Kopernik zagrał w Wielkiej Orkiestrze

Niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był ukoronowaniem wydarzeń, które odbywały się w mieście przez cały ubiegły tydzień. Koncerty, zbiórki i różnorakie imprezy odbyły się także we włocławskich szkołach. Także w „Koperniku”.

Ratusz zachęca do wynajmu lokal [WIDEO]

Miasto stara się zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Strefie Rewitalizacji, Nowe sklepy czy ponkty usługowe mają pojawić się tam, między innymi za sprawą remontów lokali użytkowych prowadzonych przez Administrację Zasobów Komunalnych.

Boost with Facebook - Szkolenie już 14 stycznia [WIDEO]

Już we wtorek 14 stycznia w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się bezpłatne szkolenie z cyklu: Boost with Facebook. Włocławek jest jednym z kilku miast, które znalazły się na trasie tegorocznej edycji.

Włocławski sztab WOŚP gotowy na 28 finał! Konferencja prasowa

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, po raz 28. zgra największa orkiestra świata. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wybrzmi także we Włocławku i jak zawsze zrobi to głośno. 500 wolontariuszy, koncerty, imprezy, spotkania, aukcje – także i w tym roku nie zabraknie okazji do tego, by wspomóc zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych w całej Polsce. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i leczniczego na potrzeby medycyny zabiegowej. A potrzeby, jak przyznają dyrektorzy placówek, są ogromne. Przynajmniej część z nich udaje się rokrocznie zaspokoić dzięki WOŚP i hojności darczyńców.

Ratusz zachęca: Sięgnijcie po dotacje na remonty

500 tysięcy złotych dotacji. Efekt? Znakomity. Kamienica przy Brzeskiej jest jedną z sześciu nieruchomości wyremontowanych w ubiegłym roku dzięki dotacji z ratusza. Właśnie rusza kolejny konkurs dla zainteresowanych wsparciem.

Wielki mecz, wielkie nadzieje. Anwil - Polski Cukier już jutro

To już jutro. Na te pojedynki ostrzą sobie zęby, w ostatnim czasie, kibice basketu we Włocławku i Toruniu, ale też większość zainteresowanych basketem w rodzimym wydaniu. Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń, ten mecz już w niedzielę 5 grudnia o 17:30.

Dotacje na sport - ratusz zaprasza organizacje

Dziś, 3 stycznia, w Urzędzie Miasta na Zielonym Rynku odbył się briefing prasowy w sprawie dotacji dla organizacji zajmujących się promocją sportu, na nadchodzący 2020 rok.

Inwestycja PGK Saniko na Machnaczu za ponad 31 mln zł

Za ponad 31 mln zł PGK Saniko zmodernizuje linię sortowniczą i rozbuduje halę w Machnaczu. To oznacza większe moce przerobowe, dokładniejszą segregację, większą dbałość o środowisko i polepszenie warunków pracy. Powstanie też punkt wymiany rzeczy używanych i specjalistyczny portal internetowy do jego obsługi. Połowę inwestycji sfinansuje Unia Europejska