Zamknij X
Zamknij [X]

VIII Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych w Choceniu już w ten weekend

Tradycyjnie już, w ostatni weekend lipca nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu spotkają się miłośnicy pojazdów militarnych z całej Polski. Jak co roku organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek. Impreza w Choceniu to idealna okazja aby zobaczyć klasyczne pojazdy wojskowe w akcji na czołgowisku oraz spotkać się w gronie kolekcjonerów.

1 września 14 pułk piechoty powróci do Włocławka

Po kilku latach przerwy włocławianie będą mogli zetknąć się z „żywą historią” jednostki, która zapisała się w dziejach miasta. Powstaje grupa rekonstrukcyjna, która za cel stawia sobie przypomnienie mieszkańcom o dziejach 14. Pułku Piechoty Ziemi Kujawskiej. Przygotowania już trwają.

Spacerek z przewodnikiem

W sobotę 20 lipca odbył się spacer z przewodnikiem. Wszyscy chętni mieli okazję zwiedzić obiekt stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy al. Chopina.

Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców w klasie F3J 2019

Już w najbliższą niedzielę Aeroklub Włocławski w Kruszynie po raz kolejny stanie się stolicą Europejskiego modelarstwa lotniczego. W dniach 28 lipca – 3 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców w klasie F3J.

Ruszył wakacyjny cykl spotkań Stowarzyszenia 'Ładowarka'

W miniony weekend rozpoczął się cykl wakacyjnych spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie „Ładowarka”. Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy Śródmieścia, choć nie tylko oni, będą mogli korzystać z licznych atrakcji proponowanych przez organizatorów. W ten weekend, między innymi, można było zbudować... Plac Wolności z klocków LEGO.

'Kartka z powstania' - niesamowita historia, której można 'dotknąć'

Od 1 do 7 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć będzie można wyjątkowy film. „Kartka z powstania” to produkcja zrealizowana w technologii wirtualnej rzeczywistości, opowiadająca o losach jednego z powstańców warszawskich - kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”.

Dzieje się w ten weekend!

Rajd rowerowy,budowanie z klocków, spacerek z przewodnikiem! To tylko nieliczne z atrakcji czekających na nas w weekend.

Gdzie szukać wolnych miejsc w szkołach średnich? Kuratorium udostępnia listę [WIDEO]

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy jest opublikowana zbiorcza informacja o liczbie wolnych miejsc w kujawsko-pomorskich placówkach oświatowych - według danych przekazanych przez dyrektorów szkół. To tu, wszyscy wciąż poszukujący miejsca do kontynuowania nauki we wrześniu, znaleźć mogą informację gdzie mogą aplikować po nieudanym pierwszym podejściu do wyboru szkoły średniej. Mają na to czas do 22 lipca.