Ślubowanie rekrutów ZSA pod pomnikiem Obrońców Wisły 1920

Wczoraj , 26 listopada, odbyło się ślubowanie rekrutów klas pierwszych Zespołu Szkół Akademickich im Obrońców Wisły 1920. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, wojska i funkcjonariusze służb mundurowych, wraz z nauczycielami szkoły złożyli również kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wisły 1920 roku.

Bez słów - wart 1,5 miliona złotych program realizowany we Włocławku

„Bez słów” to program prowadzony we włocławskich szkołach. Dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego uczniowie z zaburzeniami komunikacji mogą korzystać z zaawansowanych programów terapeutycznych i nie tylko. Na jego realizację w trzech włocławskich placówkach przeznaczono blisko 1,5 miliona złotych.

Radni za budową pomnika ofiar zbrodni katyńskiej

Z propozycją upamiętnienia ofiar stalinowskiej zbrodni popełnionej wiosną 1940 roku, wyszły Włocławskie Towarzystwo Naukowe i Kujawska Szkoła Wyższa. Projekt uchwały intencyjnej w tej sprawie pojawił się w porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta. Radni byli „za”.

Robret Kwiatkowski we Włocławku

W październikowych wyborach, startując z pierwszego miejsca na liście Lewicy wywalczył mandat w parlamencie. Dziś na konferencji prasowej przedstawił dyrektorkę swojego biura poselskiego we Włocławku – została nią Katarzyna Figel-Stolcman.

AKTUALIZAJCA. Pożar przy Jagielońskiej. Nie żyje mężczyzna

Przypomnijmy, wczoraj, około godziny 14:00 doszło do pożaru na poddaszu budynku jednorodzinnego przy ulicy Jagielońskiej. W czasie trwania akcji gaśniczej natrafiono na 68-letniego mężczyznę. Konieczna była jego reanimacja mężczyzny, Jak poinformowała KMP mężczyzna nie żyje.

Emocje jak przed laty. Anwil - Śląsk 96:85

Święta Wojna toczona na przełomie wieków między Anwilem i Śląskiem wróciła. Być może jej „jakościowy ciężar” jest póki co mniejszy, niż przed dwudziestu laty, jednak emocje towarzyszące spotkaniom obu ekip były wyczuwalne we włocławskiej Hali Mistrzów od pierwszej do ostatniej minuty niedzielnego spotkania. Spotkania, które zakończyło się zwycięstwem włocławian 96:85.

133 miliony na inwestycje - znamy założenia budżetu miasta na 2020

756 milionów – to planowane dochody Włocławka umieszczone w projekcji budżetu na rok 2020. Planowane wydatki wyniosą 809 milionów, co oznacza 52 miliony deficytu, sfinansowanego z kredytu – to podstawowe dane dotyczące budżetowych planów miasta na kolejny rok.