Pijany i bez uprawnień testował BMW

W piątkowy wieczór mundurowi z Włocławka zatrzymali w Brześciu Kujawskim nietrzeźwego kierującego BMW. Okazało się, że 25-latek z powiatu lipnowskiego w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Nie każdy emeryt może dorabiać ile chce

Nie tylko osoby będące na wcześniejszej emeryturze muszą pilnować wysokości zarobków, by ich świadczenie było wypłacane w pełnej wysokości. Jest pewna grupa emerytów, którzy pomimo tego, że ukończyli powszechny wiek emerytalny nie mogą dorabiać do swojej emerytury bez ograniczeń - przypomina ZUS.

Nowy radiowóz radziejowskich policjantów

Flota radiowozów radziejowskich policjantów powiększyła się o nowe auto. Oznakowany radiowóz marki Kia Ceed w ubiegły czwartek wyruszył na pierwszy patrol.

Mikrorachunek podatkowy - zmiany od pierwszego stycznia

Dotąd przelewy z tytułu podatku kierowaliśmy na konta właściwego Urzędu Skarbowego, od pierwszego stycznia czeka nas ważna zmiana. Włocławski fiskus przypomina, że w 2020 roku należne sumy z tytułu podatku musimy kierować na na swój indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).

Ponad milion e-ZLA w kujawsko-pomorskim

Minął rok, odkąd zwolnienia lekarskie mogą być wystawiane wyłącznie elektronicznie. Od grudnia 2018 r. do końca listopada 2019 r. w województwie kujawsko-pomorskim wystawiono ponad 1,2 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. Przez ten czas w kraju wystawiono ich ponad 25 mln.

Przedsiębiorco sprawdź czy możesz skorzystać z „Małego ZUS-u”

Mały ZUS to ulga dla drobnych przedsiębiorców, która funkcjonuje już od stycznia 2019 roku. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać po raz pierwszy z „małego ZUS” i płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne od 1 stycznia 2020 r. muszą zgłosić się do ZUS z nowym kodem tytułu ubezpieczenia. Mają na to czas do 8 stycznia.