Zamknij X

Sezon lotniczy i motocyklowy zainaugurowany

Sezon lotniczy i motocyklowy można już oficjalnie uznać za rozpoczęty. Po raz kolejny 1 maja na lotnisku w podwłocławskim Kruszynie odbyła się „majówkowa” inauguracja. Na płycie lotniska pojawili się fani jednośladów i szybowania w przestworzach.

Święto Strażaka - 110 lat OSP w Bobrownikach

4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka, z tej okazji w komendach PSP i OSP w całej Polsce odbywały się liczne uroczystości. W Bobrownikach swoje święto tamtejsi ochotnicy z OSP obchodzili dzień wcześniej, łącząc je ze Świętem Konstytucji.

Bez happy endu. Anwil - Legia 79:83

Zdaniem ekspertów w tym półfinale PLK trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Już pierwsza potyczka Anwilu z Legią Warszawa potwierdziła tę opinię. Po zażartym spotkaniu i dogrywce włocławianie ulegli gościom 83:79.

Samorządy czekają na pieniądze z KPO

Apelujemy do rządu o przyspieszenie tych prac – w ten sposób Marek Wojtkowski odniósł się do opóźnień w przekazaniu Polsce środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Prezydent Włocławka spotkał się z dziennikarzami wraz z posłem PO Arkadiuszem Myrchą.

II Długoszowskie Biennale Fajansu

28 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich imienia ks. Jana Długosza odbyła się druga już edycja Międzyszkolnego Konkursu Malarskiego. W II Długoszowskim Biennale Fajansu wzięło udział 60 uczestników.

'Pan Tadeusz' i 'Noce i dnie' - za nami pierwszy dzień matur

Maturzyści rozpoczęli dziś egzaminacyjny maraton. Przez kolejne dni, do 23 maja mierzyć się będą z zadaniami sformułowanymi przez egzaminatorów. Pierwszym egzaminacyjnym bojem był ten z języka polskiego. Ponoć „było łatwo”.

1 maja – pochód przeszedł ulicami Włocławka

Włocławska Nowa Lewica i działacze innych organizacji lewicowych z naszego miasta uczcili Święto Pracy. Pierwszomajowy pochód przeszedł spod Pomnika Ludzi Pracy na plac Wolności.

Nowa klasa w Baczyńskim? Jest pozwolenie od Ministra Obrony Narodowej

Po długim oczekiwaniu, Zespół Szkół nr 4 uzyskał zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego pod patronatem MON'u. Następnym krokiem szkoły jest podpisanie umowy z 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej.