Zamknij [X]

Nauczyciele nagrodzeni

Wczoraj, 16 września, w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wyróżnionym odznaczenia wręczał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

„To był cios w plecy” - Włocławek pamięta o sowieckiej agresji

17 września 1939 roku wschodnie granice II RP przekroczyły wojska sowieckie. Polska, zmagająca się właśnie z inwazją hitlerowskich Niemiec, nie była w stanie wytrzymać tego ciosu. Jak miało się wkrótce okazać 17 września 1939 roku miał określić przyszłość Polski na kolejne dziesięciolecia. Dziś we Włocławku odbyły się uroczystości rocznicowe.

Sprzątanie Świata - uczniowie ruszyli do akcji

„Dorośli, prosimy nie śmiećcie” - zwracali się dziś młodzi włocławianie do starszych mieszkańców miasta. Uczniowie i przedszkolaki z Włocławka włączyli się do akcji „Sprzątnie Świata. W tym roku przebiega pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

To będzie rabatowe święto - Włocławek za pół ceny

Przez trzy dni od 30 września do 2 października klienci włocławskich sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli, punktów usługowych będą mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Oferta promocyjna akcji „Włocławek za pół ceny ” obejmuje, także instytucje kulturalne.

Radni o zmianach w prawie oświatowym: To uwsteczni polską edukację

#WolnaSzkola to kampania prowadzona przez organizacje społeczne przeciwko zmianom w systemie oświaty proponowanym przez resort edukacji i ministra Przemysława Czarnka. Do włączenia się do działań aktywistów zachęcali dziś radni Platformy Obywatelskiej i radna Agnieszka Jura Walczak z Nowoczesnego Włocławka.

Nowa instalacja PKN ORLEN do testowania innowacyjnych rozwiązań

PKN ORLEN uruchomił we Włocławku pierwszą w historii firmy pilotażową instalację bocznikową, w której będzie testować nowe katalizatory oparte o własne receptury. Powstała ona przy Zakładzie PTA, w którym wytwarzany jest kwas tereftalowy, surowiec służący do produkcji tworzywa PET wykorzystywanego na szeroką skalę w wielu produktach codziennego użytku, np. butelkach do napojów, odzieży czy wykładzinach.

Wystawa „Dzieci Świata”. Uroczyste otwarcie

Wczoraj, w środę 15 września 2021 r. o godz. 12.00 na placu Wolności nastąpi uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej: „Dzieci Świata”. Na ekspozycję składają się fotografie autorstwa Elżbiety Dzikowskiej.

Bieg Kujawiaka po raz 38. Start w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę biegacze pojawią się na starcie rozgrywanego po raz 38. Biegu Kujawiaka. 18 września na stadionie Przylesie rywalizować będą zarówno starsi, jak i nieco młodsi biegacze.