Zamknij X

XXVII Indywidualne Mistrzostwa Juniorów zakończone

Po czterech dniach pełnego emocji widowiska, XXVII Indywidualne Mistrzostwa Juniorów Polski w Boksie dobiegły końca. W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 76 klubów reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich.

Zmoczone regaty

19 załóg stanęło w ostatni weekend września na starcie regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego zorganizowanych i przeprowadzonych już po raz 43 przez YACHT CLUB ANWIL. Patronat nad zawodami objęła Pani Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. Nie przypadkowo, wszak włocławski kombinat chemiczny od samego początku organizacji tych regat jest ich strategicznym sponsorem i to dzięki przychylności kierownictwa przedsiębiorstwa możliwe jest w ogóle zorganizowanie tej imprezy. Uroczystego otwarcia regat dokonał Pan Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

Radni PiS chcą przeznaczyć środki na projekt trzeciej przeprawy na Wiśle

Sporządzenie dokumentacji projektowej trzeciej przeprawy na Wiśle, utwardzenie dróg i budowa parkingów. To tylko niektóre z propozycji radnych Prawa i Sprawiedliwości, które znalazły się w propozycjach do przyszłorocznego budżetu. Dziś 22 wnioski zostały przedstawione na konferencji prasowej.

Włocławska tama kończy 50 lat. Kiedy powstanie zapora w Siarzewie?

Minęło 50 lat odkąd przegrodziła koryto Wisły. Od tego czasu stała się stałym elementem Włocławskiego pejzażu. Włocławska tama od półwiecza czeka na kolejne zapory, które miały powstać na Wiśle według pierwotnych planów. Jest szansa na to że sytuacja ta się zmieni. Między innymi o tym mówił dziś do dziennikarzy prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Koło Gospodyń Wiejskich na straży regionalnych tradycji

Podczas I Festiwalu Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych „Lornetka”, gospodynie zaprezentowały swoje zdolności kulinarne oraz wiedzę na temat tańca i piosenek z regionu. Impreza odbyła się w Kaniewie.

Miejsce na 'podium', którego chcielibyśmy uniknąć. Rekord zakażeń w regionie

162 nowe przypadki SARS-CoV-2 w regionie, to absolutny rekord liczby zakażeń odnotowany w województwie od początku epidemii. Ten wynik plasuje kujawsko-pomorskie w pierwszej trójce województw z najwyższą liczbą zakażeń w Polsce w ciągu minionej doby. Nowe przypadki koronawirusa wykryto też w DPS w Wilkowiczkach.

Dofinansowania dla OSP. Wręczono promesy

Jednostki OSP z kujawsko-pomorskiego otrzymały granty na zakup nowego sprzętu i termomodernizacje remiz. Ireneusz Stachowiak; prezes WFOŚiGW przekazał vouchery prezesom strażaków ochotników podczas konferencji we Włocławku.

Najnowsze galerie

2020-09-28

Zapora skończyła 50 lat

90 wyświetleń

2020-09-28

Regaty Błękitna wstęga - cz. V

227 wyświetleń

2020-09-28

Regaty Błękitna wstęga - cz. IV

98 wyświetleń

2020-09-28

Regaty Błękitna wstęga - cz. III

220 wyświetleń

2020-09-28

Regaty Błękitna wstęga - cz. II

114 wyświetleń

2020-09-28

Regaty Błękitna wstęga - cz. I

217 wyświetleń