Zamknij [X]

Trzydzieści osiem lat temu wprowadzono stan wojenny

Wciągu pierwszych dni jego obowiązywania w ośrodkach internowania znalazło się pięć tysięcy osób. Do więzienia we Włocławku trafili działacze „Solidarności” z miasta i regionu, ale także związkowcy z Konina i Płocka. 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny. Jak co roku, w rocznicę tego wydarzenia, uczczono pamięć internowanych pod tablicą znajdującą się przed włocławskim zakładem karnym.

Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przez 3 dni!

Od piątku na placu Wolności znaleźć można wszystko co potrzebne nam będzie do świątecznych przygotowań. 60 stoisk, Święty Mikołaj, Food Tracki, słowem - zaczyna się Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.

W drodze na służbę ujawnił pijanego kierowcę

Policjant jadący wczoraj na służbę do Komisariatu w Brześciu Kujawskim, zauważył pijanego kierowcę audi i niezwłocznie podjął kroki do jego zatrzymania. 30-letni mieszkaniec gm. Lubraniec zatrzymał się dopiero w przydrożnym rowie, gdy stracił panowanie nad pojazdem. Był pijany, agresywny i nie miał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie przed sądem.

Zabawa Choinkowa podopiecznych Fundacji 'Samotna Mama'

8 grudnia odbyła się doroczna Zabawa Choinkowa dla podopiecznych Fundacji „Samotna Mama”. Na spotkanie z dziećmi do Pałacu Bursztynowego – siedziby Fundacji, zawitał Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, którzy przygotowali dla uczestników zabawy, gry i konkursy.

W Teatrze oczekiwanie na Mikołaja

„Mikołaj potrzebny od zaraz” to tytuł przedstawienia jakie zobaczyć będzie można w najbliższą niedzielę 15 grudnia w Teatrze Impresaryjnym.

Gwiazdoteka w Starej Remizie

13 grudnia 2019 roku o godz. 18.00 w Klubie “Stara Remiza” przy ul. Żabiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu Gwiazdoteka. Tym razem usłyszeć będzie można wielkie przeboje francuskiej piosenki.

Beata Cedrzyńska - Ciało i sacrum

13 grudnia, o godz. 18:00, w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż wystawy prac Beaty Cedrzyńskiej.

Oto las - w środę rozstrzygnięcie konkursu

Na Ekologiczny Konkurs Malarski dla Dzieci i Młodzieży pt. „Oto las" wpłynęły 592 prace z 40. instytucji (przedszkoli, szkół i ośrodków kultury). 27 listopada odbyło się posiedzenie Jury. o tym kto został wyróżniony przekonamy się już 18 grudnia.

Sobota z paszportami

W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w placówkach urzędu, także włocławskiej.

Wydział komunikacji przypomina: Od 1 stycznia zmiana przepisów

1 stycznia 2020r. wchodzą w życie przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące kar administracyjnych związanych ze zgłaszaniem zbycia, nabycia i rejestracją pojazdów - informuje magistrat. Zmiany dotyczą obowiązku rejestracji oraz informowania o zbyciu lub nabyciu pojazdu.