Zamknij X
Zamknij [X]

Rozpoczęła się obowiązkowa deratyzacja nieruchomości

Przypominamy wszystkim podmiotom odpowiedzialnym za przeprowadzenie deratyzacji, że w okresie od 15 września do 15 października należy wykonać obowiązkową deratyzację nieruchomości (dla przypomnienia: wiosną deratyzację przeprowadza się w dniach od 15 marca do 15 kwietnia).

Jakie usterki w samochodzie warto naprawić samodzielnie?

Oddawanie samochodu do profesjonalnego warsztatu samochodowego może wiązać się z koniecznością poniesienia słonych wydatków na naprawę. Niestety wielu kierowców daje nabrać się na rzekome poważne usterki, kiedy samochodów tak naprawdę był w dobrym stanie, a konieczna była niewielka naprawa. W wielu sytuacjach usterkę samochodu można naprawić samodzielnie. Oczywiście nie w przypadku wszystkich podzespołów. Jakie usterki warto naprawiać samodzielnie?

III Włocławskie Impresje Operowe – Moniuszko inaczej śpiewany - konferencja

W dniu 12. 09.2019r. w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbył się briefing prasowy poświęcony organizowanym przez Fundację „Samotna Mama” przy współpracy z ZSM warsztatom muzycznym w ramach „III Włocławskich Impresji Operowych – Moniuszko inaczej śpiewany”.

Powikłania po anginie - jakie mogą wystąpić u dorosłych i dzieci?

Powikłania po anginie mogą być znacznie poważniejsze niż zapalenie ucha czy zatok. Zdarza się, że nieleczona angina kończy się gorączką reumatyczną lub kłębuszkowym zapaleniem nerek. I chociaż tego typu przypadki odnotowywane są raczej rzadko, warto o nich wiedzieć - przynajmniej po to, aby zyskać świadomość, jak ważne jest podjęcie właściwego leczenia i kontynuowanie go aż do czasu całkowitego wyzdrowienia.

Teatr organizuje casting do spektaklu

Teatr Impresaryjny im., Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku przystępuje do realizacji nowego przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru „Skene”. Tym razem będzie to spektakl, do którego scenariusz powstaje na motywach tekstu Jana Brzechwy pt.: „Akademia Pana Kleksa”.

MPK uruchamia dodatkowe kursy

W dniach 14-15 września 2019r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchamia dodatkowe połączenia autobusowe na trasie: Dworzec PKP/PKS –Pl. Wolności /Warszawska– al. Chopina – Wronia – Kaliska – Jana Pawła II – Nowa Wieś (ul. Diamentowa) i z powrotem.