4,6 miliona dla powiatu, 14 milionów dla gmin - nowe umowy w ramach FDS

34 umowy i 53 miliony złotych dofinansowania. Wczoraj w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach drugiej transzy do powiatu włocławskiego trafiło ponad 4,6 miliona złotych dofinansowania, do gmin powiatu dodatkowo blisko 14 milionów.

Płock - Włocławek - Grudziądz - nowa linia kolejowa priorytetem

Szacunkowy koszt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie to 35 miliardów złotych. To jednak nie wszystko. Kosztem 40 miliardów złotych ma powstać blisko 800 kilometrów nowych linii kolejowych łączących CPK z największymi aglomeracjami w kraju. Jedna z nich przebiegać będzie przez Włocławek.

Radni PiS: Podwyżki są radykalne. MPWiK odpowiada

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wyjaśnień od prezydenta Marka Wojtkowskiego i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wyjaśnień. Chodzi o planowane zmiany taryf za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Wniosek w tej sprawie trafił już do regulatora rynku – „Wód Polskich”. Powodem planowanej podwyżki jest wzrost cen prądu, gazu i usług pocztowych – odpowiada MPWiK.

Bowlingowe mistrzostwa znów we Włocławku

Grupa kilkudziesięciu kręglarzy – w wieku od 20 do 78 lat – zawitała do Włocławka i wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu. Sponsorem sportowych zmagań po raz kolejny jest ANWIL.

Łukasz Zbonikowski podsumował minione obrady parlamentu

Łukasz Zbonikowski spotkał dziś z dziennikarzami. Tematem konferencji był finisz prac parlamentarnych nad szeregiem ustaw, które według posła Prawa i Sprawiedliwości wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu Polaków. Takimi ustawami, według słów parlamentarzysty, jest choćby „ustawa frankowa”, czy też wprowadzenie zerowej stawki podatku dochodowego dla młodych.

Vistuliada - kajakarze ponownie we Włocławku

Już po raz czwarty do Włocławka dotarła ekipa międzynarodowego spływu kajakowego. Kilkunastu uczestników pojawiło się we Włocławku w sobotnie popołudnie. Ze stolicy Kujaw wyruszyli dalej w niedzielę. U celu, w Gdańsku mają zamiar pojawić się 20 lipca.

Wodne Atrakcje Na Wakacje. Wideo i zdjęcia

Darmowe rejsy łodziami motorowodnymi, skuterami wodnymi czy pokazy sprzętu strażackiego. Wszystko to dostępne było w sobotę na przystani przy ul. Płockiej.

Żłobek przy Długiej - 1 sierpnia rusza nabór

Na dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu poinformowano, że już 1 sierpnia rozpocznie się nabór dzieci do nowego żłobka na włocławskim Południu. Znajdzie się tam miejsce dla ponad 50 dzieci. Coraz bliżej też do powstania ośrodka terapeutycznego dla uzależnionych – zapewniał dziś Marek Wojtkowski.

'Hocki Klocki' w Browarze B.

Centrum Kultury Browar B. tak, jak w ostatnich latach organizuje wakacyjne zajęcia dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się w dniach 01.07 – 12.07.2019 r. Dzieci mogą m.in. lepić z gliny, układać klocki lub zrobić naszyjnik.

Najnowsze galerie

2019-07-19

Tragiczne zdarzenie w Parku

178 wyświetleń

2019-07-19

Kartka z powstania

240 wyświetleń

2019-07-18

Magiczny Dywan w Oligo

201 wyświetleń

2019-07-18

Oczyszczają rz. Zgłowiączkę

141 wyświetleń

2019-07-18

Konsultacje społeczne w Nakonowie

211 wyświetleń

2019-07-16

Wioślarze WTW przed zgrupowaniem

60 wyświetleń