W bibliotece w styczniu...

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna nowy rok otwarciem wystawy pt. Miejsca pamięci Powstania Styczniowego na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej, które nastąpi 7 stycznia.

Ferie 2019 - Co robić w mieście?

Ferie tuż za rogiem, już za nieco ponad tydzień rozpoczną się dla uczniów w naszym województwie. Wielu wyjedzie dla części jednak dwutygodniowa przerwa oznaczać będzie pobyt w rodzinnym mieście. Dla nich ratusz przygotował wiele propozycji na interesujące spędzenie wolnego czasu.

Ratusz dofinansuje usunięcie azbestu

Wydział Środowiska Urzędu Miasta Włocławek informuje o możliwości skorzystania z dofinansowania robót w zakresie demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie nieruchomości osób fizycznych. Właściciele mogą liczyć na pokrycie w ten sposób do 80% kosztów.

Można już rozliczyć się z fiskusem

Od pierwszego stycznia, jak co roku ruszyła akcja składania przez podatników zeznań podatkowych za 2018r. Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, iż obsługa podatników w tym zakresie odbywa się w sali obsługi, na parterze budynku Urzędu Skarbowego we Włocławku przy ul. Okrzei 72B.

„Mały ZUS” od 1 stycznia 2019 r. – co warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2019 r. osoby, które prowadzą działalność na niewielką skalę, będą mogły skorzystać z tzw. „małego ZUS-u” i opłacać składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od przychodów. Przedsiębiorcy, którzy mają prawo do „małego ZUS-u” i chcą opłacać niższe składki od 2019 r., mają czas do 8 stycznia, na zawiadomienie ZUS-u o zmianie tytułu ubezpieczenia. Nowe kody ubezpieczeń (05 90, 05 92) zawarte są w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

KOMUNIKAT KMP we Włocławku

Komenda Miejska Policji we Włocławku prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 31 grudnia 2018r. na ulicy Lipnowskiej we Włocławku.

Na drogach będzie ślisko

IMGW ostrzega przed oblodzeniem jakie może wystąpić w naszym regionie. Lód na drogach i chodnikach towarzyszyć nam będzie do jutra.

Spokojny Nowy Rok u strażaków

Dwanaście interwencji, w tym dwa fałszywe alarmy, to bilans sylwestrowo - noworocznych wyjazdów włocławskiej Straży Pożarnej. Końcówka ubiegłego i początek nowego roku okazał się wyjątkowo spokojny.

37-latek jechał motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu

Policjanci z Brześcia Kujawskiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jechał motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu. 37-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, za który może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.