Jarmark Wielkanocny za nami

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Włocławskiego Jarmarku Wielkanocnego. Przez sobotę i niedzielę na placu Wolniości gościli sprzedawcy rękodzieła, świątecznych łakoci i Festiwal FoodTrucków.

Recital Elżbiety Ślubowskiej w MBP

Z okazji obchodów Światowego, w miniony piątek, Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na Recital Elżbiety Ślubowskiej - "Barwy dźwięków i słów".

Niedziela Palmowa w parafii Ducha Świętego

Niedziela Palmowa rozpoczyna wielki tydzień w kościele katolickim. Obchodzona jest pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, na pięć dni przed jego ukrzyżowaniem.

Nowe serce miasta – Krzysztof Kukucki o Śródmieściu

Mieszkania, inwestycje infrastrukturalne i powiększenie obszarów zielonych – to niektóre z propozycji Krzysztofa Kukuckiego dla Śródmieścia. Kandydat Lewicy w zbliżających się wyborach samorządowych przedstawił założenia kolejnego z „filarów” swojego programu.

Maciej Maciak o utrzymaniu porządku w mieście

Utrzymanie porządku w mieście było tematem konferencji prasowej Macieja Maciaka. Niezależny kandydat w wyborach prezydenckich wskazuje sposób na to, jak zmniejszyć liczbę śmieci na ulicach miasta.

W chemiku zagościły 'Mazurki i baby świętami malowane'

"Mazurki i baby świętami malowane" to tytuł corocznego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku. Uczniowie z miasta i powiatu włocławskiego rywalizowali dekorując świąteczne wypieki.