Zamknij X
Zamknij [X]

Mistrzowie fotografii

26 marca 2019 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Alfabet sztuki tym razem pod tytułem Mistrzowie fotografii

Kawiarenka Obywatelska chwilowo nieczynna

Wydarzenia, które miały odbyć się w zbliżający się weekend w Śródmieście Cafe zostały przeniesione do budynku Centrum Organizacji Pozarządowych przy Żabiej. Powodem jest krótki remont.

Rusza zbiórka wielkogabarytów. Na początek w Śródmieściu.

Jutro rusza wiosenna zbiórka wielkogabarytów 16 marca rozpocznie się pierwsza, tegoroczna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z poszczególnych osiedli z terenu Włocławka.

Półmetek Olimpiady Solidarności za nami

W Urzędzie Marszałkowskim 14 marca odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Do rywalizacji stanęło 60 uczniów z kujawsko-pomorskich szkół. Najlepsze okazały się Patrycja Przybylska, Zuzanna Szymczak z Bydgoszczy i Natalia Wieczorkowska z Zespołu Szkół Samochodowych z Włocławka.

Uwaga oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze

Pamiętajmy, że przez telefon każdy może podawać się za Twojego krewnego. Nie ufajmy swoim rozmówcom i dzwońmy do rodziny przed przekazaniem pieniędzy. „Dzisiaj otrzymaliśmy pięć zgłoszeń, gdzie pod legendą wypadku próbowano wyłudzić pieniądze.” – Informuje Policja

Ponad 800 gramów amfetaminy zabezpieczone przez włocławskich policjantów

Policjanci z Włocławka namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 36-lat, u których zabezpieczyli ponad 800 g amfetaminy i 7 g marihuany. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających podejrzanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 36-latek trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Z kolei wobec 32-latka prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Łowcy pokemonów pomagają dzieciakom

Środowisko włocławskich łowców pokemonów nie po raz pierwszy wykorzystali swoje zainteresowanie by wesprzeć Dom Małego Dziecka "Maluch".

Utrudnienia na Warszawskiej do 22 marca.

Jak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg do 22 marca potrwają prace związane z rozbiórką budynku położonego na ulicy Warszawskiej. Napotkamy tam na utrudnienia.