'Likwidatorzy Czarnobyla' - spotkanie z dr. Pawłem Sekułą w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze”.

Dr Paweł Sekuła historyk i kulturoznawca; pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Ukrainoznawstwa na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem artykułów naukowych oraz monografii poświęconej tamtym wydarzeniom pt. „Czarnobyl. Społeczno-gospodarcze, polityczne i kulturowe konsekwencje katastrofy jądrowej dla Ukrainy”.

Startuje cykl Vladislavia Cross

Już w najbliższą niedzielę 15.03.2020 startuje kolejny cykl Vladislavia Cross organizowany przez WKB Maratończyk. Impreza odbędzie się na Stadionie "Przylesie" na Zazamczu.

Gwiazdoteka - Uciekaj moje serce

We wtorek 24 kwietnia godz. 18.00 Klub „Stara Remiza" zaprasza na kolejny koncert z cyklu Gwiazdoteka, na którym zaprezentowane zostaną utwory z tekstami uznanej autorki tekstów, poetki i piosenkarki, Agnieszki Osieckiej.

Rzeźba, instalacja w Galerii Sztuki Współczesnej

6 marca 2020 roku o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż wystawy prac Tomasza Jędrzejewskiego – „Kolekcja Odmienności” - rzeźba, instalacja.

Dzień Kobiet w Klubie Łęg

W niedzielę 8 marca 2020 roku o godz. 17.00 Klub Łęg przy ul. Płockiej 246 zaprasza wszystkie Panie z okazji ich święta na wspólne biesiadowanie przy kawie z zespołem “Rodzinka”.

W muzeum o kulturze indian

W ramach akcji „Poznaj region z przewodnikiem” Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”, które odbędzie się 1 marca o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku.

W Dzień Kobiet – OPERA IN LOVE

Pałac Bursztynowy oraz Grupa Operowa SONORI ENSEMBLE zaprasza na wyjątkową galę operowo-operetkową z okazji Dnia Kobiet.

NSZZ Solidarność pamięta

1 marca 2020r. roku członkowie NSZZ Solidarności Pracowników Oświaty i Wychowania wraz z Ojcami Franciszkanami uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych.