Włocławek wybrał. Zmiany w Radzie Miasta

Włocławianie wybrali skład nowej Rady Miasta. Trudno mówić tu o niespodziance. Miejsca w tym gremium podzieliły między siebie trzy ugrupowania. Żadne jednak nie uzyskało samodzielnej większości.

Włocławek wybrał. W Wyborach prezydenckich - dogrywka

Po gorącej wyborczej nocy, kiedy z wolna spływały wyniki ze wszystkich 69 włocławskich obwodów wyborczych wiemy już (prawie) wszystko. Jedyną niewiadomą pozostaje nazwisko włodarza miasta w kolejnej kadencji.

Wybory Samorządowe 2024. Wieczór wyborczy Lewicy

Zapewne już za kilka godzin poznamy wyniki wyborów samorządowych i nazwiska nowych radnych oraz prezydenta, lub też kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze. Kampanię i wybory komentują przedstawiciele Lewicy.

Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej

Za nami głosowanie w wyborach samorządowych 2024. Lokale wyborcze zamknięto o godzinie 21:00. Wstępne wyniki wyborów poznamy w ciągu kilku najbliższych godzin. Póki co kandydaci w wyborach prezydenckich mogą jedynie mówić o swoich oczekiwaniach. Jakie są one w przypadku ubiegającego się o reelekcję Marka Wojtkowskiego?

Wniosek o dalsze 800+ warto złożyć jeszcze w kwietniu

Blisko 148 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres wypłat uprawnieni przekazali do ZUS-u w regionie, w kraju niemal 2,7 mln. By nie mieć przerwy w wypłacie 800+ warto złożyć wniosek do końca kwietnia.

Bajka muzyczna „Ostinato”. Bezpłatne wejściówki już do odbioru

Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena zaprasza najmłodszych mieszkańców Włocławka i okolic wraz z rodzicami na bajkę muzyczną zatytułowaną „Ostinato”. Spektakl z warstwą muzyczną przybliży widzom zjawisko muzyczne o tajemniczej nazwie ostinato.

Zielona rewolucja we Włocławku. W kawiarni obywatelskiej odbędą się warsztaty, eko spotkania, energetyczne rozmowy

Dzięki współpracy z Kongresem Ruchów Miejskich, po serii warsztatów, szkoleń i spotkań, Fundacja Ładowarka rusza we Włocławku z zieloną rewolucją. Będzie to cykl warsztatów o ekologii i energetyce społecznej dla dzieci i dorosłych, spotkania z ekspertami transformacji energetycznej oraz energetyczne rozmowy o politykach energetycznych ośrodków miejskich.

Kolejne pieniądze z PUP na dotacje

Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku informuje, że w najbliższym czasie rozpocznie nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Dokumenty będzie można składać od 08 do 12 kwietnia 2024r.