Zamknij [X]

Wielkimi krokami zbliża się 8. ANWIL Półmaraton Włocławek

Już w najbliższą niedziele startuje 8. ANWIL Półmaraton Włocławek – największa i najbardziej prestiżowa impreza biegowa w naszym regionie. Organizatorem 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest niezmiennie ANWIL S.A.

Pierwszy w historii - Fajans Festiwal

W ubiegły weekend, odbył się pierwszy Fajans Festiwal. Wydarzenie miało na celu promocje włocławskiego fajansu. Włocławianie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, czy kiermaszu zorganizowanym przez Centrum Kultury Browar B., ale także poznać historię „włocławków” podczas specjalnej wystawy w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Diecezja włocławska uczciła beatyfikację Prymasa Tysiąclecia

Diecezja włocławska, z którą błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński był związany, przygotowała wystawy, spotkania i katechezy przybliżające jego postać w ramach uroczystości dziękczynnych za beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia.

Nowe bransoletki życia już działają

Trwa rozruch przygotowanego przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) dużego programu teleopieki domowej, którym obejmujemy 3 tysiące niesamodzielnych osób starszych. W systemie, którego sercem jest centrum operacyjne działające w kompleksie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, mamy już pół tysiąca seniorów. Wkrótce dołączy do nich m.in. 161 mieszkańców Włocławka.

Policjanci poszukują sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do jakiego doszło w środę (29.09.21 r.) przy ul. Wojskowej we Włocławku. Prosimy o zgłaszanie się świadków zdarzenia, a także osób, które rozpoznają mężczyznę widocznego na publikowanym nagraniu.

Krwiodawcy odznaczeni medalami prezydenta

Krew jest najcenniejszym lekiem, którego nie da się wyprodukować. Podczas wczorajszej uroczystości, Członkowie Stowarzyszenia Krwiodawców Poczty Polskiej; wolontariusze ratujący życia innych, zostali odznaczeni Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Już jutro Włocławek za Pół Ceny

Już od jutra do 2 października klienci włocławskich sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli, punktów usługowych będą mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Oferta promocyjna akcji „Włocławek za pół ceny ” obejmuje, także instytucje kulturalne.