Zamknij X

Koronawirus: Łączna liczba zakażeń we Włocławku przekroczyła 120

Tylko w ciągu jednego dnia, w przeciągu ostatnich czterech dób, liczba zakażeń w naszym województwie spadła poniżej 100. Dzisiejszy dzień jest częścią trendu wzrostowego, z którym boryka się kujawsko-pomorskie. Według Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wynik pozytywny testów uzyskało dziś kolejnych 120 osób w tym 13 z Włocławka.

Zmoczone regaty

19 załóg stanęło w ostatni weekend września na starcie regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego zorganizowanych i przeprowadzonych już po raz 43 przez YACHT CLUB ANWIL. Patronat nad zawodami objęła Pani Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. Nie przypadkowo, wszak włocławski kombinat chemiczny od samego początku organizacji tych regat jest ich strategicznym sponsorem i to dzięki przychylności kierownictwa przedsiębiorstwa możliwe jest w ogóle zorganizowanie tej imprezy. Uroczystego otwarcia regat dokonał Pan Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

48-latek myślał, że patrolujący policjanci nie usłyszą hałasów

Policjanci z „patrolówki" zatrzymali 48-latka, który włamał się do domku i dokonał kradzieży metalowych elementów wyposażenia. Powodem zainteresowania się mundurowych wychodzącym z domu mężczyzną był robiony przez niego wcześniej hałas i niesiony grzejnik. Włocławianin trafił do policyjnej celi mając prawie 2 promile alkoholu. Na drugi dzień usłyszał on od śledczych zarzut kradzieży z włamaniem, za który może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Matematyczny projekt dla dzieci

„Matematyka jest ciekawa - to nauka i zabawa”: pod tym hasłem Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 realizuje projekt adresowany do sześciolatków.

Miasto zaszczepi seniorów

Trwają szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób w wieku 65+ leczących się z przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy oskrzelowej. Szczepienia wykonywane są we wszystkich przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej oraz Przychodni Pulmonologiczno-Alergologicznej w Zespole Przychodni Specjalistycznych na ul. Wyszyńskiego. Ze szczepień może skorzystać 150 włocławian. Urząd Miasta przeznaczył na ten program 22 500 zł.

Groby poległych żołnierzy będą odnowione

Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest wykonanie prac remontowych i konserwacyjnych obiektów grobownictwa wojennego znajdujących się na terenie Cmentarza Komunalnego przy al. Chopina.

Piękno Kujaw w obiektywie - niebawem premiera albumu

Już niebawem, w ramach zadania Szlak Opowieści Niesamowitych Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Stowarzyszenia Inicjatyw Ziemi Kujawskiej I Dobrzyńskiej „Malwa” opublikuje album „Piękno Kujaw w obiektywie”.