Classic - zakończenie roku artystycznego

W piątek 21 czerwca w Centrum Kultury Browar B w programie, który zakończy rok artystyczny 2018/2019, zaprezentowały się cztery grupy taneczne /ok. 70. tancerek/ zespołu Classic.

Henry Tajfel upamiętniony. Na 3 Maja pojawiła się tablica

Henry Tajfel, to nazwisko doskonale znane w świecie psychologii. Badacz stereotypów i uprzedzeń, światowej sławy psycholog społeczny. Mało kto wie, że urodził się we Włocławku. W sobotę, 22 czerwca, na gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pojawiła się tablica upamiętniająca 100-lecie jego urodzin.

Balonowe Disco 2019. Fotorelacja z piątku

Od piątku na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie trwa Balonowe Disco 2019. Na scenie pojawią się gwiazdy sceny muzyki tanecznej, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.

Piknik Wolontariatu. Wideo

Organizacje pozarządowe oraz wolontariat to dwa nierozłączne elementy. W piątek (14 maja) odbył się Piknik Wolontariatu, który był swego rodzaju formą podziękowania za działalność osób wspierających inicjatywy społeczne.

Koncert Uwielbienie ... w deszczu. Zdjęcia

20 czerwca w Parku im. Henryka Sienkiewicza odbył się doroczny koncert Uwielbienie. W tym roku pogoda nie okazała się łaskawa, ale mimo tego w strugach deszczu udało się dokończyć ten niezwykły koncert.

Procesja Bożego Ciała. Zdjęcia i wideo

20 czerwca we wszystkich kościołach odbywały się uroczyste msze św. Bożego Ciała. Również we Włocławku procesja wyruszyła z katedry aby następnie przejść ulicami miasta. Publikujemy film i zdjęcia z wydarzenia.

Ostatni dzwonek dla gimnazjalistów - także w 'Długoszu'

To wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Wyjątkowe nie tyle dla szerokiej rzeszy uczniów podstawówek, techników, czy liceów, ale dla tegorocznych absolwentów gimnazjów - to ostatni rocznik, który opuszcza ten typ szkół.

Wakacje czas zacząć

Odrobinę dłuższe niż początkowo planowano, ale te dodatkowe 48 godzin laby nikogo chyba nie martwi. Wakacje 2019 rozpoczęte. Dziś we Włocławku swoje świadectwa otrzymali uczniowie szkół ponadpodstawowych, gimnazjalnych i podstawowych, także ci ze Szkoły Podstawowej nr 20.

Stypendia Prezydenta Włocławka przyznane

W miniony poniedziałek (17 czerwca) odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezydenta Miasta Włocławek dla uzdolnionych uczniów szkół z terenu miasta.

PWSZ przygotowuje się do nowego roku akademickiego. Nadciągają wielkie zmiany

Od października obok dotychczasowych kierunków kształcenia na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich (na kierunku pielęgniarstwo) pojawi się nowy. Włocławska uczelnia zaczyna bowiem edukować prawników. A to nie jedyna zmiana zapowiadana przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.