Zamknij [X]

Partia Roberta Biedronia rozpoczyna zbiórkę podpisów [WIDEO]

Swoich kandydatów do Europarlamentu w województwie "Wiosna" zaprezentuje 2 kwietnia. Już dziś jednak wiemy, że na liście ugrupowania znalazła się Wanda Nowicka i Olgierd Łukaszewicz. W czwartek partia zorganizowała krótki briefing prasowy poświęcony kampanii.

Ośmiu wspaniałych - konkurs rozstrzygnięty [WIDEO]

Włocławska edycja XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” za nami. Dziś we włocławskim Urzędzie Miasta odbyła się gala laureatów. Nagrody i wyróżnienia powędrowały do młodych włocławskich wolontariuszy.

Komendanci służb składali sprawozdania przed radnymi

Bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców. To główny temat wczorajszej sesji Rady Miasta. Przed radnymi sprawozdania z działalności podległych służb zdawali komendanci straży pożarnej i policji.

Saniko włączyło się w społeczną akcję Mieszkańców Michelina

Przeszkadzają wam śmieci zalegające gdzieś w najbliższym otoczeniu? Mieszkańcy Michelina i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Saniko" pokazali, że można coś z tym problemem zrobić. Samemu. Akcję rozpoczęli Monika i Łukasz Dymkowscy, w weekend dołączyli inni mieszkańcy.

99- latek nie żyje. 12 osób w szpitalu - efekt pożaru na Dziewińskiej [WIDEO]

To była jedna z największych akcji ratowniczych we Włocławku ostatnich lat. Łącznie kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem, który pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku. W akcji ratowniczej poszkodowanych zostało także czterech policjantów. Pożar przy ulicy Dziewińskiej pochłonął niestety także ofiarę śmiertelną.

Koncert Pasyjny w Katedrze [WIDEO]

22 Marca we włocławskiej katedrze po raz pierwszy można było obejrzeć „Koncert Pasyjny” w ramach projektu 14 katedr.

Anwil Włocławek – Miasto Szkła Krosno 104:76

Tylko początek spotkania w Hali Mistrzów mógłby sugerować że spotkanie pomiędzy Anwilem a Miastem Szkła przyniesie większe emocje. Włocławianie odnieśli trzecie, kolejne zwycięstwo, nie pozostawiając przy tym wątpliwości, kto w tym spotkaniu dominował.

'Życzy zdrówka - włocławska kranówka'. MPWiK świętowało Dzień Wody [VIDEO]

Światowy Dzień Wody zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Jak co roku 22 marca, także i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprosiło uczniów, aby z bliska przekonali się, skąd pochodzi woda w ich kranach i jak jest przygotowywana do spożycia. Także, jak przekonuje, MPWiK "prosto z kranu".

'Porażająca' - PiS o ekspertyzie w sprawie hali. Ratusz ripostuje [VIDEO]

Radni Prawa i Sprawiedliwości otrzymali z Urzędu Miasta ekspertyzę prof. Adama Podhoreckiego dotyczącą elewacji wyremontowanej hali OSiR Efekt – żądają od prezydenta zmuszenia wykonawcy do wymiany elewacji. „Ekspertyza nie jest techniczną” - odpowiada ratusz. Taka zostanie wykonana niebawem. Wtedy podjęte zostaną dalsze kroki.