Już 72 przypadki zakażenia w województwie

25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kujawsko-pomorskim. Nie ma wśród nich mieszkańców Włocławka. Łączna liczba zainfekowanych w naszym regionie wzrosła do 72 osób.

Włocławek. Już blisko 300 osób w kwarantannie

Takie dane podał dziś prezydent Marek Wojtkowski. Oznacza to istotny wzrost osób objętych izolacją. Przed kilkoma dniami ta liczba oscylowało wokół 100. Większość osób przebywa w izolacji domowej, ponad 20 w kwarantannie zbiorowej.

180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze – zapowiada Urząd Wojewódzki

#ZostanWdomu - prosi Krzysztof Kukucki

Opustoszałe ulice, puste place zabaw, zamknięte urzędy i szkoły. To rzeczywistość do której powoli musimy się przyzwyczaić. Niemal całe nasze życie przenosi się obecnie do domów. Wojnę z tym niewidzialnym wrogiem wygramy tylko jednym sposobem. Ograniczając do minimum kontakty z innymi ludźmi. Zostańcie w domu! - apeluje zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki.

Granice zamknięte do 13 kwietnia

Wczoraj zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia granic kraju do 13 kwietnia, jednocześnie rząd zdecydował, że niemożliwe będzie już codzienne jej przekraczanie „w drodze do pracy”. Ten zakaz jest niezbędny – przekonuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Włocławek -Dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem

Na porannym briefingu prasowym Marek Wojtkowski poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zdiagnozowania SARS-CoV-2 w mieście. Jak poinformował prezydent osoby te były dotąd objęte kwarantanną.

Marek Wojtkowski: Zostańcie w domach

To już kolejny taki apel prezydenta miasta, jednocześnie pierwszy po zaostrzeniu przepisów dotyczących przemieszczania się mieszkańców. Dziś zarządzenie weszło w życie.

Najnowsze galerie

2020-05-25

W bajkowym klimacie

117 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

70 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

68 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

133 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

63 wyświetleń

2020-05-10

Akcja ratunkowa na tamie

203 wyświetleń