Obniżka opłat za wywóz odpadów? Jeszcze nie dziś

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta miała zostać podjęta uchwała o zmniejszeniu opłat za wywóz odpadów komunalnych. Ostatecznie nie będzie dziś głosowana. Dlaczego? Trwają prace – uspokaja radny Piotr Kowal.

67-latek nie żyje. Wypadek w Wistce

Kierujący osobowym Renault zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką marki DAF. Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 10:00 na drodze krajowej nr 62. 67-letni kierowca zginął w wyniku odniesionych obrażeń.

Jan Paweł II łamał stereotypy. Miejska biblioteka publikuje ciekawostki z życia Papieża Polaka

Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który nosił zegarek. Uprawiał wspinaczkę górską. Jako pierwszy zwierzchnik Kościoła wziął udział w koncercie rockowym. Jako pierwszy papież odwiedził kościół luterański, meczet i synagogę. W czasie swoich pielgrzymek 30 razy okrążył Ziemię wokół równika oraz trzykrotnie pokonał odległość z Ziemi do Księżyca.

Areszt dla 38-latka za włamanie do domku jednorodzinnego

Policjanci z Włocławka dzięki obywatelskiemu ujęciu przez właściciela posesji zatrzymali 38-latka, który chwilę wcześniej dokonał włamania do jego domku. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Włocławka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Szybka jazda, trochę deszczu i o wypadek nie trudno

Przekonał się o tym kierowca bmw, który nie dostosował prędkości podczas padającego deszczu i spowodował zdarzenie drogowe z udziałem prawidłowo jadącego motocykla. Kierujący i pasażerka jednośladu trafili do szpitala. W sprawie prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów. Pamiętajmy podczas zmieniającej się pogody o zmniejszeniu prędkości swojego pojazdu i dostosowaniu stylu jazdy do panujących warunków na drodze.

Urodziny Zespołu Pieśni i Tańca

“Kujawy” 35 lat temu, w maju 1985 roku założony został Zespół Pieśni i Tańca “Kujawy”, działający w strukturze Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku.

OSI Włocławek wspieraja komunikacje osób niemówiących

W ramach projektu pt. " Bez słów - wspieramy komunikacje osób niemówiących w OSI Włocławek", za zgodą Urzędu Marszałkowskiego, realizowane jest w formie zdalnej zadanie "Superwizje /obserwator w ramach szkolenia z zakresu efektywności porozumiewania się dzieci niemówiących z użyciem narzędzia "sprawdź jak się porozumiewam"- alternatywne sposoby porozumienia się dzieci niepełnosprawnych". Kolejny etap szkolenia odbywa pięciu nauczycieli ze szkół objętych projektem: Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 20 i z Zespołu Szkół nr 3 z Włocławka.

MBP: Filia i Wypożyczalnia Dziecięca nr 1 niebawem powrócą

25 maja dla czytelników ponownie otwarte zostaną Filia i Wypożyczalnia Dziecięca nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypomnijmy, że z powodu prac remontowych w budynku przy ulicy Warszawskiej, tymczasowa siedziba placówek znajduje się na Placu Staszica.

Policjanci zatrzymali ojca i syna za rozbój

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o rozbój. Obaj napadli i ukradli torebkę przypadkowo spotkanej kobiecie. Jak się okazało był to 39-latek i jego 16-letni syn. Ojciec usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju, za który może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zdecydował wobec niego o 3-miesięcznym areszcie. Natomiast nieletnim zajmie się sąd rodzinny do którego trafią materiały.

Na Kujawach i Pomorzu ZUS wypłacił ponad 58,5 mln zł postojowgo

Na Kujawach i Pomorzu ZUS wypłacił postojowe na kwotę ponad 58,5 mln zł. Otrzymało je prawie 29,4 tys. przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Większość wypłaconych środków, bo aż 80 proc. trafiła do osób prowadzących działalność gospodarczą. ZUS wypłaca już postojowe dla osób, które wystąpiły o świadczenie kolejny raz.