Włocławskie obchody Dnia Wojsk Inżynieryjnych

16 kwietnia 1945 roku oddziały i II Armii Wojska Polskiego rozpoczęły forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej. Tego właśnie dnia swoje święto obchodzą saperzy. Kwiaty pojawiły się też pod włocławskim pomnikiem przy ulicy Żytniej.

Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia - niebawem konsultacje

Wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski w formie wideokonferencji. W ten sposób Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem konsultować będzie Strategię RP na rzecz Młodego Pokolenia.

Budowa Pomnika Katyńskiego w przyszłym roku

Społeczny Komitet Budowy potrzebuje 250 tys. złotych na realizację budowy Pomnika Katyńskiego. Z powodu pandemii planowany termin odsłonięcia monumentu jest odkładany w czasie. „Nie rezygnujemy” – mówi Stanisław Kunikowski.

Policjanci odzyskali części od aut kradzionych w Polsce i innych krajach europejskich

Wspólne działania policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i Straży Granicznej w Dorohusku skutkowały zabezpieczeniem wielu części od kradzionych BMW. 38-letni właściciel firmy oferującej ich sprzedaż usłyszał zarzut paserstwa i trafił na 2 miesiące do aresztu.

Zagraniczne media zainteresowały się "lagunem" z Krakowa

Sprawą tajemniczego "laguna", który pojawił się w Krakowie i okazał dużym croissantem, zainteresowały się zagraniczne media, m.in. AFP i BBC. Zdjęcie "stwora", do którego zdesperowana mieszkanka wezwała inspektorów KTOZ, obiegło internet.

Niedzielski: dzisiaj duże spadki zachorowań

Dzisiaj powinien być pod kątem wyników bardziej optymistyczny dzień. Będziemy mieli do czynienia dzisiaj z dużymi spadkami, rzędu nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia, mimo wielu wykonanych badań - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.