Zostań kim chcesz! Miejsc brak, ale...

Warsztaty wakacyjnego cyklu, organizowane w CK Browar B. cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że tuż po pierwszym spotkaniu w Centrum Kultury, na stronie internetowej Browaru pojawiła się informacja: BRAK WOLNYCH MIEJSC. Nie oznacza to jednak, że wasze pociechy nie mają szans na udział w zajęciach.

Święto plonów i piknik rodzinny - niedziela w Baruchowie

12 sierpnia, w Baruchowie odbyło się coroczne święto plonów. Tradycji stało się zadość - delegacje wieńcowe z każdej miejscowości w parafii, uroczysta msza święta i liczni goście. Po południu zaś najwięcej działo się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Piknik rodzinny ściągnął tłumy mieszkańców.

Sztafeta 'terytorialsów' przebiegła przez region

130 żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej biegnie w sztafecie niepodległości wzdłuż Wisły. Startując ze źródeł i ujścia rzeki, po przebiegnięciu blisko 1 100 kilometrów zespoły spotkają się w Warszawie. Wczoraj pojawili się w naszym regionie, a ich trasa wiodła przez Ziemię Dobrzyńską

Czy hala OSiR zagraża mieszkańcom? Pytają radni PiS

Na zorganizowanej dziś konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wyłączenie z użytkowania "małej hali" OSiR. "Obawiamy się, że stanowi niebezpieczeństwo dla mieszkańców" - mówi radny Janusz Dębczyński.

Festiwal Wisły rozpoczęty - flotylla pożeglowała z Włocławka

Tłumy włocławian na Bulwarach, tłumy na przystani przy ulicy Piwnej. Goście, mieszkańcy, groźni Wikingowie, sympatyczni Francuzi i niemniej sympatyczni Holendrzy. Tak prezentowały się w niedzielne przedpołudnie okolice Wisły we Włocławku. Druga edycja festiwalu tej rzeki wystartowała z Włocławka, by obrać kurs na zachód.

Festiwal Wisły pełen atrakcji

Poezja, śpiew, niezapomniane widoki rzecznej flotylli, a dla zainteresowanych - rejs do Nieszawy. To czekać będzie nas w najbliższy weekend. Festiwal Wisły oficjalnie rozpocznie się we Włocławku w niedzielę. Jednak już w sobotę czekają nas pierwsze atrakcje.

Sanepid przebadał próbki - Czarne znów bezpieczne

Jak poinformował właśnie OSiR, kąpielisko Czarne wraca na wakacyjną mapę spragnionych ochłody. Przypomnijmy - inspektorat wydał zakaz korzystania z kąpieliska w poniedziałek, po tym, gdy stwierdzono zakwit sinic.