Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie siedziby Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski, Starosta Powiatu Włocławskiego Pan Roman Gołębiewski oraz Burmistrz Brześcia Kujawskiego Pan Tomasz Chymkowski podpisali dziś List Intencyjny dotyczący współpracy i współfinansowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej związanej z remontem i rozbudową Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim.

Mikrogranty - pierwszy nabór od 1 czerwca

Marszałkowski Fundusz Wsparcia Inwestycyjnego COVID 2019 to pożyczki, mikrogranty i dotacje. Wszystko w ramach wsparcia regionalnych firm borykających się z kłopotami w obliczu pandemii koronawirusa. Już od 1 czerwca pojawią się w jego ramach kolejne narzędzia dla przedsiębiorców.

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w terminie nie stawił się do odbycia kary wyznaczonej przez sąd. Spędzi za kratami dwa lata za popełnione przestępstwa narkotykowe.

Tarcza 3.0 już działa - więcej firm skorzysta z pomocy

Dzięki rozwiązaniom Tarczy 3.0 więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy. Ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł.

MPK przypomina

Od poniedziałku obowiązują lżejsze niż dotychczas ograniczenia ilości pasażerów w komunikacji publicznej. Ilu pasażerów może znaleźć się w miejskich autobusach? MPK wyjaśnia.

Jaki powinien być plac Wolności? Ankieta trwa do niedzieli

Do północy w niedzielę (24 maja) można wziąć udział w ankiecie udostępnionej przez Urząd Miasta. Ratusz stawia przed mieszkańcami jedno pytanie: Jaki w przyszłości powinien być centralny plac Włocławka? Głosy mieszkańców odegrają ważną rolę w opracowaniu koncepcji nowego zagospodarowania placu Wolności - zapewnia ratusz.

Ratusz zachęca: Sięgnij po mikrogranty

Jak zmienić oblicze swojego podwórka i stworzyć z sąsiadami miejsce do wspólnego wypoczynku? Wystarczy złożyć wniosek o mikrogrant do Urzędu Miasta Włocławek. Dzięki wsparciu będzie można np. zaaranżować zieleń, kupić ławkę, a także huśtawkę dla dzieci.

380 ozdrowieńców w regionie

To najnowszy bilans udostępniony przez Urząd Wojewódzki. Dziś poinformowano o kolejnych 22 osobach, którym udało się uporać z koronawirusem. W szpitalach pozostaje 28 chorych mieszkańców województwa.