Zamknij [X]

'Sztuka Legionów Polskich' w GSW

20 listopada Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wykład Jerzego Brukwckiego. Krytyka sztuki, dziennikarza, kuratora wystaw, wieloletniego szefa warszawskiej Galerii Krytyków POKAZ w Warszawie. Tematem wykładu będzie sztuka legionowa.

Mała rzecz a cieszy... W teatrze

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na spektakl, który na co dzień prezentowany jest na deskach warszawskiego Teatru IMKA Tomasza Karolaka pt: Mała rzecz a cieszy.

Grafiki Marca Chagalla we Włocławku

Dziś o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Browar B. wernisaż niezwykłej wystawy. Do 9 grudnia w Centrum Kultury oglądać będzie można grafiki Marca Chagalla. Tytuł tej wystawy mówi wiele o wystawionych dziełach - "Grafika jak poezja"

Listopadowe warsztaty w GSW

„Wieża" - to tytuł kolejnych rodzinnych warsztatów twórczych organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej, odbędzie się już 18 listopada.

Turniej Bokserski już 10 listopada

10 listopada 2018 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbędzie się Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Włocławek. Wstęp wolny!

W Teatrze – wieszcz niepodległości…

Przez 123 lata niewoli Polacy czekali na możliwość utworzenia swojego państwa. Walczyli o wolność dla Ojczyzny i narodu. Walczyli orężem, walczyli piórem, walczyli podtrzymując polską tradycję i kulturę. Walczyli o polski język i polską szkołę. Historia polskości tkwi w dobrach kultury. Są nimi teksty kultury tak wybitne, tak nośne, tak przyczyniające się do odzyskania niepodległości, jak te, które wykorzystane są w przedstawieniu warszawskiego Teatru TM "Krasiński – wieszcz niepodległości. Romantyczne Rendez-vous."

Lustra Niepodległej w GSW

9 listopada w Galerii sztuki Współczesnej wernisaż wyjątkowej wystawy. Zobaczymy na niej grafiki artystów z całej Polski portretujących naszą rzeczywistość.

DKF Ósemka zaprasza na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

W poniedziałek, 5.11.2018 r., pokażemy poruszający film Christophera Quinna „Zjadanie zwierząt". Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem.

XII Zaduszki Plastyczne już za tydzień

Po raz dwunasty w gmachu Zbiorów Sztuki przy ulicy Zamczej wspominać będziemy tych, którzy odeszli. W tegorocznej imprezie szczególne miejsce zajmować będą wspomnienia dotyczące Stanisława Zagajewskiego

Anita Łazińska zagra w Browarze B.

Pochodząca z Włocławka organistka, pianistka, aranżerka i wokalistkaczłonek londyńskiego zespołu Alle Choir oraz międzynarodowego zespołu Vibrations Of Sound na scenie zaprezentuje się w wybornym towarzystwie muzyków jazzowych.