Żydzi włocławscy i ich zagłada 1939-1945

Już w środę, 16 października we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12A o godz. 16:30, odbędzie się spotkanie pn. "Żydzi włocławscy i ich zagłada 1939-1945". Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Ładowarka w związku z obchodami 80. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę.

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

MESJASZ Händla we włocławskiej katedrze

Jedno z największych i najbardziej znanych oratoriów MESJASZ G.F. Händla zabrzmi we włocławskiej katedrze w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej. Wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbędzie się w niedzielę 13 października o godz. 18. Wydarzenie artystyczne tej rangi już po raz drugi organizuje Kuria Diecezjalna Włocławska we współpracy z ANWIL S.A.

„Ogród jesienią” w bibliotece

8 października 2019 roku o godz. 10.00 w Filii nr 6 biblioteki przy ul. Żytniej 66/68 zagości „Pora na seniora”. Będzie to pierwsze spotkanie pt. ”Ogród jesienią”.

Noc Teatru 2019

Już po raz kolejny Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego jest organizatorem Nocy Teatru, podczas której zaprezentowane zostaną przedstawienia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wyprodukowane przez włocławski Teatr.

Polecamy Noc Bibliotek

Piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w tym roku odbywa się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Noc Bibliotek 2019

W najbliższą sobotę 5 października na ul. Nowomiejskiej 5 po raz piąty odbędzie się nocne czytanie pod nazwą ‘Noc Bibliotek’ w Kujawsko Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Wduszygranie - kolejny koncert w Browarze B.

W sali kameralnej Browaru B. już jutro kolejny z cyklu koncertów poetyckich. 3 października o 18:00 na scenie pojawi się Krzysztof Jurkiewicz.