Sprawca licznych kradzieży namierzony i zatrzymany przez policjantów

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, który okradł kilka włocławskich punktów handlowo-usługowych. Łupem rabusia padała gotówka. Dzięki pracy kryminalnych złodziej nie uniknie odpowiedzialności – został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Wystawę poświęconą Powstaniu Styczniowemu otwarto w MBP

22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe. Trwający do jesieni następnego roku zryw narodowy nie ominął także Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. To właśnie bohaterom powstania z regionu poświęcona jest czasowa wystawa jaką od dziś oglądać można w gmachu MBP przy ul. Warszawskiej.

Kontrole escape roomów w całym kraju. Także we Włocławku

Od tragicznego pożaru w Koszalinie minęło kilkadziesiąt godzin. Pięć piętnastolatek zginęło, ranny został 25-letni mężczyzna to efekt pożaru, do którego doszło w escape roomie, w którym nastolatki świętowały urodziny. W całym kraju ruszyły kontrole podobnych lokali. We Włocławku Straż Pożarna ukarała właściciela mandatem.

Sto lat "ekonomika"

Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku w 2019 r. będzie obchodzić 100-lecie powstania. 30 listopada odbędzie się w Centrum Kultury Browar B. akademia połączona z uroczystościami VII Zjazdu Absolwentów. Zaplanowano też Bal Absolwenta.

Radni pełnią dziś dyżur

W tej kadencji samorządu miejscy radni dyżurują w poniedziałki, nie jak dotychczas we wtorki. Już dziś mieszkańców zapraszają radni z okręgu wyborczego Nr 4 (osiedle „Duże Południe i Michelin”).

Dziś może być ślisko

W ciągu dzisiejszego dnia synoptycy prognozują wystąpienie na Kujawach opadów marznącego deszczu. Na drogach pojawi się gołoledź.

DKF Ósemka zaprasza na seans Akademii Dokumentalnej

Już dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się pokaz filmu reklamowanego jako największe wydarzenie filmowo-rowerowe roku 2018. „North of the Nightfall" wyprodukowany został przez Red Bull Media House i doskonale znaną w świecie rowerowych filmów ekipę Freeride Entertainment.

Moda na ludowo w Muzeum Etnograficznym

Muzeum etnograficzne zaprasza na kolejną edycję Warsztatów Rodzinnych. Tym razem poświęconych strojom mieszkańców kujawskich wsi.

PSD zaprasza na spotkanie. Temat - cukrzyca

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków na spotkanie edukacyjne w siedzibie WCOPiW przy Żabiej.

WIR gra z WOŚP

Chciałbyś zobaczyć swój ulubiony zagraniczny film na seansie kina samochodowego? Nic trudnego. Licytuj w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał w niedzielę 13 stycznia.