Gala Laureatów Konkursów Dla Ósmoklasistów w LZK

W wtorek 16 kwietnia 2024 r. w auli Liceum Ziemi Kujawskiej odbyła się GALA LAUREATÓW KONKURSÓW DLA ÓSMOKLASISTÓW. Uhonorowani nagrodami zostaną zwycięzcy czterech konkursów organizowanych przez LZK.

Drzwi Otwarte w Szkole Muzycznej

Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena zorganizował w czwartek 18 kwietnia Drzwi Otwarte dla zainteresowanych nauką w placówce.

Drzwi Otwarte w IV LO

W minionym tygodniu IV LO im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaprosiło ósmoklasistów i ich rodziców na Drzwi Otwarte. Zainteresowani kształceniem w tej placówce mogli poznać bliżej jej ofertę edukacyjną.

Czyste Słodowo po raz drugi

Już w najbliższy poniedziałek 22 kwietnia SANIKO zaprasza do parku na Słodowie. O 10:00 rozpocznie się tam druga edycja akcji "Czyste Słodowo".

Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze

Choć ostatnie wyborcze rozstrzygnięcie we Włocławku nastąpi dopiero w niedzielę, to w kwestii wyboru Rady Miasta wszystko jest już jasne. Wczoraj, 18 kwietnia, nowi radni otrzymali zaświadczenia potwierdzajace ich wybór na stanowisko.

Trzecia Droga z poparciem dla Marka Wojtkowskiego

18 kwietnia, na trzy dni przed rozpoczęciem głosowania w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta, włocławska Trzecia Droga ogłosiła swoje poparcie dla Marka Wojtkowskiego.

Piotr Kowal apeluje o głosowanie na Krzysztofa Kukuckiego

Już w piątek o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich we Włocławku. Piotr Kowal i przedstawiciele Lewicy zaapelowali dziś do mieszkańców o oddanie głosu na kandydata ugrupowania - Krzysztofa Kukuckiego. Przewodniczący Rady Miasta skrytykował też wypowiedzi pojawiające się w kampanii Marka Wojtkowskiego.

Michał Sztybel we Włocławku: 3,4 miliona złotych z KPO dla Włocławka

Już niebawem do miejskiej kasy wpłyną pierwsze środki z Krajowego Planu Odbudowy – zapowiedział goszczący we Włocławku 17 kwietnia wojewoda Michał Sztybel. Te pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie nowego żłobka i poprawę infrastruktury drogowej na osiedlu Celulozowa.

Krzysztof Kukucki prezentuje program dla Śródmieścia

Podczas ostatniej z „osiedlowych” konferencji kandydata na urząd prezydenta miasta Krzysztof Kukucki zaprezentował swój pomysł na Śródmieście. Nowe zasoby mieszkaniowe, woonerf na 3 Maja i tereny zielone – to część planów wobec dzielnicy.