Przetarg na budowę ulicy Stromej

Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę ulicy Stromej. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie dwóch odcinków drogi gminnej - ulicy Stromej we Włocławku (obecnie stanowiącej drogę wewnętrzną).

Przyjęto założenia strategii rozwoju województwa

Zarząd województwa przyjął założenia Strategii rozwoju województwa do 2030 roku - ważnego dokumentu programowego, który będzie m.in. podstawą do opracowania regionalnego programu operacyjnego województwa w perspektywie 2021-2027. Do 2 czerwca można składać uwagi i wnioski do założeń. Może to uczynić każdy pełnoletni mieszkaniec regionu.

Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie siedziby Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski, Starosta Powiatu Włocławskiego Pan Roman Gołębiewski oraz Burmistrz Brześcia Kujawskiego Pan Tomasz Chymkowski podpisali dziś List Intencyjny dotyczący współpracy i współfinansowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej związanej z remontem i rozbudową Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim.

Mikrogranty - pierwszy nabór od 1 czerwca

Marszałkowski Fundusz Wsparcia Inwestycyjnego COVID 2019 to pożyczki, mikrogranty i dotacje. Wszystko w ramach wsparcia regionalnych firm borykających się z kłopotami w obliczu pandemii koronawirusa. Już od 1 czerwca pojawią się w jego ramach kolejne narzędzia dla przedsiębiorców.

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w terminie nie stawił się do odbycia kary wyznaczonej przez sąd. Spędzi za kratami dwa lata za popełnione przestępstwa narkotykowe.

Tarcza 3.0 już działa - więcej firm skorzysta z pomocy

Dzięki rozwiązaniom Tarczy 3.0 więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy. Ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł.

MPK przypomina

Od poniedziałku obowiązują lżejsze niż dotychczas ograniczenia ilości pasażerów w komunikacji publicznej. Ilu pasażerów może znaleźć się w miejskich autobusach? MPK wyjaśnia.