Marszałkowskie dotacje dla Anwilu Włocławek i Fabiana Barańskiego

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się spotkanie się z przedstawicielami klubów sportowych, którzy reprezentują Kujawsko-Pomorskie w najwyższych klasach rozgrywkowych, oraz z młodymi zawodnikami dyscyplin olimpijskich - uczestnikami programu Następcy Bronka Malinowskiego.

Rodzinne warsztaty twórcze w świątecznym nastroju

3 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury „Browar B.” - w Izbie Tradycji Kujaw odbędą się rodzinne warsztaty twórcze pt. „Kujawskie ozdoby choinkowe”. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały, a wykonane ozdoby każdy zabierze ze sobą do domu.

CANTO z Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnej Pieśni Patriotycznej

W sobotę, 19 listopada w Poznaniu, odbył się I Ogólnopolski Festiwal Chóralnej Pieśni Patriotycznej „ MUSICA PATRIAE” 2022. W Festiwalu uczestniczyło 17 chórów z całej Polski. Chór Młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku wywalczył „GRAND PRIX” najwyższe trofeum Festiwalu zdobywając 99,3 pkt. na 100 możliwych.

Który „fajansowy” mural wybiorą mieszkańcy

W związku z remontem kompleksu dawnego Banku Gdańskiego, który już niedługo stanie się centrum włocławskiego fajansu, ratusz postanowił że to mieszkańcy zadecydują jak będzie wyglądać jedna ze ścian budynku.