Zamknij X
Zamknij [X]

Mirosława Stojak gościem biblioteki w ZP nr 1

Mirosława Stojak – w prasie lokalnej zadebiutowała w 2004 roku opowiadaniem „Żywa historia”. Od tej pory jest aktywnym twórcą kultury skupiającym się nie tylko na poezji, ale także m. in. a przybliżaniu historii włocławskich Żydów.

Szarmach w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku zaprasza na spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim z cyklu „Czytelnicze oblicze”.

MBP zaprasza

W ostatnim tygodniu marca Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Arentowicza we Włocławku zaprasza czytelników na dwa interesujące wydarzenia.

Z ANWILEM na starcie kariery

Włocławska spółka z Grupy ORLEN ogłosiła nabór do IV edycji trzymiesięcznego płatnego programu stażowego Z ANWILEM na start. Jego celem jest zaproszenie zdolnych, utalentowanych i ambitnych studentów kierunków ścisłych do odbycia w chemicznej firmie stażu, który może stać się początkiem ich zatrudnienia w ANWILU.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal przegrywa z Unią Janikowo

W niedzielę 24 marca na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Kowalu został rozegrany mecz ostatniej 19. kolejki o mistrzostwo 4. ligi kujawsko-pomorskiej, w którym gospodarze podejmowali lidera rozgrywek i pretendenta do awansu Unię Janikowo. Zawodnicy z Kowala przegrali 1:6.

'Życzy zdrówka - włocławska kranówka'. MPWiK świętowało Dzień Wody [VIDEO]

Światowy Dzień Wody zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Jak co roku 22 marca, także i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprosiło uczniów, aby z bliska przekonali się, skąd pochodzi woda w ich kranach i jak jest przygotowywana do spożycia. Także, jak przekonuje, MPWiK "prosto z kranu".

#Q4news. Życzę zdrówka. Włocławska kranówka

22 marca to dzień szczególny dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W tym dniu młodzież włocławskich szkół odwiedziła najstarsze z włocławskich Ujęć Wody Krzywe Błota tym samym świętując Światowy Dzień Wody.

Michał Ignerski w Anwilu!

To wielki powrót po latach. Zawodnik, który reprezentował barwy Rottweilerów w senonie 2005/2006. Później kariera polskiego skrzydłowego rozwijała się głównie za granicą. Ostatnio 38-letni zawodnik bronił barw AZS-u Basket Nysa.

Dni Otwarte w Przedszkolu nr 9 we Włocławku

Dnia 18 marca 2019 roku był „ Dniem otwarty „ w przedszkolu nr 9. Rodzice wraz z dziećmi , które jeszcze nie chodzą do przedszkola mogli zobaczyć jak funkcjonują dzieci w przedszkolu bawiąc się i ucząc się i odpoczywając.