Zamknij X

W Teatrze – Baj Pomorski i… Calineczka

Mała dziewczynka, Calineczka, wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama od czarownicy ponieważ sama nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała Ropucha, która chciała aby poślubiła jej syna… Nie została żoną syna Ropuchy ponieważ porwał ją Żuk i zabrał do swego królestwa… Po pewnym czasie trafiła do Myszki, która chciała ją zeswatać z Kretem, od której uciekła na grzbiecie Jaskółki aż do ciepłych krajów gdzie poznała Króla Kwiatów…

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Januszem Płońskim

W ramach cyklu "Czytelnicze Oblicze" Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku zaprasza na spotkanie z Januszem Płońskim, dziennikarzem, scenarzystą, dokumentalistą i co najważniejsze współtwórcą serialu „Alternatywy 4”.

Z Szaconkiem i nagrodą!

Kapela z Szaconkiem została najlepszym zespołem folkloru miejskiego w Polsce. Włocławska grupa zwyciężyła w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Ocalić od zapomnienia - harcerze zapraszają w ten weekend

„Ocalić od zapomnienia włocławską historię” pod takim hasłem, w najbliższą sobotę, odbędzie się Gra Miejska organizowana przez harcerzy Hufca ZHP Włocławek. Impreza współfinansowana jest z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Wystawa w CK 'Browar B.'

Zapraszamy na kolejną, siódmą już, wystawę “Oblicza Młodej Sztuki” będącą podsumowaniem zajęć artystycznych prowadzonych w Pracowni Edukacji Plastycznej.

7. ANWIL Półmaraton Włocławek

Tego jeszcze nie biegali! 7. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się w sztafetowej formule Ekiden. 10 października sześcioosobowe drużyny rywalizować będą na bieżni mistrzowskiego stadionu we Włocławku w niezwykłym klimacie tworzonym przez sztuczne oświetlenie. Półmaratonowi towarzyszyć będą biegi dzieci oraz bieg na 10 km. Sponsorem imprezy jest ANWIL S.A.

Pracownia Plastyczna GSW zaprasza

Już niedługo w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku ruszają zajęcia w pracowni plastycznej. Pierwsze spotkanie przy ulicy Miedzianej zaplanowano na 1 października.

Włocławscy Żydzi - spotkanie w ramach cyklu 'Mała wielka historia'

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Mała wielka historia zaprasza 10 września na godz. 16.30 na spotkanie z panią Mirosławą Stojak, z zawodu ekonomistką, informatyczką, z zamiłowania poetką, pisarką, malarką, pasjonatką i ambasadorką kultury i historii włocławskich Żydów.