Żłobki i przedszkola zamknięte do 24 maja

Marek Wojtkowski potwierdził informację podaną w ubiegłym tygodniu przez swoją zastępczynię Barbarę Moraczewską. Żłobki i przedszkola w mieście pozostają zamknięte. Jak tłumaczy, w obliczu niepewnej sytuacji epidemiologicznej i konieczności spełnienia wymogów narzuconych przez rząd ich otwarcie w tym tygodniu jest niemożliwe.

Msza święta za ojczyznę odprawiona w katedrze

Bez hucznych miejskich uroczystości, bez pocztów sztandarowych i w zdecydowanie skromniejszym niż zwykle gronie. W ten sposób Włocławek świętował 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas uroczystej mszy świętej odprawionej we włocławskiej bazylice katedralnej.

Koronawirus: 15 włocławian wyzdrowiało

Spośród 24 włocławian zakażonych koronawirusem 15 już wyzdrowiało – poinformował Marek Wojtkowski. Prezydent podał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w mieście.

Dzień Flagi – dziś inaczej niż przed rokiem

Choć Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie ma długiej tradycji, bo w kalendarzu pojawił się dopiero w 2004 roku, to zdążył zrosnąć się już z majowym weekendem i stał się okazją do manifestacji patriotyzmu. W tym roku jednak wygląda inaczej.

Wywieśmy flagi - namawia wojewoda

To dobry i właściwy czas abyśmy wszyscy wywiesili flagi na swoich domach – zachęca wojewoda kujawsko-pomorski. Dziś obchodzimy Dzień Flagi, jutro Święto Konstytucji 3 maja.

7,5 mln zł ze środków rządowych dla szpitali i instytucji pomocy społecznej w kujawsko-pomorskim

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, od początku epidemii, wspiera samorządy w opanowaniu sytuacji w domach pomocy społecznej, ośrodkach pomocy społecznej, schroniskach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Zapewnia także prawidłowe funkcjonowanie szpitali, ratownictwa medycznego i stacji sanitarno-epidemiologicznych. Pomoc dla wszystkich tych instytucji przekazana została zarówno w formie finansowej, jak i rzeczowej – poprzez zaopatrzenie w środki ochrony osobistej i higieny.

Lewica uczciła Święto Pracy

Zdecydowanie inaczej niż zwykle. Bez tradycyjnego pochodu i w skromnym gronie. Tak, z powodu pandemii, wyglądały tegoroczne obchody Święta Pracy we Włocławku.

Zakład Karny pomaga. Funkcjonariusze przekazali środki bezpieczeństwa dla DPS-u

Dom Pomocy Społecznej „Na Skarpie” jest jednym z dwóch działających w naszym mieście. Zagwarantowanie bezpieczeństwa podopiecznym i personelowi, w sytuacji pandemii koronawirusa, jest jednym z najważniejszych wyzwań. Wiedzą o tym także funkcjonariusze z Zakładu Karnego. Wczoraj przekazali niezbędne środki ochrony dla DPS.

Najnowsze galerie

2020-05-25

W bajkowym klimacie

225 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

72 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

163 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

160 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

251 wyświetleń

2020-05-10

Akcja ratunkowa na tamie

139 wyświetleń