Zamknij [X]

Środki na rozwój społeczny wsi

Dziesięć przedsięwzięć sprzyjających rozwojowi obszarów wiejskich otrzymało dofinansowanie z przypadających na nasz region środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Łączna kwota wsparcia to 458 tysięcy złotych. Uroczystość podpisania umów o dofinansowanie projektów odbyła się w piątek (10 maja)

Trzy miesiące aresztu dla 23-latka za udział w pobiciu mężczyzny

Włocławscy policjanci zatrzymali 23-latka, który na początku maja br. dokonał pobicia 29-latka wspólnie z innymi osobami. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut udziału w chuligańskim pobiciu, a na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o zastosowaniu 3 miesięcznego aresztu tymczasowego wobec niego.

Ponadczasowy Moniuszko - w ZSM zakończono warsztaty

Od 8 do 12 maja 2019r. w partnerstwie z Zespołem Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Fundacja "Samotna Mama" zorganizowała warsztaty wokalne dla uczniów klas śpiewu operowego Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku oraz Zespołu szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. W niedzielę uczestnicy projektu zaprezentowali swoje

Startup Poland Camp odbędzie się we Włocławku

23 maja 2019 roku o godz. 17:00 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148 odbędzie się Startup Poland Camp. Wydarzenie organizuje Fundacja Startup Poland przy partnerskim wsparciu Urzędu Miasta Włocławka.

Nadchodzi Święto Żuru

Już 28 i 29 czerwca Brześć Kujawski zaprasza mieszkańców i gości na kolejną edycję jednej z największych kulinarnych imprez regionu – IX edycję Święta Żuru Kujawskiego.

Klub Młodzieżowy „Strefa dobrego Słowa. Laboratorium Humanistyki”

Humanistyka?! W dobie internetu, smartfonów, Facebooka? Wbrew obiegowym opiniom otaczająca nas cyfrowa rewolucja nie unieważnia dorobku nauk o człowieku i kulturze. Wiedza o mechanizmach językowych czy otaczających nas mediach jest niezbędna i umożliwia wyćwiczenie praktycznych umiejętności, bez których trudno konkurować na współczesnym runku pracy. Przekonają się o tym młodzi uczestnicy wyjątkowego projektu.

Będą rozmawiać o tworzywach sztucznych

Już 14 maja w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, której uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób europejska strategia dla tworzyw sztucznych wpłynie na polski rynek. Sponsorem wydarzenia jest ANWIL – jedyny krajowy producent suspensyjnego polichlorku winylu.