Zagraj z WOŚP i... Oddaj krew

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę. Sposobów na to, aby włączyć się w pomaganie ( a to przecież jest „dziecinnie proste” – jak głosi hasło tegorocznego Finału) możemy znaleźć wiele. Możemy dorzucić się do puszki wolontariusza, możemy też np. licytować i przekazywać na licytację przedmioty. Możemy też – oddać krew.

Włocławek wspiera sport i rekreację

Ratusz ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzania, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej.

Zdobądź stypendium ANWILU i praktykuj z najlepszymi

Fundacja ANWIL dla Włocławka wesprze finansowo studentów – przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego – pochodzących z Włocławka i okolic. Na początek czeka na nich dziewięciomiesięczne stypendium, a następnie staż lub praktyka u jedynego polskiego producenta PCW i czołowego krajowego wytwórcy nawozów azotowych – spółki ANWIL.

Zima atakuje, drogowcy się bronią

Piękna zimowa sceneria, ale jednocześnie: tworzące się korki i zaśnieżone chodniki. To rzeczywistość tego poranka na włocławskich drogach. Dziś zima, tak naprawdę po raz pierwszy w tym sezonie, dała o sobie znać.

Dziś zapisy na Ferie z Vectrą

Jeśli twoja pociecha ma od 6 do 16 lat i na stałe mieszka w naszym mieście, może wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na obiektach OSiR. Zapisy dziś od 18:00 do 20:00.

W UM zapłacisz kartą

Osoby dokonujące płatności w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 mogą to już uczynić za pośrednictwem kart płatniczych - informuje ratusz.

Półkolonie we włocławskich szkołach

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu włocławskie szkoły podstawowe, w czasie ferii, organizują dla swoich uczniów półkolonie . zajęcia ruszą w poniedziałek w 6 placówkach.

W kujawsko-pomorskim ponad 3,6tys. zgłoszeń do małego ZUS

Już ponad 3,6 tys. przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego złożyło dokumenty zgłoszeniowe dotyczące tzw. małego ZUS. Przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność w 2018r. i chcą skorzystać z „małego ZUS” muszą do 8 stycznia 2019r. zgłosić się do ZUS z właściwym kodem tytułu ubezpieczenia 05 90 albo 0592 - jeśli mają przyznaną rentę z tytułu niezdolności do pracy. W przeciwnym razie będą płacić obniżone składki dopiero od kolejnego roku.

Komunikat MZOZ

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej informuje, że z powodu braku dostawy prądu, dwie z przychodni zmienią godziny przyjęć. Chodzi o placówki przy Olszowej i Chłodnej. Szczegóły w komunikacie.