Zamknij X
Zamknij [X]

II Włocławskie Impresje Operowe

Od Moniuszki do Niemena. To hasło przewodnie tegorocznych warsztatów wokalnych zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena. Na koncert finałowy uczestników zaprasza Fundacja "Samotna Mama".

"Pozwólmy nauczać dzieciom" w Akademii Dokumentalnej

DKF Ósemka i Fundacja ANWIL dla Włocławka zapraszają na kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej. W poniedziałek, 8.października o godz. 19:00, pokażemy film „Pozwólmy nauczać dzieciom", nakręcony przez Alexandre'a Mourota, ojca dziecka, które uczęszcza do najstarszej montessoriańskiej placówki we Francji.

Przed nami wielkie święto muzyki operowej

Już po raz ósmy w Pałacu Bursztynowym oraz we Włocławskiej "Hali Mistrzów" zabrzmią najpiękniejsze arie wykonywane przez uczestników Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per Sempre”. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie.

Warsztaty rodzinne

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne, które odbędą się 14 października, w niedzielę, o godz. 11.00, na wystawie czasowej pt. „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach”, prezentowanej w Muzeum Etnograficznym we Włocławku.

Pour le vie - spektakl w Browarze B.

10.10.2018 o godzinie 19.00 Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ i Centrum Kultury Browar B zapraszają do sali widowiskowej CK Browar B na przedstawienie 'Pour le vie".

Deser z kulturą kreolską - jeszcze w październiku

26 października 2018r. Klub „Stara Remiza” zaprasza na XXXIX Deser z kulturą kreolską. Tym razem wystąpi zespół „Los Tropikales”, który tworzy czterech oryginalnych i utalentowanych Latynosów, śpiewających w ich rodowitym języku hiszpańskim i grających znane i lubiane piosenki z Am. Łacińskiej.

Kameralnie o literaturze... z Krystyną Czubówną

Opowieści o miłości człowieka do przyrody otulone muzyką i głosem Krystyny Czubówny - taki klimatyczny, jesienny wieczór już 3 października w Księgarni Gdańscy we Włocławku.

II Włocławski Festiwal Modelarski

Nie tylko samoloty, ale też modele broni, pojazdów, czy statków. To wszystko czekać będzie na zwiedzających II Włocławski Festiwal Modelarski w Klubie „Stara Remiza” przy Żabiej.

Kubuś i Ancymon w TI

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na rodzinne przedstawienie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne pt: "Przygody Kubusia i Ancymona".

Ostatni seans kina samochodowego już w piątek

28 września, po raz ostatni, na Pchlim Targu przy al. Kazimierza Wielkiego zagości kino samochodowe. Tym razem zapraszamy na dwa seanse.