Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przez 3 dni!

Od piątku na placu Wolności znaleźć można wszystko co potrzebne nam będzie do świątecznych przygotowań. 60 stoisk, Święty Mikołaj, Food Tracki, słowem - zaczyna się Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Co dalej ze szkołą w Niszczewach? Solidarność wnioskuje o uchylenie uchwały

Wokół Szkoły Podstawowej w Niszczewach jest coraz głośniej. Niewielka miejscowość w gminie Waganiec często pojawia się w relacjach lokalnych mediów. Powód? Zamiar likwidacji placówki. Z decyzją gminnych radnych nie zgadzają się rodzice, nauczyciele i oświatowa „Solidarność”.

Anwil skreśla nudę

Fundacja ANWIL dla Włocławka już od czterech lat przekonuje, że zgłębianie tajników przedmiotów ścisłych może być fascynujące. W tym roku do grona beneficjentów konkursu grantowego „Uczę się z ANWILEM” dołączyło kolejnych 9 szkół, które otrzymało dofinansowanie w łącznej wysokości niemal 140 tys. zł. Fundacja korporacyjna chemicznej spółki przyczyni się także do rozwoju zainteresowań sportowych włocławskiej młodzieży i seniorów. W pierwszej edycji programu „Wybieram sport – skreślam nudę” przyznała bowiem kwotę ponad 100 tys. zł na realizację 13 projektów zgłoszonych przez organizacje III sektora z Włocławka i gmin ościennych.

BCL Anwil-Rasta 103:92

Pierwsze spotkanie tej edycji BCL było dla graczy Anwilu zimnym prysznicem. Pierwsze starcie z ekipą RASTY, było jednocześnie pierwszym z całej serii nieprzewidywalnych spotkań, w których włocławianie przegrywali z teoretycznie niżej notowanymi rywalami. Wczoraj przyszedł czas na rewanż. Rewanż zwycięski.

#Q4news " Pomnik ofiar Katynia. Niebawem ruszy zbiórka funduszy

350 tysięcy złotych. Taka, szacunkowa, kwota konieczna jest by na Zielonym Rynku pojawił się pomnik upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej, związane z Włocławkiem i powiatem. Wczoraj Społeczny Komitet Budowy Pomnika przedstawił plan budowy monumentu.

#Q4news Festiwal Umiejętności - Szkoły zaprezentowały się w Browarze B.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włocławku oraz Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zorganizowały dziś Festiwal Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie skierowane było do uczniów włocławskich szkół podstawowych, którzy zastanawiają się nad przyszłą drogą kształcenia.

#Q4news Historia jednego przeboju

Pytanie - jak pokazać talenty swoich podopiecznych z niepełnosprawnościami i jak zintegrować szkolną społeczność? Odpowiedź uczniów i kadry Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku– nagrać klip. Nagrane przez nich wykonanie hitu Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” podbija sieć.

Zimno im niestraszne. Morsy przepłynęły Wisłę

Już po raz piąty Morsy Kujawskie zorganizowały „Mikołajkowe Przepływanie Wisły”. I jak co roku, na wyzwanie odpowiedzieli entuzjaści zimnych kąpieli z całej Polski. W tym roku pojawili się też goście z Rosji.

#Q4news Chełmicka już po remoncie

Ulica Chełmicka została oddana do użytku. Tym samym zakończył się remont drogi przeprowadzany przez Lasy Państwowe. Koszt inwestycji wyniósł około 350 tysięcy złotych.