Zamknij [X]

Coroczna kwesta na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku

Komitet Społeczny Odnowy Historycznych Nagrobków we Włocławku po raz kolejny organizuje kwestę na rzecz ratowania historycznych nagrobków na naszym cmentarzu komunalnym. Komitet serdecznie zaprasza do wsparcia inicjatywy. Każdy datek i wsparcie się liczy.

Swetry, kurtki, polary - Trwa 'Wymiana Ciepła'

Po raz czwarty we Włocławku ruszył „Punkt Wymiany Ciepła”. Na specjalnie przygotowanym wieszaku, przed Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Żabiej można powiesić ciepłe ubrania, które mogą przydać się potrzebującym.

Legenda włocławskiej Straży Miejskiej na emeryturze

Wanda Lewandowska-Wichrowska, starszy inspektor Straży Miejskiej we Włocławku, to osoba którą znają wszyscy w naszym mieście – w końcu na służbie była od 2004 roku. Wczoraj odeszła na zasłużoną emeryturę, ale już zapowiedziała swój powrót.

13. MUZYKÓW WSPOMINKI 2021

6 listopada, tradycyjnie w pierwszą sobotę po Zaduszkach, w Marinie Zarzeczewo odbędą się „Muzyków Wspominki”. Początek o godzinie 17:00.

Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla MPEC

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej utrzymało po raz kolejny certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. To oznacza zachowanie jakości w zarządzaniu procesami w spółce i jeszcze lepszą jakość obsługi klientów. Certyfikat jest sukcesem całej załogi MPEC – podkreśla Andrzej Walczak, Prezes Zarządu Spółki.

Mieszkania przy Celulozowej. Wnioski od 15 listopada

Na zakończenie inwestycji przy ulicy Celulozowej i decyzję o tym, kto będzie mógł wynająć tam mieszkanie z miejskich zasobów czeka wielu włocławian. W pierwszym naborze wniosków chęć zamieszkania w tym miejscu zgłosiło ponad 700 mieszkańców. Ten nabór nie przyniósł rozstrzygnięcia. Już niedługo rusza kolejny.

20 milionów dla Włocławka z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Włocławek otrzyma 20 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 15 milionów przeznaczonych zostanie na budowę drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe we Włocławku, reszta przeznaczona będzie na przebudowę ulicy Kilińskiego w ramach projektu „Przebudowa ulic śródmieścia, w celu uspokojenia ruchu”.

Sojusz Marek - Biblioteka i Teatr łączą siły

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Teatrem Impresaryjnym łączą siły i przypominają o swoim istnieniu. W ramach akcji „Sojusz Marek” ci, którzy oddawać będą książki w terminie otrzymają specjalną zakładkę – bon rabatowy do teatru.

Terytorialsi we Włocławku. Miasto przekazało budynek

Zakończyła się XL Sesja Rady Miasta Włocławek. Dzisiejszymi przedmiotami obrad były między innymi przesunięcia w budżecie, takie jak dofinansowanie spółki PGK Saniko ponad 5 milionami złotych, podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta a także przekazanie budynku po dawnej szkole przy ulicy Leśnej na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej.

29 Bieg im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

Blisko stu zawodników stanęło na starcie 29 Biegu Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Sportowcy zmierzyli się w biegu na 5000 metrów. Na tym samym dystansie rywalizowali także ci uprawiający Nordic Walking. Wśród nich znalazł się także 79-latek, który aby stanąć na linii startu, przyjechał spod Płocka na rowerze.