'PiS nas oszukał' - rolnicy protestują we Włocławku

Zgodnie z zapowiedzią dziś we Włocławku rozpoczął się protest rolników z Agrounii. Protestujący domagają się wprowadzenia ceł na zboża z Ukrainy. Do jutra, do godzinny 9:00 zablokowana jest ulica przy skrzyżowaniu ze Starodębską.

SMR. Gdzie miałby powstać reaktor? Znamy dokładną lokalizację

Dziś w siedzibie PKN ORLEN zaprezentowano siedem potencjalnych pierwszych lokalizacji SMR (Small Modular Reactor) w naszym kraju. Na liście, obok (między innymi) okolic Warszawy, Ostrołęki czy Dąbrowy Górniczej znalazł się Włocławek. Wiemy już gdzie miałby powstać mały reaktor jądrowy w naszym mieście.

Plany PKN ORLEN: Modułowy reaktor pod Włocławkiem? To możliwe

SMR (Small Modular Reactors) mają być przyszłością energetyki jądrowej. Niewielkie, w porównaniu z klasycznymi elektrowniami atomowymi, rozmiary i wydajność energetyczna pozwalająca rocznie zaspokoić potrzeby 150 tysięcznego miasta. Czy jeszcze w tej dekadzie jeden z nich zostanie wybudowany pod Włocławkiem?

Święto Wojsk Inżynieryjnych we Włocławku

16 kwietnia 1945 rok I i II Armia Wojska Polskiego rozpoczęły forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej. Na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono Święto Wojsk Inżynieryjnych. Dziś obchodzono go we Włocławku.

Rocznica zbrodni katyńskiej. Uroczystości we Włocławku

Katyń, Ostaszków, Charków, Miednoje – w 1940 roku stały się miejscami straceń dla polskich żołnierzy wziętych do niewoli przez wkraczającą na teren II RP Armię Czerwoną. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, uczczono pamięć ofiar na Placu Wolności.

Remont mostu stalowego dopiero w przyszłym roku. Obejdzie się bez zamykania ruchu

Remont mostu im. Edwarda Śmigłego-Rydza był na językach wielu mieszkańców Włocławka. Kierowcy obawiali się komplikacji związanych z ruchem, a mieszkańcy Zawiśla bali się utraty dostępu do głównej części miasta. Dziś wiemy co i kiedy zostanie zmienione – prace ruszą dopiero w przyszłym roku.

PiS: Platforma Obywatelska 'to euro drożyzna i bezrobocie'

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali wczoraj konferencję prasową przed miejskim biurem PO. Przekonywali, że alternatywą dla polityki PiS są „wysokie raty kredytów, euro drożyzna i bezrobocie”, które byłyby wynikiem rządów Platformy Obywatelskiej.

31 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP

W piątek, w Brzeskim Centrum Kultury „Wahadło” przekazano promesy na zakup samochodów gaśniczych dla strażaków ochotników. 31 takich wozów trafi do naszego województwa.