OKM 1940 - warsztaty we Włocławku

Komenda Miejska Policji we Włocławku, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939r. zorganizowała dziś (07 grudnia) warsztaty dla uczniów klas mundurowych z regionu. Warsztaty "OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje" przybliżyły im, ale także funkcjonariuszom policji, dzieje Policji Państwowej w międzywojniu. Przede wszystkim jednak, zagładę policjantów straconych przez bolszewików w trakcie zbrodni katyńskiej.

Rok Zagajewskiego podsumowany

Chciał być jak Michał Anioł i tak bywa nazywany - 4 kwietnia 2018 r. minęło dziesięć lat od śmierci rzeźbiarza Stanisława Zagajewskiego. Dziś w Centrum Kultury Browar B. podsumowano "Rok Zagajewskiego".

W budynku MBP jest już oczekiwana winda

W roku 2017 ten projekt został jednym ze zwycięskich w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Prace nad montażem zewnętrznej windy trwały od sierpnia tego roku. Od dziś służy czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na Fredry już (prawie) święta

Już po raz piąty mieszkańcy ulicy Fredry, wraz z przedszkolakami z "Jasia i Małgosi" ubierali bożonarodzeniowe drzewko. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że choinka stanęła pomiędzy osiedlowymi blokami, a tradycja jej stawiania jest oddolną inicjatywą mieszkańców.

Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali 'szlachetną paczkę'

Ta akcja od lat jednoczy Polaków tuż przed świętami. Idea szlachetnej paczki ma swoją tradycję i stałych wspierających. Wśród tych ostatnich, są też pracownicy Urzędu Miasta i wspierający przygotowywaną przez nich paczkę przedsiębiorcy.

We Włocławku już świątecznie. Ujęcia z drona!

Włocławek jak z bajki, czyli pełen bajkowych postaci, bajkowego nastroju, barwnych świateł, kolęd i świątecznych przebojów. Taki był dziś – przynajmniej na Placu Wolności. O 16 uruchomiono miejskie, świąteczne iluminacje.

DPS - Propozycja, której nie było...

Podwyżka uposażeń o 200 złotych jest niewystarczająca - mówi o propozycji Marka Wojtkowskiego dla pracowników DPS Janusz Dębczyński. Takiej propozycji nie było -odpowiada Domicela Kopaczewska. Dziś w sprawie płacowych żądań pracowników Domów Pomocy Społecznej zabrali głos radni Prawa i Sprawiedliwości.

Motomikołaje już w sobotę!

Podobnie jak poprzednich latach motocykliści organizują pomoc dla dzieciaków z placówek wychowawczych. W najbliższą sobotę (8 grudnia) grupa Motórzyści Włocławek odwiedzą dzieciaki z Brzezia.

Najnowsze galerie

2018-12-09

Szlachetna Paczka Włocławek

40 wyświetleń

2018-12-09

Motomikołaje 2018 Cz. II

185 wyświetleń

2018-12-09

Motomikołaje 2018 Cz. I

230 wyświetleń

2018-12-07

OKM 1940: Ostaszków, Kalinin, Miednoje

254 wyświetleń

2018-12-07

Bezpieczny Przedszkolak

48 wyświetleń

2018-12-07

Koncert charytatywny w CK Browar B.

95 wyświetleń