ORLEN zwiększy bezpieczeństwo żywnościowe Polski

ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.

Nowa taryfa MPEC - duże oszczędności dla przedsiębiorców

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w dniu 26 września 2023 r. zatwierdził nową taryfę dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku , co jest dobrą wiadomością dla wszystkich odbiorców ciepła od spółki w mieście – będzie dużo taniej szczególnie dla przedsiębiorców, niż w poprzednim sezonie grzewczym. W życie wchodzi najwyższa obniżka cen za dostarczone ciepło z MPEC od wielu lat.

Skwer Praw Kobiet we Włocławku

Choć nie obyło się bez burzliwych dyskusji, a nawet próby „zdjęcia” projektu uchwały z programu wtorkowych obrad, ostatecznie jednak radni zdecydowali skwer przed Sądem Rejonowym będzie nosić nazwę Praw Kobiet.

Wybory 2023. PO i stragan z wizami na włocławskim targowisku

Wybory parlamentarne już za 20 dni, a kampania wyborcza nabiera rozpędu. W sobotni poranek na targowisku przy ulicy Kaliskiej pojawili się członkowie Platformy obywatelskiej i kandydat ugrupowania – Krystian Łuczak. Pojawił się też stragan z wizami.

Nowa Lewica o kryzysie w psychiatrii dziecięcej

Kryzys w psychiatrii dziecięcej i niepokojące głosy płynące od kandydatów Konfederacji – to tematy konferencji prasowej Nowej Lewicy. Kandydaci w październikowych wyborach spotkali się z dziennikarzami w czwartek.

Startuje ORLEN Basket Liga

Już dziś o godzinie 19:00 startują rozgrywki ORLEN basket Ligi. W meczu o Superpuchar Trefl zmierzy się z Kingiem Sczecin. W niedziele 24 września swój pierwszy mecz w sezonie 2023/2024 rozegra Anwil, który na starcie sezonu zaprosił dziennikarzy na otwarty trening zespołu.

Policjanci z dronem na skrzyżowaniu w Radziejowie

Mundurowi z ruchu drogowego, kontrolowali zachowania kierujących na skrzyżowaniu, na krajowej 62. Ostatnio doszło tam do niebezpiecznej kolizji, związanej z wymuszeniem pierwszeństwa.

Najnowsze galerie

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 2

35 wyświetleń

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 1

90 wyświetleń

2023-12-01

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w ZS 3

223 wyświetleń

2023-12-01

Spektakl „Dziady cz. II” w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

177 wyświetleń

2023-11-30

Ksiądz Artur Niemira żegna się z Kurią Diecezjalną

80 wyświetleń

2023-11-30

Andrzejki DUK

37 wyświetleń