Zamknij X
Zamknij [X]

W Teatrze – Casting do Skene

Teatr Impresaryjny im., Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku przystępuje do realizacji nowego przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru „Skene”. Tym razem będzie to spektakl, do którego scenariusz powstaje na motywach tekstu Jana Brzechwy pt: Akademia Pana Kleksa.

Czyste powietrze - eksperci pokażą jak napisać wniosek o dofinansowanie.

Czyste powietrze, to rządowy program dotacji do wymiany źródeł ciepła w domach Polaków. Od kilku lat smog, w znacznej mierze pochodzący z ogrzewania pomieszczeń za pomocą przestarzałych pieców, pozostaje utrapieniem dla wielu polskich miast. Na tej liście niestety znajduje się też Włocławek. Jak pozyskać dotację na likwidację naszego „kopciucha”? Dowiedzieć się tego będzie można na otwartych spotkaniach dla mieszkańców organizowanych przez radną Agnieszkę Jurę-Walczak.

'Cysterny wstydu' dojechały na Kujawy

„Cysterny Wstydu”, tak nazywa się akcja Prawa i Sprawiedliwości, która w zamierzeniu polityków partii ma uświadomić Polakom straty jakie ponosił budżet państwa w wyniku nieszczelności systemu podatkowego.

Dwa wypadki śmiertelne w weekend na włocławskich drogach

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności tragicznych wypadków drogowych, do których doszło na terenie miasta i powiatu w miniony weekend. Śmierć poniosło w nich dwoje niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości" na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci na drogach miasta i powiatu przeprowadzili w sobotę (07.09.2019) ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości". Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Tajemnice codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy składa się z kilku etapów, które trzeba przeprowadzić po kolei i dokładnie. Przede wszystkim warto wyrobić w sobie nawyk, aby oczyszczać cerę rano i wieczorem. To prosty sposób, aby zyskać zdrową i w dobrej kondycji skórę - kompleksowa pielęgnacja to podstawa, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Na czym ona polega?

Lewica przedstawia swój pomysł na edukację

O sytuacji w oświacie i pomysłach Lewicy na polską szkołę mówili w piątek, na konferencji prasowej, miejscy radni ugrupowania. Innowacyjna edukacja, to pięciopunktowy program mający uzdrowić system edukacji w naszym kraju.

Jak uzyskać mikrogrant? Zapraszamy na dyżury

We wtorki 10, 17, 24 i 30 września 2019 zapraszamy do kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 na spotkania informacyjne dotyczące realizacji "Programu wsparcia projektów lokalnych". Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału i złożenia wniosku o mikrogrant.

#Q4news Rottweilery w Anwilu

To już tradycja. Przed startem ligowego sezonu zawodnicy i sztab szkoleniowy włocławskiego Anwilu odwiedzili siedzibę sponsora strategicznego. Jak zawsze była to okazja do rozmów o planach na nadchodzący sezon ligowy. Ten, mistrzowie Polski rozpoczną już 25 września meczem o Superpuchar z ekipą BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Nim to jednak nastąpi, przed drużyną ciąg dalszy przygotowań do sezonu, wypełnionych sparingami. Te najbliższe już nadchodzący weekend, podczas rozgrywanego w Hali Mistrzów MEZ Tournament.