Zamknij X

Barwnie i europejsko. Parada Schumana we Włocławku

Barwna parada, a następnie prezentacje szkół na Starym Rynku – tak wyglądało święto Unii Europejskiej, które za sprawą Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się w naszym mieście. Zadaniem poszczególnych szkół było przygotowanie prezentacji rozlosowanych krajów będących we wspólnocie, ponadto tańców narodowych, czy kuchni charakterystycznej dla danego kraju.

Włocławek uczcił rocznicę zakończenia II wojny

8 maja 1945 roku zakończyła się „europejska część” trwającego 6 lat konfliktu, który kosztował życie kilkudziesięciu milionów ludzi. Dziś we Włocławku upamiętniono zakończenie II wojny światowej.

Most przy ulicy Wysokiej został poważnie uszkodzony

W wyniku awarii sieci wodociągowej zawaliła się część jezdni prowadząca w stronę osiedla Zazamcze. Cała przeprawa została zamknięta dla ruchu. Nie wiadomo jeszcze jak długo trwać będzie remont.

PGE w trosce o bociany

PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat wspiera ochronę ptaków w Polsce. Szczególną troską otacza bociana białego. Od ponad 30 lat buduje dla niego specjalne platformy ponad słupami energetycznymi. Konstrukcje te zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem.

Święto Strażaka - 110 lat OSP w Bobrownikach

4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka, z tej okazji w komendach PSP i OSP w całej Polsce odbywały się liczne uroczystości. W Bobrownikach swoje święto tamtejsi ochotnicy z OSP obchodzili dzień wcześniej, łącząc je ze Świętem Konstytucji.

Samorządy czekają na pieniądze z KPO

Apelujemy do rządu o przyspieszenie tych prac – w ten sposób Marek Wojtkowski odniósł się do opóźnień w przekazaniu Polsce środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Prezydent Włocławka spotkał się z dziennikarzami wraz z posłem PO Arkadiuszem Myrchą.

II Długoszowskie Biennale Fajansu

28 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich imienia ks. Jana Długosza odbyła się druga już edycja Międzyszkolnego Konkursu Malarskiego. W II Długoszowskim Biennale Fajansu wzięło udział 60 uczestników.

'Pan Tadeusz' i 'Noce i dnie' - za nami pierwszy dzień matur

Maturzyści rozpoczęli dziś egzaminacyjny maraton. Przez kolejne dni, do 23 maja mierzyć się będą z zadaniami sformułowanymi przez egzaminatorów. Pierwszym egzaminacyjnym bojem był ten z języka polskiego. Ponoć „było łatwo”.

Najnowsze galerie

2022-05-27

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

54 wyświetleń

2022-05-27

Kujawiak Kowal - Mień Lipno 3-1

90 wyświetleń

2022-05-26

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia w PUZ

57 wyświetleń

2022-05-26

Gratka dla fanów koszykówki

100 wyświetleń

2022-05-25

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

98 wyświetleń

2022-05-25

XXXI Katedralne Koncerty Organowe - Patryk Podwojski

127 wyświetleń