Zamknij X

Kolejne groźby pod adresem prezydenta. Chodzi o pomoc uchodźcom

Prezydent Marek Wojtkowski po raz kolejny otrzymał e-mail zawierający groźby pod jego adresem. Tym razem anonimowy autor grozi włodarzowi miasta śmiercią za pomoc ukraińskim uchodźcom. Prezydent poinformował już o tym fakcie służby.

Włocławscy sportowcy nagrodzeni

Prezydent Marek Wojtkowski podczas uroczystej gali wyróżnił i nagrodził najlepszych włocławskich sportowców i trenerów w 2021 roku. Włocławek jest silnym ośrodkiem sportów indywidualnych i drużynowych, o czym świadczy fakt iż wyróżnienia i nagrody z rąk prezydenta odebrało w sumie aż 169 osób związanych ze sportem: zawodników, trenerów i mecenasów.

Niedziela z Kustoszem - Za siódmą górę

24 kwietnia br., na wystawie czasowej „Za siódmą górę. Motyw drogi i wędrowania w polskiej kulturze ludowej”, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”.

Powiatowe Centrum Zdrowia już za rok. Wmurowano kamień węgielny

Koszt inwestycji związanej z budową Powiatowego Centrum Zdrowia we Włocławku to ponad 42 mln zł. We wtorek odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu. Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci już w połowie przyszłego roku.

XXV Wojewódzki Konkurs Poezji K. K. Baczyńskiego

23 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku odbył się XXV Wojewódzki Konkurs Poezji K. K. Baczyńskiego. W przesłuchaniach wzięło udział 40 wykonawców z ponad 20 szkół.

Prawie 44 mln zł na rozbudowę dróg w regionie

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał dzisiaj 49 umów – 11 na zadania powiatowe i 38 na gminne. W ramach porozumień zawartych z samorządami wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają inwestycje w powiatach: aleksandrowskim, brodnickim, chełmińskim, golubsko-dobrzyńskim, grudziądzkim, lipnowskim, radziejowskim, rypińskim, toruńskim, tucholskim, wąbrzeskim, włocławskim.