„Kijów miasto sprzed wojny". Wernisaż wystawy

Fotografie, które zostały zaprezentowane, są zapisem obrazu miasta przedwojennego w rozumieniu: miasta sprzed wojny rozpoczętej 24 lutego 2022 roku w Ukrainie. Tragedia wojenna spowodowała, że fotografie stały się dokumentami czasu, który na naszych oczach odchodzi w przeszłość.

Fundacja Caietanus i Muzeum Historii Włocławka na pomoc małej Oli

Ola Pędziak z Włocławka ma zaledwie osiem miesięcy. Zaatakował ją bardzo złośliwy rodzaj nowotworu – neuroblastoma. Dziewczynka wymaga pilnej i kosztownej terapii poza granicami Polski. Do zbiórki włączyła się Fundacja Caietanus oraz Muzeum Historii Włocławka.

Już w listopadzie „Włocławek za pół ceny”

Jakie są zasady? Każdy partner akcji wytypuje co najmniej trzy pozycje ze swojej oferty, które przez cały weekend (od 25 do 27 listopada) będzie oferował z pięćdziesięcioprocentowym rabatem.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 zostali Mistrzami Polski

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Feniks oraz w większości uczniowie Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki 3x3 chłopców rocznika 2004 i młodszych oraz dziewcząt. Kadrę województwa kujawsko-pomorskiego tworzyli: Wanesa Szychulska, Julia Pilarska, Paulina Górczyńska, Lidia Chojnacka, Wiktor Bachórski, Krzysztof Grzelak, Emil Kulpa, Kacper Łuczak.

Warto otworzyć swój biznes w Śródmieściu

Sklep z rękodziełem w dawnym sklepie myśliwskim przy ul. 3 Maja 9 czy sklep z akcesoriami samochodowymi w dawnej drukarni przy ul. Brzeskiej 4 to tylko niektóre nowe działalności gospodarcze, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w obszarze rewitalizacji. Cieszymy się, że przestrzeń ta cały czas jest postrzegana jako dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Serdecznie zapraszamy do Śródmieścia i otwierania swoich firm w sercu Włocławka.

Ciepło Cię widzieć. Kolejne warsztaty dla mieszkańców

Ciepło Cię widzieć to inicjatywa prezydenta miasta, Marka Wojtkowskiego we współpracy z lokalnym środowiskiem oraz Kawiarnią Obywatelską Śródmieście Cafe. Podczas gdy samorząd podejmuje działania twarde, związane z inwestycjami i rozwiązaniami dotyczącymi ograniczenia zużycia energii, Kawiarnia Obywatelska ma mieć aspekt społeczny.

XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

W Święto Niepodległości, dwudziestu dwóch wykonawców z całej Polski zmierzyło się we włocławskim centrum kultury. To wszystko w ramach XI już edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej.

Trwają poszukiwania wędkarza

Trzeci dzień policjanci, strażacy i ratownicy WOPR poszukują 39-letniego włocławianina, który w sobotę (12.11.22) przed południem wypłynął na Wisłę łowić ryby i dotychczas nie powrócił. Wywrócony na rzece ponton bez załogi zauważył inny wędkarz i zaalarmował służby.