Poranny smog nad Włocławkiem

Tak dziś o poranku wyglądał Włocławek. Zdjęcie nadesłał nam jeden z czytelników. Wysokie ciśnienie, brak wiatru i nasłonecznienie spowodowały, że nad miastem przez kilka godzin unosił się smog. To co widać było gołym okiem potwierdzają dane pomiarowe. Jakość powietrza była zła.

Włocławek. Kolejna osoba zakażona koronawirusem

13 – to liczba osób we Włocławku zakażonych koronawirusem. Informację o nowym przypadku potwierdził dziś Marek Wojtkowski. To osoba, która dotąd przebywała w kwarantannie przy ulicy Żytniej.

Pomoc dla DPS-ów w regionie

20 milionów złotych, taką kwotę wyasygnował rząd na zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej w Polsce przed koronawirusem. To miejsca szczególnie narażone na tragiczne konsekwencje epidemii.

Ogromne kłopoty szpitala we Włocławku. 6 oddziałów zamkniętych!

Już wczoraj pojawiła się informacja o zamknięciu jednego z oddziałów szpitala przy Wienieckiej. Po południu rzecznik wojewody przyznał, że chodzi o funkcjonujący w lecznicy Oddział Wewnętrzny, który został zamknięty ze względu na „możliwość zakażenia”. Jak się okazuje to nie koniec problemów placówki.

2 nowe przypadki zakażenia we Włocławku

Liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 w mieście sięgnęła 12. 397 osób poddanych jest kwarantannie. Takie informacje podał na przedpołudniowym briefingu prezydent Marek Wojtkowski.

Koronawirus. Przystanki do dezynfekcji. Uruchomiona 'bezpieczna' sygnalizacja

W związku z ostatnimi wydarzeniami w mieście i informacjami o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem ratusz zdecydował się na przeprowadzenie dezynfekcji wszystkich przystanków komunikacji publicznej. Od wczoraj na przejściach dla pieszych nie jest uruchamiana przyciskiem – to kolejne kroki w walce z SARS-CoV-2.

22 osoby zakażone w toruńskim szpitalu. We Włocławku zamknięty jeden z oddziałów

Informację o zakażeniach w Toruniu przekazał dziś w południe Marek Wojtkowski. Wczoraj ujawniono informację, że jedna z pacjentek Oddziału Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu została zainfekowana koronawirusem. Zlecono pobranie wymazów do badań laboratoryjnych od 25 pacjentów i 9 osób z personelu oddziału.

Najnowsze galerie

2020-05-25

W bajkowym klimacie

191 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

49 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

151 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

97 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

236 wyświetleń

2020-05-10

Akcja ratunkowa na tamie

130 wyświetleń