Włocławskie obchody Dnia Wojsk Inżynieryjnych

16 kwietnia 1945 roku oddziały i II Armii Wojska Polskiego rozpoczęły forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej. Tego właśnie dnia swoje święto obchodzą saperzy. Kwiaty pojawiły się też pod włocławskim pomnikiem przy ulicy Żytniej.

Budowa Pomnika Katyńskiego w przyszłym roku

Społeczny Komitet Budowy potrzebuje 250 tys. złotych na realizację budowy Pomnika Katyńskiego. Z powodu pandemii planowany termin odsłonięcia monumentu jest odkładany w czasie. „Nie rezygnujemy” – mówi Stanisław Kunikowski.

10 tysięcy za pomoc w odnalezieniu sprawcy podpalenia

Taką nagrodę oferuje Krzysztof Rutkowski osobie, która pomoże w odnalezieniu sprawcy podpalenia mobilnego punktu wykonywania testów na koronawirusa przy ulicy Broniewskiego. Do zdarzenia doszło 13 kwietnia o 22:30.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej we Włocławku

Katyń, Ostaszków, Charków, Miednoje – w 1940 roku stały się miejscami straceń dla polskich żołnierzy wziętych do niewoli przez wkraczającą na teren II RP Armię Czerwoną. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, pod Pomnikiem AK w Parku Łokietka uczczono pamięć ofiar.

Koronawirus: 13 277 nowych przypadków zakażenia w kraju, 758 w regionie

Resort zdrowia poinformował o nowych zakażeniach w kraju. Według danych udostępnionych przez rząd, w ciągu minionej doby odnotowano 13 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 758 z nich pochodziło z naszego województwa. Wykonano ponad 81,9 tys. testów.