Zamknij [X]

8 listopada wyrok w sprawie wypadku w Steklinku [WIDEO]

Koniec postępowania przed Sądem Okręgowym. 8 listopada zapadnie wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Steklinku koło Lipna. Do wypadku, w którym zginął 11-letni chłopczyk, doszło 14 lipca 2015 roku.

Włocławek będzie większy?

Ostateczną decyzję podejmie premier, jednak wszystko wskazuje na to, że miasto w najbliższych dwóch latach powiększy się o 180 hektarów. Powód? Budowa alternatywnego połączenia Południa z Michelinem. To była jedna z kwestii poruszanych podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

3 tysiące węgorzy trafiło do Wisły

Za nami piąta edycja konkursu „Pan Karp zarybia Wisłę” organizowanego przez Towarzystwo Promocji Ryb i ANWIL S.A. W tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia wzięli udział uczniowie z 26 szkół oraz dzieci z 6 przedszkoli. Spośród placówek zgłoszonych z 7 województw zwycięskie okazały się te zlokalizowane w Dolnośląskiem i Łódzkiem. W ramach finału akcji, który odbył się w Kucerzu w piątek, 25 października, młodzi zwycięzcy wpuścili do Wisły 147 kg, czyli 3 tysiące narybku węgorza.

ANWIL zacieśnia współpracę z Elektrykiem

Spółka ANWIL i Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku zawarli dziś, 25 października porozumienie o współpracy. Partnerstwo skoncentrowane będzie wokół kształcenia kadr sektora produkcyjnego. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom sygnatariuszy umowy, osoby podejmujące naukę we włocławskim Elektryku zostaną przygotowane – również w wymiarze praktycznym – do przyszłej pracy w zawodzie.

Rok temu 7 tysięcy. Ile przyniesie tegoroczna kwesta? [WIDEO]

Pierwszego listopada, po raz kolejny, na alejkach włocławskiego Cmentarza Komunalnego spotkać będzie można samorządowców i ludzi kultury i sztuki z charakterystycznymi skarbonkami. Jak co roku trwać będzie wtedy zbiórka środków na renowację nagrobków znanych włocławian.

#Q4News EKO akcja z mistrzynią świata we Włocławku!

Wczoraj we Włocławku odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowo - ekologiczne. Mistrzyni świata w boksie zawodowym - Agnieszka Rylik spotkała się z uczniami czterech szkół podstawowych, aby uczyć ich czym jest recykling i zorganizować konkurencje sportowe. W imprezie uczestniczyła również Pani Barbara Moraczewska - Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek.

#Q4news Ciche, ekonomiczne i ekologiczne - W MPK pojawiły się autobusy elektryczne

Cztery stacje ładowania i trzy autobusy elektryczne. To pierwszy krok Włocławka na drodze do "zeroemisyjnej" komunikacji. W mieście, jako drugim w regionie, pojawiły się "elektryki". Każdy z nich może przejechać na jednym ładowaniu około 150 kilometrów. W znacznie krótszą trasę wybrali się nim, jako pierwsi, uczniowie SP 23.

#Q4News Włocławek za pół ceny

Polska za pół ceny, to realizowana już od kilku lat akcja promocyjna zainicjowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku, po raz pierwszy wezmą w niej udział włocławscy przedsiębiorcy. Od 22 do 24 listopada trwać będzie „Włocławek za pół ceny”.

Najnowsze galerie

2019-11-13

Anwil Włocławek – Telenet Giants Antwerp

226 wyświetleń

2019-11-13

Święto Odzyskania Niepodległości

196 wyświetleń

2019-11-13

MPWiK inwestuje w sieć

82 wyświetleń

2019-11-13

Muzyków Wspominki 2019 - za nami

111 wyświetleń

2019-11-13

Luxtorpeda zagrała w Browarze (Cz. II)

66 wyświetleń

2019-11-13

Luxtorpeda zagrała w Browarze (Cz. I)

88 wyświetleń