Zamknij [X]

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

Radziejowscy policjanci zatrzymali w środę(20.02.19r.) czterech mężczyzn w trakcie wytwarzania krajanki tytoniowej. W magazynie, gdzie trwała produkcja zabezpieczono blisko 14,5 ton krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 12 mln złotych.

Mobilne Q4. Rozmowa z Aleksandrem Budzyńskim

Czy wiecie, że we Włocławku jest ponad 400 portali? Nie, nie chodzi tu o te internetowe. Kilkaset miejsc na wirtualnej mapie Włocławka to portale koncentracji energii XM. Ich stworzenie to zasługa społeczności graczy w Ingress.. Kolejny gość w naszym Mobilnym Studiu Q4. - Aleksander Budzyński to jeden z nich. Trochę o Ingressie, trochę o Pokemon GO i sporo o tym, jak połączyć "wirtual" z realną pomocą.

Mobilne Q4. Rozmowa z Kamilem Rausem

Społecznik, piłkarz, biegacz, sportowiec i okazjonalnie... Święty Mikołaj. To bardzo krótka wersja CV naszego dzisiejszego gościa. Kamil Raus zasiadł dziś w naszym Mobilnym Studiu Q4.

Dzielmy się dobrem po sąsiedzku!

Od ubiegłego piątku Ministerstwo Finansów umożliwia podatnikom rozliczenie z fiskusem za pomocą platformy internetowej www.podatki.gov.pl. Przypomnijmy, że dla większości z nas od tego roku rozliczenie jest jeszcze prostsze, gdyż nasze zeznanie wypełnia sama Krajowa Administracja Skarbowa. Jedno się jednak nie zmieniło – nadal możemy przekazać 1% naszego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego. Także tych z Włocławka.

Mobilne Q4. Rozmowa z Markiem Wojtkowskim

Po przerwie na włocławskie drogi ponownie wyrusza Mobilne Studio Q4. Dziś w niemal wiosennym nastroju podróżujemy z prezydentem Markiem Wojtkowskim.

Urząd Miasta ewakuowany. Kolejna informacja o bombie

To staje się plagą. Dziś po raz kolejny w ostatnim czasie służby we Włocławku zostały zaangażowane w poszukiwania bomb. Informacja o rzekomych ładunkach tym razem dotyczyła obiektów Urzędu Miasta.

'Ewidentne kłamstwo' - mówi prezydent o sprawozdaniu Joanny Borowiak. Posłanka odpowiada

Choć dzisiejszy briefing w ratuszu miał dotyczyć głównie zaplanowanego na jutro spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z radnymi samorządu wojewódzkiego, nieoczekiwanie inny temat przykuł uwagę dziennikarzy. Prezydent zarzucił posłance Joannie Borowiak „podszywanie się pod sukcesy innych osób”. „To co mówi prezydent Włocławka wpisuje się w taktykę mówienia nieprawdy, w tworzenie fake newsów przez polityków PO” - odpowiada posłanka. Ta wymiana zdań dotyczy KZPOW i włocławskiego dworca.

Ratusz stawia na współpracę

Dziś w Urzędzie Miasta dojdzie do spotkania z radnymi Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z inicjatywy prezydenta Marka Wojtkowskiego zebrani rozmawiali o współpracy samorządu lokalnego z wojewódzkim.

7% czy 25%? Solidarność negocjowała podwyżki w oświacie

Podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi miejskich placówek oświatowych domagają się od ratusza związkowcy z Solidarności. Dziś odbyła się druga tura rozmów w tej sprawie. Porozumienie jest, ale jedynie częściowe.

Od wczoraj rozliczenie z fiskusem jest jeszcze prostsze

Podatnicy, którzy za 2018 rok rozliczać się będą na formularzu PIT-37 (uzyskujący dochody z umowy o prace, umowy o dzieło i umowy zlecenia) lub PIT-38 (uzyskujący dochody z papierów wartościowych, udziałów w spółkach) od wczoraj mogą skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT”.

Najnowsze galerie

2019-05-22

Nowa inwestycja w ANWILU

134 wyświetleń

2019-05-22

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

190 wyświetleń

2019-05-22

LPP buduje centrum w Brześciu Kujawskim za 500 millionów

252 wyświetleń

2019-05-21

Anwil Włocławek - Arka Gdynia cz. III

100 wyświetleń

2019-05-21

Anwil Włocławek - Arka Gdynia cz. II

193 wyświetleń

2019-05-21

Anwil Włocławek - Arka Gdynia cz. I

256 wyświetleń