Służba Więzienna dla dzieci

2020-06-01 19:21:08, Maciej Kowalczyk

Delegacja funkcjonariuszy z Zakładu Karnego we Włocławku przekazała paczki do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubieniu Kujawskim.

W dniu 01.06.2020r. funkcjonariusze reprezentujący Zakład Karny we Włocławku oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa na ręce kierownictwa Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubieniu Kujawskim, przekazali artykuły szkolne i biurowe, zabawki oraz gry planszowe i książki.

O uśmiech dziecka

Z inicjatywy wychowawcy ds. sportu na początku maja rozpoczęła się akcja „Daj drugie życie zabawce”, polegająca na zebraniu wśród funkcjonariuszy zabawek, książek, gier planszowych, które straciły zainteresowanie w ich domach. Do akcji dołączył się Zarząd Terenowy NSZZFiPW, który przekazał środki finansowe na zakup zeszytów, bloków rysunkowych, długopisów, ołówków, przyborów do malowania. Placówka w Lubieniu Kujawskim powstała w wyniku przekształcenia Domu Dziecka i zapewnia całodobową opiekę i wychowanie. Mimo, że z uwagi na stan epidemii nie mogliśmy bezpośrednio świętować z dziećmi ich dnia, wierzymy, że przygotowane przez nas upominki sprawiły dzieciom dużo frajdy i radości.

Tekst/zdjęcia: ppor. Konrad Górski

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz