Zamknij [X]

Wieczornica Patriotyczna w MZKiD

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku 10 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowało wieczór artystyczno-historyczny, gdzie goście mogli posłuchać prelekcji na temat historii włocławka, czy posłuchać występu Chóru Męskiego "Osięciny"

Różowa Skrzyneczka w Zespole Szkół Chemicznych

12 różowa skrzyneczka pojawiła się we Włocławku, tym razem w Zespole Szkół Chemicznych. W ten sposób społecznicy chcą walczyć z problemem ubóstwa menstruacyjnego w kraju.

EBL - Anwil ponownie na szczycie tabeli

Koszykarze Anwilu Włocławek, bez kontuzjowanych Kyndalla Dykesa i Szymona Szewczyka pokonał we własnej hali Trefl Sopot 81:61. Rottweilery w ostatniej kwarcie pokazały, że nawet problemy kadrowe nie są im straszne.

Myśliwi oddali cześć św. Hubertowi

W niedzielę 7 listopada 2021 r. członkowie Polskiego Związku Łowieckiego z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, wraz ze swoimi duszpasterzami, przybyli do bazyliki katedralnej we Włocławku, gdzie uczestniczyli w „hubertowskiej” Mszy św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak, diecezjalny i okręgowy kapelan PZŁ.

XV Zaduszki plastyczne w Zbiorach Sztuki

Zaduszki plastyczne od piętnastu lat znajdują się w kalendarzu imprez organizowanych w gmachu Zbiorów Sztuki. Pierwsze spotkania poświęcone były pamięci wszystkich lokalnych twórców, którzy zmarli po 1945 r. W późniejszych latach, w zależności od rocznic, przypominano w szerszych prezentacjach m.in. Henrykę Królikowską, Zdzisława Szmidta czy Franciszka Kwiatkowskiego.