Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” w Browarze B.

Już jutro, 2 lutego o godz. 13.00, na scenie Browaru B. wystąpi Zespół „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Koncert we Włocławku zwieńczy włocławskie warsztaty zespołu.

"Sny wędrownych ptaków" w DKF Ósemka

DKF Ósemka zaprasza do kina na „Sny wędrownych ptaków", jeden z najoryginalniejszych filmów sezonu - opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązaną z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.

"Miłość taka jest" - koncert w BCK

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert walentynkowy pt. „Miłość taka jest".To kolejny projekt przygotowany przez zespół muzyczny działający przy BCK, któremu towarzyszyć będą wspaniali wokaliści.

W MBP wspomnienie o Herlingu-Grudzińskim

Z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza oraz ustanowienia przez Sejm roku 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Gustaw Herling-Grudziński”. Wystawa pochodzi z Muzeum Historii Kielc.

,,Oni" w DKF Ósemka.

DKF Ósemka zaprasza na kolejny swój seans. „Oni" to najnowszy film Paolo Sorrentino, reżysera obsypanego nagrodami „Wielkiego piękna", „Młodości", „Wszystkich odlotów Cheyenne'a", „Boskiego" oraz serialu „Młody papież".

Jazz w Browarze B. - nowy cykl koncertów

Centrum Kultury Browar B. startuje z nowym cyklem koncertów jazzowych w sali kameralnej. Pierwszy koncert już 7 lutego o 19.00. Mateusz Gawęda Trio to jeden z zespołów reprezentujących awangardową odsłonę krakowskiej sceny jazzowej.

Komedia na karnawał w TI

Edyta Olszówka, Michał Piela i Lesław Żurek zagoszczą na scenie Teatru Impresaryjnego 28 stycznia. Spektakl "Jojo" w reżyserii Jacka Jabrzyka rozpocznie się o godzinie 19:00.

Festung Leslau – zbliża się noc fortyfikacji

Bunkry typu Ringstand 58c, rowy przeciwczołgowe i okopy. To „pamiątki” po II wojnie światowej, które (choć dostępne na wyciągnięcie ręki) najczęściej są przez nas niedostrzegane. Te pozostałości po „Festung Leslau” (a formalnie Regionie Umocnionym), przynajmniej w niewielkiej części zobaczyć będzie można już jutro.

Kinderbal w MBP

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa przeprowadzka. Chodzi o Filie Dziecięcą nr 1, która przenosi się na parter budynku. Z tego też powodu dziś jest nieczynna. Jej uroczyste otwarcie zaplanowano na poniedziałek.

DKF Ósemka zaprasza na seans Akademii Dokumentalnej

Już dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się pokaz filmu reklamowanego jako największe wydarzenie filmowo-rowerowe roku 2018. „North of the Nightfall" wyprodukowany został przez Red Bull Media House i doskonale znaną w świecie rowerowych filmów ekipę Freeride Entertainment.