Zamknij X

Nie żyje Jarosław Hupało

Zmarł Jarosław Hupało, nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 a także były dyrektor tej placówki. Wieloletni radny, w tej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Wesołego Alleluja!

Wszystkiego co dobre i pogodne. Świąt spędzonych w radości ducha i rodzinnej atmosferze – tego życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Włocławskie obchody Dnia Wojsk Inżynieryjnych

16 kwietnia 1945 roku oddziały II Armii Wojska Polskiego rozpoczęły forsowanie linii Odry oraz Nysy Łużyckiej. Ten dzień jest także dniem włocławskich saperów, tak bardzo związanych z naszym miastem.

Drzwi otwarte w LMK

W poniedziałek, 11 kwietnia tłumy uczniów 8 klas przybyły do III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Powodem były drzwi otwarte. Tak prestiżowa placówka edukacyjna w naszym mieście nie mogła narzekać na brak zainteresowania ze strony jej przyszłych uczniów.

Czekoladowe zajączki dla włocławian

Coś słodkiego do wielkanocnego koszyka – rozdawali w środę mieszkańcom radni Koalicji Obywatelskiej. Samorządowców spotkać można było na placu Wolności.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej we Włocławku

Katyń, Ostaszków, Charków, Miednoje – w 1940 roku stały się miejscami straceń dla polskich żołnierzy wziętych do niewoli przez wkraczającą na teren II RP Armię Czerwoną. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, pod Pomnikiem AK w Parku Łokietka uczczono pamięć ofiar.