Zamknij X
Zamknij [X]

Sięgnijcie po dotacje - Andrzej Adamczyk apeluje do samorządowców

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk gościł wczoraj na Kujawach i Pomorzu, także we Włocławku, gdzie wręczył symboliczne vouchery na dofinansowanie projektów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na wcześniejszej konferencji prasowej, wraz z wiceminister infrastruktury i rozwoju Anną Gembicką, zachęcał samorządowców do korzystania z rządowych środków, zwłaszcza na dofinansowanie połączeń komunikacyjnych.

Kolejne rowery oznakowane

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w miniony wtorek po raz kolejny gościli kierujących jednośladami, którzy zdecydowali się oznakować swoje rowery. Dzień później to oni udali się z wizytą do jednej z miejscowych firm na jej zaproszenie. Na zainteresowanych za każdym razem czekali dzielnicowi wraz z policyjnymi profilaktykami. Chętnych jak zwykle nie brakowało.

Znamy wyniki matur poprawkowych

Ze 124 osób uprawnionych do przystąpienia do egzaminu poprawkowego z możliwości podejścia do matury w sierpniu skorzystało 118 osób. 77 spośród nich z powodzeniem.

Anna Wardęga zwyciężczynią konkursu na mural

Anna Wardęga z Krakowa została laureatką konkursu na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym. Malowidło powstanie na ścianie bocznej budynku przy ul. Żabiej 14/16.

Ulica Letnia do przebudowy

Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na opracowanie dokumentacji przebudowy ul. Letniej. Inwestycja zakłada wzmocnienie konstrukcji jezdni, jak również przebudowę istniejącego chodnika i budowę chodnika oraz ścieżki rowerowej po stronie południowej.

Kolejna edycja akcji BohaterON

BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Podobnie jak w ubiegłym roku, do wzięcia udziału w akcji zaprasza CK "Browar B."

W MBP 'Włocławek w obliczu II wojny'

W holu na drugim piętrze biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13 prezentowana jest wystawa „Włocławek w obliczu II wojny światowej – wrzesień 1939”.

Seniorzy zatańczą w Browarze B.

W ramach projektu pn. „Aktywność Włocławskich Seniorów” od 23 września 2019 r. w Centrum Kultury Browar B. będą prowadzone zajęcia relaksacyjno – taneczne.

Włocławski Budżet Obywatelski 2020

17 września 2019 roku ruszy głosowanie w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 1 października 2019. Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.