Anwil przegrywa z Banvitem po dogrywce

Po tym, kiedy Anwil Włocławek stracił szansę na awans do drugiej rundy rozgrywek Basketball Champions League spotkanie z tureckim Banvitem nie ściągnęło do Hali Mistrzów kompletu publiczności, także i „temperatura” na parkiecie daleka była od wrzenia. Choć spotkaniu nie brakowało dramaturgii, jednak na nieszczęście dla Anwilu, bez happy endu.

Rada Miasta z nowym przewodniczącym. Bez niespodzianki

Po tym, gdy Krzysztof Kukucki objął stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta, przed Radą Miasta stanęła konieczność wyboru nowego Przewodniczącego. Niespodzianki nie było – za stołem prezydialnym zasiądzie Stanisław Wawrzonkoski.

3. edycja akcji ,,Wymiana ciepła

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, po raz trzeci już, umożliwia włocławianom ,,podzielenie się ciepłem". Akcja ,,Wymiana ciepła" rozpoczęła się w poniedziałek.

Pożar na poczcie - zawiniło ksero?

Dziś około godziny 12 Straż Pożarna została zaalarmowana o pożarze w budynku Poczty Polskiej przy ulicy Chopina. Na miejscu pojawiły się samochody gaśnicze i podnośnik. Akcję, zabezpieczaną przez policję i strażników miejskich, obserwował Komendant Miejski Straży Pożarnej bryg. Robert Wiśniewski.

Kulturoznawcy, filozofowie, pedagodzy - kogo (nie)szukają pracodawcy

Rynek pracodawcy, czy rynek przedsiębiorcy? Jeszcze nigdy to pytanie nie pozostawało tak aktualne, jak w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Choć stopa bezrobocia w regionie kształtuje się na najniższym poziomie od dekad, nie oznacza to jednak, że każdy zainteresowany „z miejsca” znajdzie na rynku „pracę marzeń”. Jaka więc jest rzeczywista sytuacja osób poszukujących pracy? Czy ludziom młodym łatwo jest „wystartować” na rynku? Nieśmiertelne: "jest dobrze, ale może być lepiej", wciąż pozostaje aktualne.

Ratusz idzie na wojnę z hejtem

Tuż po zabójstwie Pawła Adamowicza tematem numer jeden w debacie publicznej stała się „mowa nienawiści”. Być może po raz pierwszy zjawisko to stanęło w centrum zainteresowania i po raz pierwszy podjęto z nim walkę na taką skalę. Także we Włocławku. Prezydent apeluje do lokalnych mediów o wsparcie w tej walce.

Trzy koty nie żyją. Kto mógł to zrobić?

Czy w Szpetalu Górnym otruto koty? Na to pytanie szuka odpowiedzi włocławska policja. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. Według właściciela, pod jego nieobecność ktoś włamał się do domu i zabił trzy spośród ośmiu zwierzaków. Dwa udało się cudem uratować. Jeden zaginął. Na znalazcę kotki czeka nagroda.

Kierunek - Malta... Na staż, nie urlop

Co zrobić, gdy po opuszczeniu szkoły bezowocnie błądzimy po kolejnych rekrutacjach. Co zrobić, jeśli nieskutecznie poszukujemy odpowiedniej dla nas pracy? Wreszcie co zrobić, by podnieść nasze kwalifikacje na rynku pracy? Odpowiedzi na te pytania starali się udzielić uczestnikom spotkania „Czas na młodych” organizatorzy z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, WUP i PTE. Spotkanie odbyło się 22 stycznia.

Najnowsze galerie

2019-04-23

9 Sesja Rady Miasta Włocławek

179 wyświetleń

2019-04-20

Motoświęconka - tradycji stało się zadość

70 wyświetleń

2019-04-19

Śpiewnik Polski w Teatrze Impresyjnym we Włocławku

70 wyświetleń

2019-04-19

Czerwone Berety podsumowały rok 2018

104 wyświetleń

2019-04-17

Uroczystości pod Pomnikiem Sapera

93 wyświetleń

2019-04-17

II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019

218 wyświetleń