Zamknij [X]

1,8 miliona dla Inkubatora. Skorzystają przedsiębiorcy z Włocławka

"Profesjonalizacja usług Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości" – to nazwa projektu, którego realizacja rozpocznie się niebawem w Inkubatorze. W ramach podejmowanych działań zostanie rozbudowana infrastruktura, zwłaszcza informatyczna, jednak beneficjentami będą przede wszystkim włocławscy przedsiębiorcy.

W najbliższy poniedziałek w Browarze B. debata o KOR

Działał rok, niosąc pomoc ofiarom represji po wydarzeniach czerwca 1976. W jego szeregach znaleźć można było postaci z różnych środowisk opozycyjnych. O Komitecie Obrony Robotników więcej usłyszeć będzie można już w najbliższy poniedziałek. Na spotkanie w CK „Browar B” zaprasza Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.

Nauczyciele nagrodzeni przez ministra i kuratorium oświaty

Dziś, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odznaczeniami państwowymi i resortowymi nagrodzeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oświaty. Wyróżniający się pedagodzy dostali Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Kuratora Oświaty.

37. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości na tamie

37 lat temu funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa porwali a następnie bestialsko zamordowali kapelana ks. Jerzego Popiełuszkę. W rocznicę śmierci kapelana „Solidarności”, tradycyjnie już, odbyły się zorganizowane przez związkowców uroczystości.

W KSW rozpoczął się nowy rok akademicki

W minioną sobotę, 16 października, w Auli Collegium Minus Kujawskiej Szkoły Wyższej zainaugurowano uroczyście nowy rok akademicki. Jaki to będzie rok? Nie sposób przewidzieć. Wszyscy jednak wyrażają nadzieję, że różny od poprzedniego.

6:1. Anwil z pierwszą porażką

Rewelacja tegorocznych rozgrywek, ekipa Czarnych Słupsk, pokonała włocławian w Hali Mistrzów. Tym razem Rottweilerom zabrakło skuteczności.

Pracownicy oświaty uhonorowani - Dzień Edukacji Narodowej we Włocławku

14 października tradycyjne w Dniu Edukacji Narodowej, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi otrzymali z rąk Marka Wojtkowskiego nagrody prezydenta. Tym wyróżnieniem uhonorowano 85 nauczycieli, natomiast za wyróżniającą i długoletnią pracę na rzecz szkół i placówek wyróżnieniem uhonorowanych zostanie 49 pracowników niepedagogicznych.

Koncert charytatywny - "Gramy dla Ingi"

Urodziła się ze złożoną i poważną wadą serca. Choć 23-miesięczna Inga, mimo tak młodego wieku, ma za sobą już dwie trudne operacje, ta najważniejsza jeszcze przed nią.