Dyspensery – nowość w autobusach MPK

W autobusach miejskiego przewoźnika pojawiły się dyspensery. Dozowniki z płynem dezynfekującym zostaną w pojazdach na dłużej – zapowiada ratusz. Do autobusów, w drugiej połowie roku, trafią też urządzenia OPS – umożliwiające zbliżeniowy zakup biletu.

30 lat samorządu terytorialnego

Dziś (27 maja) Dzień Samorządu Terytorialnego. Tegoroczne święto jest wyjątkowe - obchodzimy je w 30. rocznicę pierwszych po drugiej wojnie światowej, całkowicie wolnych wyborów samorządowych.

Wypadek dwóch ciężarówek na autostradzie A-1 w pow. włocławskim

Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś (27.05.2020) nad ranem na włocławskim odcinku autostrady A-1. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Ruch na autostradzie w kierunku Gdańska w okolicy m. Antoniewo wciąż jest utrudniony i odbywa się jednym pasem.

Żegnajcie maseczki. Od soboty zmiana przepisów

Ten krok ze strony rządu zapowiadany był już kilkunastu dni. W ramach kolejnego luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek. Ale tylko w przestrzeni publicznej. Wiemy też kiedy będziemy mogli wybrać się do kina i teatru.

Koronawirus: 229 przypadków zakażeń, 1 w regionie

106 nowych przypadków SARS-CoV-2 w województwie śląskim, 58 w wielkopolskim i 26 dolnośląskim – to tam odnotowano najwięcej nowych zakażeń. Jeden przypadek pojawił się w kujawsko-pomorskim. To mieszkaniec powiatu toruńskiego.

OHP prowadzi rekrutacje młodzieży

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu, ul. Parkowa 18 prowadzi rekrutację młodzieży w wieku 14 – 18 lat. Ośrodek OHP umożliwia uzupełnienie wykształcenia w szkole podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy, szkołach branżowych I stopnia oraz w formie szkolenia kursowego.