Spotkanie teatrów ulicznych - gramOFFon

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na największą imprezę teatralną w regionie, czyli XVI Brzeskie Spotkania Teatrów ulicznych "gramOFFon" 2019

4,6 miliona dla powiatu, 14 milionów dla gmin - nowe umowy w ramach FDS

34 umowy i 53 miliony złotych dofinansowania. Wczoraj w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach drugiej transzy do powiatu włocławskiego trafiło ponad 4,6 miliona złotych dofinansowania, do gmin powiatu dodatkowo blisko 14 milionów.

Płock - Włocławek - Grudziądz - nowa linia kolejowa priorytetem

Szacunkowy koszt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie to 35 miliardów złotych. To jednak nie wszystko. Kosztem 40 miliardów złotych ma powstać blisko 800 kilometrów nowych linii kolejowych łączących CPK z największymi aglomeracjami w kraju. Jedna z nich przebiegać będzie przez Włocławek.

Zatrzymani za pobicie usłyszeli zarzuty

Policjanci z posterunku w Choceniu, pow. włocławski, zatrzymali dwóch mężczyzn którzy w jednym z pustostanów w miejscowości Czerniewice dotkliwie pobili 38-latka. Obaj sprawcy w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani, dlatego zarzuty usłyszeli, gdy wytrzeźwieli. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im do 3 lat więzienia.

Święto Powiatu Włocławskiego. Zdjęcia

W sobotę na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Święto Powiatu Włocławskiego połączone ze Świętem Policji oraz Festiwalem Smaku.