Trudne sąsiedztwo - projekt edukacyjny w LMK

W Liceum Marii Konopnickiej ruszył projekt edukacyjny „Wspólna przeszłość kluczem do przyszłości”. Tematem są stosunki polsko – rosyjskie od XX wieku po czasy współczesne.

Summa Summarum w Browarze B.

Od dziś w Galerii Sztuki „Fermentownia” CK „Browar B.” , ul. Łęgska 28 odbędzie się wernisaż wystawy prac członków Nowej Grupy Kujawskiej pt. „Summa summarum”. O 18:00 rozpocznie się wernisaż wystawy.

Rozpoczęły się ferie zimowe

Podczas dwutygodniowej przerwy w nauce w dniach 14 – 25 stycznia dzieci z Włocławka będą mogły korzystać z różnorodnych zajęć organizowanych w kilku szkołach, placówkach kultury i obiektach sportowych - przypomina Urząd Miasta.

Prezydent Wojtkowski: Zjednoczmy się w obliczu tej tragedii

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu, podsumowującej finał WOŚP we Włocławku nie zabrakło odniesień do wydarzeń w Gdańsku. Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, zapewniał o solidarności z Pawłem Adamowiczem, oraz zachęcał do oddawania krwi. Wtedy jeszcze trwała walka o życie prezydenta Gdańska. Po południu, kiedy okazało się, że prezydent Gdańska nie przeżył brutalnego ataku podczas finału WOŚP, Marek Wojtkowski wydał oświadczenie.

To napawa przerażeniem - Marek Wojtkowski o wydarzeniach w Gdańsku

Dziś w miejskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona (wstępnemu) podsumowaniu tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włocławku. Jednak inny temat zdominował spotkanie z dziennikarzami. Prezydent Marek Wojtkowski poświęcił znaczną część konferencji tragicznym wydarzeniom w Gdańsku. Podczas trwania konferencji trwała walka o życie prezydenta tego miasta. W tej chwili wiemy już, że Pawła Adamowicza nie udało się uratować . Prezydent Gdańska zmarł po południu w wieku 53 lat.

246642 złote na koncie - tak grał Włocławek

Pieszo i na rowerach. Uczniowie, rodzice, starsi i młodsi. Minionki i niedźwiadki – włocławscy wolontariusze. Około 500 spośród nich przez cały wczorajszy dzień przemieszczało się po ulicach miasta. To przede wszystkim dzięki ich zaangażowaniu, podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł we Włocławku rekord – zebrano ponad 246 tysięcy złotych.

Mundurowi dbali o bezpieczeństwo podczas Finał WOŚP

Włocławscy policjanci i strażnicy miejscy przez cały weekend dbali o bezpieczeństwo uczestników różnych imprez zorganizowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zabezpieczeniu brało udział ponad 100 funkcjonariuszy. Na terenie miasta i powiatu nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń i incydentów związanych z zbiórką pieniędzy.

Seniorzy śpiewali dla Orkiestry

Z okazji niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali także seniorzy. Zagrali i zaśpiewali, w klubie "Stara Remiza".