Zamknij X
Zamknij [X]

Wybierzemy tegorocznych „Odkrywców”

Trwa dwunasta edycja organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu „Odkrywca 2019". Wyróżniamy w nim tych, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 23 września.

Kujawsko-Pomorskie wybiera kandydata do turystycznego Oscara 2019!

Trwa regionalny etap konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2019. W etapie ogólnopolskim zmierzą się najlepsze atrakcje w Polsce. Każde z województw, jak co roku, przedstawi 3 silnych kandydatów do tej prestiżowej nagrody.

Projekt „Razem przeciwko przemocy"

W ramach realizacji zadania publicznego Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku rozpoczął realizację programu „Razem przeciwko przemocy " współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Dofinansowanie 3 zadań w ramach

Funduszu Dróg Samorządowych. W odpowiedzi na ogłoszony przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego nabór, w kwietniu br. złożono wnioski o dofinansowanie 3 zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystkie zadania uzyskały dofinansowanie, z czego:

#Q4News Targowe Śródmieście

W niedzielę, 1 września, ulica 3 Maja po raz drugi w tym roku zamieniła się w targ. Choć sprowadzanie „Targowego Śródmieścia” tylko do imprezy handlowej jest sporym nieporozumieniem. Koncerty, konkursy i pokazy czekały na wszystkich, którzy tego dnia pojawili się w centrum miasta.

Żywiołowe wakacje z Anwilem

Świetlica TRAMPOLINA, działająca przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku w minione wakacje po raz kolejny dzięki wsparciu Fundacji ,,ANWIL dla Włocławka” zorganizowała półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży.

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacyjnego na włocławskich drogach

Ostatni, wakacyjny weekend za nami. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanici nie odnotowali na terenie powiatu wypadku drogowego, a 21 zdarzeń drogowych zakwalifikowano jako kolizje. W trzech przypadkach mundurowi zatrzymali kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Demolował hotel, zatrzymali go włocławscy policjanci

„Na bogato" postanowił zabawić się we włocławskim hotelu jeden z mieszkańców gminy Choceń. Imprezę, podczas której zdemolował m.in. wynajęty pokój, w porę zakończyli policjanci. 21-latek zamienił noc w przytulnym hotelowym łóżku na policyjną „pryczę". Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.