Trwa rejestracja na webinarium dla przedsiębiorców

Do poniedziałku, 1 czerwca 2020 roku trwa rejestracja na webinarium pt. „Wsparcie dla firmy”, które odbędzie się w środę, 3 czerwca 2020 r. o godz. 11:00. Adresatami webinarium są przedsiębiorcy z Miasta Włocławek i powiatu włocławskiego.

Śródmieście Cafe wznowiła działalność

Po kilkutygodniowej przerwie związanej z zagrożeniem epidemicznym kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” wznowiła działalność. Zachęcamy do korzystania z oferty placówki przy ul. 3 Maja 9, z uwzględnieniem obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Ulica Płocka do przebudowy

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Płockiej, na odcinku od ul. Zielnej do ul. Duninowskiej.

Dyspensery – nowość w autobusach MPK

W autobusach miejskiego przewoźnika pojawiły się dyspensery. Dozowniki z płynem dezynfekującym zostaną w pojazdach na dłużej – zapowiada ratusz. Do autobusów, w drugiej połowie roku, trafią też urządzenia OPS – umożliwiające zbliżeniowy zakup biletu.

30 lat samorządu terytorialnego

Dziś (27 maja) Dzień Samorządu Terytorialnego. Tegoroczne święto jest wyjątkowe - obchodzimy je w 30. rocznicę pierwszych po drugiej wojnie światowej, całkowicie wolnych wyborów samorządowych.

Wypadek dwóch ciężarówek na autostradzie A-1 w pow. włocławskim

Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś (27.05.2020) nad ranem na włocławskim odcinku autostrady A-1. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Ruch na autostradzie w kierunku Gdańska w okolicy m. Antoniewo wciąż jest utrudniony i odbywa się jednym pasem.

Żegnajcie maseczki. Od soboty zmiana przepisów

Ten krok ze strony rządu zapowiadany był już kilkunastu dni. W ramach kolejnego luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek. Ale tylko w przestrzeni publicznej. Wiemy też kiedy będziemy mogli wybrać się do kina i teatru.

Koronawirus: 229 przypadków zakażeń, 1 w regionie

106 nowych przypadków SARS-CoV-2 w województwie śląskim, 58 w wielkopolskim i 26 dolnośląskim – to tam odnotowano najwięcej nowych zakażeń. Jeden przypadek pojawił się w kujawsko-pomorskim. To mieszkaniec powiatu toruńskiego.