Zamknij X

Grzanka Kulturalna – Piotr Witwicki

Piotr Witwicki, autor "Znikającej Polski" urodził się i wychowywał we Włocławku. To właśnie przez pryzmat tego miasta opowiada o kosztach transformacji roku 1989. O swojej nowej książce rozmawiał w naszym studiu z Moniką Grzanką.

Solidarni z Ukrainą. Happening w ten czwartek

24 marca, a więc za dwa dni, minie dokładnie miesiąc odkąd Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę. Z tej okazji, Włocławek organizuje happening „Solidarni z Ukrainą”, który ma na celu przybliżyć kulturę naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, oraz zintegrować mieszkańców.

Wiosenny Rajd Rowerowy. Włocławianie pożegnali zimę

Ponad sto osób wzięło udział w sobotnim rajdzie rowerowym z Włocławka do Polówki w gm. Brześć Kujawski. Rowerzyści mieli ze sobą marzanny, które symboliczne zatopili w Zgłowiączce, aby pożegnać zimę.

Anwil wysoko pokonał Legię

Wszystko wskazuje na to, ze Anwil wraca na zwycięskie tory. Po sobotnim, emocjonującym meczu w Hali Mistrzów włocławianie mogą dopisać kolejne 2 punkty w ligowej tabeli. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza pokonali Legię Warszawa 94:81.

Włocławek zagrał Rockowo dla Ukrainy

Sobotniego wieczoru fani rocka mieli okazję posłuchać dobrej muzyki, oraz wesprzeć miejską zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukrainy.

Morsy Kujawskie podały rękę Ukrainie

Morsy Kujawskie wraz z mieszkańcami miasta postanowiły włączyć się w zbiórkę funduszy na rzecz Ukrainy. Wszystko to na kąpielisku Jeziora Czarnego. Nie zabrakło smakołyków, no i oczywiście kąpieli. Wszystko w ramach akcji "Podaj rękę Ukrainie".

Solidarni z Ukrainą - koncert charytatywny

W Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbył się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Przed włocławską publicznością wystąpili: tenor Wiktor Kowalski, chór CANTO i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza.