Zamknij [X]

Spotkania prezydenta z mieszkańcami na półmetku

W miniony czwartek prezydent Marek Wojtkowski po raz trzeci spotkał się z mieszkańcami miasta w ramach tegorocznego cyklu. Tym razem, wraz ze swoimi zastępcami pojawił się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wiejskiej. W poniedziałek prezydent spotka się z mieszkańcami Michelina.

Włocławek gotowy na strajk nauczycieli - zapewnia prezydent

To już niemal pewne, po porannej rundzie rozmów związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego nie doszli do porozumienia ze stroną rządową. Skutek, to przystąpienie do strajku przez nauczycieli w całej Polsce. We Włocławku do strajku nie przystąpią tylko trzy przedszkola. Jak zapewnia jednak prezydent Marek Wojtkowski, rodzice mogą liczyć na pomoc miasta.

XI Konkurs Rzeźbiarski im Stanisława Zagajewskiego za nami

Zakończył się w czwartek, wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom, uroczystość odbyła się w Zbiorach Sztuki przy ulicy Zamczej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział około 250 uczestników, rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych. Grand Prix powędrowało do uczennicy V LO we Włocławku, Natalii Wieczorkowskiej.

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu ruszają w przyszłym tygodniu

Renex Soldering Championship 2019 rusza już 10 kwietnia. O tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu rywalizować będą uczniowie i studenci szkół technicznych. Drugiego dnia o tytuł Mistrza Polski, rywalizować ze sobą będą przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do czwartej edycji mistrzostw.

PiS żąda dymisji dyrektora. Marek Bruzdowicz odpowiada [WIDEO]

Na dzisiejszej konferencji prasowej radni, Sejmiku Województwa - Wojciech Jaranowski i Rady Miasta - Janusz Dębczyński zaapelowali do marszałka Piotra Całbeckiego i Zarządu Województwa o dymisję dyrektora włocławskiego szpitala. Powód? Dwa - zawieszenie funkcjonowania Oddziału Chirurgii Dziecięcej i najnowsza wiadomość - masowe rezygnacje lekarzy z Ambulatorium Nocnego i Świątecznego przy ulicy Lunewil.

Izba Wytrzeźwień powróci? Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami Południa. Choć nie tylko problemy tej dzielnicy przewijały się w wypowiedziach osób, które pojawiły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ulicy Gałczyńskiego. Najważniejszą chyba informacją, jaką podzielili się z mieszkańcami prezydent i jego zastępcy, jest ta, o powrocie na mapę Włocławka Izby Wytrzeźwień. Jak mówi Domicela Kopaczewska, "mamy o tym prawie stuprocentowe przekonanie".

ZNP przygotowuje się do strajku (WIDEO)

Już tylko dni dzielą nas od zapowiadanego strajku nauczycieli. Ten rozpocząć się ma 8 kwietnia. W ciąż trwają rozmowy rządu ze związkowcami z ZNP. Od ewentualnego porozumienia zależy nie tylko to czy w przyszłym tygodniu odbędą się lekcje ale także los zbliżających się egzaminów w gminach i klasach ósmych podstawowych.

Rusza kampania informacyjna 'Nowej Piątki' w powiecie włocławskim [WIDEO]

Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko pomorski, konferencją prasową przed budynkiem Delegatury Urzędu Wojewódzkiego zainaugurował kampanię informacyjną dotyczącą "Nowej Piątki" rządu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie włocławskim. Kampania od kilku dni trwa w całym województwie.

Najnowsze galerie

2019-05-24

Geberit rozpoczyna współprace z ZST

199 wyświetleń

2019-05-24

Dzień Matki DUK

252 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. III

205 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. II

109 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. I

221 wyświetleń

2019-05-23

Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól

41 wyświetleń