Bary, restauracje i gabinet fryzjerskie – czynne od poniedziałku

Otwarte zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, otwarte restauracje, bary i sale sportowe, stopniowe otwieranie szkół – to podstawowe zmiany jakie wchodzą w życie od najbliższego poniedziałku. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił III etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią.

Koronawirus: 4 zgony w regionie

Urząd Wojewódzki podał dziś informacje o kolejnych zmarłych w wyniku choroby COVID-19. O zgonach hospitalizowanych poinformowały szpitale w Bydgoszczy, Toruniu i Grudziądzu. Są i dobre informacje o kolejnej osobie ozdrowiałej. Liczba aktywnych przypadków w regionie jest po raz pierwszy niższa od całkowitej liczby ozdrowień.

Mikołaj Bogdanowicz: Sytuacja jest stabilna

W ten sposób wojewoda opisał sytuację epidemiologiczną w regionie. Już od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń w województwie utrzymuje się na stałym, niskim poziomie. Obecny bilans zakażeń to 577 osób, ozdrowiało dotąd 260 spośród nich.

Wypadek na Traugutta. Ojciec był nietrzeźwy

14 – miesięczna dziewczynka wypadła z okna na drugim piętrze mieszkania przy ulicy Traugutta. Dziecko zostało odtransportowane do szpitala. Jak się okazuje, w chwili wypadku dzieckiem opiekował się ojciec. Badanie wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Dziecko wypadło z okna. W akcji LPR

14 miesięczne dziecko wypadło z okna jednego z bloków w centrum miasta, po udzieleniu pomocy dziecko przetransportowano do szpitala, za pomocą śmigłowca LPR.

Tragedia w fabryce. Nie żyje 58-latek

58-letni mężczyzna nie żyje. Zginął w wyniku wypadku do którego doszło na terenie jednej z fabryk papierniczych działających w naszym mieście. Strażacy przez 15 minut starali się uwolnić zakleszczonego pracownika.