Zamknij X

Koronawirus: Łączna liczba zakażeń we Włocławku przekroczyła 120

Tylko w ciągu jednego dnia, w przeciągu ostatnich czterech dób, liczba zakażeń w naszym województwie spadła poniżej 100. Dzisiejszy dzień jest częścią trendu wzrostowego, z którym boryka się kujawsko-pomorskie. Według Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wynik pozytywny testów uzyskało dziś kolejnych 120 osób w tym 13 z Włocławka.

Zmoczone regaty

19 załóg stanęło w ostatni weekend września na starcie regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego zorganizowanych i przeprowadzonych już po raz 43 przez YACHT CLUB ANWIL. Patronat nad zawodami objęła Pani Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. Nie przypadkowo, wszak włocławski kombinat chemiczny od samego początku organizacji tych regat jest ich strategicznym sponsorem i to dzięki przychylności kierownictwa przedsiębiorstwa możliwe jest w ogóle zorganizowanie tej imprezy. Uroczystego otwarcia regat dokonał Pan Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

Piękno Kujaw w obiektywie - niebawem premiera albumu

Już niebawem, w ramach zadania Szlak Opowieści Niesamowitych Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Stowarzyszenia Inicjatyw Ziemi Kujawskiej I Dobrzyńskiej „Malwa” opublikuje album „Piękno Kujaw w obiektywie”.

Włocławska tama kończy 50 lat. Kiedy powstanie zapora w Siarzewie?

Minęło 50 lat odkąd przegrodziła koryto Wisły. Od tego czasu stała się stałym elementem Włocławskiego pejzażu. Włocławska tama od półwiecza czeka na kolejne zapory, które miały powstać na Wiśle według pierwotnych planów. Jest szansa na to że sytuacja ta się zmieni. Między innymi o tym mówił dziś do dziennikarzy prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Koło Gospodyń Wiejskich na straży regionalnych tradycji

Podczas I Festiwalu Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych „Lornetka”, gospodynie zaprezentowały swoje zdolności kulinarne oraz wiedzę na temat tańca i piosenek z regionu. Impreza odbyła się w Kaniewie.

„Świeć Przykładem" z przedszkolakami z Radziejowa

Radziejowscy policjanci rozpoczęli akcję „Świeć przykładem" w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Radziejowie. Dzieci usłyszały ważne rzeczy na temat bezpieczeństwa na drodze i w domu. Na zakończenie ubrane w odblaskowe kamizelki, maluchy udały się na przejście dla pieszych, gdzie pod okiem policjantów uczyły się bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

Koronawirus: Kolejny dzień, kolejny rekord

1584 zakażenia w kraju, 166 w kujawsko-pomorskim, 9 we Włocławku i aż 56 w powiecie włocławskim. Kolejny dzień przyniósł rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem w regionie.

Miejsce na 'podium', którego chcielibyśmy uniknąć. Rekord zakażeń w regionie

162 nowe przypadki SARS-CoV-2 w regionie, to absolutny rekord liczby zakażeń odnotowany w województwie od początku epidemii. Ten wynik plasuje kujawsko-pomorskie w pierwszej trójce województw z najwyższą liczbą zakażeń w Polsce w ciągu minionej doby. Nowe przypadki koronawirusa wykryto też w DPS w Wilkowiczkach.