Lekcje Ciepła z EKO Szkołą w nowej odsłonie

Do tej pory działająca w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej EKO Szkoła gościła tylko uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Na pierwszych w roku 2020 zajęciach, o cieple i ekologii dowiedzieli się więcej uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Ferie tuż za rogiem

W najbliższy piątek we włocławskich szkołach rozlegnie się z dawna wyczekiwany dzwonek. Uczniowie z kujawsko-pomorskiego najbliższe dwa tygodnie spędzą wypoczywając. Rozpoczynają się ferie.

Krzyś wciąż walczy. Możesz mu pomóc

Krzyś Kurant ma niespełna rok. O jego historii opowiadaliśmy już w listopadzie, kiedy odbył się pierwszy koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na leczenie chłopca. Chłopca, który od pierwszych chwil swojego życia musiał o nie walczyć. Walka trwa. Każdy może się do niej przyłączyć. 22 lutego odbędzie się specjalny bal karnawałowy. Całkowity dochód przekazany zostanie na leczenie „małego wojownika”

Anna Gembicka wiceministrem! Dziś ogłoszono nominację

Dziś, poseł Anna Gembicka została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Obejmie także funkcję Pełnomocnika ds. lokalnych inicjatyw społecznych.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79

Po heroicznym, niestety przegranym, spotkaniu z Hapoelem włocławscy koszykarze mieli zmierzyć się z chyba największym rozczarowaniem trwającego sezonu PLK. Legia Warszawa pojawiła się we Włocławku by walczyć i sprawić niespodziankę. Tej jednak nie było.

Kupuj od rolnika - OAC podsumował projekt

Dwadzieścia spotkań, blisko 750 uczestników - tak najkrócej można podsumować projekt "Kupuj od rolnika" prowadzony w regionie przez Ośrodek Analiz Cegielskiego. Dziś rezultaty kampanii podsumowano na śniadaniu prasowym w Majątku Kaniewo.

#Q4news Spacer szlakiem włocławskiej rewitalizacji

Rewitalizacja Śródmieścia jest naszym priorytetem – podkreśla często włocławski ratusz. Program rewitalizacji, który rozpoczął się w roku 2018 trwać będzie przez następnych 8 lat. Według zamierzeń, w tym czasie Śródmieście miasta ma radykalnie zmienić swoje oblicze. Co już się udało, można było zobaczyć na dzisiejszym spacerze „szlakiem rewitalizacji”.