Targowe Śródmieście po raz drugi

Już w najbliższą niedzielę po raz drugi ulica 3 maja będzie przyciągać atrakcjami przygotowanymi przez lokalnych przedsiębiorców i organizatorów z Włocławskiego Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości.

Prace Letosławy Charaszkiewicz we wrześniu w GSW

Po raz trzeci Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku ma zaszczyt gościć jubileuszową wystawę Letosławy Charaszkiewicz, malarki, rysowniczki, projektantki. Jej prace będzie można podziwiać we Włocławku od 6 do 29 września.

Spacerkiem do teatru

Przed nami ostatnie wakacyjne Spotkanie z Przewodnikiem. Ośrodek Sportu i Rekreacji tym razem zaprasza do Teatru Impresaryjnego.

Narodowe Czytanie - literacki spacer już 7 września

To już ósma edycja wydarzenia objętego patronatem przez Parę Prezydencką. Towarzyszący Narodowemu Czytaniu od pierwszej edycji Teatr Impresaryjny, także i w tym roku przygotował dla włocławian niespodziankę. W tym roku czytać będziemy nowele polskie. te

Nocne granie w taktyku - bohaterami zwierzęta

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest mieć w domu barana? Ciesząca się wciąż ogromną popularnością na świecie planszówka "Agricola" będzie główną bohaterką kolejnego całonocnego spotkania z grami w Klubie "Taktyk". Ale nie tylko ona.

Koncerty, prelekcje i pokazy - Włocławek w rocznicę wybuchu wojny

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się obchody 80-tej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. We Włocławku upłyną nie tylko na oficjalnych uroczystościach. Na wyjątkowy koncert i pokazy zaprasza także włocławskie Centrum Kultury "Browar B."

Popłyną smocze łodzie

Już jutro (24.08) na Wiśle pojawią się smocze łodzie. W tegorocznych zmaganiach rywalizować będą ekipy gospodarzy oraz reprezentanci Olsztyna, Malborka, czy też Chełmna.

Już XII raz wehikuł czasu przeniesie nas do epoki kamienia

Zapraszamy do podróży „wehikułem czasu” w odległe dzieje naszej historii. Przeniesiemy się do czasów budowniczych grobowców megalitycznych z epoki kamienia. Tę ciekawą wyprawę można odbyć 8 września br. w godz. 11 – 18 w Parku Kulturowym Wietrzychowice w Wietrzychowicach gm. Izbica Kujawska.

Dziś startuje Tykociński Włocławek Film Festival

Fundacja AriAri oraz Fundacja Ładowarka zapraszają na Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF). Impreza rozpoczyna się już dzisiaj. Do soboty (24 sierpnia) czekają nas koncerty, pokazy filmowe i prelekcje.