Zamknij X

Nowa wystawa czasowa w Muzeum Etnograficznym

14 maja 2022 r., o godz. 19.00, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, w Muzeum Etnograficznym, przy ul. Bulwary Marszałka J. Piłsudskiego 6 we Włocławku, odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. Świat Duchowej Wyobraźni. Dewocyjne obrazy pochodzenia fabrycznego w zbiorach etnograficznych Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Deser z kulturą ukraińską

13 maja 2022 r. o godz. 18.00 w ramach cyklu „Deser z kulturą” w Klubie „Stara Remiza” wystąpi ukraiński zespół „Czeremszyna” z Tarnopola.

Niezwykłe manuskrypty na wystawie w Browarze B.

Historia Biblii to tytuł wystawy, jaką od dziś będzie można oglądać w Centrum Kultury "Browar B." Centrum zachęca także włocławskie szkoły do zorganizowania lekcji na wystawie.

Maj w BCKiH

W najbliższą niedzielę Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na niedzielne rozgrywki w ramach „Rodzinnych gier planszowych”. To nie jedyne wydarzenie w BCKiH w nadchodzącym czasie.

XXXI Katedralne Koncerty Organowe

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 oraz związanymi z nią ograniczeniami kontaktów społecznych, powraca w naszym mieście po raz 31. cykl Katedralne Koncerty Organowe. Koncerty są realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasto Włocławek, Sponsorem cyklu koncertowego w katedrze jest Anwil S. A.

Warsztaty Rodzinne w Browarze B.

Centrum Kultury Browar B. zaprasza na kolejną edycję Rodzinnych Warsztatów Twórczych. Tym razem uczestnicy tworzyć będą ilustrację przestrzenną.

W Teatrze – seksowna pomoc z Bułgarii…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na niesamowitą, przezabawną i życiową komedię autorstwa Marka Rębacza – twórcy takich hitów teatralnych jak Ciemno, Atrakcyjny pozna panią czy Dwie morgi utrapienia, na podstawie którego powstał film Zróbmy sobie wnuka,pt: „Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa…”

Olimpiada Hefajstosa Włocławek 2022

Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Eurointegracja” Włocławek zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej „Olimpiadzie Hefajstosa Włocławek – 2022".