Zamknij [X]

Policjanci z Włocławka uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbywały się przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego i w Bazylice Katedralnej we Włocławku. Funkcjonariuszy reprezentował p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Jarosław Stocki.

Sportowo i Patriotycznie – Turniej Eurointegracji

W sobotę, 9 listopada we włocławskiej Hali Mistrzów odbył się „Turniej Integracyjno - Sportowy – Patriotyczny”. Organizatorem zawodów było włocławskie Stowarzyszenie „Eurointegracja”.

14 lat w parlamencie, teraz 'czas na odpoczynek'

Łukasz Zbonikowski pożegnał się z Sejmem. Przez 14 lat, startując z list Prawa i Sprawiedliwości, zajmował miejsce w sejmowych ławach przez cztery kadencje. Dziś kończy swój pobyt na Wiejskiej. „Jest mi potrzebny odpoczynek i wyciszenie” - mówił były poseł o nadchodzących tygodniach.

W bibliotece zagoszczą (NIE) STRASZNE BAJKI

15 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się impreza przygotowana we współpracy z Klubem Wolontariatu i młodzieżą z włocławskich szkół średnich.

Za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem

Zatrzymany przez radziejowskich policjantów mężczyzna, kierował autem po alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

Morsy dla Niepodległej

Tradycyjnie już członkowie stowarzyszenia "Morsy Kujawskie" uczcili rocznicę polskiej niepodległości. Jak co roku, 11 listopada, kąpali się w jeziorze Czarnym ubrani w barwy narodowe.

Zabronione spalanie odpadów

Sezon grzewczy w pełni rozwinięty i niestety, pomimo informacji, jakie płyną ze środków masowego przekazu, oraz pomimo naszych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki pozbywania się odpadów niezgodnie z obowiązującymi przepisami.