Zima w pełni. Morsowanie po włocławsku – wideo

Mróz zawitał na dłużej, a co za tym idzie z takiego stanu rzeczy cieszą się morsy. We Włocławku jest coraz więcej miłośników mroźnych kąpieli. My też próbowaliśmy! :)

Cyrki bez zwierząt we Włocławku. Komentarz

Przypomnijmy, że w połowie lutego prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podjął decyzję o ograniczeniu możliwości występowania we Włocławku cyrków ze zwierzętami. Najemca nie będzie mógł otrzymać zgody na dzierżawę gruntów należących do miasta.

Idą mrozy. Jak można pomóc bezdomnym?

Przed nami zapowiadany mróz, który już daje się odczuć. To szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, które mogą jednak znaleźć pomoc w schroniskach lub w tzw. ogrzewalni. Apelujemy również o zwrócenie uwagi na osoby mogące potrzebować pomocy.

Przed nami ostatnie dni policyjnych działań na drogach „Bezpieczne ferie"

Wraz z końcem ferii, 25 lutego br. kończą się policyjne działania na drogach „Bezpieczne ferie", które trwają od 12 stycznia br. W najbliższych dniach, w związku z powrotami uczniów, należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów. Aby dzieci i młodzież szczęśliwie wróciły do domów, nad ich bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze włocławskiej „drogówki".

Dorabiałeś do emerytury? Rozlicz się z przychodu

Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Zostało Ci kilka dni, na poinformowanie ZUS o dodatkowych przychodach. Nie dotyczy to „pełnoprawnych” emerytów.