W KSW rozpoczął się 25-ty rok akademicki

To już ćwierć wieku. W sobotę 19 października Kujawska Szkoła Wyższa po raz 25-ty zainaugurowała uroczyście nowy rok akademicki. Dla ponad 1600 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oficjalnie rozpoczął się kolejny rok pracy.

Belcanto per Sempre – W drodze do La Scali - zdjęcia

Doroczny festiwal muzyki operowej Belcanto per Sempre rozpoczyna konkursowy koncert pn. „W drodze do La Scali” w ramach którego młodzi śpiewacy i śpiewaczki rywalizują o „Bursztynową Strunę”.

35. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki - zdjęcia

18 października we Włocławku odbyły się obchody związane z 35. rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości rozpoczęło tradycyjne spotkanie pod krzyżem na włocławskiej tamie. Następnie uczestnicy przemaszerowali do pobliskiego sanktuarium.

Tak wyglądają Lekcje Ciepła z EkoSzkołą przy MPEC– wideo i zdjęcia

Idea EkoSzkoły przy MPEC cieszy się dużą popularnością wśród uczniów włocławskich szkół i przedszkolaków. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku niemal codziennie odwiedzają nowe grupy, chcące zobaczyć jak produkuje się ciepło systemowe.

Budżet Obywatelski - 6 projektów do realizacji

Plac rekreacyjny, Projekt „Zdrowe Zazamcze”, siłownia i budki lęgowe dla ptaków. Znamy już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020. Dziś odbyła się konferencja prasowa podsumowująca tegoroczną edycję.

Podsumowanie akcji „Rowerowa Stolica Polski” [WIDEO]

Dziś, 17 października w Urzędzie Miasta we Włocławku odbyło się podsumowanie akcji „Rowerowa Stolica Polski”. Od 1 do 30 września "kręciliśmy my kilometry", stawką było zdobycie tytułu "Rowerowej Stolicy Polski". Do walki o to miano przystąpi w tegorocznej edycji ponad 20 miast.