Znak Orła w Nieszawskim muzeum

2 grudnia, o godz. 17.00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się otwarcie wystawy „ZNAK ORŁA” – orzeł bielik – pierwowzór godła w fotografii Krzysztofa Cieślaka z Włocławka.

Wikingowie na imieninach u Mikołaja

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza, jak co roku, na Imieniny Świętego Mikołaja. Tym razem do grona zaproszonych gości dołączą dwaj zwariowani Wikingowie.

Wernisaż w Food Gallery Restaurant & Bar

Włocławianka, urodzona w 1986 roku. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obroniła dyplom w 2012 roku na Wydziale Grafiki. Katarzyna Matylda Kręcicka. Dziś w Food Gallery Restaurant & Bar, przy Bechiego 4, wyjątkowy wernisaż prac artystki.

W Teatrze - Babcocha

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na Mikołajkowe przedstawienie, które przygotował Teatr „Skene” pt: Babcocha.

Anielska Robota w Impresaryjnym

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na kameralną, mikołajkowo-świąteczną komedię dla dorosłych autorstwa Jacka Pietruskiego i Krzysztofa Zaremby pt: "Diabli nadali tego Świętego czyli Anielska robota."

Morsy przepłyną Wisłę

Już w niedzielę drugiego grudnia o raz czwarty Morsy z całej Polski wkroczą do Wisły. Mikołajkowe przepływanie Wisły wpław organizuje Stowarzyszenie Morsy Kujawskie.

PWSZ Gaming Festival 2018

Już w sobotę 01 grudnia 2018 roku w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku przy Mechaników odbędzie się kolejna edycja turnieju gier komputerowych - Gaming Festival.

DKF Ósemka zaprasza na 'Z perspektywy Paryża'

Najnowszy film Jean-Paula Civeyraca prezentowany był na tegorocznym 68. MFF w Berlinie w sekcji Panorama. Reżyser, zainspirowany kulturalnym dorobkiem Nowej Fali, zrealizował film o „kinie" będący jednocześnie portretem środowiska francuskich uczelni artystycznych i historią młodych przyjaciół odkrywających tajemnice życia i sztuki.

Bal Andrzejkowy dla najmłodszych

W najbliższą niedzielę 25 listopada w klubie Łęg odbędzie się Bal Andrzejkowy dla dzieci. Wstęp wolny.