Katedra przejdzie remont. Jest dotacja

1 296 880 złotych. Dokładnie taka dotacja trafi do Włocławka na remont bazyliki katedralnej. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont dachów prezbiterium i dwóch przyległych zakrystii. O dotacji poinformowała dziś wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka.

Zobacz co się dzieję w ten weekend !

Nadchodzący weekend przyniesie wiele atrakcji dla mieszkańców Włocławka i okolic. Dorośli i dzieci każdy znajdzie coś dla siebie.

#Q4news. Smutek i radość w samo południe. Nabór do szkół - wideo

Im bliżej, tym gorzej. Coraz więcej nerwowego wyczekiwania, coraz więcej wątpliwości i pytań: A co jeśli? Jeśli się nie uda rzecz jasna, bo jeśli uda się znakomicie, to odpowiedź jest prosta – początek wakacji. Mowa oczywiście o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dla ponad 3200 byłych gimnazjalistów i ósmoklasistów godzina zero wybiła dziś o 12:00.

12:00 - godzina prawdy. Znamy wyniki rekrutacji do szkół

11 lipca, godzina 12:00. Ten termin w kalendarzach włocławskich absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów od dawna był zaznaczony na czerwono. Właśnie dziś ogłoszono wynik rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Budżet Obywatelski - są pierwsze zgłoszenia. Ratusz czeka na więcej [WIDEO]

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, winda w MBP, czy wreszcie droga prowadząca do ogródków działkowych na włocławskim Południu. To tylko nieliczne projekty zrealizowane dotąd we Włocławku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 21 lipca ratusz czeka na projekty mieszkańców w tegorocznej edycji.

Już w ten weekend XIII Zlot Motocykli w Choceniu

W dniach 12-13 lipca w Choceniu odbędzie się XIII Zlot Motocykli, który jest największym tego typu wydarzeniem w tej części kraju. Tradycją spotkania miłośników dwóch kółek jest również najdłuższa parada motocyklowa, która dotrze do Włocławka.

Maciak kontra Kalejaiye - proces ruszy od nowa

Sądowa batalia pomiędzy Emanuelem Kalejaiye a Maciejem Maciakiem będzie miała swój ciąg dalszy. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uznał, że redaktor CW24 znieważył włocławskiego ginekologa na tle rasowym. Maciej Maciak odwoła się od wyroku.

4,6 miliona dla powiatu, 14 milionów dla gmin - nowe umowy w ramach FDS

34 umowy i 53 miliony złotych dofinansowania. Wczoraj w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach drugiej transzy do powiatu włocławskiego trafiło ponad 4,6 miliona złotych dofinansowania, do gmin powiatu dodatkowo blisko 14 milionów.