Kupuj od rolnika - OAC podsumował projekt

Dwadzieścia spotkań, blisko 750 uczestników - tak najkrócej można podsumować projekt "Kupuj od rolnika" prowadzony w regionie przez Ośrodek Analiz Cegielskiego. Dziś rezultaty kampanii podsumowano na śniadaniu prasowym w Majątku Kaniewo.

#Q4news Spacer szlakiem włocławskiej rewitalizacji

Rewitalizacja Śródmieścia jest naszym priorytetem – podkreśla często włocławski ratusz. Program rewitalizacji, który rozpoczął się w roku 2018 trwać będzie przez następnych 8 lat. Według zamierzeń, w tym czasie Śródmieście miasta ma radykalnie zmienić swoje oblicze. Co już się udało, można było zobaczyć na dzisiejszym spacerze „szlakiem rewitalizacji”.

Włocławek zagrał dla Orkiestry

Ognisty i rozśpiewany, taki był finał zbiórki WOŚP we Włocławku. Na Zielonym Rynku, podczas „Światełka do nieba”, zaśpiewali Dawid Kwiatkowski i Mechanicy Shant, całość zamknął efektowny, ognisty pokaz. Tak właśnie Włocławek zagrał dla orkiestry.

Ratusz zachęca do wynajmu lokal [WIDEO]

Miasto stara się zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Strefie Rewitalizacji, Nowe sklepy czy ponkty usługowe mają pojawić się tam, między innymi za sprawą remontów lokali użytkowych prowadzonych przez Administrację Zasobów Komunalnych.

Boost with Facebook - Szkolenie już 14 stycznia [WIDEO]

Już we wtorek 14 stycznia w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się bezpłatne szkolenie z cyklu: Boost with Facebook. Włocławek jest jednym z kilku miast, które znalazły się na trasie tegorocznej edycji.

Włocławski sztab WOŚP gotowy na 28 finał! Konferencja prasowa

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, po raz 28. zgra największa orkiestra świata. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wybrzmi także we Włocławku i jak zawsze zrobi to głośno. 500 wolontariuszy, koncerty, imprezy, spotkania, aukcje – także i w tym roku nie zabraknie okazji do tego, by wspomóc zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych w całej Polsce. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i leczniczego na potrzeby medycyny zabiegowej. A potrzeby, jak przyznają dyrektorzy placówek, są ogromne. Przynajmniej część z nich udaje się rokrocznie zaspokoić dzięki WOŚP i hojności darczyńców.

Ratusz zachęca: Sięgnijcie po dotacje na remonty

500 tysięcy złotych dotacji. Efekt? Znakomity. Kamienica przy Brzeskiej jest jedną z sześciu nieruchomości wyremontowanych w ubiegłym roku dzięki dotacji z ratusza. Właśnie rusza kolejny konkurs dla zainteresowanych wsparciem.

Najnowsze galerie

2020-01-18

Studniówka LZK cz. I

225 wyświetleń

2020-01-17

European Youth Basketball League we Włocławek

32 wyświetleń

2020-01-16

Anwil Włocławek - Hapoel Jerozolima 102:107

174 wyświetleń

2020-01-16

Cheerleaderki Anwilu podczas meczu z Hapoel Jerozolimą

218 wyświetleń

2020-01-15

Cyfrowa Rewolucja w Edukacji Polonistycznej

81 wyświetleń

2020-01-15

Boost with Facebook: włocławskie firmy ruszają na podbój internetu

107 wyświetleń