Gąszcz, brzad i powidła z gęsi w Chemiku

Pieczona, w formie okrasy, burgera, a nawet deseru. Wczoraj w Zespole Szkół Chemicznych gwiazdą była gęsina. W programie wydarzenia nie zabrakło ciekawych warsztatów, jak i oczywiście gotowania.

11 listopada odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

W Święto Niepodległości wokaliści z całej Polski zmierzą się z tematyką patriotyczną. Koncert konkursowy rozpocznie się o godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B./wstęp wolny. Koncert galowy odbędzie się o godz. 18.00. Wystąpią laureaci konkursu oraz Olga Szomańska z zespołem.

Jak budowano most im. Marszałka Polski Edwarda Śmigłego-Rydza

Dziś, tj. 10 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się spotkanie poświęcone dziejom mostu na Wiśle im. Marszałka Polski Edwarda Śmigłego-Rydza. W 2022 r. obchodzimy 85. rocznicę uroczystego otwarcia tej przeprawy.

Rondo na Michelinie ma mieć nową nazwę? Jest petycja

Celem petycji jest nadanie imienia wszystkich tych, którzy swoim życiem lub pracą wnieśli wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Mowa tu szerokich grupach: od sufrażystek, nauczycielek, robotników, właścicieli fabryk po żołnierzy.

Na pasję do muzyki nigdy nie jest za późno

Warsztaty muzyczne dla osób powyżej 55. roku życia we Włocławku? Tak! Odbędą się już 19.11.2022 w godz. 16:00-19:00 w Centrum Kultury Browar B., w ramach Festiwalu Appassionato.