Dostawy szczepionki ograniczone. Szpital wstrzymuje szczepienia medyków

Włocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wstrzymuje akcje szczepień grupy „0”. To pokłosie decyzji o wstrzymaniu dostaw 330 tysięcy szczepionek do szpitali węzłowych. Zawirowanie spowodowane zostało ograniczeniem dostaw przez producenta, firmę Pfizer.

Rusza akcja szczepień seniorów. UM uruchamia infolinię

Rozpoczęła się ogólnopolska rejestracja seniorów 80+, na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miasta postanowił pomóc tym seniorom, którzy nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Koronawirus: Aż 9 zgonów we Włocławku

Resort zdrowia poinformował o nowych zakażeniach w kraju. Według danych udostępnionych przez rząd, w ciągu minionej doby odnotowano 7795 nowych zakażeń koronawirusem. 712 z nich pochodziło z naszego województwa. Wykonano ponad 73,1 tys testów.

Koronawirus: 9436 nowych zakażeń w kraju, 31 we Włocławku

Resort zdrowia poinformował o nowych zakażeniach w kraju. Według danych udostępnionych przez rząd, w ciągu minionej doby odnotowano 9436 nowych zakażeń koronawirusem. 993 z nich pochodziło z naszego województwa. Wykonano ponad 78,7 tys testów.

Szczepienia. Od jutra rusza rejestracja

Od piątku 15 stycznia seniorzy powyżej 80 roku życia mogą zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19. 25 stycznia pierwsi pacjenci pojawią się w punktach szczepień. Na terenie Włocławka będzie ich 12. Także od piątku każdy pełnoletni Polak może zgłosić chęć zaszczepienia rejestrując się w systemie.

Nie bójmy się szczepić – apeluje Marek Wojtkowski

Ponad 500 włocławskich seniorów w wieku 80+ zgłosiło się już do udziału w programie szczepień przeciwko COVID-19. Chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi zadeklarowało też 78% włocławskich nauczycieli – poinformował wczoraj Marek Wojtkowski.

Almeida zostaje w Anwilu. Klub się wzmacnia

Wczoraj wieczorem KK Włocławek poinformował o zakończeniu rozmów z Ivanem Almeidą. Koszykarz ostatecznie zostaje w składzie Rottweilerów. Nowym nabytkiem włocławian został też Kyndall Dykes.

W ratuszu podsumowano rok 2020

Inwestycje w obszarze rewitalizacji, przygotowanie projektów infrastrukturalnych i transportowych – to tylko niektóre spośród zagadnień poruszonych dziś na konferencji we włocławskim ratuszu. Prezydent Marek Wojtkowski podsumował rok 2020.