Czarnek: nie będzie powrotu do nauki zdalnej w najbliższej przyszłości

Nie będzie żadnej nauki zdalnej w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości - powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, nauczanie zdalne było przykrą koniecznością i resort zrobi wszystko, żeby do tego nigdy nie wracać.

IV Włocławski Festiwal Modelarski

Już po raz czwarty Klub "Stara Remiza" zaprasza wszystkich amatorów modeli kartonowych i plastikowych na Włocławski Festiwal Modelarski, który w tym roku z uwagi na duże zainteresowanie, odbędzie się w Centrum Kultury „Browar B.” przy ulicy Łęgskiej 28.

ZUS przypomina, kto może skorzystać z nowych tablic trwania życia?

Do ZUS przychodzą jeszcze klienci i pytają, czy mogą złożyć wniosek o przeliczenie swojego świadczenia w związku z nowymi, korzystniejszymi tablicami średniego dalszego trwania życia. ZUS przypomina, kto może skorzystać z przeliczenia emerytury z zastosowaniem tych tablic.

Pijany kierowca uderzył autem w drzewo

W wypadku ranny został pasażer mercedesa. Kierowca auta był nietrzeźwy, trafił do aresztu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Finisz prac konserwatorskich przy zabytkowych maszynach

Pięć kolejnych maszyn przekazanych do konserwacji, wróciło już do muzeum. Prace konserwatorskie możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przy dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wykonała włocławska Pracownia Renowacji Antyków Romana Wietrzyckiego.