Rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości we Włocławku

10 kwietnia 2010 roku polska delegacja na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, udała się do Smoleńska. O 8:41 polskiego czasu TU-154 z 96 osobami na pokładzie rozbił się podczas podejścia do lądowania. Zginęli wszyscy pasażerowie samolotu. We Włocławku nieco wcześniej niż zwykle uczczono pamięć ofiar tej tragedii.

Terytorialsi będą stacjonować we Włocławku

W 2002 roku z Włocławka do Chełmna przeniesiono 3 Włocławski Pułk Drogowo-Mostowy. Od tej pory w mieście nie stacjonowały już jednostki wojskowe. Niebawem się to zmieni. Właśnie rozpoczęto tworzenie 84 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT.

Sala koncertowa w ZSM prawie gotowa

Na pewno w tym półroczu i zrobimy wszystko by jak najwcześniej – tak Krzysztof Kukucki odpowiedział na pytanie, kiedy sala koncertowa w ZSM zostanie otwarta. Zastępca prezydenta spotkał się z dziennikarzami na terenie budowy obiektu.

Posadzili 9 tysięcy sadzonek sosny

„Łączą nas drzewa” to nazwa akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Włocławek. Społecznicy i mundurowi zasadzili wczoraj w lasach pod Włocławkiem 9 tysięcy sadzonek sosny jednorocznej.

Wiosenne Targi Pracy w ZST

We wtorek 04 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbyły się „Wiosenne Targi Pracy”. Impreza skierowana do uczniów powrócił po przerwie spowodowanej pandemią.

Tu jest przyszłość - parlamentarzyści KO odwiedzili Włocławek

„Tu jest przyszłość” to akcja zorganizowana przez Koalicję Obywatelską. Politycy tej formacji spotykają się z mieszkańcami regionów, przedstawiając swoje propozycje programowe. W miniony poniedziałek parlamentarzyści pojawili się we Włocławku.

XXIII wystawa Stoły Wielkanocne na Kujawach

Już po raz 23. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu włocławskiego spotkały się, by zaprezentować mieszkańcom wyjątkowe wielkanocne stoły. Tym razem wystawa „Stoły Wielkanocne na Kujawach” zagościła w Lubrańcu.