Jak półkolonie, to z harcerzami

Harcerskie półkolonie z Bazą Przygody to trwająca 5 dni bogata oferta programowa adresowana dla dzieci z różnych środowisk (w szczególności dla dzieci niezrzeszonych w ZHP). Limit wieku to 8-15 lat (4 drużyny po 15 osób – poniżej 10 roku życia i 3 drużyny po 20 osób – powyżej 10 roku życia).

Wybudują Plac Wolności

Warsztaty dla mieszkańców, sadzenie roślin i wiele innych atrakcji już w najbliższą niedzielę - rozpoczyna się cykl wakacyjnych niesztampowych spotkań pod kierunkiem Fundacja Ari Ari i Fundacja Ładowarka & Partnerzy.

Zgłowiączka wypięknieje - na rzece pojawiły się ekipy oczyszczające

Wczoraj na odcinku Zgłowiączki, przebiegającym przez Park na Słodowie, pojawiły się ekipy usuwające z koryta rzeki roślinność wodną. To pierwszy etap działań mających na celu "upiększenie" rzeki. Po jego zakończeniu usunięte będą też namuły. Całość prac zakończy się w październiku.

Uwaga – oszuści próbują wyłudzić pieniądze!

Pamiętajmy, że przez telefon każdy może podawać się za Twojego krewnego czy funkcjonariusza prowadzącego akcje przeciwko oszustom. Nie ufajmy swoim rozmówcom i dzwońmy do rodziny czy służb przed przekazaniem pieniędzy!

Potrzebowali szybkiej pomocy, którą uzyskali od mundurowych

Dość nietypowo przebiegła interwencja policjantów włocławskiego ruchu drogowego, którzy zatrzymali do kontroli pojazd jadący zbyt szybko w terenie zabudowanym. Okazało się, że kierowca spieszył się pomóc swojej żonie, która zasłabła w mieście. Bez wahania mundurowi eskortowali pojazd z kobietą do miejsca, gdzie mogła być udzielona jej pomoc. Po podaniu leku kobieta, wraz z rodziną, podziękowała policjantom za pomoc.

Pokonkursowa wystawa w Browarze B.

Od dziś, tj. 17 lipca 2019 roku od godziny 11.00 w Centrum Kultury Browar B. (w galerii Antresola) będzie można oglądać cały zbiór figurek, zgromadzonych w ramach konkursu. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich uczestników i jeszcze jedna atrakcja dla zainteresowanych tym konkursem.

Mistrzowskie modele w Kruszynie

Już za dwa tygodnie lotnisko Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie po raz kolejny stanie się stolicą Europejskiego modelarstwa lotniczego. W dniach 28 lipca – 3 sierpnia zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców w klasie F3J.