Zamknij [X]

MOTO-AERO 2019. Motocykliści i Lotnicy rozpoczynają sezon 1 maja

1 maja czeka nas podwójna atrakcja w związku z oficjalnym otwarciem sezonu motocyklowego oraz sezonu lotniczego. Parada motocykli, koncert, pokazy ratownictwa, konkursy, atrakcje dla najmłodszych, loty samolotem i skoki spadochronowe – wszystko to na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego Kruszynie.

#Q4news. Żłobek integracyjny przy Długiej już niebawem

Warta 6 milionów inwestycja miasta jest już na finiszu. Zgodnie z założeniami umowy wykonawca właśnie schodzi z placu budowy. Obiekt jest już niemal gotowy. Niemal, pozostaje bowiem jego wyposażenie w niezbędny sprzęt edukacyjny.

Potrącenia tak, ale w ratach. Ratusz o strajku nauczycieli [WIDEO]

Odkąd 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli, ten temat wzbudzał ogromne emocje i zainteresowanie. Wypłata pensji za okres strajku, stała się kością niezgody pomiędzy Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi a wieloma samorządami w tym włocławskim.

1 maja na ulice Włocławka wyjedzie motoambulans

Blisko 75 koni mechanicznych mogących rozpędzić maszynę do 200 km na godzinę. Wjedzie tam gdzie nie wjedzie klasyczny ambulans. Tam gdzie nawet mogłaby pojawić się karetka, on pojawi się zdecydowanie szybciej. Yamaha Tracer 700 - nowy nabytek włocławskiego pogotowia ratunkowego rozpocznie służbę 1 maja.

Anwil na czwartym miejscu przed rundą play off

Szpital – tak jednym słowem można określić tegoroczną sytuację kadrową Anwilu. Chyba w żadnym meczu sezonu ekipa mistrzów Polski nie mogła wystawić najsilniejszego zakontraktowanego składu. Także i w tym, kluczowym dla układu tabeli spotkaniu z ostrowską Stalą nie obyło się bez osłabień, Tym razem musieli walczyć o czwarte miejsce w tabeli pozbawieni podstawowego centra. Josip Sobin do gry wróci najwcześniej za dwa tygodnie.

#Q4news. Kilkudziesięciu poszkodowanych, autobus zniszczony - ćwiczenia na A1

Policja, strażacy, ratownicy medyczni i służby koordynujące. to oni nieśli pomoc poszkodowanym w wypadku, do jakiego doszło na autostradzie A1, na wysokości Przywieczerzyna. Samochód osobowy zderzył się tam z autobusem z kilkudziesięcioma pasażerami. W wyniku wypadku autobus przewrócił się na bok, "osobówka" została kompletnie zniszczona. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.

7% - radni przegłosowali podwyżki dla pracowników samorządu [WIDEO]

dokładniej chodzi o podwyżki dla pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli, pracowników Domów Pomocy Społecznej i innych placówek pomocniczych prowadzonych przez włocławski samorząd. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 7,5 miliona złotych.