Zamknij X
Zamknij [X]

Kierujący pod wpływem alkoholu i bez uprawnień zatrzymani w powiecie włocławskim

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we Włocławku od zawsze apelują o rozwagę i nie wsiadanie „za kółko" po spożyciu alkoholu. Niestety część kierujących lekceważy nawoływania funkcjonariuszy. Wczoraj (05.09.2019) włocławscy mundurowi zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantom z grupy „SPEED", a drugi wpadł do przydrożnego rowu.

Nie jestem rolnikiem malowanym - Łukasz Zbonikowski z poparciem 'Solidarności' RI

Łukasz Zbonikowski z poparciem „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Kandydaturę posła do Senatu poparł dziś także Wojciech Mojzesowicz. Były sekretarz stanu, odpowiedzialny za politykę rolną w rządzie Jarosława Kaczyńskiego na zorganizowanej dziś konferencji prasowej mówił o parlamentarzyście: „Ma przyszłość polityczną”.

Stalowy Anioł 2019 - czekamy na zgłoszenia

Do 30 września można składać wnioski w ramach XIII edycji nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej.

Browar B. rozpoczyna nowy rok artystyczny

Browar B. rozpoczyna nowy rok artystyczny W niedzielę 8 września 2019 r. będzie okazja do zapoznania się z ofertą zajęć na nowy rok artystyczny oraz skorzystania z zaplanowanych atrakcji.

Potrzebował pomocy medycznej kiedy usiłował ukraść rynny z kościoła

Sprawca usiłowania kradzieży rynien z kościoła sam zadzwonił o pomoc medyczną, kiedy spadł z wysokości i nie mógł się poruszać. 34-latek z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie czeka go dłuższy pobyt. W szpitalu odwiedzili go śledczy z Kowala, od których usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem kradzieży rynien oraz wcześniejszej kradzieży rynien z kościoła w Kowalu.

Trwa konkurs: „Kropla dla ogrodu”, można wygrać zbiorniki na deszczówkę

Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza mieszkańców Włocławka do udziału w konkursie „Kropla dla Ogrodu”, którego celem jest zachęcanie do zatrzymywania wody deszczowej na swoim terenie i wykorzystywania jej do podlewania ogródków, roślin balkonowych czy też do innych celów gospodarczych. Mała, przydomowa retencja jest działaniem bardzo ekologicznym.

Gra miejska o architekturze Włocławka

W sobotę, 7 września 2019 roku w godzinach od 10.00 do 12.00 na terenie śródmieścia Włocławka odbędzie się gra miejska przygotowana w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Chełmicka do remontu. Dziury znikną jesienią

Ulica Chełmicka we Włocławku to na komunikacyjnej mapie miasta czarna, nomen omen, dziura. Potwierdzą to wszyscy, którzy kiedykolwiek usiłowali dostać się z ulicy Lipnowskiej w stronę budynków dydaktycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej położonych na Zawiślu. Lasy Państwowe zapewniają, że zmieni się to jeszcze tej jesieni. Na wniosek posłanki Joanny Borowiak środki na realizację remontu przyznano z Funduszu Leśnego.