Wigilia PCK

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku zorganizował wigilię integracyjną dla uczniów szkół oraz podopiecznych PCK wraz z ich opiekunami.

90 milionów złotych zainwestuje RTE w Brześciu

RTE Poland Sp. z o.o. to spółka córka portugalskiego RTE S.A. Firma produkująca rowery na potrzeby sieci Decathlon ruszy z budową fabryki w Brzeskiej Strefie Gospodarczej w 2021 roku. Na 65 tysiącach metrów kwadratowych terenu, w pierwszej fazie projektu, pojawią się hale o powierzchni 20 000 m2. Dziś we Włocławku wręczono inwestorowi decyzję o wsparciu inwestycji.

IV Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

Do pierwszej gwiazdki i wigilijnej wieczerzy pozostał dokładnie tydzień. to już naprawdę ostatni dzwonek, żeby rozpocząć przedświąteczne przygotowania. Być może choćby i ich część mają za sobą ci, którzy pojawili się w miniony weekend na Placu Wolności.

Obchody 37 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Wczoraj we Włocławku, podobnie jak w wielu miejscach w Polsce obchodzono 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Główne uroczystości rozpoczęły się o 17:00, przed Zakładem Karnym. Tam, pod tablicą upamiętniającą internowanych 13 grudnia złożono kwiaty a okolicznościowe przemówienie wygłosił Wiesław Wnukowski. Jeden z zatrzymanych przez komunistyczne władze, wówczas działacz „Solidarności” we włocławskim PKS.

Czas Apokalipsy. Stan Wojenny 1981-1983 - wystawa w MBP

37 lat temu, 13 grudnia 1981 roku na ulice polskich miast wyjechały czołgi i transportery opancerzone. Szarą, zimową rzeczywistość poranka wypełniły koksowniki, przy których grzali się żołnierze. Stan wojenny wprowadzony tego dnia w kraju miał trwać do 1983 roku. Już pierwszego dnia cele komend MO i aresztów zapełniły się internowanymi.

Solidarność żąda pilnego spotkania z prezydentem

25 procentowego wzrostu wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi szkół, placówek oświatowych oraz pracowników Miejskiego Zespołu Żłobków we Włocławku domaga się oświatowa Solidarność. Dziś przewodniczący przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Wojciech Jaranowski przedstawił dziennikarzom stanowisko związku w tej sprawie.

Dary za 24 tys. w Schronisku dla Zwierząt

Włocławskie schronisko zostało jednym z beneficjentów akcji charytatywnej sieci drogerii Rossmann. W ramach programu „Pomagamy jak umiemy” klienci przekazują punkty ze swoich kart klubowych na rzecz lokalnych inicjatyw, stowarzyszeń i organizacji.

Anwil – Ventspils w BCL

Dziś o 18:30 włocławski Anwil zmierzy się z BK Ventspils w meczu ósmej kolejki spotkań Basketball Champions League.

Podwyżki podatków i protest w DPS - III Sesja Rady Miasta

Podwyżki podatków lokalnych, to najistotniejszy z punktu widzenia mieszkańców punkt poniedziałkowych obrad. Propozycje prezydenta, dotyczące zwiększenia podatków od nieruchomości i środków transportu, przeszły głosami koalicji KO/SLD. Podczas sesji na sali pojawili się także protestujący pracownicy DPS-u z ulicy Dobrzyńskiej.

Mikołajki na rowerze z OSiR

Choć już od lat Mikołajki nie kojarzą nam się ze śnieżnymi zaspami i mrozem trzaskającym za oknem, to jednak początek grudnia z jego chłodem i deszczem wydawałby się nie najlepszą porą na rowerowy wyjazd. A jednak. w niedzielę, pod patronatem prezydenta miasta odbył się kolejny Mikołajkowy Rajd Rowerowy OSiR.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

203 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

55 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

191 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

166 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

120 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

228 wyświetleń