Zamknij [X]

Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza.

Dzisiaj Prezes Zarządu MPEC Włocławek Andrzej Walczak podpisał z przedstawicielami firmy InstalFilter Przemysłowe Systemy Ochrony Powietrza umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowej instalacji odsiarczania i odpylania spalin wraz z modernizacją kanałów spalin dla czterech kotłów węglowych WR-25 ( K3 i K4) oraz WR-10 (K1 i K2).

Niedziela z kustoszem - o makatkach w muzeum [VIDEO]

Polskie, holenderskie, bułgarskie, słowackie, węgierskie - makatki kuchenne z różnych zakątków Europy jeszcze przez tydzień można oglądać w Muzeum Etnograficznym na bulwarach. W niedzielę wystawę można było obejrzeć z jej kustoszem.

Jak być bezpieczną - uczyły się kobiety we Włocławku

Już po raz czwarty we Włocławku odbyło się we Włocławku bezpłatne seminarium dla kobiet - „Bądź bezpieczna, broń się sama”. W sali Szkoły Podstawowej nr 12 na uczestniczki czekali instruktorzy IKMF Polska.

Cudu nie było. WTS spada do II ligi

Rozgrywki play out pierwszej ligi siatkówki kobiet, dla WTS KDBS Bank zakończyły się w sobotę. W serii do trzech zwycięstw podopieczne Kazimierza Mendali nie sprostały ekipie Karpat Krosno, przegrywając 0:3.

We Włocławku trwa Kar-Pol Cup. Wideo i zdjęcia

Po raz trzynasty we Włocławku rozgrywany jest turniej piłki nożnej w ramach Lider Kar-Pol Cup. 18 drużyn z kraju i z zagranicy przez 4 dni rywalizuje o puchary i nagrody pieniężne.

Saniko przeprowadzi odbiór odpadów problemowych

PGK „Saniko” informuje, iż w okresie od 16 marca do 6 kwietnia br. odbędzie się odbiór odpadów problemowych na poszczególnych osiedlach miasta sprzed posesji zamieszkałych.

Kwiaty i życzenia - SLD świętuje Dzień Kobiet.

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak co roku działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej wręczali kwiaty włocławiankom. Oprócz tradycyjnych „goździków”, znalazło się także miejsce dla życzeń.

MPWiK kupuje kolejny samochód specjalistyczny

Podpisanie umowy na realizację zadania pod nazwą „Dostawa samochodu specjalistycznego do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej” w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap”

Rozpoczyna się nabór do włocławskich szkół i przedszkoli

Lada dzień rozpocznie się nabór do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych na rok szkolny 2019/20 o czym warto pamiętać, co warto wiedzieć? Dziś w ratuszu zastępca prezydenta Barbara Moraczewska poinformowała o terminach tegorocznej rekrutacji.