KWW Macieja Maciaka zgłasza protest wyborczy

Dziś do Sądu Okręgowego we Włocławku został złożony protest wyborczy zdaniem KWW Macieja Maciaka i samego kandydata, podczas pierwszej tury wyborów samorządowych mogło dojść do nieprawidłowości. Rzecz dotyczy, między innymi, "zagubionych" kart do głosowania.

Wiceminister Zdrowia w PWSZ

Józefa Szczurek-Żelazko wiceminister zdrowia i poseł Iwona Michałek gościły dziś na konferencji prasowej zorganizowanej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Tematem spotkania było kształcenie przyszłych pielęgniarek we włocławskiej szkole.

Echa konferencji Łukasza Zbonikowskiego

Jarosław Chmielewski nie będzie odnosił się do zarzutów dotyczących odpowiedzialności za wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku, zaś w sprawie swojej roli w "aferze obyczajowej" wokół posła Zbonikowskiego odsyła do swojego wcześniejszego oświadczenia. Maciej Maciak zaś proponuje, aby obaj przedstawiciele PiS najpierw ze sobą porozmawiają, po tym gotów jest przedstawić dowody. To pokłosie dzisiejszej konferencji posła Łukasza Zbonikowskiego.

Łukasz Zbonikowski żąda wyjaśnień

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zwołał dziś konferencję prasową, na której odniósł się do stwierdzeń, jakie w minionym tygodniu padły z ust byłego kandydata na urząd prezydenta Macieja Maciaka. Przypomnijmy, że oskarżył on Jarosława Chmielewskiego o to, że ten nakręcał aferę obyczajową, jaka wybuchła wokół posła przed trzema laty.

Marek Wojtkowski: 'Będę otwarty na współpracę'

"Bardzo się cieszę, że spotykamy się w starej-nowej rzeczywistości" - rozpoczął swoją dzisiejszą konferencję prasową Marek Wojtkowski. Lada dzień urzędujący prezydent rozpocznie swoją drugą kadencję. Pierwsze spotkanie z dziennikarzami, po niedzielnej drugiej turze wyborów, prezydent poświęcił podziękowaniom i podsumowaniom, ale mówił także o zmianach jakich możemy się spodziewać w ratuszu.

Kolejna kadencja Marka Wojtkowskiego? Wideo

Wszystko wskazuje na to, że tylko katastrofa mogłaby pozbawić wyborczego zwycięstwa Marka Wojtkowskiego. Po przeliczeniu głosów w blisko połowie okręgów wyborczych we Włocławku kandydat koalicji Obywatelskiej zdecydowanie prowadzi wyborczym wyścigu.

Sztab Jarosława Chmielewskiego

Jarosław Chmielewski, przed dwoma tygodniami uzyskał drugi wyborczy wynik w głosowaniu na prezydenta miasta. 23,39 % włocławian zdecydowało, że w drugiej turze spotkał się z urzędującym prezydentem Markiem Wojtkowskim, który w pierwszej turze wyborów przekonał do siebie 26,25% wyborców. Dziś mieszkańcy zdecydowali o przyszłości obu kandydatów.

Marek Wojtkowski zwycięzcą II tury wyborów - Wideo

To już pewne. Choć Państwowa Komisja Wyborcza nie podała jeszcze oficjalnych wyników wyborów we Włocławku w sztabie Marka Wojtkowskiego już strzeliły korki od szampana i pojawił się okolicznościowy tort.

Sztab Marka Wojtkowskiego

To już dziś. Koniec kampanii, koniec wyborczego wyścigu. Przed dwoma tygodniami poznaliśmy nazwiska radnych, dziś ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku o prezydenturę miasta. Jarosław Chmielewski i Marek Wojtkowski. To jeden z nich przez najbliższych pięć lat kierować będzie miastem.

Wyborcze ABC...

Jak i gdzie głosować? O czym warto pamiętać w wyborczą niedzielę udając się do urn? Spytaliśmy dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku Jacka Kraszewskiego.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

26 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

121 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

210 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

130 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

50 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

154 wyświetleń