Zamknij [X]

Emocje i oskarżenia. Radni debatowali o szpitalu

Podczas tej sesji Rady Miasta nie brakowało emocjonalnych wystąpień. W ogniu krytyki, podczas nadzwyczajnego posiedzenia znalazła się dyrektorka włocławskiego szpitala Karolina Welka. Radni krytykowali ją między innymi za politykę personalną lecznicy. Kierującej placówką bronił obecny na obradach marszałek województwa, określając zarzuty mianem „zbijania politycznego kapitału”.

Licencjaci, inżynierowie oraz magistrowie już z dyplomami PUZ

Kolejni absolwenci Państwowej Uczelni Zawodowej odebrali dyplomy ukończenia uczelni. Dokumenty i listy gratulacyjne otrzymali byli żacy następujących kierunków: filologia angielska, nowe media i e-biznes, pedagogika, administracja, finanse i rachunkowość, informatyka, inżynieria zarządzania, mechanika i budowa maszyn oraz zarządzanie.

Kosztowało blisko 6 milionów. Już działa

Dziennie można zbadać tu aż 1000 próbek. Korzysta z najnowocześniejszego wyposażenia i rygorystycznych procedur bezpieczeństwa. W piątek otwarto we Włocławku warte blisko 6 milionów złotych laboratorium weterynaryjne, wyspecjalizowane w diagnostyce Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

Znika niechciana wizytówka miasta

Nieliczni wspominają go z sentymentem, dla większości był – w zasadzie nadal pozostaje – obiektem, który jak najszybciej powinien być wymazany z pejzażu miasta. Niebawem to życzenie się spełni. Włocławski dworzec PKP znika właśnie z powierzchni ziemi. W ślad za tym, rozpoczną się prace montażowe przy dachu Centrum Przesiadkowego.

'Tragifarsa kołtuńska' na placu Wolności. Narodowe czytanie 2021

W sobotę po raz dziesiąty odbyło się wielkie Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą wokół której skupionych był szereg wydarzeń czytelniczych w całej Polsce, była „Moralność Pani Dulskiej”. Spotkania odbyły się też we Włocławku. Tragikomedia Gabrieli Zapolskiej zagościła między innymi w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, Teatrze Impresaryjnym, IV LO i na placu Wolności.

Włocławianie podążali Śladami Dokty

W minioną sobotę na terenie Parku im. Henryka Sienkiewicza odbyła się wyjątkowa gra miejska, która poświęcona była wyjątkowej osobie – Wandzie Błeńskiej, lekarce i misjonarce.

41. Rocznica NSZZ Solidarność

W minioną niedzielę członkowie i sympatycy NSZZ Solidarność spotkali się we włocławskiej katedrze. Okolicznościową mszą świętą uczcili 41. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

Przebudowa przystani na Płockiej. Trwają prace

Przystań przy ulicy Płockiej nabiera już finalnych kształtów. Warta ponad 20 milionów inwestycja powoli zbliża się do końca. W przyszłe wakacje włocławianie i turyści będą już mogli skorzystać z nowego zaplecza.