Dyżur telefoniczny – Tarcza antykryzysowa

Zakład Ubezpieczeń społecznych zachęca do skorzystania z dyżurów telefonicznych, jakie odbędą się w najbliższą środę. Akcja odbywać się będzie w całym regionie. We Włocławku informacje uzyskać będzie można pod numerem: 54 230 73 80.

Sejmik zajmie się pakietem pomocowym. Już w środę

W najbliższą środę ,8 kwietnia zbierze się sejmik województwa. Po raz pierwszy radni obradować będą zdalnie. Na sali w Toruniu pojawi się jedynie przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki. Środowe obrady będą transmitowane w internecie.

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła - dziś zajęcia z ... WF

Za nami próbny egzamin ósmoklasistów - w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. Do przyszłej środy w tym samy trybie odbywają się próbne matury. Zachęcamy uczniów do nauki i powtórki materiału z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową, gdzie czekają na nich lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od dziś (6 kwietnia) zapraszamy na dwudniowe rekolekcje, a także wychowanie fizyczne on-line, czyli zabawy dla dzieci - informuje Urząd Marszałkowski.

Izolatorium w województwie kujawsko-pomorskim

W Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA „Orion” w Ciechocinku działa pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim izolatorium, w którym jest 128 wolnych miejsc, a obecnie przebywają tam 22 osoby. Izolatorium to miejsce dla chorych na COVID-19, którzy przechodzą tę chorobę łagodnie, ale są źródłem zakażenia dla innych osób. Wojewoda będzie wskazywał miejsca izolatoriów, które będą zmieniane. W izolatoria mogą zmieniać się hotele, hostele, akademiki, czy sanatoria. Aby stać się izolatorium każdy z tych obiektów musi spełnić warunki wskazane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

17 nowych przypadków w regionie. Jeden we Włocławku

475 – to łączna liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W udostępnionych wieczorem statystykach potwierdzono ich 268. 17 zdiagnozowano w naszym województwie.

Pomoc dla DPS-ów w regionie

20 milionów złotych, taką kwotę wyasygnował rząd na zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej w Polsce przed koronawirusem. To miejsca szczególnie narażone na tragiczne konsekwencje epidemii.

Orzeczenia lekarskie w okresie epidemii zachowują ważność

Orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego ważność upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące.

Koronawirus. 39 nowych przypadków w regionie [AKTUALIZACJA]

Tuż przed godziną 23:00 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety, w naszym województwie przybyło kolejnych 39 przypadków. Liczba zakażonych w regionie wynosi obecnie 199.