Zamknij X

Dzień matki w DUKu

Podczas majowego zebrania Klubu Demokratycznej Unii Kobiet (DUK), przewodnicząca Wiesława Milczarek powiała członkinie, oraz przypomniała o ważnym święcie, które obchodzimy w tym miesiącu – Dzień Matki.

Odpust ku czci św. Witalisa we włocławskim WSD

„Pierwszym Nauczycielem i pierwszym Wychowawcą w seminarium duchownym jest Jezus Chrystus” - mówił ks. dr Ireneusz Świątek, rektor WSD, podczas uroczystości odpustowych w kościele seminaryjnym św. Witalisa we Włocławsku.

Kto stworzy mural przy ul. Cyganka 9

Został ogłoszony konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028.

Dzielimy się wiedzą o rewitalizacji

W dniach 24 -25 maja 2022 r. Włocławek odwiedzą przedstawiciele samorządów z województwa pomorskiego. Naszym gościom opowiemy, ale też pokażemy, jak we Włocławku realizowany jest proces rewitalizacji.

Rajd rowerowy - Ekoszlakiem z KPCEN

W ubiegły piątek przez ulice Włocławka przejechał rajd rowerowy „Ekoszlakiem”. Uczestnicy pojawili się w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, w Muzeum Etnograficznym, oraz w Parku na Słodowie.

W muzeum... dzieci zaprojektują fajans

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Jan Sowiński (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”.