Zamknij [X]

WKKK na pomoc zwierzakom

Zawodnicy trenujący we Włocławskim Klubie Karate Kyokushin postanowili pomóc zwierzętom ze Schroniska dla Zwierząt przy ul. Przemysłowej. W sobotę zebrali karmę dla czworonogów.

Wielki fajansowy żyrandol zawisł we włocławskim muzeum

W gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a udostępniono dla zwiedzających nowy obiekt. Imponujących rozmiarów, około trzymetrowy żyrandol typu „Gdynia” zawieszony został w przestrzeni klatki schodowej. Jest to realizacja projektu z 1954 r. znanych warszawskich artystów — Heleny i Lecha Grześkiewiczów, który został wykonany we włocławskiej fabryce fajansu.

Zmieni się otoczenie przy SP 3

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na prace przy Szkole Podstawowej Nr 3. Jeszcze w tym roku (2019) zmieni się otoczenie budynku.

Spotkanie z projektantem w „Śródmieście Cafe”

13 listopada 2019 roku o godz. 16.15 w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się spotkanie z projektantem. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprojektować wystawę oraz jak poprawić funkcjonalność lokalu użytkowego.

IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

Jak co roku, 11 listopada, odbył się finałowy koncert Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej. Młodzi wokaliści spotkali się w Centrum Kultury „Browar B.” Gościem specjalnym był Janusz Radek.

#Q4news "10-tka" świętuje jubileusz

Choć jej historia sięga 1919 roku, to przez długie dekady, przyszła Szkoła Podstawowa nr 10 im. II Armii Wojska Polskiego pozostawała „niemal” bezdomną. 60 lat temu 1 września 1959 roku wreszcie zyskała swój własny „dom”. Budynek przy ulicy Starodębskiej 21. Dziś szkoła świętowała ten jubileusz.

„Szczęście w nieszczęściu" pijanego motorowerzysty

W sobotę jeden z włocławskich funkcjonariuszy, będąc w czasie wolnym od służby, udzielił pomocy kierującemu motorowerem, który przewrócił się w trakcie jazdy i doznał obrażeń. Policjant opatrzył poszkodowanego i wezwał na miejsce służby ratunkowe. Jak się okazało, 63-letni kierowca jednośladu był pijany. Na domiar złego mężczyzna jechał bez kasku, pojazdem ze zmienioną tablicą rejestracyjną, w dodatku niedopuszczonym do ruchu. Dzięki szybko udzielonej pomocy, nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale za swoje postępowanie odpowie przed sądem.