Zamknij [X]

Od jutra autobusy wracają na Okrzei

Po wielu miesiącach opóźnień spowodowanych pandemią – autobusy wrócą na swoje dawne miejsce. Według informacji podanych przez Krzysztofa Kukuckiego, jutro otwarte zostanie Włocławskie Centrum Przesiadkowe.

Dotacje do remontów w Strefie Rewitalizacji - czas do 7 marca

Program dofinansowania remontów ze środków Urzędu Miasta trwa już od 2019 roku. Wsparcie udzielane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i dotyczy nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

#wSamoPołudnie z Arkadiuszem Lewandowskim

W ubiegły piątek na terenie Hali Mistrzów odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu #wSamoPołudnie. Na pytania dziennikarzy odpowiadał prezes zarządu KK Włocławek – Arkadiusz Lewandowski.

100-lecie parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku;

W niedzielę 16 stycznia 2022r. w naszym kościele odbył się koncert wpisany w obchody Jubileuszu Parafii. Gospodarzem wieczoru, którego opiekę duchową objął ks. bp Wiesław Mering, a patronat honorowy p. minister Anna Gębicka, był Wiktor Kowalski, muzyk, parafianin, człowiek wysokiej kultury intelektu i ducha – który podzielił się swoim talentem i zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy tworząc bardzo rodzinny nastrój koncertu, co zauważył w swoim wystąpieniu końcowym ks. bp Wiesław.

Stworzą prace na wzór rzeźb Zagajewskiego

Trwa nabór prac do czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Dzięki konkursowi popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego.