Będąc po służbie zatrzymali 22-latka poszukiwanego do odbycia kary

Wczoraj (21.05.2020) policjanci włocławskiej komendy wracając po służbie do domu zatrzymali poszukiwanego 22-latka. Włocławianin miał do odbycia karę 6-miesięcy w zakładzie karnym za rozbój, jakiego dokonał wcześniej. Swoim zachowaniem mundurowi udowodnili, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji prowadzili na drogach miasta i powiatu włocławskiego działania kontrolno-prewencyjne „NURD". Policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli osób najmniej chronionych na drodze. Także kontrolowaliśmy kierujących, czy w pobliżu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów stosują przepisy związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

PUP: Zachęcamy do składania wniosków o pomoc

Ponad 8 tysięcy wniosków o udzielenie wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej trafiło dotąd do włocławskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Większość dotyczy "mikropożyczek", jednak ponad pół tysiąca z nich to wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń i składek pracowników. Wciąż można składać wnioski - zachęca Anna Jackowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

Edukacja ekologiczna on-line - WCEE zaprasza

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapowiedziało, że niebawem w ofercie placówki pojawią się webinaria. Te "internetowe seminaria" stają się coraz popularniejszą formą edukacji w dobie pandemii.

MPWiK informuje

W związku prowadzoną modernizacją magistral wodociągowych na terenie miasta, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku informuje, że w okresie od 25 maja 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. kontynuowana będzie realizacja robót budowlano-montażowych w ul. Dziewińskiej (na odcinku od ul. Kruszyńskiej do ul. Kaliskiej).

COPiW otwarty od 1 czerwca

W poniedziałek 1 czerwca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ponownie otwiera drzwi dla petentów. Po przerwie wywołanej pandemią wraca jednak w warunkach zaostrzonych przepisów sanitarnych

Ostatnie dni na zgłaszanie 'Talencików'

Klub „Łęg” jest organizatorem XI Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów. Z powodu pandemii, tym razem, konkurs odbywać się będzie w wersji online.

Mikołaj Bogdanowicz: Choroba w regionie zanika

Sytuacja epidemiologiczna w kujawsko-pomorskim jest stabilna. Według wojewody Mikołaja Bogdanowicza możemy mówić nawet o „zanikaniu choroby w regionie”. W ciągu ostatnich 10 dni odnotowano zaledwie 7 nowych przypadków zakażenia i aż 133 ozdrowieńców.