Włocławek zagrał dla Orkiestry

Ognisty i rozśpiewany, taki był finał zbiórki WOŚP we Włocławku. Na Zielonym Rynku, podczas „Światełka do nieba”, zaśpiewali Dawid Kwiatkowski i Mechanicy Shant, całość zamknął efektowny, ognisty pokaz. Tak właśnie Włocławek zagrał dla orkiestry.

Policzyli się z cukrzycą

Niemal 2,5 kilometra. Taki dystans przebiegli uczestnicy włocławskiej edycji biegu „Policz się z cukrzycą”. Wszystko w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W rytmie silników – zagrała Motoorkiestra

Pokazy driftu, ratownictwa i możliwość przejechania się samochodem rajdowym. Takie atrakcje przygotował dla włocławian Automobilklub włocławski. Wszystko to z okazji 28. finału WOŚP.

307 tysięcy na koncie włocławskiego sztabu WOŚP. Jest rekord !!!

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom. Wszystkim mieszkańcom miasta, za to że wszyscy wspólnie graliśmy dzisiaj w jednej orkiestrze, graliśmy jedną melodię, melodię pomagania tym, którzy potrzebują wsparcia – mówiła wczoraj Barbara Moraczewska. Rzeczywiście, podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włocławianie zagrali jak z nut. Wiemy już, że padnie rekord. Do puszek wolontariuszy, podczas samego finału, trafiło ponad 307 tysięcy złotych.

Dla WOŚP zagrali pod wodą

Wydaje się, że odkąd sięgnąć pamięcią ta impreza stanowi nieodłączny element orkiestrowego grania we Włocławku. Także i w tym roku członkowie Włocławskiego Klubu Nurkowego Jaques umożliwili każdemu poczuć się jak Jacques Cousteau i zrobić „pierwszy oddech pod wodą”

Włocławscy muzycy Orkiestrze

Po raz kolejny w „Rejsie na Przystani” włocławscy muzycy spotkali się by zagrać dla WOŚP. Tradycyjnie też imprezie towarzyszyła wyprzedaż wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Muzyczna, jak zawsze, razem z WOŚP

Tym razem nie w gmachu szkoły na ulicy Wiejskiej, ale w uzdrowisku Wieniec Zdrój odbył się, można chyba powiedzieć, tradycyjny koncert uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.