Z doradcą ds. ulg i umorzeń można już porozmawiać online

E-wizyty w ZUS-ie z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blisko 9 tys. klientów, a ich liczba systematycznie rośnie. W trakcie wideorozmowy z pracownikiem ZUS można załatwić już nie tylko sprawy związane z emeryturami, rentami, wypłatą zasiłków, czy prowadzeniem firmy, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń.

Ratunek dla gastronomii i klubów fitness

Marszałek Piotr Całbecki ogłosił wczoraj(25 listopada) zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowywana jest też kampania promującą kupowanie jedzenia na wynos.

Przedsiębiorco nie przegap terminu! Tylko do 30 listopada możesz złożyć wniosek o zwolnienie ze składek

Jeszcze tylko tydzień mają przedsiębiorcy z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składki za lipiec, sierpień i wrzesień 2020r. Do tej pory w województwie kujawsko-pomorskim ZUS umorzył składki za te miesiące na kwotę ponad 1,7 mln zł. W całym kraju kwota umorzonych składek przekroczyła 50,5 mln zł.

Synoptycy ostrzegają: nadchodzi gęsta mgła

Dzisiejszej nocy i jutro o poranku nad naszym miastem będzie unosić się gęsta mgła - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w swoim komunikacie.

Pomóżmy samotnym i bezdomnym

Radziejowscy policjanci prowadzą działania skierowane do osób samotnych, bezdomnych. Chcą im pomóc w przetrwaniu trudnego, zimnego okresu. Funkcjonariusze odwiedzają takie osoby, informują je o instytucjach, schroniskach, gdzie mogą uzyskać pomoc.

Kontrolowali auto, 'trafili' poszukiwanego

Radziejowscy policjanci ruchu drogowego w trakcie kontroli pojazdu zatrzymali poszukiwanego. Kierujący był poszukiwany przez włocławski sąd i prosto z drogi trafił do więzienia.

Wyższe limity dorabiania dla emerytów i rencistów

GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe niż ostatnio. A to oznacza, że od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia.