Mobilne Q4. Rozmowa z Aleksandrem Budzyńskim

Czy wiecie, że we Włocławku jest ponad 400 portali? Nie, nie chodzi tu o te internetowe. Kilkaset miejsc na wirtualnej mapie Włocławka to portale koncentracji energii XM. Ich stworzenie to zasługa społeczności graczy w Ingress.. Kolejny gość w naszym Mobilnym Studiu Q4. - Aleksander Budzyński to jeden z nich. Trochę o Ingressie, trochę o Pokemon GO i sporo o tym, jak połączyć "wirtual" z realną pomocą.

Mobilne Q4. Rozmowa z Kamilem Rausem

Społecznik, piłkarz, biegacz, sportowiec i okazjonalnie... Święty Mikołaj. To bardzo krótka wersja CV naszego dzisiejszego gościa. Kamil Raus zasiadł dziś w naszym Mobilnym Studiu Q4.

Gratka dla miłośników klasyków

Już w sobotę warto wybrać się do sąsiedniego Torunia, jeśli zaś przez przypadek jesteście fanami klasycznych czterech kółek, musicie się tam pojawić koniecznie. Oldtimer Meeting Toruń potrwa dwa dni.

Dzielmy się dobrem po sąsiedzku!

Od ubiegłego piątku Ministerstwo Finansów umożliwia podatnikom rozliczenie z fiskusem za pomocą platformy internetowej www.podatki.gov.pl. Przypomnijmy, że dla większości z nas od tego roku rozliczenie jest jeszcze prostsze, gdyż nasze zeznanie wypełnia sama Krajowa Administracja Skarbowa. Jedno się jednak nie zmieniło – nadal możemy przekazać 1% naszego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego. Także tych z Włocławka.

Drzwi otwarte WKU. Zdjęcia

Drzwi otwarte WKU – pod tym hasłem Wojskowa Komenda Uzupełnień prezentowała włocławskim uczniom możliwości, jakie otwiera przed nimi służba w polskiej armii.

Mobilne Q4. Rozmowa z Markiem Wojtkowskim

Po przerwie na włocławskie drogi ponownie wyrusza Mobilne Studio Q4. Dziś w niemal wiosennym nastroju podróżujemy z prezydentem Markiem Wojtkowskim.

Urząd Miasta ewakuowany. Kolejna informacja o bombie

To staje się plagą. Dziś po raz kolejny w ostatnim czasie służby we Włocławku zostały zaangażowane w poszukiwania bomb. Informacja o rzekomych ładunkach tym razem dotyczyła obiektów Urzędu Miasta.

'Ewidentne kłamstwo' - mówi prezydent o sprawozdaniu Joanny Borowiak. Posłanka odpowiada

Choć dzisiejszy briefing w ratuszu miał dotyczyć głównie zaplanowanego na jutro spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z radnymi samorządu wojewódzkiego, nieoczekiwanie inny temat przykuł uwagę dziennikarzy. Prezydent zarzucił posłance Joannie Borowiak „podszywanie się pod sukcesy innych osób”. „To co mówi prezydent Włocławka wpisuje się w taktykę mówienia nieprawdy, w tworzenie fake newsów przez polityków PO” - odpowiada posłanka. Ta wymiana zdań dotyczy KZPOW i włocławskiego dworca.

7% czy 25%? Solidarność negocjowała podwyżki w oświacie

Podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi miejskich placówek oświatowych domagają się od ratusza związkowcy z Solidarności. Dziś odbyła się druga tura rozmów w tej sprawie. Porozumienie jest, ale jedynie częściowe.

W muzeum tworzono makatki

W niedzielę w gmachu Muzeum Etnograficznego na Bulwarach odbyła się kolejna edycja „Rodzinnych Warsztatów Twórczych”. Tym razem uczestnicy tworzyli... makatki.