OKM 1940 - warsztaty we Włocławku

Komenda Miejska Policji we Włocławku, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939r. zorganizowała dziś (07 grudnia) warsztaty dla uczniów klas mundurowych z regionu. Warsztaty "OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje" przybliżyły im, ale także funkcjonariuszom policji, dzieje Policji Państwowej w międzywojniu. Przede wszystkim jednak, zagładę policjantów straconych przez bolszewików w trakcie zbrodni katyńskiej.

Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia

W niedzielę 16 grudnia, w kościele Najświętszego Zbawiciela we Włocławku odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia, który będzie jednym z elementów obchodów rocznicy wprowadzenia Stan Wojennego.

We Włocławku już świątecznie. Ujęcia z drona!

Włocławek jak z bajki, czyli pełen bajkowych postaci, bajkowego nastroju, barwnych świateł, kolęd i świątecznych przebojów. Taki był dziś – przynajmniej na Placu Wolności. O 16 uruchomiono miejskie, świąteczne iluminacje.

Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali 'szlachetną paczkę'

Ta akcja od lat jednoczy Polaków tuż przed świętami. Idea szlachetnej paczki ma swoją tradycję i stałych wspierających. Wśród tych ostatnich, są też pracownicy Urzędu Miasta i wspierający przygotowywaną przez nich paczkę przedsiębiorcy.

Na Fredry już (prawie) święta

Już po raz piąty mieszkańcy ulicy Fredry, wraz z przedszkolakami z "Jasia i Małgosi" ubierali bożonarodzeniowe drzewko. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że choinka stanęła pomiędzy osiedlowymi blokami, a tradycja jej stawiania jest oddolną inicjatywą mieszkańców.

DPS - Propozycja, której nie było...

Podwyżka uposażeń o 200 złotych jest niewystarczająca - mówi o propozycji Marka Wojtkowskiego dla pracowników DPS Janusz Dębczyński. Takiej propozycji nie było -odpowiada Domicela Kopaczewska. Dziś w sprawie płacowych żądań pracowników Domów Pomocy Społecznej zabrali głos radni Prawa i Sprawiedliwości.

Motomikołaje już w sobotę!

Podobnie jak poprzednich latach motocykliści organizują pomoc dla dzieciaków z placówek wychowawczych. W najbliższą sobotę (8 grudnia) grupa Motórzyści Włocławek odwiedzą dzieciaki z Brzezia.

Najlepsi ze stypendiami

Najlepsi uczniowie szkół z regionu włocławskiego otrzymali dziś z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się we włocławskim II LO im. Mikołaja Kopernika.