Zamknij X

Centrum Przesiadkowe już działa . Jak oceniana jest inwestycja?

Dokładnie od tygodnia funkcjonuje już budowane od lipca 2020 roku centrum przesiadkowe. W środę 19 stycznia obsłużyło pierwszych pasażerów. Zadowolenia z zakończenia inwestycji nie kryje Marek Wojtkowski, prawo i sprawiedliwość krytykuje inwestycję. Zdania wśród pasażerów są podzielone, choć dominują pozytywne opinie.

1 września PUZ stanie się Państwową Akademią Nauk Stosowanych

1 lutego Państwowa Uczelnia Zawodowa świętować będzie jubileusz dwudziestolecia istnienia. Jeszcze pod starą nazwą. Przyszły rok akademicki rozpocznie jednak już pod nową nazwą. Od 1 września PUZ stanie się Państwową Akademią Nauk Stosowanych we Włocławku.

Ferie Browerie we Włocławskim Centrum Kultury

Centrum Kultury „Browar B.” przygotowało, jak co roku, rozmaite atrakcje dla najmłodszych. Warsztaty plastyczne, taneczne, aktorskie i sportowe czekają na uczestników. Ferie Browerie potrwają do końca tygodnia.

Sesja Rady Miasta. Fundusze Norweskie włączone do budżetu

Zmiany w budżecie – to był wiodący temat pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta. Radni zdecydowali między innymi o włączeniu do tegorocznego budżetu środków pozyskanych przez miasto w ramach „Funduszy Norweskich”.

Taniec i zabawy ruchowe - Ferie w klubie 'Lęg"

Ferie są już na półmetku. Do szkolnych ław uczniowie wrócą już w kolejny poniedziałek, tymczasem jednak młodzi włocławianie mogą skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje.

159. rocznica wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia 1863 roku rozpoczęło się powstanie styczniowe. Jak co roku władze miasta, samorządowcy i przedstawiciele organizacji społecznych upamiętnili rocznicę tych wydarzeń.

Samorządowcy obradowali we Włocławku

W piątek 21 stycznia w Centrum Kultury „Browar B.” odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich. Samorządowcy omawiali między innymi zmiany w prawie oświatowym i ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym.

77 lat temu zakończyła się hitlerowska okupacja Włocławka

20 stycznia 1945 roku na przedpolach Włocławka stanęły oddziały sowieckiej 47 Armii oraz 2 Armii Pancernej. Po krótkim boju wdarły się do miasta i zlikwidowały niemiecki garnizon. W 77 rocznicę tych wydarzeń włocławscy członkowie Nowej Lewicy złożyli kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niedługo

Już niedługo Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, w ramach jubileuszowego, 30 Finału, gramy dla okulistyki. Zaplanowane zostało wiele atrakcji, a prezydent włocławka przekazał na licytację coś wyjątkowego.

Najnowsze galerie

2022-07-03

Poważne zniszczenia w Wieńcu Zdroju

133 wyświetleń

2022-06-28

Festyn folklorystyczny w skansenie w Kłóbce

66 wyświetleń

2022-06-28

III Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego

201 wyświetleń

2022-06-28

Cygańskie Inspiracje we włocławskim Muzeum Diecezjalnym

63 wyświetleń

2022-06-27

Jarosław Kaczyński we Włocławku

33 wyświetleń

2022-06-27

Dni Włocławka 2022 cz. II

33 wyświetleń