Zamknij X

Uczniowie z Morzyc na edukacyjnym spacerze z policjantami ruchu drogowego

„Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo" tak rozpoczęła się nauka bezpiecznego przekraczania jezdni. Nauczycielami byli policjanci radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego, którzy spotykają się z najmłodszymi uczniami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Wzrosła liczba legalnie pracujących cudzoziemców

Coraz więcej obcokrajowców legalnie pracuje w Polsce. Obecnie jest ich ponad 658 tys. Jeszcze dwa miesiące temu było ich o blisko 53 tys. mniej. W większości są to obywatele Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Do ubezpieczeń społecznych zgłoszeni są również obywatele bardziej odległych, często egzotycznych krajów. To osoby pochodzące m.in. z Botswany, Republiki Zielonego Przylądka czy Wysp św. Tomasza.

Dyżur telefoniczny dla emerytów z rocznika 1953

Emerytury osób z rocznika 1953 będą tematem dyżuru telefonicznego, organizowanego przez Inspektorat ZUS we Włocławku. Dyżur odbędzie się we wtorek, 22 września w godz. 10.00-12.00 pod nr. tel. 54 230 73 00.

Testy przesiewowe dla medyków - nowe narzędzie w kujawsko-pomorskim pakiecie antykryzysowym

Testy przesiewowe dla białego personelu szpitali i przychodni funkcjonujących w systemie publicznej służby zdrowia to nowe narzędzie w marszałkowskim pakiecie antykryzysowym. Kujawsko-pomorski wojewódzki program przeciwdziałania epidemii Covid19 i łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce obejmuje też m.in. mikrogranty inwestycyjne, granty do kapitału obrotowego i pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorstw, dopłaty do pensji personelu instytucji pomocowo-opiekuńczych, zakupy sprzętu i medycznych środków ochrony osobistej dla szpitali oraz mechanizm wsparcia podmiotów ekonomii społecznej.

Bitwa pod Płowcami – dokument dziś w TVP 3 Bydgoszcz

Film w reżyserii Marcina Sroki,opowiadający o krwawym starciu wojsk polskich z oddziałami krzyżackimi , będą dziś mogli obejrzeć widzowie TVP 3 Bydgoszcz. Produkcję można obejrzeć o godzinie 17:30 w ramach cyklu „Dokument w TVP 3 Bydgoszcz”.

Koronawirus: Dwie ofiary i 22 zakażenia w regionie

605 nowych zakażeń w Polsce, w tym 22 w województwie kujawsko-pomorskim. To dane podane dziś przez Ministerstwo Zdrowia. We Włocławku SARS-CoV-2 wykryto u jednej osoby. Jedno nowe zakażenie pojawiło się też w powiecie włocławskim.

Bezpiecznie poruszam się po drodze w ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS"

O aspektach bezpiecznego poruszania się po drodze rozmawiali policjanci włocławskiej prewencji w czasie spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Chodczu. Działania mundurowych wpisują się w zbilżającą się akcję pod nazwą „ROAD SAFETY DAYS" w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.