Kujawsko -pomorskie na rowery - trwają zapisy

Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na cykl rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwsza w tym roku impreza odbędzie się już w niedzielę (12 maja) we Włocławku. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Kolejne trzy rajdy odbędą się w Żninie, Brodnicy i Toruniu.

#Q4news. Kilkudziesięciu poszkodowanych, autobus zniszczony - ćwiczenia na A1

Policja, strażacy, ratownicy medyczni i służby koordynujące. to oni nieśli pomoc poszkodowanym w wypadku, do jakiego doszło na autostradzie A1, na wysokości Przywieczerzyna. Samochód osobowy zderzył się tam z autobusem z kilkudziesięcioma pasażerami. W wyniku wypadku autobus przewrócił się na bok, "osobówka" została kompletnie zniszczona. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.

#Q4news. XI Koncert Dzieci Dzieciom

Wczoraj we włocławskim Centrum Kultury "Browar B." już po raz jedenasty wystąpili uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 4. Oprócz nich także zaproszeni goście. Wszystko w ramach koncertu "Dzieci Dzieciom".

Remont dworca coraz bliżej?

W ubiegłym roku podczas konferencji prasowej zorganizowanej na włocławskim dworcu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wraz z prezesem PKP Krzysztofem Mamińskim zapowiadali powstanie nowego dworca we Włocławku na rok 2022. Wczoraj PKP wykonało pierwszy krok do rozpoczęcia prac budowlanych. Wybrano projektanta budynku.

W maju będzie można sprawdzić spis wyborców

W związku z zarządzonymi na dzień 26 maja 2019 r. wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego informujemy, że pomiędzy 06 maja 2019 r., a 17 maja 2019 r. w godzinach urzędowania każdy wyborca może sprawdzić, czy został w spisie uwzględniony.

Trwa Europejski Tydzień Szczepień 2019

Sanepid informuje W dniach 24-30 kwietnia obchodzimy kolejną już edycję Europejskiego Tygodnia Szczepień. Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).