Zamknij [X]

Ponad 23,7 tys. wniosków o 500+ dla niesamodzielnych w regionie

W województwie kujawsko-pomorskim ZUS przyjął ponad 23,7 tys. wniosków o świadczenie 500+ dla niesamodzielnych. Co oznacza, że 52 proc. szacunkowej liczby uprawnionych do tego świadczenia, już to zrobiła. W naszym regionie decyzje przyznające otrzymało blisko 9,2 tys. wnioskodawców.

Działania „NURD" na drogach pow. radziejowskiego

„NURD" to skrót od niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli pieszego, rowerzysty. Właśnie na bezpieczeństwo takich osób w szczególności, zwracali wczoraj uwagę policjanci z Radziejowa.

Czesław Zarzeczny sekretarzem Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej

Wczoraj (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Sekretarzem Rady został Czesław Zarzeczny.

Muzyków Wspominki 2019 - za nami

Jak co roku, w pierwszą sobotę po Zaduszkach w Marinie Zarzeczewo, siedzibie YACHT CLUB ANWIL, odbyło się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłym włocławskim muzykom z nurtów: jazz, big-beat, rock i pop.

Hubertus w Michelinie

Koło sportowe Pensjonatu Michelin jak co roku zorganizowało gonitwę za „lisem”. Po raz 17 w Michelinie obchodzono święto jeźdźców, leśników i myśliwych - Hubertusa.

21-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci z Brześcia Kujawskiego podczas kontroli drogowej ujawnili przy 21-latku niewielką ilość środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Okazało się, iż jest to dopiero początek kłopotów włocławianina, ponieważ w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli większą ilość narkotyków. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Weź udział w Olimpiadzie i wygraj indeks na uczelnię

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie czterech lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzą, która przyda im się w codziennym życiu. Lada moment ci młodzi ludzie wejdą na rynek pracy nie tylko, jako pracownicy, ale także, jako pracodawcy. Dzięki lekcjom sprawy związane ze składkami, emeryturami, rentami czy prowadzeniem własnej firmy przestaną być dla nich tajemnicą.