PUP: Zachęcamy do składania wniosków o pomoc

Ponad 8 tysięcy wniosków o udzielenie wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej trafiło dotąd do włocławskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Większość dotyczy "mikropożyczek", jednak ponad pół tysiąca z nich to wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń i składek pracowników. Wciąż można składać wnioski - zachęca Anna Jackowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

Edukacja ekologiczna on-line - WCEE zaprasza

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapowiedziało, że niebawem w ofercie placówki pojawią się webinaria. Te "internetowe seminaria" stają się coraz popularniejszą formą edukacji w dobie pandemii.

MPWiK informuje

W związku prowadzoną modernizacją magistral wodociągowych na terenie miasta, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku informuje, że w okresie od 25 maja 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. kontynuowana będzie realizacja robót budowlano-montażowych w ul. Dziewińskiej (na odcinku od ul. Kruszyńskiej do ul. Kaliskiej).

COPiW otwarty od 1 czerwca

W poniedziałek 1 czerwca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ponownie otwiera drzwi dla petentów. Po przerwie wywołanej pandemią wraca jednak w warunkach zaostrzonych przepisów sanitarnych

Ostatnie dni na zgłaszanie 'Talencików'

Klub „Łęg” jest organizatorem XI Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów. Z powodu pandemii, tym razem, konkurs odbywać się będzie w wersji online.

Mikołaj Bogdanowicz: Choroba w regionie zanika

Sytuacja epidemiologiczna w kujawsko-pomorskim jest stabilna. Według wojewody Mikołaja Bogdanowicza możemy mówić nawet o „zanikaniu choroby w regionie”. W ciągu ostatnich 10 dni odnotowano zaledwie 7 nowych przypadków zakażenia i aż 133 ozdrowieńców.

27-latek odpowie za groźby i znieważenie funkcjonariuszy

Włocławscy policjanci zatrzymali 27-latka, który stojąc przy sklepie wykrzykiwał do przejeżdżających funkcjonariuszy obelżywe słowa. Agresywny włocławianin mając ponad 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnego aresztu, gdzie nie uspokoił się i znieważył oraz groził kolejnemu policjantowi. Zatrzymany już usłyszał zarzuty od śledczych w sprawie znieważenia i grożenia funkcjonariuszom publicznym, za które może mu teraz grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Żłobki i przedszkola wracają

Prezydent podjął decyzję. 25 maja, w najbliższy poniedziałek, włocławskie żłobki i przedszkola wracają do pracy. Ze swojej strony staraliśmy się zapewnić wszystkie środki bezpieczeństwa – powiedział na dzisiejszym briefingu prasowym Marek Wojtkowski.

Jeden telefon i złodziej zatrzymany

Na pochwałę zasługuje postawa anonimowego mieszkańca Włocławka, który słysząc dziwne odgłosy na jednej z posesji, zadzwonił na telefon alarmowy i poinformował o swoich obawach. Dzięki tej informacji policjanci z Włocławka zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę uszkodzenia i kradzieży elementów metalowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenie mienia oraz kradzieży.