Zamknij [X]

Miasto planuje termomodernizację kolejnych placówek oświatowych

25 października 2019 roku Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Włocławek etap VI”. Projekt jest planowany do realizacji przy współfinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

'Zwierzyniec' w GSW

Zwierzęta, w różnych postaciach i stylistyce. To temat przewodni wystawy, którą będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej do 8 grudnia. Wernisaż, już w najbliższy piątek (8 listopada)

Przygotowania do akcji: „Włocławek za pół ceny”. Zgłoszenia do 6 listopada

Włocławskie Centrum Biznesu – Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości zapraszamy na wielkie rabatowe święto w stolicy Kujaw. Przez trzy dni, tj. od 22 do 24 listopada 2019 roku klienci włocławskich sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli, punktów usługowych będą mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Oferta promocyjna akcji „Włocławek za pół ceny” obejmuje także instytucje kulturalne.

Podsumowanie dwóch dni akcji „Znicz2019"

Od czwartku (31.10.2019) włocławscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskich działaniach „ZNICZ 2019". Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na drogach i w rejonie cmentarzy. Mundurowi przez cały czas działań czuwają, aby każdy bezpiecznie dotarł na groby bliskich i później powrócił z nich bezpiecznie do swojego miejsca zamieszkania. W tym celu policjanci pomagają w pobliżu cmentarzy oraz eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego stanowiących zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Działania mundurowych potrwają do niedzieli tj. 03 listopada br.

Wszystkich Świętych – zdjęcia i wideo z drona

1 listopada włocławianie odwiedzają groby swoich bliskich. Publikujemy galerie zdjęć i wideo z drona z Cmentarza Komunalnego we Włocławku oraz na Pińczacie. Wszystkich Świętych jest dniem wyjątkowym, skłaniając nas do zadumy nad tymi, którzy od nas odeszli. Jest to jednocześnie jedno z najważniejszych świąt katolickich.

Ulica Żytnia już przejezdna [WIDEO]

Inwestycja ruszyła wiosną tego roku. Przypomnijmy, dzięki wartym niemal 2,25 miliona złotych pracom od tego tygodnia możemy przejechać nowym odcinkiem ulicy pomiędzy Barską a Łanową.

Cmentarz Komunalny w obiektywie Zygmunta Dobrosielskiego

Już jutro Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku tłumnie pojawimy się na włocławskich nekropoliach. Przy tej okazji prezentujemy film autorstwa Zygmunta Dobrosielskiego. Zobaczmy jak wygląda włocławski cmentarz w jego obiektywie.