ANWIL z Grupy ORLEN umocni pozycję w branży chemicznej

Rozbudowa instalacji nawozów w spółce ANWIL z Grupy ORLEN przebiega zgodnie z harmonogramem. Największa w regionie kujawsko–pomorskim i w historii firmy inwestycja, która zapewni ok. 100 nowych miejsc pracy oraz wzmocni polską gospodarkę, jest na 32 proc. poziomie zaawansowania. Według prognoz, zysk operacyjny EBITDA spółki po zakończeniu rozbudowy mocy produkcyjnych, które planowane jest na 2022 r., wzrośnie o blisko 245 mln zł rocznie.

Świąteczna Zbiórka Żywności we Włocławku

Fundacja Lewiatan i Banki Żywności razem na rzecz potrzebujących we Włocławku organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności. Osiem sklepów spółki Lewiatan w naszym mieście postawiło specjalne kosze na produkty które są najbardziej potrzebne dla seniorów. Jeszcze przez kilka dni, do 28 listopada, klienci będą mogli oddać produkty do specjalnego miejsca wewnątrz sklepu. W tym roku zbiórka przebiega pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”.

Czystsze powietrze we Włocławku już za rok

Wczoraj zakończył się montaż dwóch silosów do instalacji neutralizacji spalin we włocławskiej elektrociepłowni. Instalacja zadba o czystość emitowanych do atmosfery spalin i przyczyni się do tego, że włocławianie będą oddychać lepszym powietrzem. Dodatkowo też, Włocławek został laureatem konkursu EKO-ORŁY 2020 pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Na tych ulicach będziemy zwalniać

TEMPO 30 to nazwa strefy ograniczenia prędkości, która obowiązywać będzie od 27 listopada na szeregu ulic w centrum naszego miasta. Jak sama nazwa wskazuje nie pojedziemy tam szybciej niż 30 kilometrów na godzinę.

Kontrola biletów i akcja rozdawania maseczek ochronnych

Kontrolerzy biletów we włocławskiej komunikacji miejskiej, rozdają maseczki pasażerom, którzy podróżując autobusami nie mają zakrytego nosa i ust, co powoduje zwiększenie ryzyka transmisji koronawirusa w czasie pandemii.

Włocławianka wicemistrzynią Europy w judo

Mimo wymagających walk, praktycznie od samego początku mistrzostw Angelika Szymańska z MKS Olimpijczyk Włocławek radziła sobie świetnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w chorwackim Poreču. Ostatecznie zdobyła srebrny medal, przegrywając jedynie finałową walkę z Joanną Van Lieshout.

Rusza XIII edycja konkursu im. Zagajewskiego

W formie nieco innej niż w poprzednich latach, ale jednak odbędzie się. XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego rozstrzygnie się w kwietniu przyszłego roku. Organizowany przez Centrum Kultury „Browar B.” i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

WIWAT NIEPODLEGŁA! - online

11 listopada Centrum Kultury Browar B. przygotowało dla włocławian koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Koncert dostępny jest na kanale Youtube Centrum Kultury Browar B.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2020 r.

Bardzo symbolicznie uczciliśmy we Włocławku Narodowe Święto Niepodległości. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku uroczystości miejskie zostały ograniczone tylko do złożenia kwiatów przez władze miasta.

Najnowsze galerie

2020-11-26

Trwają prace nad inwestycją w Anwilu

108 wyświetleń

2020-11-20

Ważna inwestycja w MPEC

102 wyświetleń

2020-11-16

Szkółka bowlingowa dla dzieci

26 wyświetleń

2020-11-12

Trening MSK Olimpijczyk

86 wyświetleń

2020-11-11

Święto Niepodległości

251 wyświetleń

2020-11-10

Konkurs plastyczny w PP 35

86 wyświetleń