Krzysztof Kukucki Przewodniczącym Rady Miasta

O 9:00 w sali obrad przy Zielonym Rynku po raz pierwszy w tej kadencji zebrali się radni. VIII kadencja Rady to kadencja wyjątkowa, z co najmniej kilku powodów.

70 lat 'Muzycznej'

Do jej organizacji przystąpiono w sierpniu 1948 roku, na samym początku pracowała jako Miejska Niższa Szkoła Muzyczna. Tak rozpoczęła się siedemdziesięcioletnia historia Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.

ANAKONDA 2018 - saperzy ćwiczyli na Wiśle

W minioną sobotę saperzy z 5 pułku inżynieryjnego mieli przeprawiać sprzęt 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej na Wiśle pod Chełmnem. Te ćwiczenia miały być elementem manewrów Anakonda 2018. Do przeprawy nie doszło z powodu niskiego stanu wody i plany zmieniono. Dziś polscy żołnierze wraz z pododdziałem czeskiego 15 pułku inżynieryjnego pojawili się pomiędzy Płockiem a Włocławkiem.

Nowa karetka w zasobach pogotowia

System ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku opiera się obecnie na 9 zespołach. Sprzęt, którym przemieszczają się po drogach regionu w połowie nie należy już do najnowszych. Dziś najbardziej wysłużona jednostka w taborze, stacjonująca na co dzień w Kowalu została wymieniona na nową.

Solidarność zapowiada walkę o swoich członków

Przedstawiciele NSZZ "Solidarność", na zwołanym dziś briefingu prasowym oskarżyli dyrektora szkoły w Chodczu i sprawującego nadzór nad placówką burmistrza tego miasta o szereg nieprawidłowości. Główną osią sporu pomiędzy związkowcami a szkołą i burmistrzem Jarosławem Grabczyńskim, są nieuzasadnione, zdaniem związkowców, zwolnienia.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - podsumowanie kampanii

Zachowaj Trzeźwy Umysł to ogólnopolska kampania, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Już od wielu lat w jej ramach prowadzone są zajęcia profilaktyki uzależnień, ale także konkursy - plastyczne i literackie. Dziś w ratuszu wręczono nagrody laureatom takich konkursów w ubiegłorocznej edycji akcji.

Bieg Stulecia we Włocławku

11 listopada we Włocławku odbył się Bieg Stulecia, który był formą świętowana 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dokładnie 100 biegaczy przebiegło liczącą 10 km trasę.

100-metrowa flaga na 100-lecie

Jednym z elementów włocławskich obchodów 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości był przemarsz mieszkańców Włocławka ze 100-metrową flagą Polski.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

256 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

56 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

114 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

141 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

156 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

206 wyświetleń