Festung Leslau – zbliża się noc fortyfikacji

Bunkry typu Ringstand 58c, rowy przeciwczołgowe i okopy. To „pamiątki” po II wojnie światowej, które (choć dostępne na wyciągnięcie ręki) najczęściej są przez nas niedostrzegane. Te pozostałości po „Festung Leslau” (a formalnie Regionie Umocnionym), przynajmniej w niewielkiej części zobaczyć będzie można już 19 stycznia.

Ranking Perspektyw - Gdzie uplasowały się włocławskie szkoły?

Na ten ranking polskie licea i technika czekają niecierpliwie cały rok, przez cały rok pracując na jak najlepsze miejsce. Tegoroczny został opublikowany przez „Perspektywy” dziś - „Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2019”. Wśród włocławskich liceów najwyżej znalazło się LZK. Wśród techników – Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych.

Kinderbal w MBP

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa przeprowadzka. Chodzi o Filie Dziecięcą nr 1, która przenosi się na parter budynku. Z tego też powodu dziś jest nieczynna. Jej uroczyste otwarcie zaplanowano na poniedziałek.

MSWiA przypomina - odśnieżajcie dachy

Nadchodzące 24 godziny upłyną na Kujawach pod znakiem mrozów. Dzisiejszej nocy temperatura ma spaść do -8 stopni, pojawi się też więcej śniegu. Tymczasem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina o obowiązku odśnieżania dachów.

Karak, Dominion, The Mind - Ferie w Taktyku

Trzy turnieje, całonocne granie, nowe gry, moc zabawy i rozrywki. To wszystko czeka na amatorów planszówek we włocławskim "Taktyku" podczas ferii.

Technologie z klasą 1-3 - projekt w SP 20

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zrealizowali kolejny etap projektu „Technologie z klasą 1-3” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie, a rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ulgi i e-składki - szkolenie i drzwi otwarte w ZUS

Inspektorat ZUS we Włocławku zaprasza na Drzwi otwarte: "e-składka – nowy wymiar rozliczeń", zaś zainteresowani otrzymaniem ulg w opłacaniu składek powinni pojawić się w ZUS na szkoleniu 10 i 24 stycznia.

Odpowiadać będzie za inwestycje i rozwój - Krzysztof Kukucki w ratuszu

Jeszcze w poniedziałek prezydent Marek Wojtkowski powołał Krzysztofa Kukuckiego na stanowisko swojego pierwszego zastępcy. Dziś, na stronie BIP Urzędu Miasta ukazało się zarządzenie prezydenta rozdzielające pomiędzy zastępców odpowiedzialność za poszczególne wydziały ratusza. Zgodnie z przypuszczeniami, były już Przewodniczący Rady Miasta, zajmować się będzie m.in. rozwojem i inwestycjami.

Bechi, Zbiegniewska, Nowak - Wystawa w MBP do lutego

Jak informowaliśmy już w poniedziałek w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Warszawskiej do lutego oglądać będzie można wystawę poświęconą miejscom, osobom i wydarzeniom związanym z przebiegiem powstania styczniowego na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej.