22 lipca odbędzie się Śniadanie III Sektorów

W poniedziałek 22 lipca 2019 roku o godzinie 8:30 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się Śniadanie III Sektorów.

Zatrzymany krótko po rozboju

Policjanci z Włocławka zatrzymali mężczyznę, który we wtorkowe południe zaatakował 35-latkę i zabrał jej pieniądze. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia.

Gdzie szukać wolnych miejsc w szkołach średnich? Kuratorium udostępnia listę [WIDEO]

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy jest opublikowana zbiorcza informacja o liczbie wolnych miejsc w kujawsko-pomorskich placówkach oświatowych - według danych przekazanych przez dyrektorów szkół. To tu, wszyscy wciąż poszukujący miejsca do kontynuowania nauki we wrześniu, znaleźć mogą informację gdzie mogą aplikować po nieudanym pierwszym podejściu do wyboru szkoły średniej. Mają na to czas do 22 lipca.

Magiczny dywan już w OLIGO

Magiczny dywan to rzecz wyjątkowa, choć nie lata jak bajkowy pierwowzór. System czujników ruchu, projektor, komputer i interaktywna „podłoga” stanowi nieocenioną pomoc dydaktyczną. Dziś jeden z egzemplarzy trafił do włocławskiego Stowarzyszenia OLIGO.

Zapraszamy na wspólne czytanie

Radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak oraz Alicja Gdańska zapraszają dzieci wraz z opiekunami do Księgarni Gdańscy na spotkanie z "Kicią Kocią".