kg krajanki tytoniowej i ponad 5 tys. szt. papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleźli radziejowscy mundurowi w kontrolowanym samochodzie. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby kilka tysięcy złotych.

Dzielnicowi zatrzymali drogowych piratów

Wtorkowe wydarzenia w gm. Włocławek pokazują, że dzielnicowi utrzymują bardzo dobry kontakt z lokalną społecznością i właściwie realizują program „Dzielnicowy bliżej nas" - podkreśla Komenda Miejska Policji. Dzięki posiadanym informacjom i bieżącym ustaleniom dzielnicowych, pełniących służbę m.in. na terenie podwłocławskich miejscowości Smólnik, Dąb Polski czy Wistka Królewska, wyeliminowano z ruchu kolejnych piratów drogowych, którzy jeździli bez uprawnień. Jeden z nich kierował autem nieposiadającym badań technicznych, natomiast drugi miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Akcja „Truck &Bus"

Wczoraj na drogach pow. radziejowskiego trwały działania „Truck &Bus". W trakcie akcji kontrolowano w szczególności autobusy, ciężarówki oraz dostawcze busy.

1746 uczniów z regionu z marszałkowskimi stypendiami

Wygrywają konkursy, uczestniczą w olimpiadach i mogą się pochwalić bardzo dobrymi ocenami na świadectwie.. Prawie 1,8 tysiąca uczniów z regionu otrzyma stypendia w ramach marszałkowskich programów edukacyjnych. Uczniowie otrzymają do 5 tysięcy złotych.

Strategia przyspieszenia 2030+. We Włocławku rozmawiano o zdrowiu

We włocławskim szpitalu spotkali się dziś naukowcy i praktycy lecznictwa oraz samorządowcy. To jeden z paneli branżowych, które odbywają się w ramach opracowania strategii rozwoju województwa do roku 2030. Prace nad strategią rozpoczęły się oficjalnie w połowie stycznia. Dokument ma określać kierunki rozwoju regionu i obszary wymagające wsparcia władz samorządowych.

Brześć i Lipno na liście rządowego programu

28 miliardów złotych, tyle w nadchodzących latach rząd ma wydać na budowę 100 obwodnic w polskich miastach. Na liście inwestycji ogłoszonej w weekend przez rząd znalazły się obwodnice Lipna i Brześcia Kujawskiego.

Szkolenie policyjnych owczarków

Psy służbowe służące w radziejowskiej Policji, cyklicznie ćwiczą ze swoimi przewodnikami, aby utrwalić zdobyte umiejętności. Ostatnio odbyli nocne ćwiczenia na terenie Połajewa.