Archiwum Glicensteinów - Włocławek na starej fotografii

Miejsca, których już nie ma. Pomniki, ulice, wiślane bulwary. To wszystko można było zobaczyć na prezentacji historycznych fotografii Włocławka. Zdjęcia pochodzą z Archiwum Glicensteinów, żydowskiej rodziny żyjącej we Włocławku do 1939 roku.

Zachowajmy czujność - ratusz apeluje do mieszkańców w związku z COVID-19

We Włocławku nie zdiagnozowano przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wywołujący chorobę COVID-19 koronawirus rozprzestrzenia się jednak w Polsce. Nie wiadomo jednak jak sytuacja będzie wyglądać za kilka dni, czy tygodni. Z tego powodu ratusz przesuwa w czasie zaplanowane spotkania prezydenta z mieszkańcami.

LOTTO oficjalnie partnerem Włocłavii

Totalizator Sportowy dołączył do grona partnerów WKS Włocłavia Włocławek. Logo marki LOTTO pojawi się na strojach sportowych zawodników, banerach na stadionie i na ściance sponsorskiej. Umowa obowiązuje do końca tego roku.

Wdrożyliśmy procedury. Nie ma powodów do paniki - uspokaja mieszkańców starosta Krzysztof Baranowski

Odpowiednio na siedem i na czternaście dni zawieszono naukę w dwóch dobrzyńskich szkołach. Chodzi o Szkołę Podstawową i Zespół Szkół w Dobrzyniu. Wszystko po tym, kiedy okazało się, że jednym z pasażerów autobusu, którym podróżował pierwszy Polak zarażony koronawirusem jest mieszkańcem miasteczka. Jedno z jego dzieci uczęszczało do Zespołu Szkół, drugą placówkę zamknięto „profilaktycznie”. Nie ma powodów do niepokoju – uspokaja starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Jak w domu - 'Czternastka' przy Łubnej już otwarta

Od dziś we Włocławku funkcjonuje kolejna „czternastka”. Zmodernizowany budynek przy Łubnej wczoraj oglądali dziennikarze, dziś w pokojach pojawią się podopieczni Domu Dziecka przy ulicy Żytniej.

Elektromobilny Włocławek? W mieście powstanie 60 punktów ładowania pojazdów

Rozwój elektromobilności jest jednym z podstawowych zadań, które stoją przed samorządami w Polsce. Nie chodzi tylko o rozwój „zielonego” transportu publicznego. Równie ważnym zadaniem staje się przygotowanie infrastruktury dla wzrastającej liczby pojazdów napędzanych energią elektryczną. Choć na razie nie jest ona imponująca ( do końca 2019 roku zarejestrowano ponad 10 tysięcy tego typu pojazdów) to należy się spodziewać, że w kolejnych latach będzie rosnąć.

Koronawirus w Polsce – czy włocławianie się boją? [SONDA]

Od dziś Polacy żyją ze świadomością, że koronawirus jest także w Polsce. O pierwszym zdiagnozowanym pacjencie poinformował dziś rano resort zdrowia. Chodzi o mieszkańca województwa lubuskiego, który przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Mężczyzna wrócił ostatnio z Niemiec.

Najnowsze galerie

2020-05-28

Dachowanie seicento w Faliszewie(pow. radziejowski)

142 wyświetleń

2020-05-25

W bajkowym klimacie

195 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

78 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

189 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

239 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

249 wyświetleń