Policjantki rozmawiały z przedszkolakami o bezpiecznych feriach

Policjantki z włocławskiej komendy odwiedziły wczoraj dzieci z Przedszkola Publicznego nr 32 „Jaś i Małgosia". Rozmawiały z maluchami o zbliżających się feriach i zagrożeniach z nimi związanych, zwłaszcza podczas poruszania się po drogach. Dodatkowo jedna z funkcjonariuszek przeczytała najmłodszym bajkę, która była uzupełnieniem edukacyjnego charakteru spotkania.

Emerytowany policjant ujął pijanego kierującego

Nietrzeźwy kierujący toyotą został wczoraj ujęty w centrum miasta przez byłego policjanta. Kompletnie pijany 46-latek uderzył w drzewo i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz na emeryturze uniemożliwił mu dalszą jazdę i przekazał w ręce mundurowych.

Ostrzeżenie przed fałszywymi e-mailami

W związku ze zgłaszanymi przez podatników w ostatnich dniach informacjami o otrzymaniu przez Nich na skrzynki poczty elektronicznej wiadomości o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włocławku informuje, iż są to e-maile fałszywe wysyłane przez podmiot podszywający się pod administrację skarbową.

Chodził z zabawkową bronią, był poszukiwany

Włocławscy policjanci zatrzymali w środę mężczyznę poszukiwanego przez miejscową Prokuraturę. 28-latek szedł przez most z przedmiotem przypominającym długą broń, czym zwrócił uwagę ratownika z przejeżdżającej karetki. Dzięki jego informacji, możliwe stało się zatrzymanie mężczyzny i przestawienie mu zarzutu za wcześniej popełniony czyn. Odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających.

ZOO - rodzinne warsztaty twórcze

19 stycznia 2020 roku o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze. Uczestnicy zajęć będą rozmawiać o zwierzętach i poznawać wybrane techniki graficzne.

Niezwykłe warsztaty. Origami

19 stycznia 2020 roku w godz. 11.00-13.00 w Browarze B. będzie można nauczyć się, jak zamienić płaską kartkę papieru w fantastyczne trójwymiarowe zwierzęta? Organizatorzy warsztatów zapraszają do wspólnego spędzenia czasu z pradawną sztuką origami.

Niedziela Zdrowia w Kujawskiej Szkole Wyższej

19 stycznia 2020 roku Wydział Nauk o Zdrowiu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku organizuje kolejne spotkanie otwarte z zakresu promocji zdrowia i zdrowego stylu życia pn. „Niedziela Zdrowia” odbędzie się pod hasłem: „Udar mózgu – co warto wiedzieć dla zdrowia i życia”.

Studenci zapraszają na maraton tańca

18 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 w Klubie "Zazamcze" przy ul. Toruńskiej 87 odbędzie się III Wielopokoleniowy Maraton Tańca. Organizatorem maratonu jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku.