Zamknij X
Zamknij [X]

Szlagiery operetkowe i musicalowe na scenie w Wieńcu

W piątek 13 września w „Sali pod Arkadami”, w uzdrowisku Wieniec Zdrój, po raz kolejny swoje wokalne talenty zaprezentowali uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku oraz szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Występ był podsumowaniem „III Włocławskich Impresji Operowych – Moniuszko inaczej śpiewany”.

Walczymy o ważną sprawę - KO apeluje do wyborców

Silni możemy być tylko razem – mówił dziś we Włocławku poseł Krzysztof Brejza. Polityk pojawił się we Włocławku, by poprzeć startującego w wyborach parlamentarnych radnego Krystiana Łuczaka. Zaapelowano też do wyborców Koalicji Obywatelskiej.

EKO Szkoła w MPEC zaprasza uczniów i przedszkolaki

EKO Szkoła to nowy projekt edukacyjny realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. O ile wcześniej pracownicy MPEC odwiedzali uczniów włocławskich szkół w placówkach, aby tam prowadzić „Lekcje Ciepła”, w tym roku odwiedzić można siedzibę spółki i skorzystać z wyjątkowego programu.

Zostawcie samochody na parkingu i w garażu - zachęca ratusz

Udział transportu w globalnej emisji CO2 to blisko 25%. W kontekście walki z globalnym ociepleniem i zagrażającej naszej planecie katastrofie klimatycznej, jej ograniczenie pozostaje wielkim i pilnym wyzwaniem. Jak tego dokonać? Choćby poprzez nakłanianie do korzystania z transportu publicznego i alternatywnych środków transportu. Temu służy także Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wydarzenia z nim związane czekają nas także we Włocławku.

MPK informuje o zmianach w kursowaniu autobusów

Z powodu przebudowy kanalizacji ułożonej w jezdni ul. POW od godz. 9.00 we wtorek 17. 09.2019r. zmianie ulegną trasy linii MPK nr 1, 2, 3, 3A, 4, 5, 6, 8, 14, 15 i 19.

Rodzinny festyn w Zarzeczewie

Koncerty, zabawy dla najmłodszych, smakowite przekąski i oczywiście konkursy. To wszystko przygotował GEBERIT dla swoich pracowników. Festyn rodzinny zorganizowano w Zarzeczewie.

Kredyt gotówkowy – wszystkie możliwości spłaty ratalnej

Spłata kredytu to najważniejszy obowiązek kredytobiorcy. Biorąc kredyt gotówkowy, trzeba więc dostosować termin jego spłaty i wysokość rat do realnych możliwości. Decydując się na wariant spłaty, masz wybór pomiędzy systemem rat równych i malejących. Zarówno jedna, jak i druga forma spłaty ma swoje wady i zalety. Którą z nich wybrać? Podpowiadamy!

Świat w wersji mini - IV Wystawa Makiet Kolejowych

W weekend włocławski Browar B. wypełniły makiety kolejowe i nie tylko. IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych, to świat 87 razy mniejszy niż ten, który otacza nas na co dzień i jeszcze barwniejszy.