Zamknij X
Zamknij [X]

Czyste powietrze - eksperci pokażą jak napisać wniosek o dofinansowanie.

Czyste powietrze, to rządowy program dotacji do wymiany źródeł ciepła w domach Polaków. Od kilku lat smog, w znacznej mierze pochodzący z ogrzewania pomieszczeń za pomocą przestarzałych pieców, pozostaje utrapieniem dla wielu polskich miast. Na tej liście niestety znajduje się też Włocławek. Jak pozyskać dotację na likwidację naszego „kopciucha”? Dowiedzieć się tego będzie można na otwartych spotkaniach dla mieszkańców organizowanych przez radną Agnieszkę Jurę-Walczak.

'Cysterny wstydu' dojechały na Kujawy

„Cysterny Wstydu”, tak nazywa się akcja Prawa i Sprawiedliwości, która w zamierzeniu polityków partii ma uświadomić Polakom straty jakie ponosił budżet państwa w wyniku nieszczelności systemu podatkowego.

Lewica przedstawia swój pomysł na edukację

O sytuacji w oświacie i pomysłach Lewicy na polską szkołę mówili w piątek, na konferencji prasowej, miejscy radni ugrupowania. Innowacyjna edukacja, to pięciopunktowy program mający uzdrowić system edukacji w naszym kraju.

#Q4news Rottweilery w Anwilu

To już tradycja. Przed startem ligowego sezonu zawodnicy i sztab szkoleniowy włocławskiego Anwilu odwiedzili siedzibę sponsora strategicznego. Jak zawsze była to okazja do rozmów o planach na nadchodzący sezon ligowy. Ten, mistrzowie Polski rozpoczną już 25 września meczem o Superpuchar z ekipą BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Nim to jednak nastąpi, przed drużyną ciąg dalszy przygotowań do sezonu, wypełnionych sparingami. Te najbliższe już nadchodzący weekend, podczas rozgrywanego w Hali Mistrzów MEZ Tournament.

Nie jestem rolnikiem malowanym - Łukasz Zbonikowski z poparciem 'Solidarności' RI

Łukasz Zbonikowski z poparciem „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Kandydaturę posła do Senatu poparł dziś także Wojciech Mojzesowicz. Były sekretarz stanu, odpowiedzialny za politykę rolną w rządzie Jarosława Kaczyńskiego na zorganizowanej dziś konferencji prasowej mówił o parlamentarzyście: „Ma przyszłość polityczną”.

Chełmicka do remontu. Dziury znikną jesienią

Ulica Chełmicka we Włocławku to na komunikacyjnej mapie miasta czarna, nomen omen, dziura. Potwierdzą to wszyscy, którzy kiedykolwiek usiłowali dostać się z ulicy Lipnowskiej w stronę budynków dydaktycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej położonych na Zawiślu. Lasy Państwowe zapewniają, że zmieni się to jeszcze tej jesieni. Na wniosek posłanki Joanny Borowiak środki na realizację remontu przyznano z Funduszu Leśnego.

#Q4News Targowe Śródmieście

W niedzielę, 1 września, ulica 3 Maja po raz drugi w tym roku zamieniła się w targ. Choć sprowadzanie „Targowego Śródmieścia” tylko do imprezy handlowej jest sporym nieporozumieniem. Koncerty, konkursy i pokazy czekały na wszystkich, którzy tego dnia pojawili się w centrum miasta.

#Q4news ZST z nową pracownią

Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku wzbogacił się o nową Pracownię Patronacką WIKA/PSSE, utworzoną w ramach współpracy z Firmą WIKA Polska i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną w Sopocie.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek dla 15 tysięcy uczniów w mieście

Dla kilkunastu tysięcy włocławskich uczniów podstawówek, liceów, techników, szkół branżowych i... przedszkoli jutro rozpoczyna się nauka w szkolnych ławach. Dziś w Szkole Podstawowej nr 11 uroczyście zainaugurowano rok szkolny w mieście.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

185 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

150 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

50 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

88 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

46 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

228 wyświetleń