78 lat temu powstała Armia Krajowa

14 lutego, pod pomnikiem Armii Krajowej we Włocławku w imieniu poseł na Sejm RP Joanny Borowiak i klubu radnych PiS złożono wiązanki z okazji 78. rocznicy powstania Armii Krajowej.

#Q4news W WKU 'drzwi otwarte' dla uczniów

Uczniowie włocławskich klas mundurowych mieli dziś niepowtarzalną okazję do poznania wojska „od środka”. W ramach akcji „otwartych drzwi” przy Okrężnej pojawili się wojskowi „chemicy”, „terytorialsi” i saperzy. Można było także poznać procedury obowiązujące przy przystępowaniu do służby.

Europa dla obywateli – spotkanie informacyjne w COPiW

We włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się dziś spotkanie dotyczące pozyskiwania środków w ramach programu „Europa dla Obywateli”. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządu mogą pozyskać od 25 do nawet 150 tysięcy euro na realizację przedsięwzięć.

Strategia przyspieszenia 2030+. We Włocławku rozmawiano o zdrowiu

We włocławskim szpitalu spotkali się dziś naukowcy i praktycy lecznictwa oraz samorządowcy. To jeden z paneli branżowych, które odbywają się w ramach opracowania strategii rozwoju województwa do roku 2030. Prace nad strategią rozpoczęły się oficjalnie w połowie stycznia. Dokument ma określać kierunki rozwoju regionu i obszary wymagające wsparcia władz samorządowych.

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Od 11 lutego do 10 kwietnia we Włocławku i powiecie włocławskim trwa kwalifikacja wojskowa. W tym roku, przed komisjami lekarskimi pojawią się mężczyźni z rocznika 2001, jednak nie tylko oni.

Fundacja Vladislavia nowym operatorem Śródmieście Cafe

Kawiarenka Obywatelska ma nowego operatora. W najbliższym czasie gospodarzem tego miejsca będzie Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej „Vladislawia". Fundacja przewiduje realizację 106 wydarzeń w ciągu 11 kolejnych miesięcy.

#Q4news PUZ Gaming Festival

W sobotę 1-go lutego odbył się PUZ GAMING FESTIVAL czyli akademicki festiwal gier. Podczas imprezy odbyły się 3 turnieje w gry: FIFA 20, HEARTHSTONE oraz COUNTER STRIKE GLOBAL OFFENSIVE.

Osłabiony ale zwycięski Anwil [WIDEO]

Po frustrującym spotkaniu w Lidze Mistrzów z Banvitem Bandirmą, po którym Anwil stracił szansę na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów , we Włocławku pojawiła się ekipa bydgoskiej Astorii. Goście pojawili się w Hali Mistrzów by wygrać. W tym derbowym pojedynku zadanie mieli o tyle łatwiejsze, że rotacji Rottweilerów zabrakło czterech kluczowych graczy. Obok Tony'ego Wrotena, który właśnie przeszedł do hiszpańskiego Joventutu Badalona i kontuzjowanego Chase Simona na parkiecie nie pojawili się też zmagający się z urazem Rolands Freimanis i chory Michał Sokołowski.

Najnowsze galerie

2020-02-14

Narodowa Perła Gruzji w Browarze B. (cz.II)

60 wyświetleń

2020-02-14

Narodowa Perła Gruzji w Browarze B. (cz.I)

168 wyświetleń

2020-02-14

78. Rocznica Powstania AK

89 wyświetleń

2020-02-14

Gala LGD w ratuszu

199 wyświetleń

2020-02-14

Drzwi otwarte w WKU

162 wyświetleń

2020-02-13

Europa dla obywateli – spotkanie informacyjne w COPiW

215 wyświetleń