Urząd Skarbowy informuje: niedługo upływa termin składania deklaracji PIT-16A i PIT-19A

Już pierwszego lutego 2021r. Upływa termin składania deklaracji PIT-16A, oraz PIT-19A za ubiegły rok, dla tych podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej, oraz dla osób duchownych. Urząd Skarbowy we Włocławku zachęca do rozliczenia składanych deklaracji przez internet, za pomocą rządowej strony.

Dostawy szczepionki ograniczone. Szpital wstrzymuje szczepienia medyków

Włocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wstrzymuje akcje szczepień grupy „0”. To pokłosie decyzji o wstrzymaniu dostaw 330 tysięcy szczepionek do szpitali węzłowych. Zawirowanie spowodowane zostało ograniczeniem dostaw przez producenta, firmę Pfizer.

Koronawirus: 3271 nowych zakażeń w kraju, 201 w województwie

Resort zdrowia poinformował o nowych zakażeniach w kraju. Według danych udostępnionych przez rząd, w ciągu minionej doby odnotowano 3271 nowych zakażeń koronawirusem. 201 z nich pochodziło z naszego województwa. Wykonano ponad 25,1 tys. testów.

Zdarzenie drogowe na drodze K-91 w powiecie włocławskim

Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów marki skoda i opel na drodze K-91 w miejscowości Modlibórz (gm. Lubień Kujawski). Obaj kierowcy trafili do szpitala z obrażeniami. Badanie trzeźwości u kierowcy skody wykazało prawie 0,6 promila alkoholu, natomiast kierowca opla był trzeźwy.

Przerwy w dostawie prądu

Energa – Operator SA Oddział w Toruniu Rejon Dystrybucji Włocławek informuje, o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej.

Od 1 stycznia zleceniobiorca może złożyć wniosek o zwolnienie z naliczania składek

Osoby, które wykonują umowy zlecenia, umowy agencyjne lub inne umowy o świadczenie usług na rzecz szeroko rozumianej kultury, mogą złożyć do ZUS wniosek, by nie potrącać składek z ich wynagrodzeń. Dotyczy to umów zawartych lub aneksowanych między 1 stycznia a 31 marca 2021 roku i obejmuje składki za okres od stycznia do końca kwietnia 2021 roku.