5000 złotych mandatu dla drogowego recydywisty

Mężczyzna po raz kolejny w ostatnim czasie został zatrzymany za rażące przekroczenie prędkości. Tym razem wpadł na drodze krajowej nr 62, gdzie pędził aż 165 km/h. W efekcie pirat drogowy stracił prawo jazdy, a z powodu recydywy wysokość grzywny została podwojona.

Uwaga na wysokie temperatury

Prognozy na najbliższe dni wskazują, że temperatura powietrza znacznie przekroczy +30°C. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu.

Niemal milion osób pobiera rentę wdowią. ZUS wypłacił w maju 3,9 mld zł

W maju 2026 r. rentę wdowią z ZUS-u pobierało średnio 988,8 tys. osób w całym kraju, w tym 55,8 tys. mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna kwota świadczeń wypłaconych przez ZUS w ramach renty wdowiej wyniosła 3,902 mld zł, z czego 218,1 mln zł trafiło do mieszkańców regionu.

Ojcowie coraz chętniej biorą urlop rodzicielski

Ponad 2 tys. ojców z województwa kujawsko-pomorskiego skorzystało z urlopu rodzicielskiego już w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2026 roku. To niemal tyle samo, ile przez cały 2025 rok. Podobny trend widać w całym kraju. Liczba mężczyzn korzystających z tego uprawnienia rośnie z roku na rok, a ojcowie coraz aktywniej uczestniczą w opiece nad dziećmi.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

Mundurowi z Topólki zatrzymali mężczyznę, który w terminie nie stawił się, do odbycia kary wyznaczonej przez sąd. Za kratkami spędzi najbliższe kilka miesięcy.

Nabór do IV edycji programu grantowego „Zielono nam”

Fundacja ANWIL ogłasza nabór wniosków do IV edycji programu grantowego „Zielono nam”. Inicjatywa skierowana jest do organizacji pozarządowych, szkół, przedszkoli oraz innych podmiotów działających w sferze pożytku publicznego, które chcą realizować lokalne działania na rzecz ochrony środowiska, odbudowy bioróżnorodności oraz edukacji ekologicznej mieszkańców powiatu włocławskiego.

Dostałeś SMS-a od ZUS? Uważaj, to może być oszustwo

Oszuści ponownie podszywają się pod ZUS, rozsyłając fałszywe wiadomości SMS z linkami do rzekomego portalu eZUS. Jeden z takich komunikatów otrzymał mieszkaniec Zielonej Góry. Dzięki swojej czujności nie kliknął w link i zgłosił sprawę w placówce ZUS, unikając ryzyka utraty danych i pieniędzy. Podejrzane wiadomości SMS warto zgłaszać pod numer 8080.