Zamknij [X]

W hołdzie bohaterom

„Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata”, tak nazwał ją lord Edgar Vincent D’Abernon w swojej książce. Bitwa Warszawska, zakończyła się 25 sierpnia. Z tej okazji pod Pomnikiem Obrońców Wisły 1920 roku kwiaty złożyli członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wyglądać będzie pierwszy miejski mural?

Jeszcze nie wiemy, jednak do zakończenia konkursu na jego koncepcję pozostało naprawdę niewiele czasu. Pojawi się on na ścianie budynku przy ulicy Żabiej 14/16. Prace można zgłaszać do 30 sierpnia.

Wybory 2019, trwa zbieranie podpisów pod listami poparcia

Kampania wyborcza przed wyborami 13 października trwa. Komitety wyborcze wciąż zbierają podpisy pod listami poparcia. W minioną sobotę 24 sierpnia na Placu Grodzkim podpisy pod listami poparcia dla komitetu Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu zbierał, m.in., kandydat do Sejmu, a obecny radny Krystian Łuczak.

Koncerty, prelekcje i pokazy - Włocławek w rocznicę wybuchu wojny

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się obchody 80-tej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. We Włocławku upłyną nie tylko na oficjalnych uroczystościach. Na wyjątkowy koncert i pokazy zaprasza także włocławskie Centrum Kultury "Browar B."

Uwaga na upały

Końcówka tegorocznego lata zapowiada się bardzo ciepło. W tym tygodniu termometry za oknem wskazywać będą okolice 30 stopni. Początek upałów już dziś - ostrzega Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.

Goliat - zapomniany bohater powstania gościł we Włocławku

1 sierpnia obchodziliśmy 85 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Choć od tej daty minął już niemal miesiąc, to w całym kraju wciąż odbywają się różnorakie spotkania, prelekcje i uroczystości upamiętniające powstańczy zryw Warszawy. Także we Włocławku. 20 sierpnia w Centrum Kultury „Browar B.” odbyło się jedno z nich. Tego dnia włocławianie mieli okazję spotkać się z jednym z bohaterów tamtych dni, Julianem Kulskim, noszącym powstańczy pseudonim „Goliat”.

Uratuj małą Anię!

Ania choruje od dwóch lat na atopowe zapalanie skóry, które objawia się żywymi ranami na całym ciele. Jedyna rzecz jaka może ją uratować to leczenie które jest bardzo kosztowne.