Zamknij X

Propozycja na sobotę? „Wyprawa” na wzgórze św. Gotarda

22 sierpnia 2020 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na kolejny spacerek. Tym razem przewodnik zaprowadzi uczestników za Wisłę - pod pomnik Obrońców Wisły 1920 oraz na najwyższe wzniesienie Włocławka, jakim jest wzgórze św. Gotarda (132,52 m n.p.m.). U jego podnóża przed wiekami stał klasztor benedyktynów, a później cystersów.

ANWIL S.A. zaprasza na koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych Polaków w historii. Mówi się o nim - papież przełomów, człowiek pokoju i dialogu czy inspirator przemian. Wszystkie te określenia pokazują, jak ważną był on postacią i jak silnie zapisał się w pamięci kolejnych pokoleń. Tegoroczna 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie jego naukę i dziedzictwo.

Włocławscy Bohaterowie 1920 roku – wyjątkowy pokaz zaczyna się jutro

Nadchodzący weekend przyniesie nam uroczystości z okazji setnej rocznicy jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i 18. najważniejszej bitwy w historii świata. Nadchodzące dni pełne są wydarzeń. Jedno z nich organizowane jest przez Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes.

Turniej charytatywny „Gramy dla Kacpra”

W sobotę 15 sierpnia Stowarzyszenie Włocławek Pomaga wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Włocławku zapraszają na charytatywny turniej piłki nożnej pod hasłem " Gramy dla Kacpra ".

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

W niedziele 26 lipca o godzinie 17:00 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie Aleksandra i Moniki Dętkoś.

W niedzielę zapraszamy do Kłóbki

Już najbliższą niedzielę warto wybrać się do Kłóbki, co prawda warunki epidemiologiczne uniemożliwiają przeprowadzenie tradycyjnego festynu folklorystycznego. Ale alternatywa też jest zachęcająca - – spokojne zwiedzanie, relaks na własnym kocyku, spotkanie z twórcami ludowymi, rękodzielnikami i producentami ekologicznych smakołyków. To wszystko już w najbliższą niedzielę 19 lipca od godziny 11.00 do 18.00 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce.

Włocławski Mistrz Kierownicy - II runda w najbliższą niedzielę

II runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy połączona z Mistrzostwami Okręgu Bydgoskiego w Super Sprincie to zawody, jakie w niedzielę 19 lipca rozpoczną się na parkingu pod Halą Mistrzów. Impreza jest pierwszą tegoroczną rundą, która odbędzie się po przymusowej przerwie spowodowanej wirusem COVID-19.

„Wszystko wokół”. Wernisaż w Browarze B.

W piątek 10 lipca 2020 r. o godz. 18.00 w galerii “Antresola” w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy : “Wszystko wokół” autorstwa Elżbiety Pyry. Na ekspozycję złożą się dzieła malarskie oraz grafiki (linoryty).

„Wszystko Wokół” Wenisaż w Browarze b.

W piątek 10 lipca 2020 r. o godz. 18.00 w galerii “Antresola” w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy : “Wszystko wokół” autorstwa Elżbiety Pyry. Na ekspozycję złożą się dzieła malarskie oraz grafiki (linoryty).

Śródmiejskie powitanie wakacji

Już dziś, 1 lipca, o godzinie 15.00 przed kawiarnią obywatelską „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się „Śródmiejskie powitanie wakacji” - przedsięwzięcie adresowane do dzieci i młodzieży. Impreza potrwa do 19:00.