Mistrzowski popis. Anwil prowadzi w serii z Toruniem

Nieprawdopodobna trzecia kwarta dała Anwilowi prowadzenie w serii i komfort przed kolejnym spotkaniem finału. 96:86 to wynik trzeciego spotkania finałowej serii EBL. Serii, w której Igor Milicić udowadnia, że nie wie, iż się nie da. Pod nieobecność kontuzjowanych Ignerskiego i Sobina podkoszowi Torunia wciąż nie mogą stać się atutem zespołu trenera Mihevca.

XXX Katedralne Koncerty Organowe. Recital Gedymina Grubby

W pierwszy poniedziałek czerwca przed włocławską publicznością z recitalem organowym zaprezentował się Gedymin Grubba. Młody artysta z Gdańska (ur. 1981) jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w której studiował grę organową w klasie prof. Romana Peruckiego oraz kompozycję w klasie prof. Eugeniusza Głowskiego.

Dzień Muzeów. Muzealnicy z nagrodami Zarządu Województwa [WIDEO]

Dzisiaj w Muzeum Historii Włocławka, przy ulicy Szpichlernej, odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami muzeów, dla których samorząd województwa pełni funkcję organizatora, połączone z wręczeniem nagród dla zasłużonych pracowników.

60 lat minęło. 'Kopernik' świętował swój jubileusz [WIDEO]

W 1959 rozpoczyna się historia szkoły, wtedy nazwanej 46 II, wtedy jeszcze mającej swoja siedzibę przy Placu Kopernika. I imieniem wielkiego astronoma zostało nazwane to liceum w 1967 roku. W miniony weekend II Liceum Ogólnokształcące świętowało swój okrągły jubileusz.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 1:1

Anwil pokonał na wyjeździe w sobotę Polski Cukier Toruń w drugim finałowym spotkaniu. Przy stanie rywalizacji 1:1 walka przenosi się do Włocławka. Publikujemy galerię zdjęć z wydarzenia.

Dzień Dziecka z grupą MARES – zdjęcia

Dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny czy kolejka elektryczna – to tylko część atrakcji, które bezpłatnie dostępne były dla najmłodszych podczas Dnia Dziecka z grupą Mares.

Nauczycieli w Brześciu szkolili weterani z Afganistanu

Od ataku w Brześciu Kujawskim minęło już pięć dni. Życie w szkole, którą zaatakował były uczeń powoli wraca o normy. Dziś wiemy już jak ten atak wyglądał z punktu widzenia obecnych na miejscu pracowników. Wiemy też, skąd wzięła się sprawność ewakuacji uczniów i nauczycieli.