Zamknij [X]

Aeroklub zaprasza

Już w najbliższą sobotę (9 listopada) na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego odbędzie się kolejna edycja Drzwi Otwartych organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100-lecie Lotnictwa Polskiego i 60-lecie lotnictwa na Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Jutro w kawiarni obywatelskiej spotkanie z projektantem

Jak zaprojektować wystawę? Jak poprawić funkcjonalność lokalu użytkowego? Wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę na ten temat, zapraszamy na spotkanie z projektantem. Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2019 roku o godz. 16.15 w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9.

37 zdolnych wybranych!

Fundacja ANWIL dla Włocławka wyłoniła najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Włocławka i okolic. Prymusi otrzymali stypendia w V edycji programu Primi inter pares za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność wolontariacką, a także ponadprzeciętne osiągnięcia pozaszkolne.

Weź udział w Olimpiadzie i wygraj indeks na uczelnię

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie czterech lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzą, która przyda im się w codziennym życiu. Lada moment ci młodzi ludzie wejdą na rynek pracy nie tylko, jako pracownicy, ale także, jako pracodawcy. Dzięki lekcjom sprawy związane ze składkami, emeryturami, rentami czy prowadzeniem własnej firmy przestaną być dla nich tajemnicą.

Podziękowania i życzenia z okazji Święta Służby Cywilnej

Komendant Miejski Policji we Włocławku wspólnie z kierownictwem spotkał się z pracownikami i funkcjonariuszami służby cywilnej z okazji zbliżającego się ich święta. Była to okazja do podziękowań za wspomaganie pracy policjantów.

Kacper Marciniak na czele włocławskiego sztabu WOŚP

Beata Krajewska po kilkunastu latach spędzonych „za sterami” włocławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowała się pożegnać z tym stanowiskiem. O swojej decyzji już wcześniej poinformowała ratusz. Dziś ogłoszono to oficjalnie. Nowym szefem sztabu został Kacper Marciniak.

Tanie OC poniżej 300 zł! Kierowcy z Torunia wyliczają coraz niższe składki!

Chociaż jednym z kluczowych czynników wpływających na wysokość składki OC jest miejsce zamieszkania kierowcy, a konkretnie zaludnienie i wypadkowość w danej miejscowości, nie oznacza to, że mieszkańcy dużych miast są skazani na drogie ubezpieczenia. Nawet w Toruniu, którego zaludnienie sięga ponad 200 tys. osób, zdarzają się bardzo atrakcyjne oferty ubezpieczeniowe. Najtańsze OC kosztuje tam nawet mniej niż 300 zł.

Policjant zawsze pomoże

Policjant to ktoś, kto pomaga, chroni, a czasem nawet uczy. Właśnie takie skojarzenia ze stróżami prawa mają dzieci, które we wtorek spotkały się z policjantkami z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Maluchy rozmawiały z mundurowymi o bezpieczeństwie i poznały tajniki policyjnej pracy.