15. Rajd Włocławski w najbliższą niedzielę

W niedzielę 21. października Włocławek stanie się rajdową stolicą regionu. Wszystko to za sprawą 15. Rajdu Włocławskiego, zaliczanego jako IV runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem, organizowanego przez Automobilklub Włocławski.

XI Orioński Festiwal Piosenki Religijnej Deo Gratias

Pragniemy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału już w XI Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej Deo Gratias . Podstawowym celem festiwalu jest zaprezentowanie artystycznego dorobku młodzieżowych i dziecięcych zespołów i solistów z miasta Włocławka i całej Polski . Chcemy szczególnie w tym roku poprzez śpiew dziękować za 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. „ Deo gratias" trwa dwa dni.

2. gorączka gier nad Wisłą!

Całodzienny festiwal gier, dwa turnieje o tytuł mistrza Polski 2018 oraz mnóstwo atrakcji dla sympatyków planszówek - najbliższą niedzielę zdominuje świat wyobraźni, zabawy i humoru.

"Do zobaczenia w zaświatach" - kolejny seans w DKF

DKF Ósemka zaprasza na jeden z najlepszych filmów francuskich ostatnich lat. „Do zobaczenia w zaświatach" w reżyserii Alberta Dupontela jest ekranizacją powieści nagrodzonej w 2013 roku Grand Prix Nagrody Goncourtów. Autorem powieści i jednocześnie scenariusza do filmu jest Pierre Lemmaitre.

Festyn: „Jesień na Zazamczu”

Już jutro (sobota 13 października) o godz. 11:00 w Klubie „Zazamcze”, przy ul. Toruńskiej 87 rozpocznie się impreza pt. „Jesień na Zazamczu”.

Niewidomy, ale aktywny

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „PIONEK” organizuje kolejną z cyklu imprezę promującą aktywność ruchową osób niewidomych i seniorów z terenu miasta Włocławek.

Szlakiem dalekich kontynentów - spotkanie w CK Browar B.

Centrum Kultury Browar B. zaprasza na promocję książki Barbary i Wojciecha Rybickich „Szlakiem dalekich kontynentów w reportażu, wierszach i fotografii” , która odbędzie się w dniu 11 października w Sali Kameralnej WCK Browar o godz 18. Wstęp Wolny.

II Włocławskie Impresje Operowe

Od Moniuszki do Niemena. To hasło przewodnie tegorocznych warsztatów wokalnych zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena. Na koncert finałowy uczestników zaprasza Fundacja "Samotna Mama".

"Pozwólmy nauczać dzieciom" w Akademii Dokumentalnej

DKF Ósemka i Fundacja ANWIL dla Włocławka zapraszają na kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej. W poniedziałek, 8.października o godz. 19:00, pokażemy film „Pozwólmy nauczać dzieciom", nakręcony przez Alexandre'a Mourota, ojca dziecka, które uczęszcza do najstarszej montessoriańskiej placówki we Francji.

Przed nami wielkie święto muzyki operowej

Już po raz ósmy w Pałacu Bursztynowym oraz we Włocławskiej "Hali Mistrzów" zabrzmią najpiękniejsze arie wykonywane przez uczestników Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per Sempre”. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie.