Zamknij X
Zamknij [X]

Ukradł 85 kartonów alkoholu - sprawca zatrzymany

Policjanci z Chodcza po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży alkoholu w jednej z firm ustalili sprawcę oraz jego pasera. Cały proceder trwał od lipca do połowy sierpnia. Straty właściciela oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za ten proceder 19-latek usłyszał zarzut kradzieży, natomiast 42-latek paserstwa. Za te przestępstwa może im teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolorowe Lato ‘Eurointergracja’

W sobotę 24 sierpnia na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych na Rybnicy odbył się festyn „Drugie Kolorowe lato we Włocławku i Działkach Rybnica”.

Uwaga na upały

Końcówka tegorocznego lata zapowiada się bardzo ciepło. W tym tygodniu termometry za oknem wskazywać będą okolice 30 stopni. Początek upałów już dziś - ostrzega Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Już dziś możesz ubiegać się o powołanie do służby przygotowawczej. Wystarczy że złożysz wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień. Szczegóły znajdziesz poniżej:

Już XII raz wehikuł czasu przeniesie nas do epoki kamienia

Zapraszamy do podróży „wehikułem czasu” w odległe dzieje naszej historii. Przeniesiemy się do czasów budowniczych grobowców megalitycznych z epoki kamienia. Tę ciekawą wyprawę można odbyć 8 września br. w godz. 11 – 18 w Parku Kulturowym Wietrzychowice w Wietrzychowicach gm. Izbica Kujawska.

Ukradł koledze pieniądze, które ten zebrał na 18 urodziny

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy, zebranych na urodziny. Odzyskano cały skradziony łup. Zatrzymanemu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dożynki w Ciechocinku

To już w najbliższą niedzielę – kujawsko-pomorskie wojewódzkie święto plonów, zorganizowane wspólnie z diecezją włocławską, odbędzie się 25 sierpnia w Ciechocinku.