Trawy, hortensje i żurawki - wystawa w Bądkowie

W miniony weekend warto było, choć na chwilę, udać się do Bądkowa. W tamtejszej Szkółce Roślin Ozdobnych odbyła się ciekawa wystawa. Wystawa, która mogła zainteresować amatorów przydomowych ogródków, ale nie tylko...

Święto plonów i piknik rodzinny - niedziela w Baruchowie

12 sierpnia, w Baruchowie odbyło się coroczne święto plonów. Tradycji stało się zadość - delegacje wieńcowe z każdej miejscowości w parafii, uroczysta msza święta i liczni goście. Po południu zaś najwięcej działo się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Piknik rodzinny ściągnął tłumy mieszkańców.

Już jutro w Kowalu odbędą się Powiatowe Dożynki 2018

To będą, jak podkreślają organizatorzy, wyjątkowe dożynki - w stulecie odzyskania niepodległości. Nie dziwi więc hasło tegorocznych uroczystości - "Ojczyźnie naszej plon niesiemy, plon".

Sztafeta 'terytorialsów' przebiegła przez region

130 żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej biegnie w sztafecie niepodległości wzdłuż Wisły. Startując ze źródeł i ujścia rzeki, po przebiegnięciu blisko 1 100 kilometrów zespoły spotkają się w Warszawie. Wczoraj pojawili się w naszym regionie, a ich trasa wiodła przez Ziemię Dobrzyńską

Rodzinnie i... plażowo. Turniej w Radziejowie

W sobotę 11 sierpnia, na terenach wypoczynkowo-rekreacyjnym (tzw."Błotach") w Radziejowie odbył się turniej par rodzinnych w plażową piłkę siatkową. W rozgrywkach uczestniczyło dziesięć drużyn.

Domy dziennego pobytu - kolejna propozycja dla seniorów z województwa

Osoby starsze i niesamodzielne oraz ich rodziny mogą korzystać z usług opiekuńczych świadczonych przez działające w regionie domy dziennego pobytu. Marszałkowskie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwiły utworzenie miejsc opieki w 40 takich placówkach.

Kolejne szkolenia w ZUS

Od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą wystawiać zwolnienia wyłączenie w formie elektronicznej, dlatego Inspektorat ZUS we Włocławku organizuje kolejne bezpłatne szkolenia z obsługi e-ZLA.

Wyścigi MTB w Dobrzyniu nad Wisłą

Już w najbliższą środę entuzjaści wyścigów rowerów górskich mogą wybrać się do Dobrzynia nad Wisłą. 15 sierpnia odbędą się tam zawody w kolarstwie MTB XC.

Nietrzeźwy 41-latek dachował na DK 91

W policyjnych kronikach w ostatnich dniach często pojawia się słowo "wypadek drogowy". Do kolejnego takiego zdarzenia doszło na Drodze Krajowej 91 w miejscowości Zakrzewo (gm. Lubień Kujawski). Kierujący był nietrzeźwy.

Burze znów w regionie

Jeszcze dziś na Kujawach i Pomorzu mogą wystąpić gwałtowne zjawiska pogodowe. Przed burzami ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.