Ruchome laboratorium już do dyspozycji strażników

Kamera monitoringu, ruchome laboratorium badające zanieczyszczenia powietrza i pojazd transportujący zwierzęta złapane przez eko-patrol Straży Miejskiej. Wszystko w jednym. Dziś włocławscy strażnicy zaprezentowali swój najnowszy nabytek.

Bez prądu na Zazamczu i Kazimierza Wielkiego

Energa informuje, że podobnie jak w ciągu ostatnich kilkunastu dni, także i w nadchodzącym tygodniu gdzieniegdzie musimy być przygotowani na czasowe wyłączenia energii elektrycznej. Na kłopoty muszą być przygotowani między innymi mieszkańcy ulicy Hożej, Chocimskiej, Żelazne Wody i Wojskowej. Ale nie tylko.

Weekend pod znakiem serc

Koniecznie czerwonych z napisem WOŚP. 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Wtedy też w mieście i regionie dziać się będzie najwięcej . Jednak część imprez związanych z finałem zacznie się wcześniej.

We Włocławku nastolatkowie spotkali się z seniorami… by zagrać w kręgle

Siedemdziesięciu niepełnosprawnych w wieku od 19 do 82 lat dotkniętych dysfunkcją wzroku weźmie udział w czterodniowym (10-13.01) Ogólnopolskim Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących. W organizację wydarzenia, które odbędzie się po raz pierwszy we Włocławku, włączyła się spółka ANWIL.

Półfinał konkursu wiedzy o samorządzie

Dziś (10 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się drugi etap XV edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół ponadgimnazjalnych. W półfinale rywalizowało 14 trzyosobowych zespołów z dziewięciu szkół z regionu. Wśród nich znalazły dwa zespoły z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

'Szlachetna paczka' - to jeszcze nie koniec

Choć od finału "Szlachetnej Paczki" minęło już kilka tygodni, wciąż w ramach akcji napływają dowody dobrego serca. Tym razem ze strony włocławskiego Zespołu Szkół Elektrycznych.

MOPR i PWSZ zawarły porozumienie o współpracy

8 stycznia 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku zostało zawarte porozumienie o współpracy między uczelnią a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku.