Zamknij [X]

Rolnicy protestowali we Włocławku. Powodem rosnące ceny nawozów

W miniony czwartek 7 października, w siedzibie włocławskiego Anwilu doszło do spotkania pomiędzy zarządem spółki i organizacjami rolniczymi, tematem rozmów była sytuacja na rynku nawozowym. Dziś miały być kontynuowane. Do spotkania jednak nie doszło.

Ziemniak królem stołu – w Chemiku. Wideo i zdjęcia

Pączki z ziemniaków – takie danie zwyciężyło podczas konkursu gastronomicznego w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Zmagania młodych kucharzy były również okazją do rozmowy o współpracy przedsiębiorców ze szkołami.

Wystawa pokonkursowa - Matematyka w obiektywie

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli otwarta została wystawa prac laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Konkurs miał za zadanie wspomaganie edukacji matematycznej i procesu matematycznego myślenia.

Jeśli sytuacja finansowa pozwoli, będziemy je realizować – Marek Wojtkowski o propozycjach PiS do budżetu miasta na rok 2022

Podczas ostatniej konferencji radnych Prawa i Sprawiedliwości, poinformowali oni o złożeniu aż 27 wniosków do budżetu miasta na rok 2022 na kwotę łączną 75 milionów złotych. Wśród nich znajdują się między innymi: budowa trzeciej przeprawy przez Wisłę, remonty dróg, czy zwiększenie dofinansowania dla Klubu Koszykówki Włocławek.