Zamknij X
Zamknij [X]

#Q4news. Smutek i radość w samo południe. Nabór do szkół - wideo

Im bliżej, tym gorzej. Coraz więcej nerwowego wyczekiwania, coraz więcej wątpliwości i pytań: A co jeśli? Jeśli się nie uda rzecz jasna, bo jeśli uda się znakomicie, to odpowiedź jest prosta – początek wakacji. Mowa oczywiście o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dla ponad 3200 byłych gimnazjalistów i ósmoklasistów godzina zero wybiła dziś o 12:00.

12:00 - godzina prawdy. Znamy wyniki rekrutacji do szkół

11 lipca, godzina 12:00. Ten termin w kalendarzach włocławskich absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów od dawna był zaznaczony na czerwono. Właśnie dziś ogłoszono wynik rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Budżet Obywatelski - są pierwsze zgłoszenia. Ratusz czeka na więcej [WIDEO]

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, winda w MBP, czy wreszcie droga prowadząca do ogródków działkowych na włocławskim Południu. To tylko nieliczne projekty zrealizowane dotąd we Włocławku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 21 lipca ratusz czeka na projekty mieszkańców w tegorocznej edycji.

Już w ten weekend XIII Zlot Motocykli w Choceniu

W dniach 12-13 lipca w Choceniu odbędzie się XIII Zlot Motocykli, który jest największym tego typu wydarzeniem w tej części kraju. Tradycją spotkania miłośników dwóch kółek jest również najdłuższa parada motocyklowa, która dotrze do Włocławka.

Maciak kontra Kalejaiye - proces ruszy od nowa

Sądowa batalia pomiędzy Emanuelem Kalejaiye a Maciejem Maciakiem będzie miała swój ciąg dalszy. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uznał, że redaktor CW24 znieważył włocławskiego ginekologa na tle rasowym. Maciej Maciak odwoła się od wyroku.

Emanuel Kalejayie: Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa

Dziś (5 lipca) swoją konferencję prasową zwołał Emanuel Kalejayie. Były kandydat na urząd prezydenta miasta skomentował wyrok sądu, który orzekł, że Maciej M. (także były kandydat na prezydenta) znieważył go „z powodu przynależności rasowej”.

4,6 miliona dla powiatu, 14 milionów dla gmin - nowe umowy w ramach FDS

34 umowy i 53 miliony złotych dofinansowania. Wczoraj w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach drugiej transzy do powiatu włocławskiego trafiło ponad 4,6 miliona złotych dofinansowania, do gmin powiatu dodatkowo blisko 14 milionów.

Płock - Włocławek - Grudziądz - nowa linia kolejowa priorytetem

Szacunkowy koszt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie to 35 miliardów złotych. To jednak nie wszystko. Kosztem 40 miliardów złotych ma powstać blisko 800 kilometrów nowych linii kolejowych łączących CPK z największymi aglomeracjami w kraju. Jedna z nich przebiegać będzie przez Włocławek.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

30 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

148 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

27 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

141 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

156 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

118 wyświetleń