Zamknij [X]

Informację o przyznaniu RKO wnioskodawca znajdzie na PUE ZUS lub mailu

Od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia można składać wnioski o przyznanie świadczenia w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Wniosek o RKO do ZUS można złożyć wyłącznie w postaci elektronicznej.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Brześcia Kujawskiego

29 stycznia br. w o godzinie 12:00 w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło" w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Brześcia Kujawskiego.

500 plus z kreatorem wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że od stycznia rodzice mogą składać także wnioski o nowe świadczenia wychowawcze 500 plus, jeszcze niewypłacane, czyli np. na nowo narodzone dzieci, a od lutego na kolejny okres, rozpoczynający się od czerwca 2022 r. Natomiast gminy jeszcze do końca maja 2022 r. będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń.

Po konsultacjach społecznych projektu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza

Podczas wczorajszej konferencji podsumowującej rozmawiano o efektach konsultacji społecznych projektu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027 - nowego programu regionalnego będącego podstawą inwestowania w województwie kujawsko-pomorskim unijnych środków nowej perspektywy - i ich wpływie na ostateczny kształt dokumentu. Budżet programu to 1 753 miliony euro, zakładany termin uruchomienia to lipiec 2022.

PKO BP pomoże zarządzać finansami Wrocławia i Poznania

Przez trzy kolejne lata PKO Bank Polski będzie prowadził rachunki bankowe Wrocławia, a przez cztery Poznania. To już kolejni kontrahenci banku z obszaru samorządu terytorialnego. W ostatnim czasie bank podpisał umowę na kontynuację kompleksowej obsługi budżetu Województwa Mazowieckiego. Obecnie PKO BP zapewnia obsługę budżetów siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich - w sumie ok. 280 jednostek.