Zamknij [X]

Anwil Włocławek – Miasto Szkła Krosno 104:76

Tylko początek spotkania w Hali Mistrzów mógłby sugerować że spotkanie pomiędzy Anwilem a Miastem Szkła przyniesie większe emocje. Włocławianie odnieśli trzecie, kolejne zwycięstwo, nie pozostawiając przy tym wątpliwości, kto w tym spotkaniu dominował.

'Życzy zdrówka - włocławska kranówka'. MPWiK świętowało Dzień Wody [VIDEO]

Światowy Dzień Wody zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Jak co roku 22 marca, także i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprosiło uczniów, aby z bliska przekonali się, skąd pochodzi woda w ich kranach i jak jest przygotowywana do spożycia. Także, jak przekonuje, MPWiK "prosto z kranu".

'Porażająca' - PiS o ekspertyzie w sprawie hali. Ratusz ripostuje [VIDEO]

Radni Prawa i Sprawiedliwości otrzymali z Urzędu Miasta ekspertyzę prof. Adama Podhoreckiego dotyczącą elewacji wyremontowanej hali OSiR Efekt – żądają od prezydenta zmuszenia wykonawcy do wymiany elewacji. „Ekspertyza nie jest techniczną” - odpowiada ratusz. Taka zostanie wykonana niebawem. Wtedy podjęte zostaną dalsze kroki.

'Wybaczam' - uczniowie z SP 23 z nagrodą Grand Prix [VIDEO]

Już po raz dziewiąty we Włocławku odbył się Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Pięć przedstawień traktujących o uzależnieniach, pięć grup teatralnych i jedna główna nagroda. Ta, powędrowała do grupy teatralnej "Nieupoważnionym Wstęp Wzbroniony" z SP 23.

Wyjątkowa wycieczka w pierwszy dzień wiosny

Włocławskie przedszkolaki pierwszy dzień wiosny świętowali wyjątkowy sposób odwiedzając Ujecie Wody na Krzywych Błotach. To jednak nie jedyna okazja do takich odwiedzin już jutro bowiem przypada światowy dzień wody.

SKS on Tour - sportowe święto we Włocławku [VIDEO]

Ścianki wspinaczkowe, ergometry, deskorolki, testy wydolnościowe i sprawnościowe, zajęcia z mistrzem polskiego badmintona, to tylko niektóre spośród atrakcji jakie czekały na uczniów Szkolnych Klubów Sportowych z Włocławka, ale nie tylko. Wszystko w ramach objętej patronatem Ministerstwa Sportu akcji SKS on Tour.

'100 lat + VAT' - nietypowe życzenia w ratuszu [VIDEO]

Okazja także nietypowa, bo rzadko zdarza się, by świętować setną rocznicę urodzin żołnierza, weterana, wciąż czynnie uczestniczącego w życiu miasta. Pułkownik Jan Czyżewicz skończył 100 lat.

Patriotka, poetka, harcerka - Janina Lech ma swoją ulicę [VIDEO]

Janina Lech urodziła się w Łodzi, ale przez większość swojego krótkiego życia związana była z Włocławkiem. Zgilotynowana przez hitlerowców w listopadzie 1942 roku harcerka, ma od dziś w mieście ulicę swego imienia. Znajdziecie ją pomiędzy ulicami Towarową i Targową.