Kłusownik- recydywista zatrzymany na Jeziorze Głuszyńskim

Łódź oraz sieci zabezpieczyli policjanci i strażnicy rybaccy, podczas zatrzymania mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby w jeziorze. Jak się okazało, jeden z nich to recydywista, który był wcześniej dwukrotnie zatrzymywany na takim procederze.

Jesienią nowa ścieżka rowerowa w Brześciu

Już z końcem września miłośnicy wycieczek rowerowych będą mogli korzystać z nowych ścieżek rowerowych. Ponad 600 tyś zł dofinansowania otrzymała gmina Brześć Kujawski na inwestycje związane z budową ścieżek rowerowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wypadki na A1. Autostrada zablokowana

Obie nitki trasy nieprzejezdne. Cztery osoby ranne - to bilans poranka na autostradzie A1. Do dwóch wypadków doszło pomiędzy węzłami Włocławek Północ i Włocławek Zachód.

Święto Żuru Kujawskiego - w ten weekend

Już w najbliższy weekend - 28 i 29 czerwca, Brześć Kujawski zaprasza mieszkańców i gości na kolejną edycję jednej z największych kulinarnych imprez regionu – IX edycję Święta Żuru Kujawskiego. Cykliczność wydarzenia, jego ranga i zasięg, obecność w kalendarzu imprez stałych, sprawia, że Święto stało się markowym wydarzeniem regionu.

Pijany kierował skuterem wodnym w Połajewie

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego zatrzymali 25-latka, który kierował skuterem wodnym na jeziorze Gopło. Dodatkowo nie miał patentu sternika. Teraz odpowie przez sądem.

Rośnie liczba mężczyzn korzystających z urlopów ojcowskich

Z roku na rok rośnie liczba ojców, którzy decydują się na wykorzystanie urlopu ojcowskiego. W województwie kujawsko-pomorskim w ubiegłym roku na urlop ojcowski zdecydowało się ponad 10,1 tys. ojców, w całym kraju 196 tys.

Podziękowania dla radziejowskich policjantów

Radziejowscy policjanci otrzymali podziękowania za współpracę i zaangażowanie z Publicznego Gimnazjum w Witowie. Zarówno policjanci jak i nauczyciele przez 20-lat istnienia gimnazjów współpracowali dla dobra uczniów.

Święto Żuru Kujawskiego w Brześciu Kujawskim

Już 28 i 29 czerwca Brześć Kujawski zaprasza mieszkańców i gości na kolejną edycję jednej z największych kulinarnych imprez regionu – IX edycję Święta Żuru Kujawskiego.