V Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych

Za nami prawdziwe święto miłośników miniaturowej kolei, choć nie tylko. Na V Włocławskiej Wystawie Makiet Kolejowych i Samochodowych spotkali się entuzjaści miniaturowych dzieł z całego regionu.

Dzień Sąsiada w SP 2

W piątek 15 września w SP nr 2 przy ulicy Żytniej odbył się "Dzień Sąsiada". Impreza zorganizowana została przez radą Agnieszkę Jurę-Walczak.

Sprzątanie Świata 2023 w Parku na Słodowie

W miniony piątek Park na Słodowie stał się centrum włocławskiej akcji w ramach Sprzątania Świata 2023. W spotkaniu i, co oczywiste, sprzątaniu, wzięli udział uczniowie włocławskich szkół.

Lewicobus odwiedził Włocławek

Liderzy Nowej Lewicy i kandydaci w zbliżających się wyborach parlamentarnych spotkali się z mieszkańcami Włocławka. W piątek „Lewicobus” zaparkował przy ulicy Celulozowej.

Areszt tymczasowy za znaczną ilość narkotyków

Włocławscy policjanci zatrzymali 34-latka, u którego znaleźli znaczną ilość narkotyków. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany trafił już na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Uczniowie znów sięgną po marszałkowskie stypendia. Trwa nabór dokumentów

Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

To dopiero będzie pokaz! Rewia-Fajans-Performance

Centrum Kultury Browar B. zachęca do włączenia się w artystyczną akcję REWIA-FAJANS-PERFORMANCE, która polegać będzie na zrealizowaniu i prezentacji własnoręcznie wykonanego, najbardziej odlotowego, artystycznego, surrealistycznego, fantastycznego, zwariowanego, niesamowitego, humorystycznego, ekstrawaganckiego: fajans-kapelusza lub nakrycia głowy, fajans-fryz art (fryzura np. w formie filiżanki lub we wzory fajansowe), fajans-kreacji, kostiumu (z niezwykłymi dodatkami lub gadżetami nawiązującymi do fajansu), fajans-body art lub fajans-face art/fajans-make-up.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W 2023 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września (sobota) do 22 września (piątek). Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia oraz środowiska przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. W ramach Tygodnia warto sięgnąć po rower, wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej czy przemieszczać się pieszo.

'Ciepło… cieplej... rewitalizacja'. Do 26 września czekamy na prace w konkursie fotograficznym dla mieszkańców

Organizatorem konkursu jest Gmina Miasto Włocławek, Partnerem-Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Włocławka. Zadaniem jest przedstawienie w formie fotograficznej pozytywnych zmian zachodzących w Śródmieściu dzięki Gminnemu Programowi Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, w tym podnoszenie jakości powietrza poprzez likwidację niskich emisji.