Zamknij X

Rusza Włocławski Budżet Obywatelski na rok 2023

W piątek, 1 kwietnia rozpocznie się kolejna edycja Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W nadchodzących miesiącach mieszkańcy Włocławka będą mogli zgłosić, a następnie wybrać projekty, które zostaną zrealizowane w 2023 roku. W budżecie obywatelskim zostało wprowadzonych kilka istotnych zmian.

Balladyna w Zespole Szkół Samochodowych

W dniach 24-25 marca 2022 roku grupa teatralna Samochodówki zaprezentowała społeczności szkolnej spektakl „Balladyna”. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania szkolnych talentów i powtórka przed egzaminem maturalnym.

MY Z WAMI - koncert charytatywny

Cztery wyjątkowe kobiety: Aneta Figiel, Brzózka, Basia Derlak i Tańka Szafraniec oraz Zespół Pieśni i Tańca Wisła na co dzień działają w różnych nurtach muzycznych, ale połączyły siły, by jednogłośnie wesprzeć Ukrainę.

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSS

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Główny cel przedsięwzięcia to inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Jednostka Strzelecka 4051 szkoliła włocławskich cywili

Najpierw ćwiczenia na elektronicznym symulatorze, później już zajęcia na prawdziwej strzelnicy z prawdziwą bronią w ręku - to część szkolenia proobronnego dla cywili, które przygotowała Jednostka Strzelecka 4051 we Włocławku.

Biegnij z nami dla Ukrainy – 84. Parkrun Słodowo

84. Parkrun na terenie Parku na Słodowie przebiegł pod wyjątkowym hasłem „Biegnij z nami dla Ukrainy. Poza okazją do pokazania swojej solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami, zorganizowana została zbiórka przyborów szkolnych dla ukraińskich dzieci.