Zamknij X
Zamknij [X]

'Dzień Wiosny' z włocławskimi policjantami

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Aby uatrakcyjnić dzieciom ten czas włocławscy policjanci zaprosili ich do naszej komendy. Była to dobra okazja do przybliżenia policyjnej służby uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Włocławka i Szkoły Podstawowej z Cyprianki.

Włocławek na Jubileuszowych XXV Targach Turystycznych 'Na Styku Kultur'

W dniach 22 – 24 marca odbędą się w Łodzi Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur” 2019. Będzie to jubileuszowa 25. edycja tej imprezy. Włocławek zaprezentuje się na wspólnym stoisku województwa kujawsko – pomorskiego m.in. z Bydgoszczą, Grudziądzem, Ciechocinkiem i Pałukami.

Bieg i konferencja - ZS 3 na Światowy Dzień Autyzmu

Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizuje szereg wydarzeń, które mają poszerzyć świadomość problemu.

Chodź z nami z kijkami. Postaw na aktywność

Marianna Jóźwiak oraz Agnieszka Walczak zapraszają w najbliższą sobotę, 23 marca br. o godz. 11.00 na zajęcia z , które odbędą się na stadionie „Przylesie” na Zazamczu.

Narodowy Dzień Życia w Muzeum Diecezjalnym

21 marca 2019 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z obchodami XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem Życie jest sztuką.

Politechnika Poznańska dołączyła do grona partnerów ANWILU

ANWIL podpisał w czwartek, 21 marca kolejne porozumienie o współpracy, tym razem z Politechniką Poznańską. Kooperacja jednego z kluczowych przedsiębiorstw krajowego sektora chemicznego z poznańska uczelnią techniczną jest kolejnym krokiem na drodze zacieśniana współpracy włocławskiej spółki Grupy ORLEN ze światem nauki.

'Porażająca' - PiS o ekspertyzie w sprawie hali. Ratusz ripostuje [VIDEO]

Radni Prawa i Sprawiedliwości otrzymali z Urzędu Miasta ekspertyzę prof. Adama Podhoreckiego dotyczącą elewacji wyremontowanej hali OSiR Efekt – żądają od prezydenta zmuszenia wykonawcy do wymiany elewacji. „Ekspertyza nie jest techniczną” - odpowiada ratusz. Taka zostanie wykonana niebawem. Wtedy podjęte zostaną dalsze kroki.

Policjanci z Włocławka zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Podejrzewając, że 26-latek może posiadać w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków, kryminalni przeszukali jego mieszkanie. Znaleźli tam blisko 160 g marihuany i 30 g amfetaminy. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator już zastosował wobec niego dozór.

W pogoni za bielikiem

Włocławski fotograf, Zygmunt Dobrosielski znany jako pasjonat natury uchwycił w swoim obiektywie orły bieliki w swoim naturalnym środowisku.

'Od nocy do nocy'

To tytuł koncertu najpiękniejszych utworów filmowo-musicalowych w wykonaniu aktorki i wokalistki młodego pokolenia, pochodzącej ze Zduńskiej Woli, Joanny Aleksandrowicz. Koncert już jutro o godzinie 18:00