Policjanci szkolą strażaków

Policjanci z radziejowskiej drogówki przeprowadzili szkolenie dla strażaków z powiatu. Obejmowało ono tematykę zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych, oraz zasady regulacji ruchem.

Zderzenie aut na krajowej 62 w Płowcach

Do groźnej kolizji doszło wczoraj na trasie krajowej nr 62 w pow. radziejowskim. Zderzenie dwóch aut było tak silne, że w jednym z nich odpadło koło i wyrwało drzwi. Sprawca już stracił prawo jazdy, a wkrótce czeka go wizyta w sądzie.

Nie ukryjesz się przed dzielnicowym

Dzielnicowy z Dobrego ustalił, gdzie przebywa 48-latek, który unikał odbycia kary więzienia. Dziś zatrzymał mężczyznę na terenie Radziejowa.

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku

Policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora dokładne okoliczności wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Humlin (gm. Włocławek). W wyniku zderzenia volkswagena z toyotą, śmierć na miejscu poniósł 68-letni pasażer.

Policjanci z Kowala z profilaktyką w Baruchowie

Komendant Komisariatu Policji w Kowalu i dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Baruchowie. Podczas spotkania mundurowi przekazali dzieciom kilka zasadach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielili porad na temat unikania zagrożeń w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami.

ZUS doradza przedsiębiorcom

Październik to nie tylko miesiąc dla ubezpieczonych, ale również dla przedsiębiorców. Inspektorat ZUS we Włocławku organizuje wiele dyżurów i szkoleń dla tej grupy klientów. Warto z nich skorzystać. W trakcie indywidualnych konsultacji przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak dokonać zgłoszenia w ZUS, jak rozliczać składki oraz w jaki sposób dokonywać zmian i korekt w dokumentacji.

Wyprawka dla pierwszaka w Brześciu Kujawskim

Kolorowe kubeczki, woreczki, bidony, śniadaniówki, długopisy, ołówki i breloki otrzymają w tym roku uczniowie klas I z terenu gminy Brześć Kujawski w ramach zainicjowanej przez Wydział Spraw Obywatelskich i Promocji akcji „Wyprawka dla pierwszaka”.

„Trzeźwy kierujący" w pow. radziejowskim

Ponad 500 skontrolowanych kierowców. To efekty działań wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi. Radziejowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili wczoraj (11.10.18r.) działania pod kryptonimem "Trzeźwy kierujący".

Kandydaci Porozumienia z poparciem Jarosława Gowina

Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin gościł wczoraj we Włocławku. Na briefingu prasowym zorganizowanym w Centrum Kultury "Browar B." przekazał swoje pełne poparcie kandydatom swojego ugrupowania w wyborach do rad gmin i powiatów, oraz dla startującego w wyborach do Sejmiku Województwa Rafała Sobolewskiego.