To już włocławska tradycja. Po raz kolejny w przeddzień świat ratusz zorganizował miejska wigilię dla mieszkańców. Nie zabrakło słodkich upominków i świątecznych potraw.

Jest gigantyczna i piękna. Na Kruszyńskiej stanęła cukiernica

Już dziś kierowcy mogą skorzystać z łącznika pomiędzy ulicą Kruszyńską a Kaliską. Wykonawca, firma Drogtom, zakończyła już także prace związane z budową ronda turbinowego w ciągu ulicy Kruszyńskiej. Na jego środku stanął zaś jeden z symboli włocławskiego fajansu – cukiernica zdobiona charakterystycznym wzorem.

Anwil zwycięski. Po raz 13-ty

Trzynaście zwycięstw i zero porażek, takim znakomitym bilansem poszczycić się może drużyna z Włocławka w tabeli Orlen Basket Ligi. Kolejne zwycięstwo podopieczni trenera Frasunkiewicza odnieśli nad Arką Gdynia.

Sukces pięściarzy Startu na Mistrzostwach Polski

W rozegranych w Toruniu Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie na rok 2023 znakomicie spisali się zawodnicy Włocławskiego Klubu Bokserskiego „START”. Tytuł Mistrza Polski i złoty medal w kat. 92 kg zdobył Kamil Ślendak. Wśród kobiet na trzecim miejscu podium uplasowała się Kamila Kapuścińska, która w kat. 66 kg wywalczyła brązowy medal. To ogromy sukces zawodników, którzy na tak prestiżowych zawodach potwierdzili swoją wysoką pozycję w kraju.

Anwil nie zwalnia tempa. Stal pokonana

Fenomenalny Victor Sanders i znakomity Luke Petrasek, który od soboty ma już polski paszport, poprowadzili włocławian do dwunastego zwycięstwa w sezonie. W sobotę pokonali Stal Ostrów 97:86.

Tragiczny pożar mieszkania w Lubieniu Kujawskim

Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań w Lubieniu Kujawskim. Niestety, pomimo udzielonej pomocy 47-letnia mieszkanka poniosła śmierć.

42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Mineła 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 1981 roku na ulice miast wyjechały czołgi i transportery opancerzone a działacze „Solidarności” i inni „niewygodni” dla władzy obywatele zostali internowani. Jednym z miejsc, w których przetrzymywano opozycjonistów był zakład karny we Włocławku. Jak co roku, to w tym miejscu upamiętniono więzionych tu działaczy.