WOPR dezynfekuje przystanki

Choć sezon wypoczynku nad wodą w tym roku zapowiada się więcej niż skromnie, z uwagi na trwające zagrożenie epidemiologiczne, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pracuje. W czwartek na ulice miasta wyruszył konwój włocławskich ratowników. To już kolejna akcja woprowców w ramach walki z pandemią koronawirusa. Tym razem dezynfekowano przystanki.

Satelity Starlink przemknęły przez niebo

Wczorajszy wieczór przyniósł nie lada gratkę dla wszystkich entuzjastów obserwacji nocnego nieba. Dwie konstelacje satelitów Starlink przeleciały nad naszymi głowami.

Pojazdy OSP zdezynfekowane i ozonowane – za darmo

Firma BIO-CLEAN zdecydowała się wspomóc jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Jej pracownicy odwiedzili wczoraj remizy w Chodczu, Choceniu, Brześciu Kujawskim, Kruszynie, Gołaszewie i Kowalu. Celem była dezynfekcja pojazdów.

Symboliczne czeki na drogi samorządowe wręczone

Dzisiaj, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z wszystkimi przedstawicielami samorządów powiatowych i gminnych z terenu województwa. Przedstawiciel rządu w regionie przekazał szczegółowe informacje o środkach, które zostały przekazane z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych poszczególnym jednostkom. Rozmawiano także o kondycji samorządów w dobie pandemii. Zwykle wojewoda przekazywał samorządowcom symboliczne czeki osobiście. Dzisiaj, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbyło się to przy pomocy łączy internetowych.

Marek Wojtkowski o żądaniach Poczty Polskiej: Kuriozalne

Dziś do samorządowców w całej Polsce trafiły żądania ze strony Poczty Polskiej, dotyczące udostępnienia list wyborców. Liczne samorządy protestują, wskazując na brak podstawy prawnej takich żądań. Do sprawy odniósł się też prezydent Marek Wojtkowski.

W mieście zgasną światła

Co noc, pomiędzy 1:00 a 4:00 gasnąć będzie miejskie oświetlenie. Decyzja jest podyktowana kryteriami ekonomicznymi, jednak związana jest też z trwającą epidemią. Prezydent Marek Wojtkowski poinformował o tym na popołudniowym briefingu.

Od dziś załatwisz więcej w ratuszu. Wracają też targowiska

Odbiór prawa jazdy czy możliwość załatwienia spraw związanych z Kartą Dużej Rodziny. Od dziś w miejskim ratuszu będziemy mogli załatwić więcej niż w ciągu ostatnich tygodni, pozostają jednak w mocy obostrzenia wprowadzone w związku z trwającą pandemią.

1 % Zostawiam we Włocławku - Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących Pionek

Przez kolejne dni przedstawialiśmy wam kilka spośród Organizacji Pożytku Publicznego, które działają w naszym mieście. Dziś ostatnia: Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących Pionek. OPP we Włocławku jest jednak więcej, to 29 powodów, dla których 1% podatku warto zostawić we Włocławku.

Gdzie pojawią się parklety? Zdecyduj

Dziś o godzinie 12 rozpoczęło się internetowe głosowanie nad lokalizacjami przyszłych parkletów. Głosowanie potrwa do 4 maja.

Najnowsze galerie

2020-05-25

W bajkowym klimacie

26 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

216 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

54 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

118 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

38 wyświetleń

2020-05-10

Akcja ratunkowa na tamie

226 wyświetleń