Zamknij X

Zmoczone regaty

19 załóg stanęło w ostatni weekend września na starcie regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego zorganizowanych i przeprowadzonych już po raz 43 przez YACHT CLUB ANWIL. Patronat nad zawodami objęła Pani Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. Nie przypadkowo, wszak włocławski kombinat chemiczny od samego początku organizacji tych regat jest ich strategicznym sponsorem i to dzięki przychylności kierownictwa przedsiębiorstwa możliwe jest w ogóle zorganizowanie tej imprezy. Uroczystego otwarcia regat dokonał Pan Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

XXVII Indywidualne Mistrzostwa Juniorów Polski zakończone

Po czterech dniach pełnego emocji widowiska, XXVII Indywidualne Mistrzostwa Juniorów Polski w Boksie dobiegły końca. W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 76 klubów reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich.

Radni PiS chcą przeznaczyć środki na projekt trzeciej przeprawy na Wiśle

Sporządzenie dokumentacji projektowej trzeciej przeprawy na Wiśle, utwardzenie dróg i budowa parkingów. To tylko niektóre z propozycji radnych Prawa i Sprawiedliwości, które znalazły się w propozycjach do przyszłorocznego budżetu. Dziś 22 wnioski zostały przedstawione na konferencji prasowej.

Włocławska tama kończy 50 lat. Kiedy powstanie zapora w Siarzewie?

Minęło 50 lat odkąd przegrodziła koryto Wisły. Od tego czasu stała się stałym elementem Włocławskiego pejzażu. Włocławska tama od półwiecza czeka na kolejne zapory, które miały powstać na Wiśle według pierwotnych planów. Jest szansa na to że sytuacja ta się zmieni. Między innymi o tym mówił dziś do dziennikarzy prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Koło Gospodyń Wiejskich na straży regionalnych tradycji

Podczas I Festiwalu Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych „Lornetka”, gospodynie zaprezentowały swoje zdolności kulinarne oraz wiedzę na temat tańca i piosenek z regionu. Impreza odbyła się w Kaniewie.

Miejsce na 'podium', którego chcielibyśmy uniknąć. Rekord zakażeń w regionie

162 nowe przypadki SARS-CoV-2 w regionie, to absolutny rekord liczby zakażeń odnotowany w województwie od początku epidemii. Ten wynik plasuje kujawsko-pomorskie w pierwszej trójce województw z najwyższą liczbą zakażeń w Polsce w ciągu minionej doby. Nowe przypadki koronawirusa wykryto też w DPS w Wilkowiczkach.

Dofinansowania dla OSP. Wręczono promesy

Jednostki OSP z kujawsko-pomorskiego otrzymały granty na zakup nowego sprzętu i termomodernizacje remiz. Ireneusz Stachowiak; prezes WFOŚiGW przekazał vouchery prezesom strażaków ochotników podczas konferencji we Włocławku.

Gmina Kowal z dofinansowaniem. Hala w Grabkowie ma powstać do 2022 roku

Sportowa Polska, to rządowy program mający na celu wsparcie inwestycji w infrastrukturę sportową lokalnych samorządów. Na liście beneficjentów Ministerstwa Sportu i Turystyki znalazło się także Grabkowo. Nieopodal Kowala powstanie niebawem nowa hala sportowa.