Kolejny sakralny zabytek na "spacerowym szlaku"

Jutro będzie można zwiedzić kościół ewangelicko-augsburski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na sobotnie wakacyjne spotkanie z przewodnikiem.

Adela Konop i przyjaciele nad Wisłą

Bydgoska wokalistka zaśpiewa na pływającej scenie 19 sierpnia o godz. 18.00. Adela Konop Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończyła wokalistykę jazzową w klasie dr Joanny Żółkoś – Zagdańskiej.

Koreański kryminał w DKF

DKF Ósemka zaprasza na film „Człowiek bez pamięci” - mroczny, południowokoreański kryminał rozpisany na postaci dwóch zabójców.

DISCO KURNIK na Bulwarach

Letni Bulwar w nadchodzącą niedzielę ponownie wypełni teatr. Włocławski Teatr Impresaryjny zaprosi najmłodszych i ich opiekunów na wycieczkę do wyjątkowego kurnika. Disco kurnika. Początek o 16:00.

Brukarnia 2018 - Fire Show i teatralne spektakle

Pierwsza edycja "Brukarni" odbyła się w 2003 roku, od tego czasu przez włocławskie ulice przewinęło się wiele grup teatralnych, zostawiając po sobie jak najlepsze, wyjątkowe wspomnienia. Tegoroczna edycja festiwalu teatrów ulicznych rozpocznie się 31 sierpnia.

Już jutro w Kowalu odbędą się Powiatowe Dożynki 2018

To będą, jak podkreślają organizatorzy, wyjątkowe dożynki - w stulecie odzyskania niepodległości. Nie dziwi więc hasło tegorocznych uroczystości - "Ojczyźnie naszej plon niesiemy, plon".

Festiwal Papieru w CK Browar B.

Już 18 sierpnia rusza kolejna edycja tego niezwykłego Festiwalu. Warsztaty, zabawy, "papierowy sport" i akcja "Książka za książkę" - to wszystko w najbliższą sobotę na dziedzińcu Centrum Kultury.

W sobotę startują rozgrywki IV ligi

W sobotę, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, inauguracja nowego sezonu IV ligi Kujawsko - Pomorskiej. WKS Włocłavia grać będzie z Unią Gniewkowo.

"Włocławek 1920. W obronie Wisły" - zapraszamy na spotkanie z autorem

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do tego, by przybliżyć szerszej publiczności historię kraju, także przez pryzmat lokalnej społeczności i wydarzeń związanych z miastem. O tej najbliższej historii traktuje najnowsza książka dr. Tomasza Dzikiego.