Zamknij X
Zamknij [X]

‘Od Juniora do Seniora’ – darmowe zajęcia w PWSZ

Zajęcia językowe, matematyczno-przyrodnicze, informatyczne, logopedyczno-dykcyjne czy rozwijające kompetencje społeczne – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku zaprasza do udziału w projekcie „Od Juniora do Seniora”.

Rottweilery w pełnej krasie. Nowy skład zaprezentowany kibicom

Jak co roku koszykarze Anwilu Włocławek po raz pierwszy przed zbliżającym się sezonem zaprezentowali się kibicom podczas Biesiady Kasztelańskiej. W tym roku ich powitanie wydawało się być jeszcze huczniejsze nich w minionych latach. Nic dziwnego, włocławski klub przed sezonem 2019/2020 jest dosłownie naszpikowany gwiazdami.

Biesiada Kasztelańska 2019

W niedzielę 18 sierpnia na placu przy Hali Mistrzów odbyła się kolejna edycja Biesiady Kasztelańskiej.

Pierwsze dotacje do remontów nieruchomości w obszarze rewitalizacji przyznane!

Decyzją Prezydenta Włocławka, oraz na podstawie złożonych wniosków, na ten cel zostanie przeznaczone blisko 840 tys. zł. Dotacje na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie lub na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków możliwe są dzięki objęciu obszaru rewitalizacji we Włocławku Specjalną Strefą Rewitalizacji. To jedno z narzędzi Ustawy o rewitalizacji z 2015 r., wspierających właścicieli i użytkowników wieczystych, którzy chcieliby poprawić stan technicznych swoich nieruchomości.

#Q4news Moździerze i Rosomaki. Piknik wojskowy pod Halą Mistrzów

Armato-haubica „Dana”, samobieżny moździerz „Rak”, radary artyleryjskie, karabiny snajperskie, roboty saperskie i pojazdy specjalistyczne. To tylko niektóre z pozycji na liście sprzętu, jaki wystawiono w ramach pikniku „Wierni Polsce”. Swoje pojazdy żołnierze przedstawiali z okazji Święta Wojska Polskiego.

Święta miłości ojczyzny... - Święto Wojska Polskiego we Włocławku

W czwartek 15 sierpnia Włocławek uczcił polskich żołnierzy, tych obecnych i tych, którzy przez wieki walczyli i umierali za ojczyznę. Włocławskie obchody miały też swój lokalny wymiar. Święto, przypadające w rocznicę „Cudu nad Wisłą” stało się okazją do uczczenia włocławskich bohaterów walk 1920 roku.

Rzecznik MSP we Włocławku

Adam Abramowicz od czerwca ubiegłego roku pełni funkcję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Dziś, na zaproszenie poseł Joanny Borowiak gościł we Włocławku by spotkać się z lokalnymi biznesmenami. To jedno z wielu spotkań jakie od roku odbywa w ramach swoich obowiązków.