Zamknij [X]

Rozpoczęły się prace w ramach zadania 'Uporządkowanie terenu zieleni i nasadzenie drzew, krzewów spełniając funkcję ostoi dla zwierząt i ptaków'.

Przedmiotowe zadanie polega na uporządkowaniu terenu, nasadzeniu drzew owocowych (50 szt.), nasadzeniu krzewów ozdobnych i owocowych w ilości 300 szt., montażu małej architektury, ławek, koszy na śmieci, a także oczyszczeniu i odnowieniu istniejącej enklawy zieleni tworząc przez to dogodne warunki bytowania dla zwierząt i ptaków.

#Q4news Remont zakończony 'Ekonomik' czeka na odbiory

Kompleksowy remont Zespołu Szkół Ekonomicznych miał zakończyć się do 30 listopada. Zakończy się jednak wcześniej. Inwestor, miejski ratusz, czeka już tylko na ostateczne odbiory i dopuszczenie budynków do eksploatacji.

#Q4news Konkurs na przyszkolny znak drogowy. Znamy zwyciężczynie

Konkurs na znak drogowy sygnalizujący kierowcom, że znajdują się w pobliżu szkoły ogłoszono w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jury pod przewodnictwem prezydenta Marka Wojtkowskiego wyróżniło ogółem 24 prace. Trzy zwycięskie pojawią się na ulicach.

Resocjalizacja poprzez literaturę

Dziś, 5 listopad 2019 roku w Zakładzie Karnym we Włocławku gościł autor powieści kryminalnych – Przemysław Semczuk

Włocławscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w budynku wynajmowanego magazynu pakowali w paczki papierosy bez wymaganych znaków akcyzowych. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli maszyny do ich pakowania oraz prawie 370 tys. sztuk papierosów. Skarb Państwa na tym nielegalnym procederze stracił ponad 400 tys. złotych. Zatrzymani wieku 34 i 36 lat usłyszeli zarzuty działania w grupie zorganizowanej mającej na celu popełnienie przestępstwa skarbowego. Sąd na wniosek śledczych zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Zapraszamy na cykl spotkań z projektantem

Chcesz poprawić funkcjonalność lokalu użytkowego? A może jesteś zainteresowany zaprojektowaniem wystawy? Jeśli tak, te spotkania są dla Ciebie.

Markowy Lokal Śródmieścia wybrany

Ogłoszony we wrześniu konkurs ma w założeniu wspierać i promować przedsiębiorczość w mieście. To była pierwsza, lecz jak podkreśla zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, nie ostatnia jego edycja.

Zaduszki plastyczne

5 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 odbędą się „Zaduszki plastyczne”. Na spotkaniu będą wspominani artyści, z Kujaw i Ziemi dobrzyńskiej, którzy odeszli w minionych latach.