Moto-Aero 2024 w Kruszynie

Setki motocyklistów, przejazd ulicami miasta, masa atrakcji dla każdego, ale też atrakcje na niebie. 1 maja, jak co roku, na lotnisku w Kruszynie zainaugurowano sezon lotniczy i motocyklowy.

Muzyczna Majówka na Bulwarach

Nanga, Pseudoartyzm i wreszcie Katarzyna Nosowska –to oni zapewnili fantastyczne muzyczne widowisko na włocławskich bulwarach. Wielu włocławian zdecydowało się na spędzenie wieczoru 2 maja w towarzystwie znakomitych muzyków.

Święto biało-czerwonej we Włocławku

To jedno z najmłodszych świąt w kalendarzu jest jednocześnie tym, które pozostaje jednym z najradośniejszych i przepełnionych mnóstwem pozytywnych emocji. Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej włocławianie przemaszerowali z placu Wolności na Stary Rynek, niosąc stumetrową flagę.

K-POP Day w Browarze B.

W niedzielę 28 kwietnia „Browar B.” stał się przystania dla fanów koreańskiej kultury, muzyki rock-pop i tańca. Podczas K-POP Day na uczestników czekały różnorakie atrakcje.

Derby dla Anwilu

Sobotnie spotkanie w Hali Mistrzów było jednym z dwóch w ostatniej kolejce PLK, które nie miały już znaczenia dla kształtu ligowej tabel. Mimo tego włocławscy kibice nie mogli narzekać na to, co działo się na parkiecie.

Palma Festiwal 2024

Tegoroczny Palma Festiwal dobiegł końca. To dwa dni muzycznych spotkań i wspólnego grania oraz nauki. W tym roku we Włocławku pojawili się: Jan Borysewicz, Jose Torres i Leszek Kułakowski Trio.

Bieg Kujawiaka - blisko 300 zawodników na starcie

W sobotę 27 kwietnia po raz 41. wystartował Bieg Kujawiaka. W biegu głównym na starcie pojawiło się blisko 300 zawodników. Tradycyjnie też nie zabrakło konkurencji dla nieco młodszych biegaczy.

Na polską nutę - XI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe

Od 22 do 24 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbywały się XI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę”. Ten ogólnopolski konkurs skrzypcowy adresowany jest do uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I stopnia i znalazł się w Wykazie Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego Rekomendowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.