Zamknij X

60 lat i nieustanny rozwój. ZS nr 3 świętuje jubileusz

W 1962 roku na edukacyjnej mapie miasta pojawiła się wyjątkowa placówka oświatowa. Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej świętuje jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji, w środę 17 marca, odbyła się specjalna, uroczysta gala.

Solidarni z Ukrainą - koncert już w najbliższą sobotę

W sobotę, w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą". Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy poseł Joanny Borowiak rozpocznie się o godzinie 16:00. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy pani poseł Joanny Borowiak uzyskało patronat JE. ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego

Uczniowie i Ukrainy Pierwsi z nich rozpoczynają naukę w liceach i technikach

Jak podaje straż graniczna od początku wojny na Ukrainie schronienia w Polsce postanowiło poszukać blisko 1,9 miliona uchodźców z tego kraju. Wielu decyduje się na pozostanie w naszym kraju. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią kobiety i dzieci, dla których przymusowy wyjazd z kraju nie musi oznaczać rozbratu z rozpoczętą w ojczyźnie nauką.

Zespół Czeremszyna w Parafii Ducha Świętego

W niedzielę – 13 marca 2022 roku – na Mszach świętych o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00 zespół “Czeremszyna”, który uświetlnił niedzielą liturgię. Po mszach odbył się krótki koncert zespołu.

„Magical Dreams VI” – wystawa realizmu magicznego

Magical Dreams VI jest jednym z najważniejszych przeglądów realizmu magicznego w Polsce i Europie. W 2011 roku odbyła się pierwsza wystawa organizowana od tej pory co dwa lata przez Bator Art Gallery ze Szczyrku.

Od jutra uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się o numer PESEL

Od jutra, według specustawy wprowadzonej przez Rząd, uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się o specjalny numer PESEL, który umożliwi im możliwość zatrudnienia, korzystania z opieki zdrowotnej, czy dalszej nauki. We Włocławku to ponad 400 osób.

Zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Do kraju przybywa coraz więcej obywateli Ukrainy. Wśród nich dzieci i młodzież. Włocławskie Centrum Kultury przygotowało dla nich szereg darmowych warsztatów aby pomóc im zapomnieć o trudnej sytuacji w swojej ojczyźnie i lepiej się zaaklimatyzować w Polsce.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Logistyków

10 marca br. w auli Collegium Novum KSW odbył się VII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Logistyków. Nadrzędnym celem Konkursu jest rozbudzenie oraz rozwój wiedzy i umiejętności logistycznych wśród młodzieży, a finalistów było aż 41.