Świat w wersji mini - IV Wystawa Makiet Kolejowych

W weekend włocławski Browar B. wypełniły makiety kolejowe i nie tylko. IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych, to świat 87 razy mniejszy niż ten, który otacza nas na co dzień i jeszcze barwniejszy.

III Włocławskie Impresje Operowe – Moniuszko inaczej śpiewany - konferencja

W dniu 12. 09.2019r. w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbył się briefing prasowy poświęcony organizowanym przez Fundację „Samotna Mama” przy współpracy z ZSM warsztatom muzycznym w ramach „III Włocławskich Impresji Operowych – Moniuszko inaczej śpiewany”.

23 inwestycje za 26 milionów - samorządy powiatu z dotacjami

Wczoraj w siedzibie włocławskiego Starostwa Powiatowego wręczono symboliczne vouchery na dotacje w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. 23 inwestycje drogowe realizowane na terenie powiatu zostały dofinansowane kwotą 26 milionów złotych.

'Polska pod krzyżem' - trwają ostatnie przygotowania

„Polska pod Krzyżem” to wydarzenie całodzienne, zaczyna się w sobotę 14 września o godzinie 11:00. Główna część modlitewna potrwa od godziny 20.00 do około 22:00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy, skończy się ono Mszą Świętą niedzielną. Na lotnisku w Kruszynie, gdzie spotkają się wierni, trwają ostatnie przygotowania.

Sięgnijcie po dotacje - Andrzej Adamczyk apeluje do samorządowców

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk gościł wczoraj na Kujawach i Pomorzu, także we Włocławku, gdzie wręczył symboliczne vouchery na dofinansowanie projektów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na wcześniejszej konferencji prasowej, wraz z wiceminister infrastruktury i rozwoju Anną Gembicką, zachęcał samorządowców do korzystania z rządowych środków, zwłaszcza na dofinansowanie połączeń komunikacyjnych.

Znamy wyniki matur poprawkowych

Ze 124 osób uprawnionych do przystąpienia do egzaminu poprawkowego z możliwości podejścia do matury w sierpniu skorzystało 118 osób. 77 spośród nich z powodzeniem.