Zamknij X

Barwne przedstawienie i sadzonki świerku - tak obchodzono Dzień Ziemi w SP23

Obchodzony dziś Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja do promocji proekologicznych postaw najmłodszych. Nie inaczej było dziś we włocławskich placówkach oświatowych. W SP 23 młodzi uczniowie otrzymali sadzonki drzew od wiceprzewodniczących Rady Miasta – Joanny Hofman-Kupisz i Krystiana Łuczaka.

Drugie urodziny FakeHunter i blisko 2 tysiące zweryfikowanych fake newsów

Bez mała dwa tysiące zweryfikowanych internetowych publikacji, które okazały się fake newsami oraz prawie 250 budzących wątpliwości, a jednak prawdziwych – oto dorobek działającego od dwóch lat serwisu społecznego Polskiej Agencji Prasowej FakeHunter. Celem projektu jest walka z dezinformacją i zaangażowanie w tę działalność społeczności internetowej, a wojna informacyjna związana z rosyjską agresją na Ukrainę najważniejszym dziś wyzwaniem.

Krok od półfinału – kolejne zwycięstwo Anwilu

Wyrównane spotkanie, ale tylko do pierwszej połowy. Druga połowa kolejny raz należała do Rottweilerów. To drugie zwycięstwo włocławian w play-off'ach. Kolejne spotkanie już w niedzielę, tym razem na wyjeździe.

Włocławskie obchody Dnia Wojsk Inżynieryjnych

16 kwietnia 1945 roku oddziały II Armii Wojska Polskiego rozpoczęły forsowanie linii Odry oraz Nysy Łużyckiej. Ten dzień jest także dniem włocławskich saperów, tak bardzo związanych z naszym miastem.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej we Włocławku

Katyń, Ostaszków, Charków, Miednoje – w 1940 roku stały się miejscami straceń dla polskich żołnierzy wziętych do niewoli przez wkraczającą na teren II RP Armię Czerwoną. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, pod Pomnikiem AK w Parku Łokietka uczczono pamięć ofiar.

Pisanki i rękodzieło - za nami Jarmark Wielkanocny

9 i 10 kwietnia na Starym Rynku, na odwiedzających czekało kilkudziesięciu wystawców prezentujących najróżniejsze produkty w drewnianych straganach. Powód? To oczywiście kolejna edycja Jarmarku Wielkanocnego.

Najnowsze galerie

2022-05-27

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

106 wyświetleń

2022-05-27

Kujawiak Kowal - Mień Lipno 3-1

109 wyświetleń

2022-05-26

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia w PUZ

249 wyświetleń

2022-05-26

Gratka dla fanów koszykówki

75 wyświetleń

2022-05-25

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

187 wyświetleń

2022-05-25

XXXI Katedralne Koncerty Organowe - Patryk Podwojski

120 wyświetleń