Surowość i kolor - niezwykła wystawa w GSW

Do 23 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej oglądać można prace niezwykłego duetu artystów. Aleksander Dętkoś, rzeźbiarz i Monika Dętkoś, malarka. Prace obojga po raz pierwszy oglądać można pod jednym dachem.

Anwil w BCL. Jednak runda kwalifikacyjna

Po dwóch sezonach spędzonych w rundach grupowych BCL, tym razem o miejsce wśród elity trzeba będzie walczyć. Anwil jest jedną z 18 drużyn, które walczyć będą o cztery miejsca w rozgrywkach. Zapewnione miejsce w grupie ma Start Lublin.

II Puchar Kujaw w Lekkoatletyce

150 zawodników z ponad 50 klubów sportowych rywalizowało w minioną sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. II Puchar Kujaw w Lekkoatletyce był jedną z pierwszych takich imprez po odmrożeniu obostrzeń sanitarnych. Nic dziwnego, że na starcie pojawiło się kilka niekwestionowanych gwiazd „królowej sportu”.

Miejskie kąpieliska zapraszają. Czy powstanie trzecie?

Sezon wakacyjny czas zacząć. Jak co roku złaknieni wypoczynku nad wodą włocławianie będą mogli skorzystać z dwóch miejskich kąpielisk nad jeziorami Czarne i Wikaryjskim. Ratusz poważnie jednak rozważa uruchomienie trzeciej plaży. Być może włocławianie wrócą nad jezioro Łuba.

Adrian Bogucki w Anwilu

To dosłownie i w przenośni gigantyczny talent, 21 letni Adrian Bogucki w przyszłym sezonie zagra w barwach Anwilu Włocławek. Mierzący 215 centymetrów center w poprzednich rozgrywkach reprezentował HydroTruck Radom

Jarosław Gowin o PUZ: Ta uczelnia może być chlubą dla Włocławka

Ostatnie lata dla Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku cechował nieustanny rozwój, rozbudowa zaplecza dydaktycznego, inwestycje w sprzęt służący edukacji studentów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – mówił wczoraj rektor elekt uczelni dr Robert Musiałkiewicz.

Przyjęcia na Oddział Neurologii wstrzymane

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku poinformował o czasowym wstrzymaniu przyjęć na Oddział Neurologii funkcjonujący w placówce. Oddział wznowi funkcjonowanie w sierpniu.

Pożar w kamienicy. Nie żyje mężczyzna

Dziś, około 2:00 w nocy, wybuchł pożar w jednym z mieszkań znajdujących się w kamienicy nieopodal Starego Rynku. Przybyłe na miejsce zastępy strażaków ugasiły ogień. Niestety 45-letniemu właścicielowi mieszkania nie udało się pomóc.