Zamknij [X]

„Świeć Przykładem" z przedszkolakami z Radziejowa

Radziejowscy policjanci rozpoczęli akcję „Świeć przykładem" w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Radziejowie. Dzieci usłyszały ważne rzeczy na temat bezpieczeństwa na drodze i w domu. Na zakończenie każdy otrzymał odblask.

Festyn Historyczny w Majątku Kaniewo - dotyk historii

Dlaczego kosa była tak groźną bronią w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej? Dlaczego saper pułkowy nosił tak specyficzny strój i dlaczego był on tak praktyczny? O tym mieli okazję przekonać się odwiedzający sobotni Festyn Historyczny w majątku Kaniewo.

Zawody Wędkarskie w Kowalu

W sobotę 28 września po raz pierwszy w gminie Kowal, zorganizowano zawody wędkarskie. Zawody odbyły się w Kępce Szlacheckiej.

"Muzyczna lekcja historii" - rockowo-poetycka trasa koncertowa zespołu Fabryka

Narodowe Centrum Kultury i grupa Fabryka przy współudziale Stowarzyszenia Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Stowarzyszenia - Ziemia Izbicka oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej zapraszają do udziału w rockowej “Muzycznej lekcji historii”. Jest to projekt, którego celem jest aktywizacja kulturalna społeczności lokalnych, propagowanie historii i poezji poprzez dostęp do dziedzictwa narodowego w nietypowej formie.

Rusza rekrutacja do „Wienieckiej Krainy Malucha”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, przede wszystkim kobiet powracających na rynek pracy, na terenie Szkoły Podstawowej w Wieńcu powstaje gminny żłobek „Wieniecka Kraina Malucha”.

Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego

28 września 2019 roku o godz. 10.00 w Marinie Zarzeczewo nastąpi otwarcie dwudniowych regat żeglarskich „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2019 – memoriał Benedykta Michewicza”.