Zamknij [X]

Spotkanie z Krzysztofem Beśką

18 października 2019 r. o godz. 17.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką.

Wystawa fotografii Wiesława Turno

Wernisaż odbędzie się 18 października 2019 roku o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B.

Jesienne spotkanie z poezją śpiewaną

W niedziele, 27 października o 17.00 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Ślubowską i jej artystyczną rodziną. Jej twórczość obejmuje całą gamę emocji, refleksji, które często inspirowane są relacjami z najbliższymi , z nimi wspólnie realizuje swoje, nie tylko muzyczne, pasje.

Koncert "Ocalić od zapomnienia"w Brześciu Kujawskim

W środę, 2 listopada w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie się piątą edycję koncertu zaduszkowego pt. "Ocalić od zapomnienia". W tym roku muzycznie będą wspominać największe przeboje Anny German, Kory Jackowskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy.

Żydzi włocławscy i ich zagłada 1939-1945

Już w środę, 16 października we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12A o godz. 16:30, odbędzie się spotkanie pn. "Żydzi włocławscy i ich zagłada 1939-1945". Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Ładowarka w związku z obchodami 80. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę.

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

MESJASZ Händla we włocławskiej katedrze

Jedno z największych i najbardziej znanych oratoriów MESJASZ G.F. Händla zabrzmi we włocławskiej katedrze w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej. Wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbędzie się w niedzielę 13 października o godz. 18. Wydarzenie artystyczne tej rangi już po raz drugi organizuje Kuria Diecezjalna Włocławska we współpracy z ANWIL S.A.

„Ogród jesienią” w bibliotece

8 października 2019 roku o godz. 10.00 w Filii nr 6 biblioteki przy ul. Żytniej 66/68 zagości „Pora na seniora”. Będzie to pierwsze spotkanie pt. ”Ogród jesienią”.

Noc Teatru 2019

Już po raz kolejny Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego jest organizatorem Nocy Teatru, podczas której zaprezentowane zostaną przedstawienia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wyprodukowane przez włocławski Teatr.

Polecamy Noc Bibliotek

Piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w tym roku odbywa się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.