Zakład Karny pomaga. Funkcjonariusze przekazali środki bezpieczeństwa dla DPS-u

2020-04-30 12:39:21, Maciej Kowalczyk

Dom Pomocy Społecznej „Na Skarpie” jest jednym z dwóch działających w naszym mieście. Zagwarantowanie bezpieczeństwa podopiecznym i personelowi, w sytuacji pandemii koronawirusa, jest jednym z najważniejszych wyzwań. Wiedzą o tym także funkcjonariusze z Zakładu Karnego. Wczoraj przekazali niezbędne środki ochrony dla DPS.

DPS-y w Polsce, gdzie przebywają osoby starsze i częstokroć cierpiące na inne choroby, to miejsca szczególnie narażone na skutki zakażeń SARS-CoV-2. Przykłady z ostatnich tygodni pokazują dobitnie, że każde zakażenie w tych placówkach jest wyjątkowo groźne i często pandemia zbiera w nich śmiertelne żniwo. Podstawą jest zapewnienie DPS-om niezbędnych środków ochrony osobistej, tak by uniemożliwić wystąpienie ogniska zakażeń

Doskonale zdają sobie z tego sprawę także funkcjonariusze Służby Więziennej. Ci, z włocławskiego Zakładu Karnego zdecydowali się wspomóc placówkę z ulicy Dobrzyńskiej:

Dyrektor zakładu Karnego, wraz z Niezależnym samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Więziennictwa wpadli na pomysł, żeby zorganizować zbiórkę pieniędzy wśród funkcjonariuszy a zebrane pieniądze przeznaczyć na zakup środków ochrony – mówi rzecznik prasowy ZK we Włocławku, ppor. Konrad Górski.

Za zebrane pieniądze funkcjonariusze zakupili maseczki i rękawiczki jednorazowe, czyli to co najbardziej przydaje się obecnie w DPS.

Są to środki, które nam bardzo pomogą – podkreśla Jarosław Pułanecki, dyrektor placówki – Cieszymy się, że taka akcja została zorganizowana. Było to nam bardzo potrzebne.

To nie jedyna akcja przekazywania niezbędnych środków ochrony dla DPS. Także wczoraj, do placówki „Na Skarpie”, trafiły przekazane przez włocławski hufiec ZHP przyłbice.

 

Fotorelacje


Komentarze (1)


Xxx (2020-05-01 09:46:56) Zgłoś do moderacji
Są trzy DPS- y we Włocławku

Dodaj swój komentarz