Zamknij [X]

Wielki jubileusz. Turniej Poezji Śpiewanej ma już 30 lat

Dawid Mik z Tarnowa został zwycięzcą 30. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. W sobotę odbył się koncert galowy tegorocznej edycji. Na scenie, oprócz laureatów, wystąpili też: Elżbieta Adamiak, Natalia Sikora, Jarosław Wasik i wielu innych artystów.

Festiwal Kuchni Kujawskiej i Święto Czerniny w Lubrańcu

Sobotnie dożynki w gminie Lubraniec po raz kolejny połączono z Festiwalem Kuchni Kujawskiej. Co królowało na stołach? Czernina – to właśnie ona była potrawą które oceniało jury, na czele z Karolem Okrasą.

Co za mecz, co za zwycięstwo!

Atmosfera rodem z play-off, wielkie emocje, świetne widowisko na parkiecie, walka i zaangażowanie. Włocławscy kibice w sobotę obejrzeli pelen determinacji Anwil, który uporał się z wicemistrzami Polski. Zastal przegrał w Hali Mistrzów 89:82.

Czekali 8 lat. JS 4051 z własnym sztandarem

Jednostka Strzelecka nr 4051 im. generała broni Władysława Andersa ma już swój własny sztandar. Uroczystości przekazania towarzyszył wojskowy piknik i pokaz musztry paradnej w wykonaniu Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Uroczystość nadania sztandaru i piknik wojskowy we Włocławku

Już w sobotę (11 września 2021 r.) o godzinie 11.00 na parkingu przy Hali Mistrzów odbędzie się uroczystość związana z wręczeniem sztandaru Jednostce Strzeleckiej 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa. Uroczystość zrealizowana zostanie zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Bydgoszczy.

To koniec pszczelego sezonu. Przed owadami pracowita zima

Lato z wolna zmierza do końca. O ile dla ludzi kończy się właśnie sezon urlopowy, to dla pszczół właśnie się zaczyna. Choć, pod pewnymi względami, spędzą go równie pracowicie jak letnie miesiące. Dziś zakończył się pszczeli sezon w pasiece na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

We włocławskich szkołach rozpoczyna się akcja szczepień

We wszystkich szkołach w kraju trwa akcja szczepień uczniów przeciwko koronawirusowi. Pierwsze dni września upłynęły pod znakiem spotkań informacyjno-edukacyjnych z rodzicami i opiekunami uczniów na temat szczepień, natomiast w poniedziałek 6 września 2021 r. rozpoczęło się w szkołach zbieranie zgód na szczepienie dzieci.