Zamknij X
Zamknij [X]

MOPR zaprasza na spotkanie

19 września MOPR zaprasza na spotkanie informacyjne skierowane do przedsiębiorców i osób z niepełnosprawnością.

WSA uchylił decyzję wojewody - dyrektorzy zostają na stanowiskach

Historia trwającej do dziś batalii o ważność rozstrzygnięć konkursów na dyrektorów dziewięciu włocławskich szkół sięga roku 2017. Dziś ratusz poinformował o rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który oddalił postępowanie nadzorcze wojewody w tej sprawie.

Areszt za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

 Na dwa miesiące tymczasowego aresztu trafił 46-letni kierowca, który w niedzielę (08.09.2019) spowodował wypadek po pijanemu. Potrącony rowerzysta zmarł w szpitalu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Od wykroczenia do przestępstwa w kilka chwil

Dwóch kierujących bez uprawnień zatrzymali w poniedziałek (09.09.2019) po południu włocławscy policjanci. Nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego „wpadli" po tym, gdy popełnili wykroczenia podczas jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem.

800 154 030 - Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

9-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Wczoraj wieczorem 10 września włocławscy policjanci zostali poinformowani o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Wiejskiej. Policjanci wszczęli postępowanie, które wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

Przejazd na Szpitalnej zamknięty

Do piątku 13 września nie przejedziemy przez przejazd kolejowy na ulicy Szpitalnej. Wyjazd z Zazamcza w stronę DK 91 możliwy jest ulicą Wieniecką i Kapitulną.

Trwa rejestracja uczestników na Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej

24 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu odbędzie się 10. Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej. Forum odbędzie się w ramach Europejskiego Regionu Gospodarki Społecznej. Województwo kujawsko-pomorskie zostało bowiem partnerem unijnej inicjatywy European Social Economy Regions 2019.