Zamknij [X]

Bezpieczny maluch - kilka potrzebnych akcesoriów

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najbardziej bezpieczne i komfort warunki do prawidłowego rozwoju. Dzieci i ich wyobraźnia zapewnia im ogromną porcję różnorodnych pomysłów na zabawę i poznawanie świata. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w wyprawce malucha? Poznajmy pięć najważniejszych przedmiotów, dzięki którym możemy mieć pewność, iż nasze dziecko jest całkowicie bezpieczne. Gotowi na kilka cennych wskazówek? Zaczynamy!

Stworzą prace na wzór rzeźb Zagajewskiego

Trwa nabór prac do czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Dzięki konkursowi popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego.

Ferie w muzeum? MZKiD zaprasza

Rozpoczynające się ferie w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej? To możliwe. Tradycyjnie już placówka zaprasza młodych włocławian, ale także całe rodziny na zajęcia warsztatowe. Pierwsze z nich już 18 stycznia.

Ferie – bezpieczny autobus

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci w całym kraju szczególną uwagę poświęcą kwestiom związanym z bezpieczeństwem wyjeżdzających. Rozpoczynają się również kontrole autobusów przewożących dzieci na wypoczynek.

Samorząd Włocławka podsumował rok 2021

Zbliżamy się do połowy pierwszego miesiąca nowego roku. Według włocławskiego ratusza, to odpowiednia okazja na podsumowanie tego, co udało się zrobić w roku 2021 w ramach polityki miejskiej we wszystkich sferach – procesów inwestycyjnych w mieście, kultury, edukacji, zdrowia, czy programu rewitalizacji.

Rottweilery z kolejnym zwycięstwem w ENBL

Rottweilery niepokonane w ENBL. Trzeci mecz Anwilu w European North Basketball League, tym razem przeciwko Basket Brno kolejnym zwycięstwem. Nie obyło się jednak bez pełnej emocji końcówki.

Licealiści z LMK zainaugurowali rok swojej patronki

W podjętej w październiku, okolicznościowej uchwale Sejm zdecydował o upamiętnieniu urodzonej 180 lat temu Marii Konopnickiej. Pisarka, poetka i publicystka została patronką roku 2022. We Włocławku w upamiętnienie twórczyni „Roty” włączyli się uczniowie liceum jej imienia.

Włocławska Nowoczesna krytykuje nową reformę podatkową

Przepisy wprowadzone przez Polski Ład, który z założenia miał być wsparciem dla obywateli i firm, a także wprowadzać ulgi podatkowe, okazują się znacznie bardziej skomplikowane niż mogłoby się przypuszczać. Według przedstawicieli włocławskiej Nowoczesnej to nic innego jak nowe, ukryte podatki i podwyżki cen.

Seniorzy dla hospicjum stacjonarnego we Włocławku

Starania o utworzenie hospicjum stacjonarnego w naszym mieście trwają od wielu lat. Mimo uzyskania pozwolenia na budowę przez włocławski oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, nadal brakuje najważniejszego – pieniędzy. Wczoraj, środki na budowę zbierali seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Najnowsze galerie

2022-01-15

Studniówka - ZS4 - cz. 3

157 wyświetleń

2022-01-15

Studniówka - ZS4 - cz. 2

61 wyświetleń

2022-01-15

Studniówka - ZS4 - cz. 1

174 wyświetleń

2022-01-15

Studniówka - ZSS - cz. 2

163 wyświetleń

2022-01-15

Studniówka - ZSS - cz. 1

62 wyświetleń

2022-01-14

Finał akcji #KarmaWraca

29 wyświetleń