Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

Radziejowscy policjanci zatrzymali w środę(20.02.19r.) czterech mężczyzn w trakcie wytwarzania krajanki tytoniowej. W magazynie, gdzie trwała produkcja zabezpieczono blisko 14,5 ton krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 12 mln złotych.

Z sądowym zakazem kierował autem

Dzielnicowa z posterunku w Piotrkowie Kujawskim zatrzymała 27-latka kierującego autem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ciążący na mężczyźnie sądowy zakaz kierowania.

Skarbówka zaprasza na szkolenia

Dokładnie tydzień temu wystartowała usługa "Twój e-PIT", dzięki której miliony Polaków zyskały możliwość prostego rozliczenia swojego zeznania podatkowego, dzięki platformie internetowej, na której czekają już wypełnione przez fiskusa deklaracje. Jak to zrobić? Urząd skarbowy zaprasza na spotkania szkoleniowe.

Jerzy Chudzyński wyróżniony przez marszałka

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego odbędą się w sobotę (23 lutego) w Bydgoszczy. Podczas uroczystości zasłużeni przewodnicy z regionu otrzymają podziękowania marszałka województwa. Wśród wyróżnionych znalazł się też włocławianin - Jerzy Chudzyński.

„Poznaj region z przewodnikiem”

Można zapisywać się na zwiedzanie Wczoraj ruszyły zapisy na zwiedzanie atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach dorocznej akcji: „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) w 33 miejscowościach województwa – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl

Bez prądu na Zazamczu i Południu

Energa informuje, że podobnie jak w ciągu ostatnich kilkunastu dni, także i w nadchodzącym tygodniu gdzieniegdzie musimy być przygotowani na czasowe wyłączenia energii elektrycznej. Na kłopoty muszą być przygotowani między innymi mieszkańcy ulicy Toruńskiej, Kaliskiej, w Smólsku. Ale nie tylko.

Koncert karnawałowy w Brześciu Kujawskim

Karnawał w Brzeskim Centrum Kultury przebiega pod znakiem dobrych koncertów. Już 3 marca o godz. 18.00 BCK zaprasza na koncert w piosence lat 80-tych.

Śmiertelny wypadek drogowy w powiecie włocławskim

Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności wypadku drogowego na drodze K-62 w m. Józefowo (gm. Włocławek). W wyniku zderzenia osobowego vw i pojazdu ciężarowego daf 20-letnia kierująca vw poniosła śmierć.

Uwaga na oblodzenia!

Synoptycy mają dla nas dwie złe wiadomości. Pierwsza, to ta, że deszczowa aura, która towarzyszy nam od rana nie ustąpi do godzin porannych w piątek. Na dodatek nadchodzi ochłodzenie.

Gratka dla miłośników klasyków

Już w sobotę warto wybrać się do sąsiedniego Torunia, jeśli zaś przez przypadek jesteście fanami klasycznych czterech kółek, musicie się tam pojawić koniecznie. Oldtimer Meeting Toruń potrwa dwa dni.