Wehikuł Czasu wyruszy po raz jedenasty

Zapraszamy do podróży „Wehikułem Czasu”, w odległe czasy budowniczych grobowców megalitycznych z epoki kamienia. Tę ciekawą wyprawę można odbyć 9 września. Zapraszamy do Parku Kulturowego Wietrzychowice w Wietrzychowicach (gm. Izbica Kujawska).

Czarny Spichrz otworzy się dla spacerowiczów

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne spotkanie w ramach wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem. Zbiórka uczestników w sobotę 11 sierpnia o godz. 10:00 przy siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13.

Bibliotekarze zapraszają na "podwórkowe czytanie"

"Podwórkowe czytanie" to impreza dla dzieci i ich opiekunów, podczas której zanurzyć się można w świat bajek, czy rozwiązywać zagadki, a wszystko to, na świeżym powietrzu. Całość przygotowuje filia nr 11 MBP.

Gwiezdne Wojny pod gwiazdami

Marsz Imperialny z tego filmu zna każdy, nawet jeśli filmu nie oglądał. Włocławski Instytut Rozwoju zaprasza na trzeci w tym sezonie seans Kina Samochodowego "Stara Zajezdnia", 10 sierpnia - "Gwiezdne Wojny".

Inwazja Dobrych Serc w Brześciu

Gminny Klub Sportowy „Łokietek” Brześć Kujawski, we współpracy z Brzeskim Centrum Kultury, Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo” we Włocławku, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Fundacją DKMS w dniu 18 sierpnia 2018 r. na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim organizują Akcję Charytatywną pn. „Inwazja Dobrych Serc”.

Turecki folklor we Włocławku

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz Centrum Kultury „Browar B.” zapraszają na wspólny koncert młodych włocławian z Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz gości z Zespołu Folklorystycznego Karagöz z Turcji. Będzie to niepowtarzalna okazja by na żywo zobaczyć regionalne stroje, obyczaje i tańce tureckie, tak inne od naszych. Zestawienie tradycji i kultury z dwóch różnych zakątków świata na wyciągnięcie ręki, w samym centrum Włocławka.

Bulwar Sztuki w niedzielę

Jak w każdą wakacyjną niedzielę i tym razem zapraszamy najmłodszych i ich opiekunów na włocławskie bulwary. Przyciągająca, z tygodnia na tydzień, coraz więcej uczestników impreza, rozpocznie się o 16:00.

Park Sienkiewicza bez tajemnic

Ponad 40 hektarów zieleni i historia sięgająca 1870 roku. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie z Przewodnikiem. Tym razem swoje tajemnice odkryje Park Sienkiewicza.

Festiwal Wisły już na horyzoncie

W ubiegłym roku odniósł niesamowity sukces i zebrał w trzech festiwalowych miastach 100 tysięcy widzów. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku miało być inaczej. Choć festiwal oficjalnie rozpocznie się 12 sierpnia w Ciechocinku, nim to nastąpi, rzeczna flotylla wyruszy tego dnia z Włocławka.