Zamknij X
Zamknij [X]

1 września 14 pułk piechoty powróci do Włocławka

Po kilku latach przerwy włocławianie będą mogli zetknąć się z „żywą historią” jednostki, która zapisała się w dziejach miasta. Powstaje grupa rekonstrukcyjna, która za cel stawia sobie przypomnienie mieszkańcom o dziejach 14. Pułku Piechoty Ziemi Kujawskiej. Wznowienie działalności grupy rekonstrukcji historycznej nastąpi 1 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Włocławek stolicą? Rowerzyści mogą pomóc

Jak już informowaliśmy Włocławek walczył będzie o miano rowerowej stolicy Polski. Do rywalizacji o tytuł stanęło 20 miast z całego kraju. Znamy już szczegóły tego projektu. Jak "wykręcać kilometry" dla miasta poinformował wczoraj ratusz.

Ścieki w Wiśle. Ratusz uspokaja - woda w kranach jest bezpieczna

Tym tematem od wczoraj żyją media w całym kraju. Na skutek awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” do Wisły trafia 3000 litrów nieoczyszczonych ścieków na sekundę. Według IMGW nieczystości dopłyną do Włocławka po 125 godzinach od zrzutu (poniedziałek). Czy mamy się czego obawiać? Ratusz uspokaja.

Łukasz Zbonikowski powalczy o głosy z Józefem Łyczakiem - dziś ogłosił start w wyborach

Informacje o tym, że poseł Łukasz Zbonikowski został wykreślony z listy członków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się już w ubiegłym tygodniu. Powodem miało być to, że obecny poseł, wbrew poleceniom partii, zdecydował się walczyć o mandat senatorski. Od tego czasu parlamentarzysta sprawy nie komentował. Do dzisiaj. Poseł potwierdził, że będzie ubiegać się o miejsce w Senacie., Na konferencji prasowej poinformował jednocześnie dziennikarzy, że nie wie nic o tym, jakoby został wyrzucony z PiS. Jeśli taką decyzję podjęto, jest ona bezprawna – przekonuje. Poseł konfabuluje – odpowiada Marzenna Drab, szefowa regionalnych struktur.

1,1 miliarda złotych w skali kraju. 17 milionów dla Włocławka - samorządowcy czekają na rekompensaty

22 sierpnia w Inowrocławiu spotkali się prezydenci Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Konwent włodarzy miast regionu dotyczył finansowych konsekwencji dla samorządów, jakie niesie zwolnienie z podatku PIT osób do 26 roku życia. "Całkowity paraliż działań samorządu" – taki skutek zdaniem prezydentów przyniesie ulga dla młodych, przy jednoczesnym braku rekompensat dla samorządów. Dziś temat powrócił na sesji Rady Miasta

4 miliony na remont drogi na zaporze - gorąca dyskusja na sesji RM

Gorąco za oknem, gorąco na sali. Temperatura dyskusji podczas dzisiejszej Rady Miasta zdecydowanie przewyższała średnią z poprzednich miesięcy. Głównym i w zasadzie jedynym powodem były zmiany w budżecie na rok 2019 zaproponowane przez włocławski ratusz. „Są nielogiczne” - twierdzili radni opozycji.

Lewica rozpoczyna kampanię. SLD, Razem i Wiosna prezentują program

Łączy nas przyszłość – pod takim hasłem rusza do walki o głosy wyborców Lewica. Komitet wyborczy, w którego skład wchodzą Razem, Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował dziś swoich kandydatów do parlamentu z okręgu nr 5, obejmującego Toruń i Włocławek. Listę otwiera Robert Kwiatkowski.

Smocze łodzie po raz szósty rywalizowały we Włocławku

Historia smoczych łodzi zaczęła się przed wiekami w Chinach. Dziś wyścigi wioślarzy rozgrywane są na całym świecie i cieszą się rosnącą popularnością. W sobotę, 24 sierpnia, na przystani przy ul. Piwnej po raz szósty we Włocławku odbył się Festiwal Smoczych Łodzi. Na starcie zameldowało się 17 załóg.