Wakacyjne warsztaty rodzinne - MZKiD zaprasza

Wakacje w muzeum? Czemu nie. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza tych najmłodszych i nieco starszych na rodzinne warsztaty twórcze.

Ośmiu Wspaniałych - znamy zwycięzców konkursu

Już po raz dziesiąty odbył się, organizowany z inicjatywy Fundacji „Świat na tak” konkurs Ośmiu Wspaniałych. W tym roku do włocławskiej edycji zgłoszono 34 wolontariuszy i pięć grup wolontariackich. Skromniejsza niż zwykle ( z uwagi na epidemię) gala, odbyła się w środę, w Zespole Szkół Chemicznych.

Do 10 lipca można wypełniać Karty Pomysłu, zachęcamy!

Karta Pomysłu jest częścią projektu: „Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” – realizowanego w ramach programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014–2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014–2021.

Przed nami bardzo ważne wybory - przekonują działacze PiS

Powstał włocławski Honorowy Komitet Poparcia kandydatury Andrzeja Dudy. Działacze Prawa i Sprawiedliwości, oraz przedstawiciele innych środowisk, symbolicznie wpisali się dziś na listę poparcia urzędującego prezydenta.

Poszukiwany - kangur. Znajdziesz go w lesie pod Włocławkiem

Poprzez miedze, poprzez łąki...” W oryginale tej piosenki, to cztery łapy „psa unosiły w świat”. Bohater tego tekstu porusza się jednak na dwóch łapach, na dodatek skocznie. Pod Włocławkiem nieoczekiwaną wolnością cieszy się kangur. Uciekinier z Zielonej Szkoły w Goreniu.

W niedzielę idźmy na wybory - apeluje prezydent

Frekwencja wyborcza i inwestycja za 500 tysięcy złotych. Co ma wspólnego jedno z drugim? Wiele. Prezydent miasta zachęca włocławian do uczestnictwa w niedzielnych wyborach w nietypowy sposób.

Wręczono stypendia dla najlepszych uczniów [WIDEO]

Dziś, w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta dla uzdolnionych uczniów włocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.