'Drugi Brzeg'

W Zakładzie Karnym we Włocławku został rozstrzygnięty 14. Ogólnopolski Konkurs Poezji Więziennej „Drugi Brzeg”.

'Drugi Brzeg' po raz dwunasty

W Zakładzie Karnym we Włocławku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Poezji Więziennej „Drugi Brzeg”. Tegoroczna edycja była 12 odsłoną projektu.

Zakład Karny we Włocławku przekazał maseczki do szkoły.

19.06.2020r. na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu zostało przekazanych 300 sztuk maseczek ochronnych uszytych w ramach programu resocjalizacji „Szyjemy, pomagamy”.

Służba Więzienna dla dzieci

Delegacja funkcjonariuszy z Zakładu Karnego we Włocławku przekazała paczki do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubieniu Kujawskim.

Zakład Karny pomaga. Funkcjonariusze przekazali środki bezpieczeństwa dla DPS-u

Dom Pomocy Społecznej „Na Skarpie” jest jednym z dwóch działających w naszym mieście. Zagwarantowanie bezpieczeństwa podopiecznym i personelowi, w sytuacji pandemii koronawirusa, jest jednym z najważniejszych wyzwań. Wiedzą o tym także funkcjonariusze z Zakładu Karnego. Wczoraj przekazali niezbędne środki ochrony dla DPS.

Resort Sprawiedliwości Pomaga w walce koronawirusem

Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga.

Akcja 'Maluj jak Werka' w Zakładzie Karnym we Włocławku

W czasie gdy nasza rzeczywistość została dotknięta epidemią, a środki ostrożności i działania podjęte w celu przecięcia dróg szerzenia się wirusa powodują brak możliwości organizowania zajęć grupowych, wychowawca ds. kulturalno-oświatowych zaproponował osadzonym z Zakładu Karnego we Włocławku twórcze spędzanie czasu wolnego.

ZK we Włocławku 'Przyjacielem Oligo 2019'

7 lutego 2020 roku w Centrum Kultury Browar B, odbył się XIV Koncert Wielu Serc. Wśród zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele Zakładu Karnego we Włocławku: mjr Anna Osińska i st. sierż Michał Paczkowski.

Współpraca z Fundacją Muzeum Historyczno-Wojskowego

W dniu 06.02.2020 r. odbyło się niecodzienne spotkanie. Było ono zainicjowane przez wychowawcę ds. KO z Zakładu Karnego we Włocławku z Fundacją Muzeum Historyczno-Wojskowego w Toruniu w ramach szeroko pojętej współpracy.