Krajowy Zasób Nieruchomości zachęca gminy do współpracy

Wiceminister Iwona Michałek zachęca samorządy w regionie do włączenia się w program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Nowy instrument koordynowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości ma umożliwić budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności.

Wisła wzbiera, sytuacja jest jednak stabilna

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni wydało wczoraj ostrzeżenie dla odcinka dolnej Wisły. Poniżej stopnia wodnego mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze - informowali hydrolodzy. Sytuacja we Włocławku jest jednak stabilna.

Podmienił kluczyk i ukradł BMW

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który ukradł samochód podmieniając kluczyki podczas oglądania auta, które wystawiono na sprzedaż. Został zatrzymany przez radziejowskich kryminalnych kilka godzin po zdarzeniu. 24-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Program in vitro. Ratusz apeluje o zgłaszanie się zainteresowanych

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Marka Wojtkowskiego tworzenie włocławskiego programu in vitro nabiera tempa. Na dzisiejszej konferencji w ratuszu zaproszono do zgłaszania się zainteresowanych skorzystaniem z przyszłego finansowania. Ma to pomóc w zdiagnozowaniu zapotrzebowania na zabiegi in vitro.

Wracają włowery

Od wczoraj włocławianie ponownie mogą korzystać z miejskich rowerów. 220 jednośladów czeka na mieszkańców na 20 stacjach w mieście. Z pojazdów będzie można korzystać do końca listopada.

Pamięci 'wyklętych' - Pod Pomnikiem AK zapłonęły znicze

Jak co roku 1 marca pod pomnikiem Armii Krajowej w Parku Łokietka odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W dobie pandemii miały jednak dużo skromniejszy, niż zazwyczaj, charakter.

Najnowsze galerie

2021-03-05

Podwyższony stan Wisły

121 wyświetleń

2021-03-02

Eurointegracja podsumowała projekt

120 wyświetleń

2021-03-01

Uroczystości pod pomnikiem AK

120 wyświetleń

2021-03-01

Pamięci wyklętych - uroczystości pod pomnikiem AK

180 wyświetleń

2021-02-27

Uroczystości przy Pomniku Sapera

58 wyświetleń

2021-02-23

Żyj dla innych

241 wyświetleń