Ferie 2019 - policjanci skontrolują autobusy

Już w poniedziałek dla uczniów z terenu województwa rozpoczynają się zimowe ferie. Wiele naszych pociech wyjedzie na kolonie i obozy. Policjanci przypominają, że mogą skontrolować zarówno stan techniczny pojazdu, jak i trzeźwość kierowcy. Oprócz rutynowych kontroli, podobne mogą odbyć się po zgłoszeniu przez rodzica, lub organizatora.

159 nieprawidłowości wykryli strażacy w escape roomach w województwie

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa poświęcona kontrolom "pokojów zagadek", jakie od weekendu trwały i trwają w województwie. W 35 skontrolowanych na terenie kujawsko-pomorskiego obiektach wykryto łącznie 159 różnego rodzaju nieprawidłowości.

Policja szuka świadków zbrodni sprzed 21 lat

W październiku 1997 roku w niewielkiej miejscowości Łagiewniki, w powiecie włocławskim, doszło do szokującej zbrodni. Dokonano zabójstwa starszej kobiety 74-letniej Stanisławy Rybki. Do dzisiaj nikt za to nie odpowiedział. Do sprawy tej wrócili policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Może wiesz coś, co może pomóc?

3 tysiące za medal od prezydenta. Kto da więcej?

Serduszka z włóczki, gra planszowa „Włocławscy Milionerzy”, romantyczny rejs po Zalewie Włocławskim a nawet.... buty. To wszystko znajdziecie na aukcjach internetowych włocławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czas na młodych

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku organizuje spotkanie informacyjne skierowane w dużej części dla osób nie pracujących. Na spotkaniu omówione zostaną możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich. Spotkanie informacyjne „Czas na młodych” odbędzie się 22 stycznia.

70 lat razem

Kamienne gody, tak zwyczajowo nazywa się 70-tą rocznicę pożycia małżeńskiego. Niewiele par może poszczycić się takim stażem. Wśród nich znajdują się włocławianie - Państwo Teresa i Zenon Stawiccy.

PIT-11, PIT-11A PIT-8C - od tego roku tylko elektronicznie

Rok 2019 przynosi nam kilka zmian w naszych kontaktach i rozliczeniach z Fiskusem. Dla większości z nas skończy się mozolne wypełnianie podatkowych formularzy PIT. Zmiany jednak dotyczą też sposobu w jaki rozliczać się będą pracodawcy.

Odpowie za kradzież noży kuchennych

Podczas patrolowania ulic Włocławka policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Gdy go zatrzymali, wyszedł na jaw powód tak nerwowej reakcji. 27-latek przenosił noże kuchenne, które ukradł w markecie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja poszukuje kierowcy taksówki - Komunikat KMP

Komenda Miejska Policji we Włocławku prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do jakiego doszło 1 stycznia 2019 roku na skrzyżowaniu ul. Barskiej z ul. Żytnią we Włocławku.

20 lat temu powstał powiat włocławski

Dla Starostwa Powiatowego we Włocławku rok 2019 jest wyjątkowy. Mija właśnie 20 lat od chwili jego utworzenia w wyniku reformy administracyjnej w roku 1999. Nic dziwnego, że tegoroczne spotkanie noworoczne w siedzibie starostwa upłynęło pod znakiem jubileuszu.