Zamknij [X]

Koncert Patriotyczny we Włocławku. Relacja zdjęciowa i film

Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja to nie tylko oficjalne uroczystości i przemówienia, to także okazja do tego, by „odkurzyć”, być może nieco zapomniane, patriotyczne pieśni. Z tego założenia wyszli organizatorzy z CK „Browar B.” Wczoraj na Placu Wolności odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja - wideo i zdjęcia

Włocławianie uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przy włocławskiej katedrze odbyła się pierwsza część uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych gości oraz mieszkańców. W drugiej części zgromadzeni goście uczestniczyli w Mszy Św. za Ojczyznę.

Anwil - Stal. Gra nerwów zwycięska dla włocławian

Podobno to ten czas, kiedy sezon zaczyna się na nowo a każda z ekip ma przed sobą szansę na napisanie historii od nowa. Po niezbyt udanej rundzie zasadniczej podopieczni Igora Milicicia zapewne chętnie udowodniliby prawdziwość tych słów. Runda play off Energa Basket Ligi ruszyła z impetem. Anwil po emocjonującym pojedynku pokonał Slam Stal 89:84.

Biało-czerwony tłum. Włocławek uczcił barwy narodowe

Włocławek pełen flag i biało-czerwonych kotylionów. Ulica 3 Maja wypełniona tłumem ludzi i długą na 100 metrów polską flagą. Za nami włocławskie obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Bandera na maszcie - sezon żeglarski rozpoczęty

Bandera zawisła na maszcie w Marnie Zarzeczewo, w ten sposób żeglarze zainaugurowali sezon nawigacyjny. Przez najbliższe miesiące to miejsce i Zalew Włocławski przyciągać będą wodniaków, nie tylko z regionu.

Motocykliści i lotnicy wspólnie zainaugurowali sezon

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Już oficjalnie i nieodwołalnie. 1 maja na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pojawiło się około 1300 motocyklistów, którzy wybrali to miejsce, aby zainaugurować sezon. Oprócz nich sezon 2019 rozpoczęli także skoczkowie i lotnicy.

Przed nami majówka - uroczystości i... grillowanie

W tym roku termin majowego, świątecznego weekendu może zadowolić tych, którzy planują bliższe, lub dalsze wojaże. Od środy do niedzieli, przy poświęceniu zaledwie jednego dnia urlopu, możemy naprawdę dobrze wypocząć. Jednak także i ci, którzy zostaną w mieście nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Oficjalne uroczystości i koncerty - to plan ratusza na długi weekend.

1 maja - Święto Ludzi Pracy oraz 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Tradycyjnie już włocławska lewica uczciła Święto Pracy. Pierwszomajowy pochód wyruszył spod pomnika Ludziom Pracy na Bulwarach, do Placu Wolności. Pod flagami lewicy (głównie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów) i Unii Europejskiej maszerowało około 100 uczestników.

1 maja żeglarze podniosą banderę

1 maja o godzinie 12:00 w Marnie Zarzeczewo zostanie podniesiona bandera. Tym samym zainaugurowany zostanie Okręgowy i Klubowy Sezon Nawigacyjny 2019.