Angelika Szymańska ze srebrem mistrzostw świata

Zawodniczka Klubu Sportowego Judo Szczepańska Team Włocławek rewelacyjnie zaprezentowała się na macie podczas mistrzostw świata w judo rozgrywanych w Abu Zabi, zdobywając srebrny medal w kategorii do 63 kilogramów.

Katedralne Koncerty Organowe. Jan Mroczek

Wykonawcą, który 20 maja zaprezentował się włocławskim melomanom podczas XXXIII Katedralnych Koncertów Organowych był Jan Mroczek z Częstochowy. Studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Józefa Serafina. Wtedy też odniósł pierwsze sukcesy zdobywając nagrody na konkursach organowych. Kolejnym wirtuozem i pedagogiem, który wywarł ogromny wpływ na jego artystyczną drogę jest prof. Daniel Roth – organista tytularny kościoła St. Sulpice w Paryżu. Jan Mroczek pracował pod jego kierunkiem najpierw jako stypendysta, a później student Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego oraz jest wykładowcą Uniwersytetu Jana Długosza i organistą Kościoła Rektorackiego w Częstochowie. W 2012 roku otrzymał odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Dotychczas występował jako solista w Polsce, Niemczech, Rosji, na Litwie i na Węgrzech.

Młodzi mistrzowie kuchni z 'Chemika'

Ostatnie dni przed tegoroczną majówką były pracowite dla ośmiorga uczniów Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku. Przyszli mistrzowie kuchni rywalizowali podczas konkursowego finału warsztatów Young Chef.

Strażacy z całego województwa świętowali we Włocławku

We wtorek 21 maja na włocławskim Starym Rynku spotkali się przedstawiciele jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z całego województwa. To w tym miejscu odbył się apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

Marcin Horała we Włocławku

Marcin Horała odwiedził Włocławek. Były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego i sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury zarzucał obecnemu gabinetowi rządowemu blokowanie ważnych inwestycji infrastrukturalnych. Nie tylko to jednak było powodem spotkania z włocławskimi dziennikarzami i poseł Joanną Borowiak.

Browar B. świętuje swoje 10-lecie

10 lat temu swoje podwoje otworzył przed włocławianami „Browar B.”. Włocławskie Centrum Kultury na stałe wpisało się w kulturalny krajobraz Włocławka i regionu. W miniony piątek 17 maja na specjalnej gali podsumowano dekadę działalności.

Noc Muzeów 2024

Za nami Noc Muzeów 2024. Włocławskie placówki muzealne zaprosiły w miniony weekend o obejrzenia swoich zbiorów o nietypowej porze.

W PANS mówiono o osobach przewlekle chorych

15 maja odbyła się IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Szkoleniowa: Interdyscyplinarność Działań Wobec Pacjenta Przewlekle Chorego. Wydarzenie zrealizowano w ramach obchodów Dnia Pielęgniarki oraz Krajowego Dnia Położnej.

Dariusz Wieczorek odwiedził Włocławek

W czwartek 16 maja z wizytą we Włocławku pojawił się Minister Nauki. Dariusz Wieczorek spotkał się między innymi z prezydentem Krzysztofem Kukuckim, przewodniczącym rady miasta Piotrem Kowalem i rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Robertem Musiałkiewiczem.