Zamknij [X]

Celtic fusion na Dzień Kobiet i Festiwal Świętego Patryka

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej zaprasza do udziału w koncercie „Na irlandzką nutę”, zaplanowanym na niedzielę 3 marca. Początek o godz. 18:00.

Pokemon za puszkę - niecodzienna akcja włocławskich graczy

Podobno moda na poszukiwanie Pokemonów w zakamarkach miasta ustała. Nic bardziej mylnego, o czym przekonują organizatorzy wyjątkowego wydarzenia z okazji ogólnoświatowego dnia wspólnoty (Community Day). Tym razem chodzi nie tylko o łapanie Pokemonów, ale także – wsparcie dla zwierzaków.

Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej

200 lat temu – 7 stycznia 1819 r. w Warszawie — urodziła się Maria Wodzińska (1819–1896), pochodząca z zamożnego kujawskiego rodu, którego główną siedzibą był pałac w Służewie. W historii zapisała się jako wyjątkowa kobieta epoki romantyzmu — jedyna narzeczona Fryderyka Chopina, muza Juliusza Słowackiego, malarka i zdolna pianistka. Ostatnie lata życia spędziła w dworze w Kłóbce, należącym do rodziny jej największej miłości — męża Władysława Orpiszewskiego. Obecnie w tym miejscu, należącym do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego, znajduje się wystawa biograficzna poświęcona artystce.

Muzeum zaprasza na warsztaty

Muzeum Etnograficzne zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „Europejskie makatki kuchenne”, prezentowanej w gmachu muzeum na Bulwarach. Warsztaty rozpoczną się 17 lutego (niedziela) o godz. 11.00.

„Odrobina magii ze sceny pożyczona”

Kolejna Akademia WioliMisia we Włocławku, spotkanie z artystami z Filharmonii Pomorskiej odbędzie się w Browarze B. 17 lutego o godz. 12.00.

,,Grzesiuk. Ferajna wciąż gra" w DKF Ósemka

W poniedziałek 11. lutego, o godzinie 18:00, zapraszamy do Multikina na ostatnie, 26. spotkanie z filmem dokumentalnym. Będzie to film „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra" a po filmie, spotkanie z gośćmi seansu: wnuczką Stanisława Grzesiuka – Izabelą Laszuk, i twórcami filmu: reżyserem - Jarosławem Wiśniewskim i producentem - Magdaleną Zaleską.

Jurki Last Minute

Jakie macie plany na 9 lutego? Być moze nie macie ich wcale, a to oznacza, że warto pomyśleć by tego dnia pojawić się w CK "Browar B.". Tego dnia na scenie zaprezentują się Jurki. Kabaret Jurki, prezentując swój najnowszy program "Last Minute".

Z Kolbergiem na szlaku

W tym roku Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów poświęcony muzyce ludowej naszego kraju, który będzie nosił tytuł: „Z Kolbergiem na szlaku”. W pierwszym wydarzeniu nowego przedsięwzięcia, które odbędzie się 15 marca o godz. 18.00, wystąpi zespół „Odpoczno”.

W Teatrze – miłosna obsesja pianisty…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na spektakl, który na włocławskiej scenie zaprezentowany zostanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pt: Akompaniator.