Zamknij [X]

Rezerwacja terminu on-line. Zmiany w Wydziale Komunikacji

Jego testy trwały przez kilka ostatnich tygodni i już funkcjonuje. W Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta ma być szybciej i sprawniej. Wszystko za sprawą nowego systemu „kolejkowego”. Rezerwacji terminu wizyty można dokonać już on-line, jednak wciąż także możliwe jet dokonanie tego telefonicznie, lub osobiście.

Warsztaty edukacyjne - „Rola współczesnego rolnictwa w tworzeniu bioróżnorodności”

Bioróżnorodność nierozerwalnie wiąże się ze współczesnym rolnictwem. Z tego też powodu, Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników zorganizowała warsztaty edukacyjne „Rola współczesnego rolnictwa w tworzeniu bioróżnorodności – wyzwania dla nowoczesnego rolnictwa”. Spotkanie odbyło się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego.

Igor Griszczuk twarzą drugiej edycji ANWIL Basketball Challenge

„ANWIL Basketball Challenge” to projekt, którego zadaniem jest popularyzacja koszykówki wśród włocławskich dzieci, ale również szansa, aby zachęcić tych najmłodszych do zdrowego trybu życia. Do nowej edycji, która rozpocznie się niedługo, dołączył Igor Griszczuk.

Jak ożywić przedmioty codziennego użytku - Teatr Przedmiotów

Teatr dla Seniora to projekt włocławskiego Teatru Impresaryjnego, który ma na celu zintegrować starszych mieszkańców miasta, a także zachęcić ich do aktywnego obcowania z kulturą w naszym mieście. Dziś odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe pod nazwą „Teatr Przedmiotu”.

Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym

W minioną niedzielę, 14 listopada 2021 r., na wystawie czasowej pn. „Radła do radlenia, siewniki do siania, młynki do czyszczenia warte zachowania. Konserwacja zabytkowych narzędzi i maszyn rolniczych z Kujaw i ziemi dobrzyńskiej" prezentowanej w Muzeum Etnograficznym, odbyła się „Niedziela z kustoszem". Spotkanie poprowadziły: konserwator Barbara Adamczyk oraz etnograf Eliza Sutkowska.

Vladislavia Cross - biegi dla Niepodległej

Uczestnicy Biegu i Marszu Nordic Walking Niepodległości podczas ostatniego biegu z cyklu Vladislavia Cross uczcili pamięć o bohaterach kraju. W imprezie sportowej uczestniczyło ponad 150 dorosłych i dzieci.

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

W Święto Niepodległości, dwudziestu wykonawców z całej Polski zmierzyło się we włocławskim centrum kultury. Z repertuarem patriotycznym podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej wystąpili zarówno soliści, jak i zespoły.