Regionalne przysmaki na wielkanocnym stole

Biała kiełbasa w słoiku, baba drożdżowa, mazurek orzechowy a może żur kujawski? Prezentujemy przepisy na święta z regionalnej Listy Produktów Tradycyjnych, które będą świetnie smakować zwłaszcza w Święta Wielkiejnocy.

Recykling jest ważny

Ręcznik papierowy rozkłada się 2 tygodnie, papier 6 miesięcy, a dykta 2 lata – te i inne informacje na temat gospodarowania odpadami publikuje serwis zbierajselektywnie.pl

#NowaPiątka. Spotkanie informacyjne w Radziejowie

23 kwietnia 2019 (wtorek) o godz. 12:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Radziejów (tzw. niski parter, sala nr 27) odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone tzw. "Nowej Piątce".

Policjanci zapobiegli pożarowi

Radziejowscy policjanci prewencji podczas nocnego patrolu zauważyli ogień w tunelu foliowym z sadzonkami warzyw. Szybko obudzili właściciela, który ugasił płomienie i tym samym zapobiegli nieszczęściu.

Uwaga konkurs. Karnety do lunaparku czekają.

Koniecznie zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku, czeka tam na was 6 karnetów, każdy z nich uprawnia do trzech przejazdów w lunaparku Krasnal. Wesołe miasteczko odwiedzi miasto już 27 kwietnia, z jego atrakcji możemy korzystać do 5 maja.

Upływa termin na złożenie wniosku dla kobiet z rocznika ‘53

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina kobietom z rocznika 1953, że do 23 kwietnia mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury. Dotyczy to kobiet, które od decyzji ZUS nie odwoływały się do sądu.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza przedstawicieli organizacji na szkolenie z zakresu nowych przepisów wykonawczych do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ze szczególnym uwzględnieniem nowych wzorów ofert, sprawozdań i umów.