Zamknij [X]

Stypendia Prezydenta Włocławka przyznane

W miniony poniedziałek (17 czerwca) odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezydenta Miasta Włocławek dla uzdolnionych uczniów szkół z terenu miasta.

PWSZ przygotowuje się do nowego roku akademickiego. Nadciągają wielkie zmiany

Od października obok dotychczasowych kierunków kształcenia na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich (na kierunku pielęgniarstwo) pojawi się nowy. Włocławska uczelnia zaczyna bowiem edukować prawników. A to nie jedyna zmiana zapowiadana przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Pociągiem na Pol'and'Rock także z Kujaw

Pociągi na Pol'and'Rock ruszą także z kujawsko-pomorskiego zapowiedział dziś marszałek Piotr Całbecki. Region jest kolejnym w Polsce, który zapewni transport na festiwal, gdy do Kostrzyna nad Odrą nie dotrą dodatkowe składy PKP.

Będą zmiany w strukturze właścicielskiej KK Włocławek - zapowiada prezydent

Taka konferencja to wielka przyjemność – powiedział na rozpoczęcie konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski. Jak nie trudno podejrzewać tematem spotkania z dziennikarzami był trzeci tytuł mistrzowski Anwilu Włocławek. W konferencji, oprócz prezydenta, wziął także udział prezes włocławskiego klubu Arkadiusz Lewandowski.

Biznes i samorząd. Jak się wzajemnie wspierać? Konferencja w Browarze B.

Dialog – to słowo najczęściej padało w rozmowach toczonych podczas wczorajszej konferencji „ Włocławek – miasto dla biznesu”. Dialog, pomiędzy ratuszem a przedsiębiorcami i wychodzenie naprzeciw wzajemnym oczekiwaniom – to cele zakładane przez organizatorów.

Natura 2000 - jak inwestować? Konferencja we Włocławku

Inwestycje w obszarze chronionym "Natura 2000" to temat wczorajszej konferencji w Browarze B. W dyskusji uczestniczyli samorządowcy i przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska w naszym kraju. Spotkanie odbyło się na zaproszenie posłanki Joanny Borowiak.

Rok więzienia - zapadł wyrok w sprawie gróźb pod adresem prezydenta

Tuż po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Internecie pojawił się wpis będący groźbą pod adresem prezydenta Włocławka. Wkrótce policja i prokuratura namierzyły jego autora. Dziś Błażej P. usłyszał wyrok - rok pozbawienia wolności.

Tak się bawiliśmy. Dni Włocławka za nami

Dni Włocławka 2019 za nami. Za nami koncerty, jarmark, moc atrakcji dla najmłodszych, uczta dla lubiących dobre jedzenie i równie dobre dźwięki muzyki. Tak właśnie bawił się Włocławek.

Jarmark Włocławski - znajdziesz tu wszystko

Przez sobotę i niedzielę Włocławek świętował. Świętował okazale. Dni miasta wypełniły koncerty, atrakcje dla najmłodszych i tych nieco starszych. Jak co roku na ulicy 3 Maja stanął też Włocławski Jarmark. I jak co roku można tu było zakupić wszystko, lub niemal wszystko.