Włocławskie LMK z certyfikatem Bezpieczna Szkoła

Coraz więcej uczniów zna i egzekwuje swoje prawa. Włocławek nie zostaje w tyle. Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku zajęło drugie miejsce w rankingu wojewódzkim podczas kampanii „Prawa ucznia istnieją!”.

Włocławski Standard Usług Społecznych wsparciem dla włocławian

Włocławski Standard Usług Społecznych w założeniu ma być odpowiedzią na wszystkie problemy włocławian z zakresu polityki społecznej. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przedstawiono kolejne zadania ku pomocy mieszkańcom.

Cztery nowe wozy dla włocławskiej straży

Dwa lekkie samochody operacyjne i dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze zasiliły park samochodowy włocławskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wczoraj w komendzie przy ulicy Rolnej odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów.

zORIENTuj się na Zazamcze - kolejna odsłona imprezy

Już po raz piąty w Klubie "Zazamcze" zainteresowani mogli "posmakować" orientalnej kultury. W sobotę 18 marca w orientalnym klimacie zaprezentowały się działające tu grupy taneczne i nie tylko one.

Bezpieczna Polska - debata w KSW

W minioną sobotę w gmachu Kujawskiej Szkoły Wyższej odbyła się debata ekspercka poświęcona kształceniu w klasach mundurowych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb, dyrektorzy i uczniowie szkół.

Dramatyczne statystyki samobójstw w Polsce. Rusza akcja informacyjna

To był rok dramatyczny – tak rok 2022 podsumował Krystin Łuczak. Wiceprzewodniczący Rady Miasta skomentował w ten sposób tragiczne statystyki dotyczące prób samobójczych w naszym kraju. Radny proponuje także włocławianom włączenie się do kampanii, która może ocalić ludzkie życie.

Składajcie wnioski o dofinansowanie – zachęca ratusz

Z 600 tysięcy złotych, jakie ratusz przewidzaił w budżecie na dofinnsowanie do wymiany źródeł ciepła, pozostło jeszcze 240 tysięcy. Ratusz zachęca mieszkańców do skorzystania z tych pieniędzy.

Konkurs wiedzy o sejmie w ZSA

W czwartek 17 marca kilkudziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolic zmierzyło się z testem przygotowanym przez pracowników kancelarii sejmu.