ZK we Włocławku 'Przyjacielem Oligo 2019'

2020-02-19 08:22:12, Maciej Kowalczyk

7 lutego 2020 roku w Centrum Kultury Browar B, odbył się XIV Koncert Wielu Serc. Wśród zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele Zakładu Karnego we Włocławku: mjr Anna Osińska i st. sierż Michał Paczkowski.

W podsumowaniu kolejnego roku działalności na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie towarzyszyło wręczenie statuetek „Przyjaciel Oligo 2019". Wśród obdarowanych kolejny raz znalazł się Zakład Karny we Włocławku, który od wielu lat wspiera Stowarzyszenie. Podczas imprezy podopieczni Stowarzyszenia zaprezentowali jak co roku program artystyczny, który dedykowany był osobom i instytucjom wspierającym działalność organizacji. Podczas koncertu odbyła się licytacja przedmiotów wykonanych przez podopiecznych, a także przekazanych przez przyjaciół Stowarzyszenia. Warto nadmienić, że Zakład Karny również miał swój udział w tej licytacji. Funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włocławku przekazali obrazy, które zostały wykonane w ramach zajęć kulturalno -oświatowych przez jednego z osadzonych specjalnie dla fundacji Oligo oraz dodatkowo na terenie jednostki odbywała się zbiórka nakrętek na rzecz Stowarzyszenia.

Inicjatywy przejawiane w Zakładzie Karnym we Włocławku mają wpływ na uwrażliwienie osób pozbawionych wolności, a zarazem powodują u osadzonych szeroko pojęte współczucie i emaptię na niedolę drugiego człowieka. W warunkach więziennych ma to wielki walor wychowawczy i resocjalizacyjny.

Tekst/ zdjęcia: st. sierż. Michał Paczkowski

Komentarze (1)


czyżyk (2020-06-14 10:46:33) Zgłoś do moderacji
Tylko jak osadzeni oddaja korki dla dobra innych to niestety jest problem z odbiorem przez niektorych funkcjonariuszy . Przykre ale prawdziwe.

Dodaj swój komentarz