Zamknij [X]

Jarmark Staroci i Rękodzieła i Niedziela z Kustoszem - na Szpichlernej

Zapraszamy wszystkich pasjonatów przedmiotów z „duszą” i oryginalnych, ręcznie wykonywanych przedmiotów na XXVI JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Impreza odbędzie się 23 czerwca br. (niedziela), w godz. 10.00–14.00, na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Opryski naziemne na meszki i komary

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa informuje, że zgodnie z zaleceniem wykonawcy monitoringu meszek i komarów - prof. dr hab. Krzysztofa Szpili, mając na względzie planowane imprezy plenerowe, w dniu 20 czerwca br. w godzinach 5.00 - 7.00, zostanie wykonany zabieg opryskowy na te owady metodą naziemną, na obszarach miasta:

Ostatni dzwonek dla gimnazjalistów - także w 'Długoszu'

To wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Wyjątkowe nie tyle dla szerokiej rzeszy uczniów podstawówek, techników, czy liceów, ale dla tegorocznych absolwentów gimnazjów - to ostatni rocznik, który opuszcza ten typ szkół.

Wakacje czas zacząć

Odrobinę dłuższe niż początkowo planowano, ale te dodatkowe 48 godzin laby nikogo chyba nie martwi. Wakacje 2019 rozpoczęte. Dziś we Włocławku swoje świadectwa otrzymali uczniowie szkół ponadpodstawowych, gimnazjalnych i podstawowych, także ci ze Szkoły Podstawowej nr 20.

Rozpoczynające się wakacje i dłuższy weekend przed nami- uważajmy na drogach!

Rozpoczynające się wakacje dla dzieci oraz wydłużony weekend, to możliwość zwiększonego ruchu na drogach. Włocławscy policjanci będą zwracać uwagę na to, co dzieje się na naszych drogach. Wszystko po to, aby każdy z nas dojechał bezpiecznie do celu podróży. Pamiętajmy, że w czwartek (20.06.19) odbywać się będą procesje „Bożego Ciała" i mogą występować utrudnienia na drogach miasta i powiatu włocławskiego.

Aby wakacje były bezpieczne...

Wakacje się rozpoczęły, a ostatnie dni to był wyjątkowy czas dla włocławskich policjantów. To właśnie przed wakacjami mundurowi szczególnie często spotykali się z dziećmi i młodzieżą rozmawiając z nimi o różnych aspektach bezpiecznych wakacji. Ostatnimi przedwakacyjnymi odbiorcami takich informacji byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku i uczestnicy pikników przy Szkole Podstawowej nr 7 oraz „Dni Włocławka"

Dyżur eksperta

Planujesz rozpocząć własną działalność? Nie wiesz, od czego zacząć? Przyjdź po fachową poradę do eksperta ZUS, który w prosty sposób wyjaśni jak zarejestrować działalność i zgłosić się do ubezpieczeń w ZUS.