Pijany rowerzysta wjechał pod radiowóz

Do nietypowej kolizji doszło wczoraj w Radziejowie. 44-latek mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie, wsiadł na rower i wjechał wprost pod radiowóz. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Jak rozpoznajesz osobę z wizerunku ZADZWOŃ!

Włocławscy policjanci zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby, której wizerunek publikujemy. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciach lub może mieć wiedzę co do okoliczności przywłaszczenia terminala Bluebird do wystawiania biletów, do którego doszło 01 maja 2020 roku około godziny 11 w pociągu relacji Toruń-Kutno proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy miejskiej.

Lotna brygada sprzątająca zjawi się w niedzielę

W lipcu 2020 roku, we wszystkie niedziele, pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni i Usług Komunalnych porządkują tereny w centrum Włocławka, położone poza pasami drogowymi. Chodzi o m.in. o parki, skwery i place – będące własnością Gminy Miasto Włocławek.

Trwa ankieta na temat rewitalizacji placu Wolności

Jaka zieleń powinna dominować na placu Wolności? Na jakich meblach miejskich najbardziej Tobie zależy? Czy uważasz, że na placu Wolności powinna się pojawić interaktywna fontanna? Czy według Ciebie Pomnik Żołnierza Polskiego powinien zostać przeniesiony w inne miejsce? To tylko niektóre z pytań zadanych mieszkańcom w obecnie przeprowadzanej ankiecie na temat placu Wolności.

Kierował, choć nie powinien

Policjanci z Piotrkowa Kuj. zatrzymali 44-latka, kierującego autem, który złamał sądowy zakaz kierowania. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Będzie rozbudowa ul. Kraszewskiego

Konsorcjum firm: „LUX-DOM” oraz Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych zajmą się rozbudową ul. Kraszewskiego. Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z rozbudową ulicy na odcinku od ul. Traugutta do ul. Okrężnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W wakacje o szkole. Sukces włocławian

Zespół Szkół Technicznych z Włocławka zajął II miejsce na szczeblu ogólnopolskim w ramach konkursu „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Uwaga na burze !

Synoptycy ostrzegają - do wieczora towarzyszyć nam będą burze i opady deszczu. Miejscami może wystąpić grad.

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 5

Od dnia 11.07.2020 r. linia nr 5 kursować będzie też w soboty, niedziele i święta. W te dni zatrzymywać się będzie na przystanku przy ul. Bednarskiej.

Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą

Działania policjantów z włocławskiej „patrolówki" doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież pieniędzy krótko po zgłoszeniu od pokrzywdzonego. Dokładne ustalenia i analiza przebiegu zdarzenia pozwoliły zakwalifikować czyn jako kradzież rozbójniczą. 28- i 58-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.