Nowa taryfa MPEC - duże oszczędności dla przedsiębiorców

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w dniu 26 września 2023 r. zatwierdził nową taryfę dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku , co jest dobrą wiadomością dla wszystkich odbiorców ciepła od spółki w mieście – będzie dużo taniej szczególnie dla przedsiębiorców, niż w poprzednim sezonie grzewczym. W życie wchodzi najwyższa obniżka cen za dostarczone ciepło z MPEC od wielu lat.

Skwer Praw Kobiet we Włocławku

Choć nie obyło się bez burzliwych dyskusji, a nawet próby „zdjęcia” projektu uchwały z programu wtorkowych obrad, ostatecznie jednak radni zdecydowali skwer przed Sądem Rejonowym będzie nosić nazwę Praw Kobiet.

Błękitna na Zalewie Włocławskim

W dniach 23-24 września 2023 na włocławskim akwenie odbyły się regaty żeglarskie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2023 – memoriał Benedykta Michewicza”. Była to już 46 edycja tych zawodów, które od bez mała półwiecza organizuje YACHT CLUB ANWIL a strategicznym sponsorem od samego początku jest macierzysty zakład klubu firma ANWIL S.A. znany producent nawozów azotowych i PCW.

Wybory 2023. PO i stragan z wizami na włocławskim targowisku

Wybory parlamentarne już za 20 dni, a kampania wyborcza nabiera rozpędu. W sobotni poranek na targowisku przy ulicy Kaliskiej pojawili się członkowie Platformy obywatelskiej i kandydat ugrupowania – Krystian Łuczak. Pojawił się też stragan z wizami.

Nowa Lewica o kryzysie w psychiatrii dziecięcej

Kryzys w psychiatrii dziecięcej i niepokojące głosy płynące od kandydatów Konfederacji – to tematy konferencji prasowej Nowej Lewicy. Kandydaci w październikowych wyborach spotkali się z dziennikarzami w czwartek.

Startuje ORLEN Basket Liga

Już dziś o godzinie 19:00 startują rozgrywki ORLEN basket Ligi. W meczu o Superpuchar Trefl zmierzy się z Kingiem Sczecin. W niedziele 24 września swój pierwszy mecz w sezonie 2023/2024 rozegra Anwil, który na starcie sezonu zaprosił dziennikarzy na otwarty trening zespołu.

Włocławscy strażacy z nowym wozem bojowym

W poniedziałek 18 września na placu przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 przy ulicy Płockiej odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu strażackiego do włocławskiej PSP.