Zamknij X
Zamknij [X]

500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji - ZUS czeka na wnioski

Blisko 3 tys. osób w województwie kujawsko-pomorskim złożyły wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, w całym kraju ponad 44 tys. Samych klientów, którzy przychodzą do ZUS tylko zapytać o nowe świadczenie jest więcej. Rozpatrywanie wniosków ruszy już w październiku

Spotkanie informacyjne pt. „Moja nowa firma od A do Z”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Moja nowa firma od A do Z”. Odbędzie się 26 września 2019 r. w Siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku, ul. Bechiego 2, sala konferencyjna 31. Początek o godzinie 9:45.

W kuźni Andrzeja Schmidta - MZKiD zaprasza

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na kolejną Niedzielę z kustoszem, która odbędzie się 15 września, o godz. 12.00, w gmachu Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Akademia dokumentalna zaprasza na seanse

"Sojalizm" i "Steve Bannon. Czas przełomu". W poniedziałek, 16 września, w ramach projektu Akademia Dokumentalna – Dokumenty pamięci będzie można obejrzeć dwa filmy dokumentalne. We wtorek, 17. września o godzinie 18:00 kolejny. Tym razem - „Antropocen: epoka człowieka"

Ekspercki dyżur ZUS

Inspektorat ZUS we Włocławku zaprasza płatników składek i świadczeniobiorców do skorzystania z bezpłatnych porad podczas Drzwi Otwartych.

W Teatrze – Casting do Pastorałki

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku przystępuje do realizacji nowego przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych. Tym razem będzie to spektakl według scenariusza i w reżyserii Jana Polaka pt: "Pastorałka".

23 inwestycje za 26 milionów - samorządy powiatu z dotacjami

Wczoraj w siedzibie włocławskiego Starostwa Powiatowego wręczono symboliczne vouchery na dotacje w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. 23 inwestycje drogowe realizowane na terenie powiatu zostały dofinansowane kwotą 26 milionów złotych.

'Polska pod krzyżem' - trwają ostatnie przygotowania

„Polska pod Krzyżem” to wydarzenie całodzienne, zaczyna się w sobotę 14 września o godzinie 11:00. Główna część modlitewna potrwa od godziny 20.00 do około 22:00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy, skończy się ono Mszą Świętą niedzielną. Na lotnisku w Kruszynie, gdzie spotkają się wierni, trwają ostatnie przygotowania.

Śladami II wojny światowej - w MZKiD

13 września br., o godz. 17.00, w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a odbędzie się sesja popularnonaukowa pt. „Śladami II wojny światowej”. W programie spotkania przewidziano prelekcje pracowników włocławskiego muzeum: Mariana Cieślaka pt. „Grafiki wytworzone w polskich obozach jenieckich w Niemczech w czasie II wojny światowej ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku” oraz Karoliny Bandziak-Kwiatkowskiej pt. „Fajans włocławski w okresie II wojny światowej (Industrie Werke Leslau, Keramische Werke)”.