#Q4news Wigilijne spotkanie PKPS

Już po raz trzydziesty piąty włocławski Zarząd Rejonowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zorganizował spotkanie wigilijne dla najbardziej potrzebujacych mieszkańców miasta. Zaproszeni spotkali się dziś w restauracji "Ratuszowej".

Anwil - Burgos 100:90. Wielki mecz we Włocławku

To było widowisko, jakiego dawno nie oglądaliśmy w Hali Mistrzów. Przy ogłuszającym dopingu kibiców, zdeterminowani gospodarze odnieśli cenne zwycięstwo nad San Pablo Burgos.

Podwyżki są nieuzasadnione - przekonują radni PiS

W miniony poniedziałek Rada Miasta uchwaliła budżet Włocławka na 2020 roku. Już wtedy radni Prawa i Sprawiedliwości krytykowali niektóre spośród jego zapisów. Opozycja w radzie zagłosowała także przeciwko podwyżkom podatków lokalnych i podniesieniu opłat za parkowanie w centrum miasta. Dziś, na zwołanej konferencji prasowej, podsumowali swoje wątpliwości.

Puchar Polski w Karate Kyokushin – relacja wideo i zdjęcia

101 klubów Karate Kyokushin i 550 zawodników. To była największa impreza karate w Polsce tego roku. We włocławskiej Hali Mistrzów odbył się 36. Puchar Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików.

Biuro poselskie Anny Gembickiej inauguruje działalność

Biuro poselskie Anny Gembickiej zainaugurowało działalność. Dyżury poselskie będą odbywały się w poniedziałki, jak zapewnia jednak posłanka jej biuro będzie „otwarte dla mieszkańców”, nie tylko przez jeden dzień.

Show we Włocławku Anwil-King Wilki Morskie 110:82

Na takie spotkanie czekali kibice włocławian. Szybkie, barwne akcje, zespołowość, skuteczność, intensywność gry w obronie. Szczecinianie nie mogli wygrać z tak dysponowanymi Rottweilerami i wcale nie była to kwestia pecha, jaki dopadł gości w piątek 13-go.

Trzydzieści osiem lat temu wprowadzono stan wojenny

Wciągu pierwszych dni jego obowiązywania w ośrodkach internowania znalazło się pięć tysięcy osób. Do więzienia we Włocławku trafili działacze „Solidarności” z miasta i regionu, ale także związkowcy z Konina i Płocka. 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny. Jak co roku, w rocznicę tego wydarzenia, uczczono pamięć internowanych pod tablicą znajdującą się przed włocławskim zakładem karnym.