Zamknij X
Zamknij [X]

W najbliższą sobotę kolejna zbiórka wielkogabarytów

W sobotę, 23 marca o w godz. od 6.00 do 15.00 na osiedlu Południe odbędzie się kolejna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z poszczególnych osiedli z terenu Włocławka.

Sleevface z książką? Biblioteka zaprasza do konkursu

Fotografie sleeveface napotykamy coraz częściej. Twarz "przykryta"podobizną znanej osoby lub sympatycznym zwierzakiem? Czemu nie. Na nietypowy sposób wykorzystania popularności tych zdjęć wpadła Filia nr 9 MBP.

'100 lat + VAT' - nietypowe życzenia w ratuszu [VIDEO]

Okazja także nietypowa, bo rzadko zdarza się, by świętować setną rocznicę urodzin żołnierza, weterana, wciąż czynnie uczestniczącego w życiu miasta. Pułkownik Jan Czyżewicz skończył 100 lat.

Patriotka, poetka, harcerka - Janina Lech ma swoją ulicę [VIDEO]

Janina Lech urodziła się w Łodzi, ale przez większość swojego krótkiego życia związana była z Włocławkiem. Zgilotynowana przez hitlerowców w listopadzie 1942 roku harcerka, ma od dziś w mieście ulicę swego imienia. Znajdziecie ją pomiędzy ulicami Towarową i Targową.

19 latek z zarzutami. Miał przy sobie amfetaminę

Policjanci z Włocławka zatrzymali 19-latka za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania ponad 4g amfetaminy, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W zakamarkach duszy - poeci promowali tomik

W sobotę 16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie promocyjne almanachu poetyckiego „W zakamarkach duszy” grupy poetyckiej WZD.

Familijnie w teatrze, czyli Książę Papusza

W niedzielę 17 marca w Tatrze im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku odbyło się przedstawienie dla dzieci, w wykonaniu aktorów Teatru „Czwarte Miasto”.

Uczniowie z Chemika poznają nowe smaki w Magdeburgu

Grupa uczniów Zespołu Szkół Chemicznych uczestniczyła w kolejnym zagranicznym wyjeździe do Magdeburga. W ramach niego zdobywali doświadczenie zawodowe oraz poznawali inną kulturę.