Zamknij X
Zamknij [X]

#Q4news 56 psów i 26 kotów trafiło do Włocławskiego schroniska

W ciągu 39 dni włocławskie schronisko przyjęło 56 psów i 26 kotów. Wiele spośród nich to zwierzęta opuszczone przez swoich właścicieli. Wiele osób woli wyrzucić pupila niż oddać go rodzinnie, sąsiadowi czy zawieść do hotelu podczas swojego urlopu.

#Q4news 'Kosmiczne opowieści'

Taki właśnie tytuł nosiły warsztaty zorganizowane dziś w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Łęgskiej 28. Zajęcia dla dzieci zorganizowano z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu.

VIII Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych w Choceniu już w ten weekend

Tradycyjnie już, w ostatni weekend lipca nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu spotkają się miłośnicy pojazdów militarnych z całej Polski. Jak co roku organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek. Impreza w Choceniu to idealna okazja aby zobaczyć klasyczne pojazdy wojskowe w akcji na czołgowisku oraz spotkać się w gronie kolekcjonerów.

1 września 14 pułk piechoty powróci do Włocławka

Po kilku latach przerwy włocławianie będą mogli zetknąć się z „żywą historią” jednostki, która zapisała się w dziejach miasta. Powstaje grupa rekonstrukcyjna, która za cel stawia sobie przypomnienie mieszkańcom o dziejach 14. Pułku Piechoty Ziemi Kujawskiej. Przygotowania już trwają.

Ruszył wakacyjny cykl spotkań Stowarzyszenia 'Ładowarka'

W miniony weekend rozpoczął się cykl wakacyjnych spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie „Ładowarka”. Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy Śródmieścia, choć nie tylko oni, będą mogli korzystać z licznych atrakcji proponowanych przez organizatorów. W ten weekend, między innymi, można było zbudować... Plac Wolności z klocków LEGO.

'Kartka z powstania' - niesamowita historia, której można 'dotknąć'

Od 1 do 7 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć będzie można wyjątkowy film. „Kartka z powstania” to produkcja zrealizowana w technologii wirtualnej rzeczywistości, opowiadająca o losach jednego z powstańców warszawskich - kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”.

Gdzie szukać wolnych miejsc w szkołach średnich? Kuratorium udostępnia listę [WIDEO]

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy jest opublikowana zbiorcza informacja o liczbie wolnych miejsc w kujawsko-pomorskich placówkach oświatowych - według danych przekazanych przez dyrektorów szkół. To tu, wszyscy wciąż poszukujący miejsca do kontynuowania nauki we wrześniu, znaleźć mogą informację gdzie mogą aplikować po nieudanym pierwszym podejściu do wyboru szkoły średniej. Mają na to czas do 22 lipca.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

175 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

52 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

169 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

191 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

158 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

27 wyświetleń