Zamknij [X]

Ule i Pszczoły. Rodzinne warsztaty twórcze.

W niedzielę 2 czerwca odbędą się warsztaty inspirowane niezwykłym światem pszczół i wystawa Stanisława Bracha w Galerii Sztuki Współczesnej na ul. Miedziana 2/4.

Koncerty edukacyjne „Dumni z pochodzenia”

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” przygotowuje dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkół podstawowych widowisko taneczno – edukacyjne.

Uczelniana konferencja o bezpieczeństwie narodowym [VIDEO]

W dniach 22 i 23 maja 2019 roku w auli PWSZ we Włocławku, ul. Obrońców Wisły 1920 r. 21/25 odbywa się międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa pn. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia – implikacje praktyczne do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych”.

Mobilne Q4. Rozmowa z Krzysztofem Brejzą

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części naszej rozmowy z Krzysztofem Brejzą. W naszym mobilnym studiu tym razem, między innymi, kilka słów o słabościach polityki informacyjnej UE.

Tomasz Latos o unijnych środkach na służbę zdrowia

O zwiększeniu puli środków na służbę zdrowia i o tym, gdzie powinny powędrować wydatkowane na nią fundusze unijne, mówił Tomasz Latos na konferencji prasowej we Włocławku. Kandydat do europarlamentu odwiedził miasto wczoraj.

WFOŚiGW otwiera się na włocławian

Włocławianie i mieszkańcy regionu, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dofinansowań oferowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie muszą już udawać się do Torunia. Wczoraj otworzono włocławskie Biuro Terenowe WFOŚiGW.

1,3 mld zlotych, 100 nowych miejsc pracy. Anwil inwestuje w rozwój [WIDEO]

O tej inwestycji głośno było już jesienią ubiegłego roku, kiedy Zarząd ANWIL SA zgodził się na przeznaczenie 1,3 mld złotych na rozbudowę potencjału produkcyjnego zakładów. Dziś staje się to faktem. W obecności Prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka wmurowano kamień węgielny pod budowę trzeciej linii produkcyjnej nawozów azotowych.

Autobusem na play-off

Jutro 23 maja 2019 roku MPK uruchomi specjalne linie umożliwiające dojazd z Zazamcza, Południa i Michelina do Hali Mistrzów na półfinały play-off w koszykówce.