Zamknij X
Zamknij [X]

Nadciąga Polska Noc Kabaretowa 2019!

Wielkimi krokami zbliża się Polska Noc Kabaretowa 2019. Już 4 października we włocławskiej Hali Mistrzów moc dobrej zabawy i najlepsze polskie skecze kabaretowe.

Od 1 września obowiązuje uchwała antysmogowa

Nie wolno już palić węglem brunatnym, mułami i flotokoncentratami węglowymi (także ich pochodnymi), miałem węglowym najgorszej jakości i mokrą biomasą (np. niesezonowanym drewnem). Sprzedawcy są zobowiązani do wydawania świadectw jakości paliwa. Z dniem 1 września weszła w życie uchwała antysmogowa dla naszego województwa. To nowe prawo miejscowe, którego efekty powinny w ciągu kilku lat znacząco poprawić stan powietrza, którym oddychamy.

"W miarę fajna impreza metrologiczna"

Centrum Kultury "Browar B." zaprasza 8 września 2019 w godz. 15.00-18.00 na wydarzenie "W miarę fajna impreza metrologiczna". Wydarzenie związane z Włocławską Kolekcją Wag i Miar ma na celu przybliżenie tematu zmiany definicji jednostek z układu SI (w szczególności kg), upamiętnieniu 100. rocznicy powstania struktur Urzędu Miar w Polsce oraz wprowadzenia nad Wisłą jednolitego systemu miar - metrycznego.

Nauka i Wiedza przełamują bariery

V Uniwersytet Otwarty dla Dzieci i Młodzieży zaprasza. Rozpoczęły się zapisy na innowacyjne zajęcia i warsztaty z nauk matematyczno-przyrodniczych oraz humanistyczno-społecznych w ramach 5. jubileuszowej edycji Uniwersytetu Otwartego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i Wiedza przełamują bariery”.

Projekt „Mądre żywienie zdrowe pokolenie"

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku rozpoczął realizację programu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Umowy podpisane - ratusz przekaże dotacje na remonty

4 września w Urzędzie Miasta Włocławek podpisano umowy o udzielenie dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie lub na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych w obszarze rewitalizacji. W tym roku samorząd naszego miasta przekaże na ten cel blisko 840 tys. zł.

Pijani kierowcy ujęci przez świadków na autostradzie A1

Wzorową postawą obywatelską wykazało się kilku świadków, którzy ujęli nietrzeźwych kierujących na włocławskim odcinku autostrady A1. Nieodpowiedzialni mężczyźni, którzy zdecydowali się usiąść „za kółko" pomimo promili w organizmie, zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Obaj spędzili noc w policyjnym areszcie, ale w związku z popełnionymi przestępstwami mogą spędzić za kratami znacznie więcej czasu.

O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przy szkołach dbają włocławscy policjanci

Od poniedziałku 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Nad bezpieczeństwem uczniów docierających do szkół czuwają włocławscy policjanci. Mundurowi nie tylko pilnują bezpieczeństwa w okolicy placówek dydaktycznych, ale przez cały rok będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Pracujemy na rzecz rozwoju gospodarczego

Rozwój gospodarczy, który służy ludziom jest celem polityki ekonomicznej samorządu województwa. Proponujemy szereg instrumentów pomocowych zarówno dla dużych przedsiębiorców, małych i średnich firm, jak i pracowników. Część funduszy przekazaliśmy do dyspozycji instytucji otoczenia biznesu, by maksymalnie ułatwić firmom sięganie po wsparcie.