Zamknij X

Już 27 maja konkurs Miss Polonia we Włocławku

W piątek 27 maja w Hali Sportowo - Widowiskowej przy ulicy Chopina pojawią się najpiękniejsze Polki. Wśród dwudziestu kandydatek znalazła się też włocławianka – Klaudia Andrzejewska.

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Technicznych

Technik informatyk, technik reklamy czy może technik mechatronik? W poznaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyszłości ich nauki pomogli im nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych podczas drzwi otwartych.

Po raz 39 stanęli na starcie Biegu Kujawiaka

Już po raz 39, na Stadionie Przylesie we Włocławku odbył się Bieg Kujawiaka. Podczas 39 edycji dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Na starcie stanęły setki biegaczy w różnym wieku – od najmłodszych po tych najstarszych.

Wystawa Historia Biblii w Browarze

Wydania Pisma Świętego z różnych epok, języków i wielkości, zarówno oryginałów, jak i replik. Do tego komentarz prawdziwego pasjonata – Jarosława Gaudka. Wszystko to na wystawie Historia Biblii we Włocławskim Centrum Kultury.

Barwnie i europejsko. Parada Schumana we Włocławku

Barwna parada, a następnie prezentacje szkół na Starym Rynku – tak wyglądało święto Unii Europejskiej, które za sprawą Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się w naszym mieście. Zadaniem poszczególnych szkół było przygotowanie prezentacji rozlosowanych krajów będących we wspólnocie, ponadto tańców narodowych, czy kuchni charakterystycznej dla danego kraju.

Włocławek uczcił rocznicę zakończenia II wojny

8 maja 1945 roku zakończyła się „europejska część” trwającego 6 lat konfliktu, który kosztował życie kilkudziesięciu milionów ludzi. Dziś we Włocławku upamiętniono zakończenie II wojny światowej.

Most przy ulicy Wysokiej został poważnie uszkodzony

W wyniku awarii sieci wodociągowej zawaliła się część jezdni prowadząca w stronę osiedla Zazamcze. Cała przeprawa została zamknięta dla ruchu. Nie wiadomo jeszcze jak długo trwać będzie remont.

Bieg Kujawiaka już w sobotę

Już 7 maja br. wystartuje 39. Bieg Kujawiaka. Na zawodników czeka trasa o długości 10 kilometrów, która wiedzie przez doskonale nam znane, malownicze lasy wokół Zazamcza. Początek zawodów o godzinie 10:00.

Majówka w rytmie muzyki

Takich imprez, sądząc po frekwencji, brakowało w mieście w dobie pandemii. 2 maja na włocławskich bulwarach usłyszeć można było Vito Bambino i Natalię Przybysz. Jednak dla wielu spośród uczestników równie ważna była możliwość spotkania się i wspólnego grillowania nad Wisłą.