Noc Bibliotek oraz Weekend Seniora z Kulturą

W pierwszą sobotę października (1 października) zapraszamy na dobrą zabawę w bibliotece nocną porą. Tegoroczna odsłona wielkiego święta bibliotek i czytania, czyli 'Nocy Bibliotek' odbędzie się pod hasłem: 'To się musi powieść'.

Zawody Hobby Horse w SP nr 5

W sobotnie popołudnie ( 24.09.2022) na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 im Szarych Szeregów we Włocławku odbyły się Zawody Hobby Horse.

Piknik rodzinny z udziałem policjantów

Policjanci z Włocławka spotkali się z rodzinami na pikniku organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich we Włocławku. Mundurowi oprócz pokazania sprzętu rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, na podwórku i w kontakcie z obcym zwierzęciem.

Harcerska Baza Przygody otwarta

Marszałek Piotr Całbecki był gościem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego w nowo otwartej Bazie Przygody we Włocławku, która jest adresowanym do lokalnej społeczności – konkretnie do najmłodszych jej członków i rodzin z dziećmi - dziennym ośrodkiem wsparcia społecznego. Baza Przygody powstała dzięki środkom naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

MPEC Włocławek jest przygotowany do nadejścia zimy

Mieszkańcy Włocławka mogą spać spokojnie – spółka ma podpisane umowy na tyle węgla, że nie ma żadnego zagrożenia w dostawie ciepła do końca 2022 roku. Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne przetargi, a niebawem będzie także obniżka cen dla odbiorców indywidualnych oraz wielu instytucji

Szafirowe gody Błękitnej Wstęgi

W ostatni weekend września (24-25.09.2022), na wodach Zalewu Włocławskiego rozegrane zostały regaty żeglarskie o nazwie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego”. Była to już 45 edycja tych zawodów. Ich organizatorem od samego początku, tj. od roku 1978 jest YACHT CLUB ANWIL wywodzący się z włocławskiego kombinatu chemicznego, wspierany przez to największe w regionie przedsiębiorstwo.