Zamknij X
Zamknij [X]

4 miliony na remont drogi na zaporze - gorąca dyskusja na sesji RM

Gorąco za oknem, gorąco na sali. Temperatura dyskusji podczas dzisiejszej Rady Miasta zdecydowanie przewyższała średnią z poprzednich miesięcy. Głównym i w zasadzie jedynym powodem były zmiany w budżecie na rok 2019 zaproponowane przez włocławski ratusz. „Są nielogiczne” - twierdzili radni opozycji.

1,1 miliarda złotych w skali kraju. 17 milionów dla Włocławka - samorządowcy czekają na rekompensaty

22 sierpnia w Inowrocławiu spotkali się prezydenci Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Konwent włodarzy miast regionu dotyczył finansowych konsekwencji dla samorządów, jakie niesie zwolnienie z podatku PIT osób do 26 roku życia. "Całkowity paraliż działań samorządu" – taki skutek zdaniem prezydentów przyniesie ulga dla młodych, przy jednoczesnym braku rekompensat dla samorządów. Dziś temat powrócił na sesji Rady Miasta

Lewica rozpoczyna kampanię. SLD, Razem i Wiosna prezentują program

Łączy nas przyszłość – pod takim hasłem rusza do walki o głosy wyborców Lewica. Komitet wyborczy, w którego skład wchodzą Razem, Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował dziś swoich kandydatów do parlamentu z okręgu nr 5, obejmującego Toruń i Włocławek. Listę otwiera Robert Kwiatkowski.

Smocze łodzie po raz szósty rywalizowały we Włocławku

Historia smoczych łodzi zaczęła się przed wiekami w Chinach. Dziś wyścigi wioślarzy rozgrywane są na całym świecie i cieszą się rosnącą popularnością. W sobotę, 24 sierpnia, na przystani przy ul. Piwnej po raz szósty we Włocławku odbył się Festiwal Smoczych Łodzi. Na starcie zameldowało się 17 załóg.

To są zawodnicy, którzy są w stanie zrobić triple double - Igor Milicić o nowych graczach

Tony Wroten były zawodnik Memphis Grizzlies i Philadelphia 76ers został przed zbliżającym się sezonem nowym graczem Anwilu Włocławek. To był i nadal pozostaje najgłośniejszy ruch kadrowy w PLK ostatnich miesięcy, być może nawet lat. „Anwil ma najlepszych kibiców, jakich kiedykolwiek widziałem” - mówi w rozmowie z nami nowy rozgrywający Rottweilerów.

Kampania wyborcza przyspiesza. Kandydaci PiS zbierają podpisy

13 października Polacy wybiorą posłów i senatorów. Choć wydawać by się mogło, ze to termin odległy, biorąc pod uwagę napięty terminarz wyborczy, to już ostatni dzwonek by rozpocząć kampanię. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w regionie zbierają już podpisy poparcia.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

218 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

44 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

174 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

199 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

96 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

114 wyświetleń