PiS proponuje: Obniżmy czynsz do złotówki

Zmniejszenie do „symbolicznego” poziomu czynszów w lokalach komunalnych i socjalnych na jeden kwartał – to postulat Joanny Borowiak i klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości skierowany do prezydenta miasta. Posłanka chciałaby zwolnić lokatorów z czynszu do końca czerwca tego roku.

33-latek odpowie za wywołanie fałszywego alarmu

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo wysoka grzywna grozi 33-letniemu mieszkańcowi Włocławka, który nad ranem dzwonił na numer alarmowy twierdząc, że ratuje człowieka chcącego skoczyć z mostu. Okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna wszystko zmyślił, a swoim zachowaniem wywołał fałszywy alarm. Do interwencji zaangażowane były różne służby, które mogły w tym czasie być potrzebne w innym miejscu.

Kolejki przed włocławskimi marketami

Włocławianie stosują się do obowiązujących od wczoraj nowych rządowych obostrzeń. Niestety, efektem są także kolejki ciągnące się przed sklepami w naszym mieście. Postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie wygląda sytuacja.

Złodziej zatrzymany chwilę po włamaniu do sklepu

Włocławscy policjanci chwilę po włamaniu do sklepu zatrzymali 36-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2 promile alkoholu. Za włamanie i kradzież wyrobów alkoholowych może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Koronawirus. Przystanki do dezynfekcji. Uruchomiona 'bezpieczna' sygnalizacja

W związku z ostatnimi wydarzeniami w mieście i informacjami o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem ratusz zdecydował się na przeprowadzenie dezynfekcji wszystkich przystanków komunikacji publicznej. Od wczoraj na przejściach dla pieszych nie jest uruchamiana przyciskiem – to kolejne kroki w walce z SARS-CoV-2.

Tarcza antykryzysowa - konkretne wsparcie z ZUS

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.