Zamknij [X]

Włocławek gotowy na strajk nauczycieli - zapewnia prezydent

To już niemal pewne, po porannej rundzie rozmów związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego nie doszli do porozumienia ze stroną rządową. Skutek, to przystąpienie do strajku przez nauczycieli w całej Polsce. We Włocławku do strajku nie przystąpią tylko trzy przedszkola. Jak zapewnia jednak prezydent Marek Wojtkowski, rodzice mogą liczyć na pomoc miasta.

XI Konkurs Rzeźbiarski im Stanisława Zagajewskiego za nami

Zakończył się w czwartek, wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom, uroczystość odbyła się w Zbiorach Sztuki przy ulicy Zamczej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział około 250 uczestników, rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych. Grand Prix powędrowało do uczennicy V LO we Włocławku, Natalii Wieczorkowskiej.

Targi Pracy, Szkół i Rzemiosła za nami [WIDEO]

Przez dwa dni we włocławskiej Hali Mistrzów trwały Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Wśród stoisk wystawców przewinął się tłum włocławian. Przede wszystkim młodszych, ale także starszych. Jak co roku targi we Włocławku skierowane były zarówno do absolwentów szkół, jak i osób bezrobotnych.

PiS żąda dymisji dyrektora. Marek Bruzdowicz odpowiada [WIDEO]

Na dzisiejszej konferencji prasowej radni, Sejmiku Województwa - Wojciech Jaranowski i Rady Miasta - Janusz Dębczyński zaapelowali do marszałka Piotra Całbeckiego i Zarządu Województwa o dymisję dyrektora włocławskiego szpitala. Powód? Dwa - zawieszenie funkcjonowania Oddziału Chirurgii Dziecięcej i najnowsza wiadomość - masowe rezygnacje lekarzy z Ambulatorium Nocnego i Świątecznego przy ulicy Lunewil.

Izba Wytrzeźwień powróci? Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami Południa. Choć nie tylko problemy tej dzielnicy przewijały się w wypowiedziach osób, które pojawiły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ulicy Gałczyńskiego. Najważniejszą chyba informacją, jaką podzielili się z mieszkańcami prezydent i jego zastępcy, jest ta, o powrocie na mapę Włocławka Izby Wytrzeźwień. Jak mówi Domicela Kopaczewska, "mamy o tym prawie stuprocentowe przekonanie".

Włocławskie Przedsiębiorstwo Komunalne przypomina

Włocławskie Przedsiębiorstwo Komunalne uprzejmie przypomina Mieszkańcom Włocławka, iż Pracownicy odbierający odpady z posesji prywatnych – nie wchodzą na teren posesji, nawet na prośbę właściciela nieruchomości.

Rusza kampania informacyjna 'Nowej Piątki' w powiecie włocławskim [WIDEO]

Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko pomorski, konferencją prasową przed budynkiem Delegatury Urzędu Wojewódzkiego zainaugurował kampanię informacyjną dotyczącą "Nowej Piątki" rządu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie włocławskim. Kampania od kilku dni trwa w całym województwie.

Od dziś szpital bez chirurgii dziecięcej

Cud nie nastąpił. Choć do ostatniej chwili dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku szukała potrzebnych specjalistów. Od dziś funkcjonowanie Oddziału Chirurgii Dziecięcej włocławskiej lecznicy jest zawieszone.