Turniej strzelecki Bractwa Kurkowego

W minioną niedzielę, 14 lipca na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego po raz kolejny zagościli członkowie Włocławskiego Bractwa Kurkowego. To właśnie tam odbył się „Turniej o wszystko”

Ścigacze i klasyki - Parada motocyklistów przejechała przez Włocławek

Co roku Choceń i brzegi nieodległego jeziora Borzymowskiego zamieniają się w tętniące życiem motocyklowe miasteczko. Setki miłośników jednośladów, i nie tylko jednośladów, przez dwa dni biwakują tu i dzielą się doświadczeniami. W tym roku odbyła się trzynasta edycja imprezy.

Kartka z Powstania - w sierpniu pokazy filmu

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 1,2,5,6,7 sierpnia na pokaz filmu „Kartka z Powstania”. Film to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce.

Browar B. zapowiada nowe wydarzenie muzyczne

Palma Festiwal, w którym wezmą udział: Krzesimir Dębski, Maciej Balcar i Adam Palma to nowe wydarzenie muzyczne, zaplanowane na wrzesień 2019. Wybitny kompozytor, wokalista legendarnego zespołu i wirtuoz gitary zagrają koncert z orkiestrą i poprowadzą warsztaty.

Feel i Natalia Szroeder - przebojowe koncerty na Słodowie

To był wyjątkowy weekend na włocławskim Słodowie, choć z najmłodszego w mieście parku włocławianie korzystają już od jakiegoś czasu, to jednak od minionej soboty możemy powiedzieć już oficjalnie – Park został otwarty. Hucznie, bo przy tej okazji w ramach trasy „Lato na Maxa” na scenie pojawili się, między innymi Feel i Natalia Szroeder.

Stworzą książkę „Od deski do deski”

W sierpniu Filia nr 11 biblioteki organizuje cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, podczas których czytelnicy będą mieli szansę stworzyć książkę „od deski do deski.

Sportowe wakacje z Dwunastką

Od 15 lipca do 16 sierpnia 2019 roku we Włocławku odbywać się będą bezpłatne zajęcia sportowo – rekreacyjne dofinansowane z budżetu miasta Włocławka w ramach dotacji z zakresu upowszechniania kultury fizycznej.

Kolejne ulice do przebudowy

Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe na przebudowę kolejnych ulic we Włocławku.

Włocławski Budżet Obywatelski 2020

To ostatni tydzień zgłaszania projektów Projekty zadań mieszkańcy Włocławka mogą zgłaszać do dnia 21 lipca drogą elektroniczną (system do składania projektów dostępny na stronie https://bo.wloclawek.eu) bądź przez wrzucenie formularza zgłoszenia projektu do urny.