Pochód pierwszomajowy przeszedł przez Włocławek

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy jak co roku zgromadził pod pomnikiem na włocławskich bulwarach przedstawicieli środowisk lewicowych i mieszkańców miasta. Spod Pomnika Ludzi Pracy ruszył pochód ulicami miasta.

Dopłaty do rowerów dla włocławian. Radni zdecydowali

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni niespodziewanie zdecydowali o usunięciu z porządku obrad punktu dotyczącego uchwały o dopłatach do zakupów rowerów dla włocławian. Dziś zebrali się ponownie by zdecydować o losie uchwały. Dopłaty będą, choć wprowadzono istotne zmiany.

1 maja – Lewica zaprasza na pochód

1 dzień maja to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy i jednocześnie 19 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jak co roku, z tej okazji włocławska Lewica zaprasza mieszkańców do udziału w pierwszomajowym pochodzie.

Napisali historię. Mistrzów FIBA Euro Cup powitali kibice

Niespełna 24 godziny temu wielu z nich z drżeniem serca oglądało końcówkę zaciętego spotkania Cholet z Anwilem. Dziś pojawili się pod Halą Mistrzów by powitać triumfatorów rozgrywek FIBA Euro Cup. Anwil stał się pierwszym polskim zwycięzcą rozgrywek kontynentalnych.

W SP nr 12 otwarto szkolną świetlicę

Otwarcie nowej świetlicy szkolnej w placówce przy ulicy Wiejskiej stanowi zakończenie pierwszej części inwestycji realizowanej zarówno tu, jak i w przyległej do niej Szkole Muzycznej. Tu w ramach projektu budowana jest m.in. sala koncertowa.

Cyfrowe laboratorium przyrodnicze w LMK

W środę 26 kwietnia w III LO im. Marii Konopnickiej odbyła się pokazowa lekcja podsumowująca projekt „Cyfrowe laboratorium Przyrodnicze. Zaprezentowano też sprzęt, jaki trafił do placówki dzięki wsparciu Fundacji ANWIL.