Zamknij X

Ponad milion złotych dotacji dla klubów sportowych w tym roku

Dotacje dla klubów sportowych działających we Włocławku to corocznie wsparcie pozwalające nie tylko wychowywać młodych mistrzów, ale także stwarzać warunki do masowego uprawiania sportu przez dzieci i młodzież. W tym roku do 36 włocławskich klubów trafi ponad milion złotych.

Pomoc dla Ukrainy. Punkty zbiórek na każdym osiedlu

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie, na terenie całego kraju prowadzone są zbiórki artykułów pierwszej potrzeby. Podobnie jest we Włocławku, gdzie chętnych do pomocy nie brakuje. Do pomocy włączyła się także firma Drumet, która udostępni jeden ze swoich magazynów.

Z Włocławka z pomocą dla Ukrainy. Relacja

Mieszkańcy różnych zakątków Polski, niosą pomoc uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. W większości przypadków to oddolne inicjatywy, często dyktowane spontanicznym odruchem serca. Nie inaczej jest też w przypadku Włocławka. Tu w akcję zaangażowało się, między innymi Stowarzyszenie PATROL Włocławek. Towarzyszyliśmy wolontariuszom w drodze do Krościenka, gdzie transportowali pozostawione przez włocławian dary.

Pogoda, słońce oraz greckie wino. Dzień Przewodnika Turystycznego w Chemiku

Piękna pogoda, wyśmienita kuchnia, oraz oczywiście wino. To tylko kilka cech, które sprawiają, że Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży turystycznych w kraju. W ubiegły piątek, uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych mieli okazję dowiedzieć się, gdzie leży czar niemal 3000 wysp greckich.

Pączki z Chemika nadziane tradycją

Pączki z Chemika Nadziane Tradycją – właśnie pod tym hasłem pracowali uczniowie z włocławskiego Chemika. Nie mogło zabraknąć faworków, gniazdek poznańskich, czy pączków w nieco innej odsłonie.

Najnowsze galerie

2022-05-27

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

82 wyświetleń

2022-05-27

Kujawiak Kowal - Mień Lipno 3-1

66 wyświetleń

2022-05-26

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia w PUZ

236 wyświetleń

2022-05-26

Gratka dla fanów koszykówki

51 wyświetleń

2022-05-25

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

74 wyświetleń

2022-05-25

XXXI Katedralne Koncerty Organowe - Patryk Podwojski

93 wyświetleń