Zamknij X
Zamknij [X]

Mundurowi szkolili się we Włocławku

W miniony weekend hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Chopina wypełniła się przedstawicielami służb mundurowych z całego kraju. Międzynarodowe Szkolenie Służb Mundurowych zgromadziło m. in. funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Służby Więziennej i ochrony.

Koncert Wielu Serc - Oligo ma już 15 lat

W 2004 roku, kiedy powoływano do życia Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO, powołano do życia organizację, która przez minionych 15 lat na stałe wpisała się w pejzaż lokalnych „pozarządówek” i co najważniejsze – skutecznie działało na rzecz swoich podopiecznych .Nic dziwnego, że tegoroczny, tradycyjny „Koncert Wielu Serc” organizowany przez OLIGO był okazją do hucznego świętowania. Tak też było, w miniony piątek.

Pielgrzymi z Kujaw i Pomorza w Panamie

W niedzielę (27 stycznia) zakończyły się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W wydarzeniach uczestniczyli pielgrzymi z naszego regionu. Młodzież odwiedziła lokalne parafie diecezji Chitre i Penonome oraz spotkała się z papieżem.

Anwil przegrywa z Banvitem po dogrywce

Po tym, kiedy Anwil Włocławek stracił szansę na awans do drugiej rundy rozgrywek Basketball Champions League spotkanie z tureckim Banvitem nie ściągnęło do Hali Mistrzów kompletu publiczności, także i „temperatura” na parkiecie daleka była od wrzenia. Choć spotkaniu nie brakowało dramaturgii, jednak na nieszczęście dla Anwilu, bez happy endu.

Rada Miasta z nowym przewodniczącym. Bez niespodzianki

Po tym, gdy Krzysztof Kukucki objął stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta, przed Radą Miasta stanęła konieczność wyboru nowego Przewodniczącego. Niespodzianki nie było – za stołem prezydialnym zasiądzie Stanisław Wawrzonkoski.

3. edycja akcji ,,Wymiana ciepła

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, po raz trzeci już, umożliwia włocławianom ,,podzielenie się ciepłem". Akcja ,,Wymiana ciepła" rozpoczęła się w poniedziałek.

Pożar na poczcie - zawiniło ksero?

Dziś około godziny 12 Straż Pożarna została zaalarmowana o pożarze w budynku Poczty Polskiej przy ulicy Chopina. Na miejscu pojawiły się samochody gaśnicze i podnośnik. Akcję, zabezpieczaną przez policję i strażników miejskich, obserwował Komendant Miejski Straży Pożarnej bryg. Robert Wiśniewski.

Kulturoznawcy, filozofowie, pedagodzy - kogo (nie)szukają pracodawcy

Rynek pracodawcy, czy rynek przedsiębiorcy? Jeszcze nigdy to pytanie nie pozostawało tak aktualne, jak w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Choć stopa bezrobocia w regionie kształtuje się na najniższym poziomie od dekad, nie oznacza to jednak, że każdy zainteresowany „z miejsca” znajdzie na rynku „pracę marzeń”. Jaka więc jest rzeczywista sytuacja osób poszukujących pracy? Czy ludziom młodym łatwo jest „wystartować” na rynku? Nieśmiertelne: "jest dobrze, ale może być lepiej", wciąż pozostaje aktualne.

Najnowsze galerie

2019-03-26

Roztańczone Kujawy

243 wyświetleń

2019-03-26

Noc Sów w Nadleśnictwie

240 wyświetleń

2019-03-25

Pożar na ul. Dziewińskiej

54 wyświetleń

2019-03-25

Mistrzostwa Oldboyów w szachach

126 wyświetleń

2019-03-25

Mężczyzna z kijowym PESELem

209 wyświetleń

2019-03-25

Kamiński, Cieślak - spotkanie w GSW

249 wyświetleń