Zamknij X

Integracyjny Piknik Pokoju i Uciekająca Maryśka

28 maja 2022r. w godz. 14.00 – 18.00 w Parku na Słodowie odbędzie się Integracyjny Piknik Pokoju oraz Uciekająca Maryśka, czyli Bieg im. Marii Konopnickiej. Do pokonania będzie biegowy dystans wynoszący 1 500 metrów. Zgłoszenia drogą elektroniczną należy przesyłać na adres: sekretariat@lmkwloclawek.pl w terminie do 26 maja 2022r. do godz. 14.00.

Szkolenia dla ratowników – zapisz się!

Trwają przygotowania do sezonu letniego i szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Powstają inteligentne przejścia dla pieszych

Na ulicach: Kapitulnej, Budowlanych oraz Promiennej zakończyła się budowa inteligentnych przejść dla pieszych. Wykonawcą była firma Euroasfalt. Łącznie do końca 2022 roku powstanie 10 takich systemów, a nowoczesne przejścia pojawią się jeszcze na ul.: Robotniczej, Wyszyńskiego, Wiejskiej, Polnej, Długiej i Ostrowskiej.

Boisko przy ul. Junackiej z dofinansowaniem

W ramach tegorocznej (2022) edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 26 samorządów trafi łącznie 963 tys. zł. Środki w wysokości od 20 do 50 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców.

Budowa ronda turbinowego

Firma DROGTOM zrealizuje roboty budowlane, polegające na wykonaniu skrzyżowania typu rondo turbinowe w ciągu alei Jana Pawła II. Jest to część zadania inwestycyjnego: „Budowa drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe”.

Oddział przygotowania wojskowego pod patronatem ministerstwa już niedługo w Baczyńskim

Po długim oczekiwaniu, Zespół Szkół nr 4 uzyskał zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego pod patronatem MON'u. Następnym krokiem szkoły jest podpisanie umowy z 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej. To już w lipcu. Włocławski Baczyński cały czas się rozwija. Dzięki decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej, w szkole zostanie utworzona klasa przygotowania wojskowego.

Rajd rowerowy - Ekoszlakiem z KPCEN

20 maja 2022 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na rajd rowerowy. Bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto i okolicę, będą mogli przyjemnie i aktywnie spędzić popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Koncert kameralnej muzyki instrumentalnej w Muzeum Diecezjalnym

Muzeum Diecezjalne we Włocławku oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku zapraszają na koncert kameralnej muzyki instrumentalnej, który odbędzie się już w najbliższy piątek, 20 maja 2022 roku, o godz. 17:00, w gmachu Muzeum Diecezjalnego przy Placu Kopernika 3.