Zamknij X
Zamknij [X]

Zabrzmiał pierwszy dzwonek dla 15 tysięcy uczniów w mieście

Dla kilkunastu tysięcy włocławskich uczniów podstawówek, liceów, techników, szkół branżowych i... przedszkoli jutro rozpoczyna się nauka w szkolnych ławach. Dziś w Szkole Podstawowej nr 11 uroczyście zainaugurowano rok szkolny w mieście.

Jedynym kandydatem PiS do Senatu jest Józef Łyczak - podkreśla partia

W październikowych wyborach dojdzie do pojedynku pomiędzy dwoma kandydatami wywodzącymi się z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi oczywiście o walkę o mandat senatorski w okręgu włocławskim, a rywalami będą Józef Łyczak i Łukasz Zbonikowski. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu obecny poseł ogłosił swój start w wyborach i zaapelował o rezygnację reprezentującego region w Senacie Józefa Łyczaka, dziś usłyszeliśmy odpowiedź. Józef Łyczak został zarejestrowany jako kandydat. PiS złożył także listy poparcia pod nazwiskami kandydatów do Sejmu.

14 Pułk Piechoty powrócił. Rekonstruktorzy pielęgnują pamięć o żołnierzach

Za sprawą Stowarzyszenia PATROL Włocławek, które wskrzesiło grupę rekonstrukcyjną 14-go Pułku Piechoty Ziemi Kujawskiej. Debiut rekonstruktorów miał miejsce podczas miejskich uroczystości upamiętniających 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Później spotkać można ich było w "Browarze B."

80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa

Punktualnie o godzinie 12:00 pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności pojawiły się poczty sztandarowe i delegacje organizacji, szkół, stowarzyszeń, instytucji samorządowych i parlamentarzyści.

Rajd rowerowy do Ciechocinka

W ubiegłą sobotę odbyła się rowerowa wycieczka z przeprawą promową do Nieszawy. Zobacz jak poszło uczestnikom.

Awaria w Warszawie. Służby podają pierwsze informacje o zanieczyszczeniach.

Ścieki płynące Wisłą po awarii kolektora w Warszawie dotrą do Włocławka w poniedziałek, choć możliwe, że stanie się to wcześniej i zanieczyszczona woda dotrze do miasta już w niedzielę. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podał informacje na temat wzrostu zanieczyszczeń w nurcie rzeki.

Służby kontrolują sytuację na bieżąco - Mikołaj Bogdanowicz po posiedzeniu sztabu kryzysowego

Od awarii kolektora doprowadzającego ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie minęło 48 godzin. Sytuacja nie ulega zmianie. Nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy wciąż zrzucane są do Wisły. Wczoraj w Płocku obradował sztab kryzysowy. W posiedzeniu brał również udział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Wydano pierwsze zalecenia dla mieszkańców.

Woda w kranach - bezpieczna. Kąpiel w Wiśle -zakazana. W ratuszu obradował sztab kryzysowy

Nie ma niebezpieczeństwa dla mieszkańców, konieczny jest jednak monitoring sytuacji na Wiśle. To najważniejsze wnioski jakie płyną po posiedzeniu sztabu kryzysowego, jaki zwołany został we włocławskim ratuszu. Przedstawiciele służb i władz samorządowych spotkali się z powodu awarii do jakiej doszło wczoraj w Warszawie. Zalecenia i apel do mieszkańców, przekazano na konferencji prasowej.